انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
اقتصاد
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خدمات ویژه برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور به اعضای خانه کارگر
اخلاق حرفه ای، گم‌شده مهندسی!
مجلس با «سهميه‌بندي بنزين» مخالفت كرد
حداقل دستمزد کارگران باید ۳ میلیون و ۷۵۹ باشد
وعده جذاب دولت براي خانه‌دار كردن پنج دهك جامعه
پیشنهاد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی برخي حقوق‌ها
مشاغل نجات‌بخش
بخش کشاورزی و ضعف رسانه‌ای
مزد بلاتكليف!
ركورد طلايي!
حفظ دارایی در گرو جلوگیری از زیان ساز بودن
سهام ؛ ارزش واقعی یا ذاتی؟
حاشیه ادامه‌دار چک‌ها
رئیس سازمان شیلات ایران برکنار شد
وزارت صادرات یا وزارت بازرگانی
فرصت های صندوق های سرمایه‌گذاری مشترک
رانت اطلاعاتی، مفسده ای که جرم تلقی نمی‌شود
راه سوء‎استفاده واردکنندگان از ارز دولتی بسته شد
اشتغال چرمی!
تعيين تكليف برای پیش‌خریدها
سياسي كاري با دستمزد کارگران
بازار نفت در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به تعادل می‌رسد
پاسخ به ماجراي ممانعت بانك‌مركزي از كاهش نرخ ارز
پیامک «یارانه شما قطع شد» جعلی است
هشدار نسبت به افزايش تحريم‌هاي آمريكا
سهم نفت در بودجه باید به صفر برسد
بودجه 98 مغایر با احکام برنامه ششم توسعه است
قیمت جهانی طلا کاهش یافت
بازار كساد طلاي سياه
فشارهای کمرشکن، حقوق‌های اندک!
لزوم راه‌اندازي ديپلماسي هوانوردي
سامانه‌های "سرکاری" سازمان تامین اجتماعی و سردرگمي مردم!
معرفي مقصر اصلي وجود تورم
سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند
اقدامی بیات
بحران گوشت‌هاي سلطنتي!
جهنم اجاره ‌نشینی
قیمت بنزین و گازوئیل در سال ۹۸ افزایش نمی‌یابد
كارگران زير ضرب زندگي
وعده‌اي كه وابسته به كمك دولت است
پيشتازي گازي ايران
بازار بي تحرك مسكن
پروازهاي نجومي!
طرح سهمیه‌بندی بنزین مردم را فقیر می‌کند
هشدار يك نماينده مجلس درباره آينده ناخوشايند خودروسازي
ارزش پول ملی یک سوم کاهش یافته است
طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار صعود خواهد کرد
خبرهای خوبی بانك مركزي درباره کسب وکارهای نوپا
وام 25 ميليوني به دانشجويان صنعتي شريف
تزريق نجومي به صنعت خودرو
بیشتر
کد خبر: 74882 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱/۲۰ - 17:20

حل مشکل بنزین را باید در خودروسازی جستجو کرد

وزیر نفت، حل مشکل بنزین را نباید در پالایشگاه‌ها جستجو کرد بلکه باید در کارخانه‌های خودروسازی و نوسازی و بازسازی خودروها دید.

قانون- وزیر نفت، حل مشکل بنزین را نباید در پالایشگاه‌ها جستجو کرد بلکه باید در کارخانه‌های خودروسازی و نوسازی و بازسازی خودروها دید.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،بیژن نامدار زنگنه با بیان اینکه ظرفیت تولید داخلی کشور در حوزه نفت در طول بیست و چند سال گذشته بسیار رشد کرده است، گفت: ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ملی در حوزه نفت در طی این دوره با ماقبل سال 76 قابل مقایسه نیست به گونه‌ای که در سال 76 نمی‌توانستیم یک متر لوله‌گذاری دریایی در حوزه نفت و گاز انجام دهیم اما امروز ظرفیت‌ها به گونه‌ای است که به راحتی روزی یک کیلومتر می‌توانیم لوله‌گذاری داخلی داشته باشیم.

وزیر نفت افزود: پیش از 20 سال گذشته ما نمی‌توانستیم پایه سکوهای عادی را در دریا بسازیم اما اکنون نه تنها چندین شرکت داخلی وجود دارند که این کارها را با کیفیت‌های خوب و بر مبنای استانداردهای بین‌المللی انجام می‌دهند بلکه حتی می‌توانیم عرشه‌های روی این سکوها را که یک تأسیسات پیچیده و دقیقی دارد در ایران بسازیم.

ماشین‌های دوار قلب پالایشگاه‌ها را می‌توانیم در ایران بسازیم

وی با بیان اینکه تجهیزات سنگین پالایشگاه‌ها و ماشین‌های دوار که قلب پالایشگاه‌ها است را می‌توانیم در ایران بسازیم، ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از تجهیزات دیگر در حوزه نفت که در سر چاه‌ها و برای انتقال نفت و گاز به عنوان لوله نیاز داریم را می‌توانیم بسازیم که باید این ظرفیت‌ها به کار گرفته شود.

زنگنه با تأکید بر اینکه در قراردادهای جدید نفتی تمهیدات خوبی را پیش‌بینی کرده‌ایم، یادآور شد: با این اقدام هم از شرکت‌های داخلی حمایت می‌شود یعنی پیمانکارهای داخلی قراردادها را اجرایی می‌کنند و هم از تجهیزات ساخت داخل به اندازه کافی در شرایط استاندارد استفاده می‌شود.

منابع داخلی صنعت نفت کم است

وزیر نفت افزود: در قراردادهای دیگر که در سال جاری طراحی کردیم که ارزش آن 6 هزار دلار تمام اقدامات آن را به شرکت‌های ایرانی داده‌ایم و لیست و فهرستی از تجهیزاتی که الزاماً از داخل خریداری شود را در نظر گرفته‌ایم یعنی یکی از اهداف خود را که در امضای قراردادها با شرکت‌های ایرانی دنبال می‌کنیم اساساً این موضوع است که اشتغال و تولید ایرانی را تحریک و فعال کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات این بوده که پروژه‌های جدید تعریف کنیم، ادامه داد: جریان سرمایه‌گذاری در صنعت نفت باید فعال شود چرا که منابع داخلی صنعت نفت کم است لذا باید هم از بازار داخلی منابع جمع کنیم و هم اینکه از منابع خارجی چه به صورت فاینانس و چه به صورت قراردادهای جدید نفتی استفاده کنیم.

برای توسعه پتروشیمی‌ها باید از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد

زنگنه با تاکید بر اینکه برای توسعه پتروشیمی‌ها باید از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد، تصریح کرد: جریان خوبی در این راستا می‌تواند فعال شود و حجم بزرگی از اشتغال برای صنایع سنگین داخلی و پیمانکاران ساخت و نصب و اجرای این طرح‌های بزرگ ایجاد شود.

وزیر نفت با بیان اینکه طرح‌های زیادی برای بخش‌های بالادستی نفت داریم که برخی در مرحله نهایی و برخی در مراحل مختلف است که عمدتا قراردادهای توسعه میدان‌های نفتی و گازی مشترک هستند، افزود: اواخر سال گذشته دو قرارداد برای 4 میدان آبان، پایدار غرب، جفیر و سپهر با ارزش 3 میلیارد دلار امضا کردیم که این میدان‌ها تولید خوبی خواهند داشت.

در یک سال اخیر متوسط ظرفیت تولید نسبت به سال گذشته 15 میلیون لیتر افزایش یافته است

وی با اشاره به اینکه چند میدان نفتی و گازی شامل آزادگان، یادآوران، چنگوله، منصوری و آب‌تیمور در دست اقدام است، ادامه داد: تمام همت خود را در حال حاضر بر امضای قراردادها گذاشته‌ایم که حداقل این قراردادها زیر 4 سال به اهداف خود می‌رسند.

زنگنه با بیان اینکه در یک سال اخیر متوسط ظرفیت تولید نسبت به سال گذشته 15 میلیون لیتر افزایش یافته است، یادآور شد: تا 4 ماه آینده 12 میلیون لیتر به تولیدات کشور با افتتاح فاز 2 پالایشگاه ستاره خلیج فارس اضافه می‌شود که امیدوارم تا پایان سال فاز سوم نیز در مدار قرار گیرد که تولید این پالایشگاه 36 میلیون لیتری بنزین به نتیجه می‌رسد.

وزیر نفت با تأکید بر اینکه حل مشکل بنزین را نباید در پالایشگاه‌ها جستجو کرد بلکه باید در کارخانه‌های خودروسازی و نوسازی و بازسازی خودروها دید، تصریح کرد: مصرف بنزین سالی 10 درصد بالا می رود و به تعدادی که خودروها اضافه می‌شود مصرف نیز افزایش می‌یابد. خودروهای جدید در متوسط مصرف با خودروهای قدیمی تفاوتی ندارند

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.