انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 75891 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱/۲۹ - 14:40

توضیح معاون ‌استاندار درباره اعتراض مردم کازرون

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تاکید دارد که ارتقاء بخش‌های مختلف در هر استان اگر چه همواره با تنش‌ها و نگرانی‌هایی مواجه بوده، اما زمینه ساز ارتقاء استان محسوب می‌شود.

قانون-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تاکید دارد که ارتقاء بخش‌های مختلف در هر استان اگر چه همواره با تنش‌ها و نگرانی‌هایی مواجه بوده، اما زمینه ساز ارتقاء استان محسوب می‌شود.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، هادی پژوهش‌جهرمی قبل از ظهر چهارشنبه 29 فروردین در جمع خبرنگاران و در خصوص وقایع اخیر شهرستان کازرون، با تشریح پیشینه‌ی قانونی و اداری تقسیمات کشوری، تصریح کرد که تمام مراحل کار در موضوع ارتقاء دو بخش چنارشاهیجان و کوهمره‌ی نودان و ایجاد شهرستان جدید کوه‌چنار، کاملا شفاف بوده و اطلاع‌رسانی کامل انجام شده است.

وی با بیان این‌که حساسیت بر سر تقسیمات کشوری و جداشدن بخش‌هایی از یک شهرستان با هدف ارتقاء، همواره در کشور وجود داشته و دارد، گفت: آنچه در این تقسیمات اهمیت داشته و مد نظر مسئولان نیز قرار دارد، حق و حقوق مردمی است که در یک استان زندگی می‌کنند.

پژوهش گفت: حق و حقوق مردم ایجاب می‌کند که اگر یک منطقه دارای شرایط ارتقاء بود، روند قانونی برای رسیدن به این حق طی شود؛ باید به این باور برسیم که ارتقاء بخش‌ها توسعه‌ی استان را به‌دنبال داشته و دارد و در روند توسعه بسیار اثرگذار است.

او با تصریح این‌که ارتقاء یک یا چند بخش به معنی جداسازی آن مناطق از کشور و ایجاد مرزهای جدید و غیرقابل دسترس نیست، گفت: در مسئله‌ی جداشدن 2 بخش از شهرستان کازرون و ایجاد شهرستان کوه‌چنار هم این موضوع وجود دارد اما برخی افراد از عدم اطلاع مردم سوءاستفاه کرده و می‌کنند و آدرس غلط می‌دهند.

پژوهش با اشاره به طی روند قانونی ایجاد شهرستان جدید کوه‌چنار تاکید کرد: در این روند ما را متهم می‌کنند که کار کارشناسی انجام نشده است؛ حال آن‌که ما حاضریم تمام مدارک را در اختیار یک تیم بی‌طرف قرار دهیم تا مطالعه شود.

معاون سیاسی استانداری فارس تصریح کرد: حتی در پیشنهاد نهایی ارائه شده به وزارت کشور هم با اطلاع کامل از حساسیت‌ها، نکاتی را مدنظر قرار داده‌ایم. از ابتدا اعتقاد بر این بوده که تنگ چوگان، شهر بیشابور و امامزاده حسین(ع) جزو کازرون است.

او تاکید کرد: در ایجاد شهرستان جدید کوه‌چنار، دهستان انارستان و دشت‌برم از کازرون جدا نخواهد شد و جزو بخش مرکزی این شهرستان باقی می‌ماند.

پژوهش اضافه کرد: حتی موضوع ارتقاء فرمانداری کازرون به فرمانداری ویژه مطرح شد، با آن‌که به لحاظ آیتم‌های مد نظر شهرستان ویژه، کازرون واجد شرایط نبود، به لحاظ صبغه‌ی تاریخی، فرهنگی و جایگاه این شهرستان در ادوار مختلف تاریخی و حضور شخصیت‌های اثرگذار در این منطقه، موضوع ارتقاء پیشنهاد شده است.

معاون استانداری فارس با بیان اینکه از اثرگذاری شهرستان کازرون و مردم این شهرستان در دوران مبارزات انقلاب و دفاع مقدس و ... اطلاع کافی دارد، گفت: این شهرستان از یک جایگاه ویژه به لحاظ تاریخی، گردشگری، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در فارس و کشور برخوردار است.

او با تصریح اینکه هیچ یک از مسئولان استان فارس و کشور به‌دنبال نادیده گرفتن حق و حقوق مردم شهرستان کازرون نبوده و نیستند، گفت: اینکه عده‌ای از احساسات پاک مردم سوءاستفاده کرده و ارتقاء را به معنی تجزیه قلمداد و مطرح کنند، درست نیست.

معاون سیاسی استانداری فارس با تصریح اینکه در تمام مسیر ایجاد شهرستان کوه‌چنار، شفافیت کامل وجود داشته است، گفت: شخصا در زمان معرفی سرپرست فرمانداری کازرون و در جمع عده‌ای معترض همین مطالب را اعلام و تاکید کردم که نقاط مورد نظر مردم از کازرون جدا نمی‌شود.

پژوهش با بیان اینکه شکل‌گیری یک شهرستان جدید بدون در نظر گرفتن خواسته‌های مردم انجام نمی‌شود، گفت: در بند هفتم از طرح اولیه پیشنهادی موضوع ارتقاء فرمانداری کازرون به ویژه و ماندن دشت‌برم و انارستان جزو کازرون لحاظ شده است.

معاون استانداری فارس با بیان اینکه امام جمعه‌ی محترم کازرون در جریان روند موضوع قرار داشته و دارد و در آخرین جلسه‌ی شورای تامین استان نیز حضور داشته است، گفت: عده‌ای دور افتاده‌اند و با استفاده از فضای مجازی و بی‌اطلاعی مردم، مسائلی را دنبال می‌کنند.

او تصریح کرد: گویا عده‌ای نمی‌خواهند بپذیرند و مطالبی را به دروغ عنوان می‌کنند؛ ما در قضیه اعتراض‌های کازرون با افراد خاصی روبرو هستیم که نه‌تنها واقعیت و حقایق را به مردم نمی‌گویند بلکه دروغ هم می‌گویند.

پژوهش با اشاره به اینکه استاندار فارس نیز در این خصوص با دبیر دولت، دکتر جهانگیری و وزیر کشور کاملا در ارتباط بوده و برای اعمال اصلاحات در طرح مد نظر،‌ رایزنی کرده است، گفت: ایجاد شهرستان کوه‌چنار هیچ خدشه‌ای به شهرستان کازرون وارد نمی‌کند و حتی ارتقاء و توسعه‌ی این شهرستان را هم به دنبال دارد.

معاون استانداری فارس تصریح کرد: ما تمام اما و ولی‌ها را پذیرفتیم و در تمام مسائل اطلاع‌رسانی هم انجام داده‌ایم، اما اینکه هر روز عده‌ای مدارس و بازار را تعطیل کرده و مردم را به خیابان بکشانند، درست نیست.

پژوهش با اشاره به حساسیت‌های تهیه‌ی نقشه در شکل‌گیری شهرستان جدید، تاکید کرد که طی 48 ساعت گذشته موضوع توسط کارشناسان تقسیمات کشوری فارس دنبال شده و به‌زودی نقشه دقیق مشخص و به وزارت کشور ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا، طی دو روز گذشته و به دنبال طرح پیشنهاد ایجاد شهرستان جدید کوه‌چنار و جدا شدن بخش‌های کوهمره‌نودان و چنارشاهیجان از شهرستان کازرون، اعتراض‌ها و تحصن‌هایی با حضور مردم در شهر کازرون ایجاد شده است.

مردم در این تحصن‌ها نسبت به جدایی بخش‌هایی از شهرستان کازرون اعتراض داشتند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.