انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
کشف 14 هزار فرار مالیاتی به عنوان پولشویی
5 نفر از سربازان ربوده شده در میرجاوه آزاد شدند
استعفای لیبرمن نشانه پیروزی مقاومت فلسطین است
کنایه شوخی بادامچیان به ازدواج دوم نجفی
راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است
محمدیان عضو حقیقی شورای انقلاب فرهنگی شد
اين همه هجمه به ظريف براي چيست؟
گفتگوي ملي، راهكاري براي عبور از چالش اقتصادي
رايزني براي بازار شام
اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد
مقررات اینترنت اشیا به دستگاههای حاکمیتی ابلاغ شد
آمریکا در انزوای سیاسی قرار دارد
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد
از فرصت تحریم به نفع خود استفاده کنیم
از تحریم نفتی می‌توان یک فرصت بزرگ ساخت
کسی از «نواصولگرایی» خبر ندارد!
چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید!
حیرت و نفرت مانع از شناخت دقیق غرب شد
آمارسازي دردسرساز
طرحي ضد مردم تهران!
سياست زدگي و خزان در رسانه ملی
مسئولان نگران وقت‌كشي اروپا هستند
سياسيون خاص آباني
بدهکار مردم خوزستان هستیم
چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد
افزايش تعداد نمایندگان تهران در انتخابات آینده
«ستاد مقابله با تحریم‌» در استان‌ها ایجاد شود
ترامپ شرایط مشوشی را درصحنه بین‌الملل ایجادکرده
ماجرای اعدام ۲۲ نفر در اهواز خبرسازی است
عرصه سیاسی باید ميداني براي ملی‌گراهاي عملگرا باشد
رابطه احزاب كارآمد و شعار زنده باد مخالف من
گفت‌وگوي ملي براي حفظ امنيت و منافع ملت است
واکنش معاون عملیات ارتش به تهدید نفتکش‌ها
اجازه فرصت سوزی به اروپا ندهیم
نامه يك نماينده به لاریجانی درباره صداوسیما
دوران تحریم از منابع خارجی استفاده خواهیم کرد
پیام تسلیت محسن رضایی در فقدان امیر لطفی
توقع از صدا و سیما بالاست
شفافيت‌، ذهنيت درباره معافيت مالياتي نهادها را تغيير مي‌دهد
از خودگذشتگي در محاق!
همگرايي با يك شريك قوي براي دوران تحريم
تشریح دستور کار کمیته ضد تحریم
قانون منع به‌كارگيري بازنشستگان و حواشي پافشاري بر آن
حوزويان اولين گام های وحدت را بردارند
واکنش فلاحت‌پیشه به لفاظی پمپئو
جلسه رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT
انتقاد رهبر انقلاب از کسانی که درصددند یاد شهدا را به فراموشی بسپارند
خانه تکانی بزرگ در وزارت کشور
دلایل رد لوایح پالرمو وCFTدرشورای نگهبان
پرداخت اولین بسته حمایت غذایی دولت تا پایان آبان
بیشتر
کد خبر: 72369 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - 15:17
تلاش براي ابقاي‌ناكارآمد‌ها
برخي نمايندگان به سنگ‌اندازي‌ها بر سرراه استيضاح وزرا اعتراض دارند

تلاش براي ابقاي‌ناكارآمد‌ها

نقدهایی به مدیریت دو وزیر راه و کار وارد است و مسئولان بهارستان بايد به حساب آن‌ها رسيدگي كنند

قانون-مسئولان و تفكراتي در بدنه نظام جمهوري اسلامي وجود دارند كه تصور مي‌كنند بايد با هر عملكرد و پيشينه‌اي براي هميشه در جايگاه خود باقي بمانند و براي ناكارآمدي خود نيز هيچ پاسخي ارائه ندهند. ماجراي دو وزير روحاني يعني آخوندي و ربيعي نيز مصداق اين نوع تفكر است. دو وزيري كه با وجود ناكارآمد بودن دوباره در دولت دوازدهم به كار گرفته شدند و اين روزها كه صداي استيضاح آن‌ها به گوش مي‌رسد اميدي براي به سرانجام رسيدن آن وجود ندارد. حواشي اين افراد به حدي است كه نمايندگان با نامه‌اي به روحاني خواستار عزل آن‌ها شده بودند ولي خبري از اين اقدام نيست و به نظر نمايندگان بايد از ابزار قانوني خود در راستاي رفع اين مشكل استفاده كنند.

يا عزل يا استيضاح

در همين حال بهرام پارسایی، نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل نود در مجلس گفته است: نامه‌ای که برای برکناری دو وزیر کار و راه به رييس‌جمهور نوشتیم فراکسیونی نبود. استیضاح هر دو وزیر کلید خورده و به کمیسیون های مربوطه ارجاع شده است. وی در خصوص نظر فراکسیون امید در خصوص استیضاح وزرای کار و راه، تصریح کرد: سعی می‌کنیم مسائل اینگونه که شاید مطالبه اکثریت باشد به صورت فراکسیونی مطرح نشود. این موضوع یک مساله مدیریتی است و نقدهایی به مدیریت دو وزیر راه و کار وارد است. این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نقدهای مطرح شده در خصوص آقایان آخوندی و ربیعی کارشناسی است، خاطرنشان کرد: به خاطر این نقدهای کارشناسی است که به دنبال استیضاح وزرای راه و کار هستیم. اگر نقدها وارد نبود بي‌شك به دنبال استیضاح نمی‌رفتیم. پارسایی در خصوص اینکه چرا نمایندگان تنها بعد از گذشت چند ماه از رای اعتماد به این وزرا دنبال استیضاح آن‌ها هستند، یادآور شد: مجلس حتی یک ماه بعد از رای اعتماد به وزرا اگر تشخیص دهد وزرا طبق برنامه‌هایی که ارائه کردند یا مطابق انتظارات مجلس عمل نمی‌کنند، حق دارد که استیضاح کند. البته آقایان آخوندی و ربیعی 6 سال است که به عنوان وزیر فعالیت می‌کنند. به گفته پارسایی با توجه به جو مجلس استیضاح دو وزیر راه و کار به نتیجه می‌رسد. سخنگوی فراکسیون امید تاکید کرد: هر دو وزیر منتقدان زیادی دارند و احتمال می‌دهم هر دو وزیر استیضاح شوند. پارسایی با اشاره به سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، گفت: اگر ناوگان هوایی فرسوده است نباید آن مدیری که وزیر انتخابش می‌کند اجازه دهد این هواپیما پرواز کند. این موضوع یک ایراد مدیریتی و مرتبط با وزیر است. سوانح هوایی ما هفت برابر میانگین استانداردهای جهانی است. وی در خصوص دستور کار جلسه ديروز صبح فراکسیون امید، گفت: در این جلسات مسائل روز و مسائل داخلی فراکسیون مطرح می‌شود و دستور کار مشخص نیست.

اعتراض به سنگ‌هاي بازدارنده!

از طرفي محمد عزیزی، نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی از هیات ريیسه مجلس خواست تا طی روند استیضاح را تسریع بخشند. عزیزی در نشست علنی یکشنبه، 13 اسفند مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به هیات ريیسه مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 222 آیین‌نامه گفت: چرا اجازه نمی‌دهید طرح استیضاح وزرا به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شود و این در حالی است که بعد از اینکه 10 نفر از نمایندگان طرح استیضاح را امضا کنند باید به سرعت به کمیسیون تخصصی ارجاع داده شده و بعد از یک هفته نتیجه آن در صحن علنی ارائه شود و این در حالی است که اطاله این روند باعث شده آماج پیشنهادات مانع از تحقق این امر شود. نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این امر در شأن مجلس نیست و باعث تضعیف جایگاه آن می‌شود و این در حالی است که اصلاح مملکت در گرو اقتدار مجلس است.وی در ادامه در تذکری به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با وجود دستور شما که بیش از یک سال از آن می‌گذرد همچنان پروژه جاده ابهر مسکوت مانده و سالانه جان انسان های بسیاری را می‌گیرد. عزیزی در تذکری دیگر به وزیر اقتصاد و دارایی یادآور شد: به داد مالباختگان کاسپین برسید چرا که شعبه ابهر همچنان تعطیل باقی مانده و هیچ فردی هم پیگیر وضعیت آن‌ها نبوده و پولی هم به مردم پرداخت نشده است. این نماینده مردم در مجلس دهم در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: چرا مدیران در روند اداره شرکت‌هایی که زیر 20‌درصد سهم آن‌ها به دولت اختصاص دارد دخالت می‌کنند، آقای وزیر حال صنایع و تولید خوب نیست، به این امور رسیدگی کنید چرا که تداوم این وضعیت مملکت را بیچاره می‌کند، به فکر آیندگان و فرزندان این مرز و بوم باشید.

رد يك اعتراض

در مقابل اظهارات اين نماينده، اکبر رنجبرزاده عضو هیات ريیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص بررسی ارائه استیضاح وزرا توضیح داد و گفت: در بحث استیضاح آنچه به ما تحویل شد بلافاصله کمتر از یک‌ساعت به کمیسیون ها ارجاع شده است. وی تاکید کرد: طرح استیضاح حتی یک ساعت در هیات ريیسه متوقف نشده است.

به فكر ملت باشيد

نمايندگان،مسئولان و تمام افرادي كه اين روزها در صدر قدرت هستند بايد بدانند كه خدمت به مردم ماندگار است و اين روزگار در تاريخ ثبت خواهد شد و آن‌ها براي آنكه رستگار شوند بايد به دنبال حل مشكلات ملتي باشند كه آن‌ها را به قدرت رسانده‌اند و به نوعي ولي‌نعمت‌شان محسوب مي‌شوند. بازي كردن در زمين مسئولاني كه ناكارآمد هستند و نمي‌توانند معضلات مردم را رفع كنند روسياهي به بارخواهد آورد و اين نوع عملكرد به خوبي در اذهان مردم باقي‌خواهد ماند و آن‌ها در زمان لازم پاسخ و واكنش خواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.