انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
امام‌خميني(س) بعد از خروج شاه از ايران چه گفت؟
در لایحه اصلاح قانون انتخابات ابهامات برطرف شده است
افشاگري ناتمام
چرا كشته شدنگان هواپيماي 707 شهيد نشدند؟!
قانون جدید، انتخابات را به سمت حزبی شدن می برد
آقای موسوی خوئینی ها وقایع تاریخی خوردني نيست!
استاني شدن انتخابات به نفع چه اقشاري است
ماجراي سهم‌خواهي موسوي‌خوئيني‌ها از آيت‌الله‌خامنه اي
حاشيه‌نويسي رهبري بربرجام به آن مشروعيت داد
چند شغله‌های فقیر و دولتي‌هاي زياده‌خواه
نقشه اصولگرايان براي اصلاح طلبان
فرار شاه يادآور حوادث بسیار خوشحال‌کننده برای ملت است
ادعاي سنگين توكلي عليه سران قوا
بکارگیری اژدرهای پیشرفته در نداجا
هشدار اتمي رييس‌سازمان انرژي هسته‌اي
5400 پروژه محرومیت‌زدایی سپاه افتتاح شد
زيبا كلام، موسوي خوئيني‌ها را دروغ‌گو خواند
بودجه‌خـواري نامـرئي
پيام تسليت آيت‌الله‌خامنه‌اي براي سقوط هواپيماي ارتش
توجه مسئولان به منافع شخصي مشكل‌ساز شد
مدیران بر اساس شایسته سالاری انتخاب نمی شوند
نتایج امروز،محصول تصمیم های گذشته است
روحانيـت متفاوت و مطرود
ریشه گرفتاری ها کارشکنی هاست
برای حل مسائل باید یک نفر پرچمدار باشد
مشكل داريم متولي نداريم!
محصورين از خانه خارج شده و به ديد و بازديد مي‌روند
گراي مثبت روحاني به عربستان و امارات
انتقاد تند سخنگوي دستگاه ديپلماسي به لهستان
پیام تسلیت رهبري در پی درگذشت والده فرمانده ارتش
كلافگي ايران از دست اروپا
ردپاي جنگ
امر به معروف آمريكا توسط معاون روحاني
جزييات خلع لباس يك روحاني
ماجراي همكاري و كمك ايران به آمريكا در افغانستان
چرخش به سمت مردم رمز عاقبت‌به خيري هاشمي
خصوصي‌سازي به معناي رهاسازي نيست
دفاع ذوالنور از وزارت اطلاعات
به احمدي‌نژاد اجازه تجمع داده شود
كمك‌ناخواسته اروپا به چین و روسیه
برگزاري همايش بين‌المللي عليه ايران
افشاگري امام جمعه تهران درباره فرار مالياتي
همگرايي براي بريدن صدا
چشم امید آمريكا به کردستان عراق است
سنگر فضاي‌مجازي را تخريب نكنيد
فرمان برخورد!
زماني كه ناممكن‌ها، ممكن مي‌شود
شکنجه از نظر اسلام، قانون اساسی و اخلاقی منع شده است
زنگ خطر براي ركن دموكراسي
دولت سالي ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع را به باد فنا می دهد!
بیشتر
کد خبر: 72369 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - 15:17
تلاش براي ابقاي‌ناكارآمد‌ها
برخي نمايندگان به سنگ‌اندازي‌ها بر سرراه استيضاح وزرا اعتراض دارند

تلاش براي ابقاي‌ناكارآمد‌ها

نقدهایی به مدیریت دو وزیر راه و کار وارد است و مسئولان بهارستان بايد به حساب آن‌ها رسيدگي كنند

قانون-مسئولان و تفكراتي در بدنه نظام جمهوري اسلامي وجود دارند كه تصور مي‌كنند بايد با هر عملكرد و پيشينه‌اي براي هميشه در جايگاه خود باقي بمانند و براي ناكارآمدي خود نيز هيچ پاسخي ارائه ندهند. ماجراي دو وزير روحاني يعني آخوندي و ربيعي نيز مصداق اين نوع تفكر است. دو وزيري كه با وجود ناكارآمد بودن دوباره در دولت دوازدهم به كار گرفته شدند و اين روزها كه صداي استيضاح آن‌ها به گوش مي‌رسد اميدي براي به سرانجام رسيدن آن وجود ندارد. حواشي اين افراد به حدي است كه نمايندگان با نامه‌اي به روحاني خواستار عزل آن‌ها شده بودند ولي خبري از اين اقدام نيست و به نظر نمايندگان بايد از ابزار قانوني خود در راستاي رفع اين مشكل استفاده كنند.

يا عزل يا استيضاح

در همين حال بهرام پارسایی، نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل نود در مجلس گفته است: نامه‌ای که برای برکناری دو وزیر کار و راه به رييس‌جمهور نوشتیم فراکسیونی نبود. استیضاح هر دو وزیر کلید خورده و به کمیسیون های مربوطه ارجاع شده است. وی در خصوص نظر فراکسیون امید در خصوص استیضاح وزرای کار و راه، تصریح کرد: سعی می‌کنیم مسائل اینگونه که شاید مطالبه اکثریت باشد به صورت فراکسیونی مطرح نشود. این موضوع یک مساله مدیریتی است و نقدهایی به مدیریت دو وزیر راه و کار وارد است. این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نقدهای مطرح شده در خصوص آقایان آخوندی و ربیعی کارشناسی است، خاطرنشان کرد: به خاطر این نقدهای کارشناسی است که به دنبال استیضاح وزرای راه و کار هستیم. اگر نقدها وارد نبود بي‌شك به دنبال استیضاح نمی‌رفتیم. پارسایی در خصوص اینکه چرا نمایندگان تنها بعد از گذشت چند ماه از رای اعتماد به این وزرا دنبال استیضاح آن‌ها هستند، یادآور شد: مجلس حتی یک ماه بعد از رای اعتماد به وزرا اگر تشخیص دهد وزرا طبق برنامه‌هایی که ارائه کردند یا مطابق انتظارات مجلس عمل نمی‌کنند، حق دارد که استیضاح کند. البته آقایان آخوندی و ربیعی 6 سال است که به عنوان وزیر فعالیت می‌کنند. به گفته پارسایی با توجه به جو مجلس استیضاح دو وزیر راه و کار به نتیجه می‌رسد. سخنگوی فراکسیون امید تاکید کرد: هر دو وزیر منتقدان زیادی دارند و احتمال می‌دهم هر دو وزیر استیضاح شوند. پارسایی با اشاره به سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، گفت: اگر ناوگان هوایی فرسوده است نباید آن مدیری که وزیر انتخابش می‌کند اجازه دهد این هواپیما پرواز کند. این موضوع یک ایراد مدیریتی و مرتبط با وزیر است. سوانح هوایی ما هفت برابر میانگین استانداردهای جهانی است. وی در خصوص دستور کار جلسه ديروز صبح فراکسیون امید، گفت: در این جلسات مسائل روز و مسائل داخلی فراکسیون مطرح می‌شود و دستور کار مشخص نیست.

اعتراض به سنگ‌هاي بازدارنده!

از طرفي محمد عزیزی، نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی از هیات ريیسه مجلس خواست تا طی روند استیضاح را تسریع بخشند. عزیزی در نشست علنی یکشنبه، 13 اسفند مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به هیات ريیسه مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 222 آیین‌نامه گفت: چرا اجازه نمی‌دهید طرح استیضاح وزرا به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شود و این در حالی است که بعد از اینکه 10 نفر از نمایندگان طرح استیضاح را امضا کنند باید به سرعت به کمیسیون تخصصی ارجاع داده شده و بعد از یک هفته نتیجه آن در صحن علنی ارائه شود و این در حالی است که اطاله این روند باعث شده آماج پیشنهادات مانع از تحقق این امر شود. نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این امر در شأن مجلس نیست و باعث تضعیف جایگاه آن می‌شود و این در حالی است که اصلاح مملکت در گرو اقتدار مجلس است.وی در ادامه در تذکری به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با وجود دستور شما که بیش از یک سال از آن می‌گذرد همچنان پروژه جاده ابهر مسکوت مانده و سالانه جان انسان های بسیاری را می‌گیرد. عزیزی در تذکری دیگر به وزیر اقتصاد و دارایی یادآور شد: به داد مالباختگان کاسپین برسید چرا که شعبه ابهر همچنان تعطیل باقی مانده و هیچ فردی هم پیگیر وضعیت آن‌ها نبوده و پولی هم به مردم پرداخت نشده است. این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: چرا مدیران در روند اداره شرکت‌هایی که زیر 20‌درصد سهم آن‌ها به دولت اختصاص دارد دخالت می‌کنند، آقای وزیر حال صنایع و تولید خوب نیست، به این امور رسیدگی کنید چرا که تداوم این وضعیت مملکت را بیچاره می‌کند، به فکر آیندگان و فرزندان این مرز و بوم باشید.

رد يك اعتراض

در مقابل اظهارات اين نماينده، اکبر رنجبرزاده عضو هیات ريیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی ارائه استیضاح وزرا توضیح داد و گفت: در بحث استیضاح آنچه به ما تحویل شد بلافاصله کمتر از یک‌ساعت به کمیسیون ها ارجاع شده است. وی تاکید کرد: طرح استیضاح حتی یک ساعت در هیات ريیسه متوقف نشده است.

به فكر ملت باشيد

نمايندگان،مسئولان و تمام افرادي كه اين روزها در صدر قدرت هستند بايد بدانند كه خدمت به مردم ماندگار است و اين روزگار در تاريخ ثبت خواهد شد و آن‌ها براي آنكه رستگار شوند بايد به دنبال حل مشكلات ملتي باشند كه آن‌ها را به قدرت رسانده‌اند و به نوعي ولي‌نعمت‌شان محسوب مي‌شوند. بازي كردن در زمين مسئولاني كه ناكارآمد هستند و نمي‌توانند معضلات مردم را رفع كنند روسياهي به بارخواهد آورد و اين نوع عملكرد به خوبي در اذهان مردم باقي‌خواهد ماند و آن‌ها در زمان لازم پاسخ و واكنش خواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.