انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
حیرت و نفرت مانع از شناخت دقیق غرب شد
آمارسازي دردسرساز
طرحي ضد مردم تهران!
سياست زدگي و خزان در رسانه ملی
مسئولان نگران وقت‌كشي اروپا هستند
سياسيون خاص آباني
بدهکار مردم خوزستان هستیم
چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد
افزايش تعداد نمایندگان تهران در انتخابات آینده
«ستاد مقابله با تحریم‌» در استان‌ها ایجاد شود
ترامپ شرایط مشوشی را درصحنه بین‌الملل ایجادکرده
ماجرای اعدام ۲۲ نفر در اهواز خبرسازی است
عرصه سیاسی باید ميداني براي ملی‌گراهاي عملگرا باشد
رابطه احزاب كارآمد و شعار زنده باد مخالف من
گفت‌وگوي ملي براي حفظ امنيت و منافع ملت است
واکنش معاون عملیات ارتش به تهدید نفتکش‌ها
اجازه فرصت سوزی به اروپا ندهیم
نامه يك نماينده به لاریجانی درباره صداوسیما
دوران تحریم از منابع خارجی استفاده خواهیم کرد
پیام تسلیت محسن رضایی در فقدان امیر لطفی
توقع از صدا و سیما بالاست
شفافيت‌، ذهنيت درباره معافيت مالياتي نهادها را تغيير مي‌دهد
از خودگذشتگي در محاق!
همگرايي با يك شريك قوي براي دوران تحريم
تشریح دستور کار کمیته ضد تحریم
قانون منع به‌كارگيري بازنشستگان و حواشي پافشاري بر آن
حوزويان اولين گام های وحدت را بردارند
واکنش فلاحت‌پیشه به لفاظی پمپئو
جلسه رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT
انتقاد رهبر انقلاب از کسانی که درصددند یاد شهدا را به فراموشی بسپارند
خانه تکانی بزرگ در وزارت کشور
دلایل رد لوایح پالرمو وCFTدرشورای نگهبان
پرداخت اولین بسته حمایت غذایی دولت تا پایان آبان
اسامی نهادهای معاف از مالیات اعلام شد
طرح کامل نمایندگان برای استانی شدن انتخابات
آمار وزیر کشور از استانداران بازنشسته
پرده‌برداري از يك ناكارآمدي
دولت بزرگ‌ترین مانع رشد و توسعه تولید در کشور است
عقلاي سياسي بايد از گفت‌وگوي ملي حمايت كنند
مقايسه جنبش طبقه متوسط ايراني و آمريكايي
سال آخر مجلس، زمان مناسبی برای اصلاحات نیست
حسدهاي سياست‌زده
احمدی‌نژاد باید به صورت ویژه مدیریت شود
عدم شفاف‌سازی وزرا به ضرر آنها است
نوبخت: پمپئو باز هم دروغ می‌گوید
لزوم اتخاذ تصمیمات جدی برای حل مسايل اقتصادی
کنایه محمد هاشمی به صداوسیما و مجلس
شرکت‌های بیمه بین‌المللی از سود نفتکش‌های ایرانی صرف نظر نخواهند کرد
تشکیل کمیته ضدتحریم، ذیل کمیسیون اقتصادی
باید فشار تحریم ها را کاهش دهیم
بیشتر
کد خبر: 75579 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱/۲۶ - 16:33
تقبيح يك یورش!
نمايندگان مجلس به اقدام نسنجيده غرب در حمله به سوريه واكنش نشان دادند

تقبيح يك یورش!

از همان ساعات ابتدايي حمله به سوريه مسئولان و سران ايران و ساير كشورهاي جهان به اين اقدام ترامپ واكنش نشان دادند و نمايندگان مجلس نيز ...

قانون- زماني ترامپ تهديداتي را در دستور كار قرار داده بود و برخي از جريان‌هاي سياسي در كشور اعلا م مي‌كردند كه اين وضعيت تنها شعارها و ژست‌هاي انتخاباتي است و كاربرد داخلي دارد ولي روز گذشته مشخص شد كه ايالات متحده آمريكا براي رسيدن به اهداف خود و براي آنكه ثابت كند شكست در قاموس آن جايي ندارد با همكاري فرانسه و انگليس شروع به حمله عليه سوريه كرد.اقدامي كه بي‌شك برگرفته از تبعات سنگين واگذاري ميدان بازي در بازار شام است. رييس‌جمهور آمريكا در اين اقدام نسنجيده تلاش كرد تا قدرت پوشالي خود را به نمايش بگذارد و اين موضوع براي همه روشن شد. از همان ساعات ابتدايي حمله به سوريه مسئولان و سران ايران و ساير كشورهاي جهان به اين اقدام ترامپ واكنش نشان دادند و نمايندگان مجلس نيز هم زبان با ساير مقامات جمهوري اسلامي به اين اقدام نسنجيده انتقاد كردند كه در ادامه بخشي از اين واكنش‌ها را مي‌خوانيد.

مانور قدرت

حمیدرضا حاجی بابایی، ريیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با یادآوری اینکه حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه از قبل اعلام شده بود و به همین دلیل آمادگی کامل برای رویارویی با آن وجود داشت، این اقدام خودسرانه آمریکا را تنها یک مانور تبلیغاتی خواند.

حاجی بابایی، گفت: این اقدام خودسرانه آمریکا به هیچ عنوان ارزش نظامی ندارد، به این دلیل که انجام این عملیات از پیش اعلام شده بود و در سوریه نیز آمادگی کامل وجود داشته و همه این‌ها بیانگر این است که اقدام موشکی آمریکا و متحدانش فقط یک مانور تبلیغاتی است. نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: این حمله آمریکا برای منحرف کردن افکار عمومی مردم آمریکا از شکست‌های پی در پی در منطقه به ویژه در سوریه با وجود هزینه‌های بسیار است، غافل از اینکه این روش و سیاست نخ نمای آمریکا برای همگان روشن و رو شده است. وی دلیل دیگر این اقدام تبلیغاتی آمریکایی‌ها را کسب رضایت کشورهای متحجر منطقه و پاسخی به دلارهای دریافتی عربستان برشمرد و تصریح کرد: آزادسازی غوطه شرقی دمشق توسط مردم و ارتش سوریه که منجر به شکست سنگین آمریکا و متحدانش در این منطقه شد نیز یکی دیگر از علل حمله موشکی آمریکا به سوریه است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس حمله موشکی آمریکا به سوریه را مغایر با تمام قوانین بین المللی دانست و افزود: هیچ توجیه محکمه پسندی برای این حمله و کشتار مردم یک کشور پذیرفتنی نیست و این سه کشور باید در مجامع بین المللی پاسخگو باشند. وی تصریح کرد: دنیا امروز به این نتیجه رسیده است که آمریکا، انگلیس و همپیمانانش افول کردند و برای جبران این افول اقداماتی را انجام می‌دهند که بتوانند به حیات خود در منطقه ادامه دهند و هر روز که جلوتر می‌رویم درمی‌یابیم که جبهه استکبار تضعیف مي‌شود و در مقابل جبهه مقاومت پیروزی‌های گسترده بیشتری را به دست می‌آورند. ريیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: منطقه خاورمیانه امتحان خود را در برابر این قبیل تهاجمات پس داده و آمریکا باید بداند دیگر در منطقه پایگاه و جایگاهی ندارد و دوران نظامی‌گری‌های اینچنینی آمریکا به پایان رسیده است.

كار،كارعربستان است!

اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس اعتقاد دارد حمله موشکی به سوریه تحفه ای برای محمد بن سلمان آل سعود بود زیرا عربستان اعلام کرد که هزینه‌های حضور ایالات متحده در این کشور را می‌پردازد.سليمي، در واکنش به حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه، گفت: این حمله به نوعی تحفه ای برای محمد بن سلمان آل سعود بود زیرا آمریکا چندی پیش اعلام کرد که قصد خروج از سوریه دارد اما عربستان بیان کرد که هزینه های حضور ایالات متحده در این کشور را می‌پردازد. نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: باید اذعان کرد مراکزی که مورد هدف موشکی آمریکا و متحدانش مانند انگلستان و فرانسه قرار داده شد از مدتی قبل، خالی از سکنه و نیروی نظامی بوده است و در واقع این حمله به نوعی جنبه تبلیغاتی داشت تا اینکه بخواهد با هدف حمله جدی نظامی باشد. وی ادامه داد: همه کشورهای دنیا به خوبی می‌دانند که حمله به کشوری بدون توجیه و مجوزهای بین المللی ناقض حقوق بشر است و متاسفانه سه عضو دائم شورای امنیت با این اقدام خود نشان دادند که به هیچ کدام از قوانین اولیه بین المللی و بشری پایبند نیستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه پس از حمله موشکی، شاهد هستیم که برخی کشورهای عربی و همسایه از اقدام ایالات متحده حمایت کردند که این مهم برای جهان اسلام شرم آور است. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دیگر حملاتی نسبت به کشور سوریه رخ نخواهد داد و آمریکایی ها با حمله خود توانستند به هدف دریافت دلارهای نفتی دست یابند، خاطرنشان کرد: ایالات متحده و متحدانش به خوبی می‌دانند در صورت تداوم تجاوزهای آشکارشان، دولت سوریه و روسیه مقابله به مثل خواهند کرد و این مهم برای امینت منطقه و دنیا گران تمام خواهد شد.

بازي سياست

علاءالدین بروجردی، ريیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نيز گفت: تجاوز ایالات متحده، انگلیس و فرانسه به سوریه به عنوان کشور عضو سازمان ملل امری محکوم است. وی ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که سه عضو دائم شورای امنیت این تجاوز آشکار را انجام داده اند و جای تاسف دارد که مدعیان ایجاد امنیت در جهان خود ناقض امنیت بوده و ایجاد کننده بحران هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه این اقدام حرکت انفعالی آمریکا در برابر شکست سیاست های این کشوردر سوریه است، تصریح کرد: ایالات متحده با سرمایه‌گذاری گسترده و به همراه متحدان اروپایی و منطقه ای خودشان برنامه ریزی کردند که ساختار سیاسی حاکم در سوریه را تغییر دهند.بروجردی در این خصوص افزود: باید اذعان کرد باوجود اینکه هزاران تروریست از سراسر دنیا به سوریه روانه شدند و سبب آوارگی میلیون ها نفر و جان دادن هزاران نفر شدند اما در آخر سیاست های آمریکا و همپیمانانش با شکست مواجه شد. نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حمله به سوریه با بهانه مساله شیمیایی که دروغی آشکار بود، در واقع نوعی دفاع از حیثيت از دست رفته آمریکا در ارتباط با شکست در سوریه است، گفت: بعد از اینکه تروریست ها از غوطه و اطراف دمشق خارج شدند، حلقه دیگری از شکست‌های آمریکا رقم خورد و این کشور به نوعی تلاش کرد به تروریست های باقی مانده روحیه بدهد. وی ادامه داد: باید اذعان کرد که ایالات متحده باید بداند موفقیت سوریه و ادامه دادن راه مقاومت، راه بازگشت ناپذیری است و بي‌شك با توجه به اینکه جبهه مقاومت امروزه به نسبت سال های گذشته قوی تر است، آمریکا و رژیم صهیونیستی قادر نخواهند بود با چنین اقدامات کودکانه ای مقاومت را تضعیف کنند و این سیاست راهبردی ادامه خواهد یافت.

ريیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها بخواهند این بازی را ادامه بدهند، تردد نکنند با عکس العمل هایی مواجه خواهند شد که بي شك به ضرر امنیت منطقه خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.