انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
کنترل مرزها برای تامین امنیت مرزی باید جدی گرفته شود
روحانی در سازمان ملل پاسخ گستاخی‌های ترامپ را داد
رفتن آخوندی از وزارت راه و شهرسازی خبرخوبی است
رویه مجلس دهم تقدم فروع بر اصول است
منطقه با تروریسم مهاجر مواجه شده است
توافق بدون عکس هم میشود ولی نه برعکس
امین‌زاده انتساب ادعای دیدن هاله نور را تکذیب کرد
ارجاع لایحه CFT به صحن علنی مجلس
وزرای غیر اقتصادی هم تغییر می‌کنند
منطقه با تروریسم مهاجر مواجه شده است
دولت عراق زیر بار لغو روادید نمی‌رود
چهل توصیه FATF با چهار لایحه در ایران
دولت عراق زیر بار لغو روادید نمی‌رود
بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم
باید به نسبت پولی که داریم برای سلامت هزینه کنیم
برنامه‌ای برای دیدار با ترامپ ندارم
شناسایی خانه تیمی ۲۲ تروریست مرتبط با حادثه اهواز
خانواده‌های شهدا اهواز زير پوشش بنیاد قرار می‌گیرند
سيد علي خميني به نجف رفت
حجاب و رابطه با آمریکا باید به همه‌پرسی گذاشته شود
بودجه ۹۸ برای بدترین شرایط آماده می‌شود
روحانی در شورای امنیت شاخه زیتون در دست بگیرد
گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه اهواز خواهیم داد
جزئیات انهدام گروهک تروریستی«حدک»
کاهش درآمدهای دولت در سال ۹۸
همه عوامل حادثه تروریستی اهواز شناسایی شده‌اند
وعده جایزه هر نفر ۵۰۰۰ دلار برای حادثه اهواز
دوئل دیپلماسی در نیویورک
مسئولیت هرگونه اقدام تروریستی در ایران با آمریکاست
برنامه‌های روحاني در روز اول سفر به نیویورک
درد مردم را نباید سیاسی کرد
سفر روحانی به نیویورک موردتوجه رسانه های غربی
تلاش تروریستها برای قومی نشان دادن حادثه اهواز
حمله تروریستی اهوازباحمایت مثلث عبری،عربی،غربی
شرکتهای تولید کننده دارو نیاز به خارج را کاهش دهند
مانع‌اجراي قانون منع‌به‌كارگيري بازنشستگان چيست؟
از حرکت چهار پشه در بیشه شیران نگران نیستیم
تروریست هاهر چه زودتر به سزای اعمالشان برسند
جدایی خوزستان از ایران رویایی تحقق نیافتنی است
بخشي از عوامل حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده‌اند
حضور نمایندگان رهبری در مراسم تشییع شهدای اهواز
خوزستان درسهای فراموش نشدنی به تروریستها ميدهد
هیات دولت دوشنبه را عزای عمومی اعلام کرد
بیانیه وزیر اطلاعات درباره حادثه تروریستی اهواز
کشف سرنخ‌های جدیدی از حادثه تروریستی اهواز
به زودی انتقام مهلکی از تروریست‌ها می‌گیریم
تعداد شهدای حمله تروریستی اهواز 24 نفر است
روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد
حرفهای زیادی برای گفتن در سازمان ملل داریم
اعلام عزای عمومی در خوزستان
بیشتر
کد خبر: 75579 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱/۲۶ - 16:33
تقبيح يك یورش!
نمايندگان مجلس به اقدام نسنجيده غرب در حمله به سوريه واكنش نشان دادند

تقبيح يك یورش!

از همان ساعات ابتدايي حمله به سوريه مسئولان و سران ايران و ساير كشورهاي جهان به اين اقدام ترامپ واكنش نشان دادند و نمايندگان مجلس نيز ...

قانون- زماني ترامپ تهديداتي را در دستور كار قرار داده بود و برخي از جريان‌هاي سياسي در كشور اعلا م مي‌كردند كه اين وضعيت تنها شعارها و ژست‌هاي انتخاباتي است و كاربرد داخلي دارد ولي روز گذشته مشخص شد كه ايالات متحده آمريكا براي رسيدن به اهداف خود و براي آنكه ثابت كند شكست در قاموس آن جايي ندارد با همكاري فرانسه و انگليس شروع به حمله عليه سوريه كرد.اقدامي كه بي‌شك برگرفته از تبعات سنگين واگذاري ميدان بازي در بازار شام است. رييس‌جمهور آمريكا در اين اقدام نسنجيده تلاش كرد تا قدرت پوشالي خود را به نمايش بگذارد و اين موضوع براي همه روشن شد. از همان ساعات ابتدايي حمله به سوريه مسئولان و سران ايران و ساير كشورهاي جهان به اين اقدام ترامپ واكنش نشان دادند و نمايندگان مجلس نيز هم زبان با ساير مقامات جمهوري اسلامي به اين اقدام نسنجيده انتقاد كردند كه در ادامه بخشي از اين واكنش‌ها را مي‌خوانيد.

مانور قدرت

حمیدرضا حاجی بابایی، ريیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با یادآوری اینکه حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه از قبل اعلام شده بود و به همین دلیل آمادگی کامل برای رویارویی با آن وجود داشت، این اقدام خودسرانه آمریکا را تنها یک مانور تبلیغاتی خواند.

حاجی بابایی، گفت: این اقدام خودسرانه آمریکا به هیچ عنوان ارزش نظامی ندارد، به این دلیل که انجام این عملیات از پیش اعلام شده بود و در سوریه نیز آمادگی کامل وجود داشته و همه این‌ها بیانگر این است که اقدام موشکی آمریکا و متحدانش فقط یک مانور تبلیغاتی است. نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: این حمله آمریکا برای منحرف کردن افکار عمومی مردم آمریکا از شکست‌های پی در پی در منطقه به ویژه در سوریه با وجود هزینه‌های بسیار است، غافل از اینکه این روش و سیاست نخ نمای آمریکا برای همگان روشن و رو شده است. وی دلیل دیگر این اقدام تبلیغاتی آمریکایی‌ها را کسب رضایت کشورهای متحجر منطقه و پاسخی به دلارهای دریافتی عربستان برشمرد و تصریح کرد: آزادسازی غوطه شرقی دمشق توسط مردم و ارتش سوریه که منجر به شکست سنگین آمریکا و متحدانش در این منطقه شد نیز یکی دیگر از علل حمله موشکی آمریکا به سوریه است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس حمله موشکی آمریکا به سوریه را مغایر با تمام قوانین بین المللی دانست و افزود: هیچ توجیه محکمه پسندی برای این حمله و کشتار مردم یک کشور پذیرفتنی نیست و این سه کشور باید در مجامع بین المللی پاسخگو باشند. وی تصریح کرد: دنیا امروز به این نتیجه رسیده است که آمریکا، انگلیس و همپیمانانش افول کردند و برای جبران این افول اقداماتی را انجام می‌دهند که بتوانند به حیات خود در منطقه ادامه دهند و هر روز که جلوتر می‌رویم درمی‌یابیم که جبهه استکبار تضعیف مي‌شود و در مقابل جبهه مقاومت پیروزی‌های گسترده بیشتری را به دست می‌آورند. ريیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: منطقه خاورمیانه امتحان خود را در برابر این قبیل تهاجمات پس داده و آمریکا باید بداند دیگر در منطقه پایگاه و جایگاهی ندارد و دوران نظامی‌گری‌های اینچنینی آمریکا به پایان رسیده است.

كار،كارعربستان است!

اصغر سلیمی، سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس اعتقاد دارد حمله موشکی به سوریه تحفه ای برای محمد بن سلمان آل سعود بود زیرا عربستان اعلام کرد که هزینه‌های حضور ایالات متحده در این کشور را می‌پردازد.سليمي، در واکنش به حمله هوایی آمریکا و متحدانش به سوریه، گفت: این حمله به نوعی تحفه ای برای محمد بن سلمان آل سعود بود زیرا آمریکا چندی پیش اعلام کرد که قصد خروج از سوریه دارد اما عربستان بیان کرد که هزینه های حضور ایالات متحده در این کشور را می‌پردازد. نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: باید اذعان کرد مراکزی که مورد هدف موشکی آمریکا و متحدانش مانند انگلستان و فرانسه قرار داده شد از مدتی قبل، خالی از سکنه و نیروی نظامی بوده است و در واقع این حمله به نوعی جنبه تبلیغاتی داشت تا اینکه بخواهد با هدف حمله جدی نظامی باشد. وی ادامه داد: همه کشورهای دنیا به خوبی می‌دانند که حمله به کشوری بدون توجیه و مجوزهای بین المللی ناقض حقوق بشر است و متاسفانه سه عضو دائم شورای امنیت با این اقدام خود نشان دادند که به هیچ کدام از قوانین اولیه بین المللی و بشری پایبند نیستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه پس از حمله موشکی، شاهد هستیم که برخی کشورهای عربی و همسایه از اقدام ایالات متحده حمایت کردند که این مهم برای جهان اسلام شرم آور است. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دیگر حملاتی نسبت به کشور سوریه رخ نخواهد داد و آمریکایی ها با حمله خود توانستند به هدف دریافت دلارهای نفتی دست یابند، خاطرنشان کرد: ایالات متحده و متحدانش به خوبی می‌دانند در صورت تداوم تجاوزهای آشکارشان، دولت سوریه و روسیه مقابله به مثل خواهند کرد و این مهم برای امینت منطقه و دنیا گران تمام خواهد شد.

بازي سياست

علاءالدین بروجردی، ريیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نيز گفت: تجاوز ایالات متحده، انگلیس و فرانسه به سوریه به عنوان کشور عضو سازمان ملل امری محکوم است. وی ادامه داد: البته نباید فراموش کرد که سه عضو دائم شورای امنیت این تجاوز آشکار را انجام داده اند و جای تاسف دارد که مدعیان ایجاد امنیت در جهان خود ناقض امنیت بوده و ایجاد کننده بحران هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه این اقدام حرکت انفعالی آمریکا در برابر شکست سیاست های این کشوردر سوریه است، تصریح کرد: ایالات متحده با سرمایه‌گذاری گسترده و به همراه متحدان اروپایی و منطقه ای خودشان برنامه ریزی کردند که ساختار سیاسی حاکم در سوریه را تغییر دهند.بروجردی در این خصوص افزود: باید اذعان کرد باوجود اینکه هزاران تروریست از سراسر دنیا به سوریه روانه شدند و سبب آوارگی میلیون ها نفر و جان دادن هزاران نفر شدند اما در آخر سیاست های آمریکا و همپیمانانش با شکست مواجه شد. نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حمله به سوریه با بهانه مساله شیمیایی که دروغی آشکار بود، در واقع نوعی دفاع از حیثيت از دست رفته آمریکا در ارتباط با شکست در سوریه است، گفت: بعد از اینکه تروریست ها از غوطه و اطراف دمشق خارج شدند، حلقه دیگری از شکست‌های آمریکا رقم خورد و این کشور به نوعی تلاش کرد به تروریست های باقی مانده روحیه بدهد. وی ادامه داد: باید اذعان کرد که ایالات متحده باید بداند موفقیت سوریه و ادامه دادن راه مقاومت، راه بازگشت ناپذیری است و بي‌شك با توجه به اینکه جبهه مقاومت امروزه به نسبت سال های گذشته قوی تر است، آمریکا و رژیم صهیونیستی قادر نخواهند بود با چنین اقدامات کودکانه ای مقاومت را تضعیف کنند و این سیاست راهبردی ادامه خواهد یافت.

ريیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی ها بخواهند این بازی را ادامه بدهند، تردد نکنند با عکس العمل هایی مواجه خواهند شد که بي شك به ضرر امنیت منطقه خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.