انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 76853 | تاریخ : ۱۳۹۷/۲/۸ - 15:05
بايد از موفقيت مديران جوان حمايت كرد

بايد از موفقيت مديران جوان حمايت كرد

روز جوان، روزی که تنها یک نماد برای فراموش نکردن جوانان جامعه است. این یادبود در تقویم نباید فقط به یک روز و جشن خلاصه شود، اين روز برای تجدید پیمان جوانان با عهدها و آرمان های خوداست

قانون-سید علیرضا بهبهانی/ دانش آموخته دکتری مدیریت تکنولوژی

روز جوان، روزی که تنها یک نماد برای فراموش نکردن جوانان جامعه است. این یادبود در تقویم نباید فقط به یک روز و جشن خلاصه شود، اين روز برای تجدید پیمان جوانان با عهدها و آرمان های خوداست.جوانان ما اهرم های توسعه اقتصاد،سیاست،فرهنگ و هنر و صنعت و ... هستند.

کشورهای قدرتمند و پیشرفته‌ امروز، محصول وطن‌دوستی شهروندانی است که در بدترین شرایط از ارزش‌ها، حاکمیت ملی و تمامیت‌ارضی‌شان دفاع كردند.

از نظر جامعه‌شناسی، جوانان به ‌عنوان نیروی محرک و منبع انرژی مثبت نقش عمده و اساسی در تعیین جهت‌گیری‌ها و توسعه‌ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جوامع دارند و استفاده‌ بهینه و کارآمد از این عنصر حیاتی باعث پیشرفت، صلح و امیدواری به آینده مي‌شود. در تمام جوامع بدون در نظرداشتن گرایش و ویژگی آن‌ها، توجه و تمرکز بر نخبه‌گرایی جوانان، فراهم‌سازی تسهیلات و امکانات لازم آموزشی، تربیتی و ... در پروسه‌های ملی و افزایش نقش آن‌ها در ساختارها و نهادهای دولتی و غیردولتی زمینه‌های رشد ظرفیتی و توسعه‌ جوانان را فراهم آورده، جامعه های مترقی با این رویکرد رشد کرده اند.ما هم در کشورمان هرگاه به جوانان اعتماد کرده ایم، موفق بوده ایم. یکی از شاخص‌های توسعه‌ انسانی سازمان ملل متحد که از طریق آن میزان توسعه و رفاه در کشورها ارزیابی مي‌شود، موجودیت جمعیت جوان است که یک عامل جدی تغییر، تحول و توسعه در تمام ابعاد در نظر گرفته می‌شود.کشورهایی که جمعیت خود را صحیح مدیریت کرده اند و از ایشان استفاده مثبت كردند به رفاه و توسعه دست یافتند اما کشورهایی که در این زمینه موفق نبودند، جمعیت جوان به یک چالش جدی هم برای خود و هم جامعه شان روبه‌رو شده‌است. سرمایه‌گذاری روی رشد استعداد جوانان، الگوسازی جوانان و متوجه‌سازی آن‌ها به انجام مسئولیت‌های خطیرشان، نقطه‌ عطف در مشارکت معنادار جوانان در پروسه‌های دموکراتیک و حفظ ارزش‌های ملی است.

این جوانان هستند که انرژی دارند تا خواسته‌های مدنی را توسعه دهند، صدای جامعه خود را به دنیا برسانند و هویت ملی‌شان را به‌عنوان برند و اقتدار کشورشان معرفی کنند. اگر به سطح توسعه و رفاه در تمام کشور نظر انداخته شود، بیشترین سهم، محصول کار جوانان بوده که با فداکاری و زحمت های‌شان، برای نسل‌های آینده راه و روش سازندگی و پیشرفت را به ارمغان گذاشته‌اند. جوانان آگاه، شایسته، نخبه و متعهد به ارزش‌های اساسی جامعه، سنگ ‌بنای یک جامعه سالم و ارزشمند را تشکیل می‌دهند و استفاده‌ ابزاری جوانان، بر تعهد ملی و شایستگی آن‌ها صدمه خواهد زد. ملت‌هایی در تاریخ موفق بوده و به رفاه دست یافتندکه رهبری امور را به عهده‌ جوانان گذاشته‌اند،ما تجربه‌ای موفق به نام انقلاب و عبور از جنگ را داشته‌ایم.مدیران ارشد کشور روزی خود جوانانی بودند که به آن‌ها اعتماد شد. به هر میزانی که در یک جامعه، روی ظرفیت‌ سازی و ایجاد انگیزه‌های سالم برای سهم و مشارکت واقعی جوانان در بخش‌های مختلف کار و توجه صورت گیرد، به همان میزان جوانان مسئولیت‌پذیر و هدفمند تربیت می‌شوند، فضای مثبت و مطالبه‌گری با درک وحدت به‌وجود می آید، جامعه به طرف ترقی و تعالی رهنمون مي‌شود و افق روشن در پس این جنگل پر از خطر پدیدار می‌شود. روی صحبتم در این بخش با جوانان فعال در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی است که خواسته‌های مدنی جدی دارند. چه اصلاح طلب و چه اصولگرا، هر دو گروه چندین ویژگی مشترک داریم! جوانیم،ایرانی هستیم،خواسته و مطالبه داریم و آبروی ایران و توسعه آن را هدف خود می‌دانیم! امروز موضوعات مهم را رها کرده ایم و با مرزبندی و خط‌کشی جناحی روبه‌روی یکدیگر ایستاده ایم در صورتی که مسیر همه ما یکی و آن آبادی ایران بزرگ است.

البته تفاوت در عقیده و ابزار آن ماهیت جوانی است! جوانی که شجاعت نداشته باشد امکان محرک بودن برای جامعه اش را نخواهد داشت. امروز بعد از سال ها جوانی از نسل ما بر مسند وزارت نشسته است؛ جوانی که دیگر متعلق به خودش نیست و نماد و برند جوانان هم نسل ما است.

آذری جهرمی برند دولت فعلی است؛ کسی که انتقادهايي به او شد ولي شاهديم كه بيشتر از ساير وزرا و اعضاي كابينه فعاليت دارد. موفقیت امثال وي موفقیت نسل جوان است و اعتماد مجدد به نسل جوان را فراهم می آورد و اگر شكستي باشد مي‌تواند بهانه‌اي براي حذف دائمي مسند‌هاي عالي براي جوانان باشد.

همه ما فارغ از هر جناحی باید تا می‌توانیم به موفقیت جوانان کمک کنیم، بداخلاقی های سیاسی را دور بریزیم و برای هم نسل های‌مان تلاش کنیم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.