انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
قضایی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
جزئیات جدید از پرونده تجاوز به چند کودک در شوشتر
سلطان سکه و همدستش اعدام شدند
آزادي 4هزار زنداني در نيمه نخست سال
سرقت‌های سنگین
محکومیت متهمان پرونده تلفن‌همراه به زندان
۷۰ درصد زندانی‌ها دارای جرایم مواد مخدری
پیوست حقوق شهروندی به جشنواره‌های وزارت ارشاد
وزیر احمدی نژاد بازداشت شد
قاضی پرونده جاسوسان محیط‌زیستی مشخص شد
ماجرای داماد جعلی روحانی و اژه‌ای
معرفی عامل اعدام یک سگ به دادگاه
حضور مددجویان کانون اصلاح و تربیت در جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان
جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی دادگاهی می شود
صدور حکم اعدام برای دو مفسد اقتصادی
صدور احکام جدید درپرونده های فساداقتصادی اخیر
پرونده محیط زیستی ها به دادگاه رفت
سلطان سکه در آستانه اعدام
مرگ تدریجی فرهاد میثمی در بهداری اوین
نگاه مردانه به حقوق زنان
دربرخوردبا مفسدان اقتصادی باقاطعیت عمل خواهد شد
محاکمه مخلوط کنندگان خاک و گندم در شیراز
مدال‌آور کولبر
در آمریکا برنامه حاکم نیست
رد شکایت ۲ دانشجوی دختر از مامور گشت ارشاد
تالارهای قد‌یمی برای د‌اد‌گاه
روز گار سياه جنگل‌هاي سبز
درخواست دادستان تهران برای حذف بلیت‌های چارتری
بازداشت یک مقام محلی به جرم رشوه‌خواری
بازداشت فرماندار سابق چابهار به جرم اخذ رشوه
پرداخت دیه دنیـا
پرونده بازداشت فعالان محیط زیستی در دولت
حقوق مردان در «ازدواج»
«الیور توییست » در کانون اصلاح و تربیت
وعده آزادی مشروط عبدالفتاح سلطانی از سوی مسولان
شهوت جنايت!
عبدالفتاح سلطانی به زندان بازگشت
سلول های خالی
۵ هزار زندانی افغان در ایران داریم
پیگیری دادستانی برای مرگ گورخرهای ایرانی
تبرئه یکی از فعالان محیط‌‌زیستی‌ از اتهام جاسوسی
ابراز امیدواری به رای علیه مصادره اموال ایران
نظر وکیل همسر هکی در مورد فوت فرشید هکی
حضور بانوان در ورزشگاه ها ذاتاً منع شرعی ندارد
قانون گریزان کوچک
کسانی که توان پرداخت مهریه ندارند،نبایددرزندان بمانند
ارز دولتی به سنگ قبر هم تعلق گرفت
واکنش سازمان زندان‌ها درباره دراویش زندانی
فرهنگ‌سازی در زمینه حقوق شهروندی مستلزم مرور زمان است
ثبت نام ۷۳ هزار و ۶۱۶ نفر در آزمون وکالت
تاييد حكم اعدام اخلال گران اقتصادي
بیشتر
کد خبر: 79983 | تاریخ : ۱۳۹۷/۳/۱۵ - 17:35
ادعای نفوذ فساد در تاروپود نظام تصور اشتباهی است
دادستان کل کشور:

ادعای نفوذ فساد در تاروپود نظام تصور اشتباهی است

منکر فساد نیستیم و دستگاه قضایی وظیفه دارد با مفسدان برخورد کند اما ادعای نفوذ فساد در تار و پود نظام تصور اشتباهی است.

قانوندادستان کل کشور همزمان با سالروز قیام ۱۵ خردادماه، به اظهارنظر درباره ترمیم تیم اقتصادی دولت، کمپین هنرمندان برای بازگشت سینماگر پیش از انقلاب، مدیران دوتابعیتی و دفن اطلاعات با خودکشی استاد محیط زیست پرداخت.

به گزارش قانون  به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری که در جمع راهپیمایان سالروز قیام ۱۵ خرداد ورامین در مصلی صاحب الزمان (عج) این شهر سخن می گفت، با اشاره به انتقال اتاق جنگ آمریکا از وزارت دفاع این کشور به وزارت خزانه داری تاکید کرد: دولت اگربخواهد در این جنگ اقتصادی پیروز شود باید به ترمیم تیم اقتصادی اقدام کند.

وی اظهار کرد: رییس جمهور باید به ترمیم تیم اقتصادی خود با توجه به شرایط جنگی بازنگری کند و این بدان معنی نیست که افراد ناتوان هستند بلکه چون این یک جنگ اقتصادی است، نیروها نیز باید متناسب با آن انتخاب شوند.

وی بیان کرد: وضع امروز اقتصاد کشور مناسب نیست و نباید تمام آن را به گردن تحریم ها انداخت چراکه بخشی از اقتصاد و مدیریت آن بر عهده دولت و البته بخشی دیگر دست مردم است، اگر تعامل و هم افزایی بین دولت و مردم نباشد، در جنگ اقتصادی آسیب می بینیم.

دادستان کشور با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود در جامعه گفت: امروز همه باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب که فرماندهی جنگ اقتصادی را بر عهده دارند به مساله اقتصاد مقاومتی که سال ها بر آن تأکید داشته اند توجه کنند و وضع اقتصاد کشور را سر و سامان دهند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب از مسئولان سه قوه خواستند با برگزاری جلسات مشترک، مشکلات را بررسی و آنها را برطرف کنند اما فقط یک جلسه برگزار شده است.

منتظری در ادامه از مبارزه نکردن با قاچاق کالا، حل نشدن مشکلات بنگاه های اقتصادی، تغییرنکردن وضع بانک ها، نبود مدیریت صحیح و واگذاری موسسات اقتصادی نیمه دولتی به عنوان بخشی از مشکلات اقتصادی کشور یاد کرد.

دادستان کل کشور در بخشی دیگر از سخنانش درباره کمپین هنرمندان برای بازگشت یک بازیگر سینمای پیش  از انقلاب واکنش نشان داد و گفت: این اقدام حساب شده ای است که ما از پشت پرده آن مطلع هستیم.

وی تصریح کرد: اینکه امروز عده ای از هنرمندان کمپینی به راه می اندازند و از فردی که فسادش در سینمای ایران علنی بود و پس از پیروزی انقلاب به دامان آمریکا فرار کرد حمایت می کنند و قصد برگرداندن او به کشور را دارند، اقدام حساب شده ای است که از عوامل پنهان اطلاع آن داریم.

منتظری تأکید کرد: هر ایرانی حق دارد به کشور خود بازگردد و هیچ مقامی نمی تواند مانع او شود، اما اگر کسی کارهای خلاف و جرم مرتکب شده باید بر اساس قانون با او برخورد کرد و اینطور نیست که هر کس بخواهد به ایران باز گردد برای او فرش قرمز پهن کنند.

وی گفت: نمی توان ارزش هایی که به قیمت خون ۲۰۰ هزار شهید و ۵۶۰ هزار جانباز و آزاده به دست آمده را نادیده گرفت، این افراد باید بدانند که اگر در برخی از مقاطع مسئولان سکوت کرده اند و به حاشیه ها نمی پردازند، مردم هیچگاه به آنها اجازه زیر پا گذاشتن خون شهیدان را نمی دهند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه دشمن همواره تلاش دارد فرهنگ جامعه اسلامی را تغییر دهد، افزود: مقابله با این نفوذ تنها وظیفه دستگاه قضایی نیست و تمام افراد صاحب نفود همچون روحانیون، ائمه جمعه، معلمان ، مسئولان مراکز فرهنگی و والدین باید مقابل این نفوذ بایستند و فرهنگ جامعه را از هجمه دشمن نجات دهند.

 منتظری همچنین با اشاره به موضوع فساد در کشور گفت: منکر فساد نیستیم و دستگاه قضایی وظیفه دارد با مفسدان برخورد کند اما ادعای نفوذ فساد در تار و پود نظام تصور اشتباهی است.

وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری دشمن به شدت روی فساد برخی دستگاه های اداری کشور کار می کند تا مردم اینگونه تصور کنند که تمام مسئولان نظام فاسدند.

دادستان کل کشور مهمترین هدف دشمن را ضربه زدن به ایران اسلامی  با نفود در میان تصمیم سازان نظام اعلام کرد و گفت: دشمن برای مقابله با ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نیست و از روش های مختلفی برای این منظور استفاده می کند.

وی افزود: دشمن تلاش دارد با حذف هویت اسلامی از جامعه ، به رخوت کشاندن این ارزش ، ایجاد یاس و ناامیدی در میان مردم ، شایعه پراکنی و بزرگ جلوه دادن برخی از ضعف ها و مشکلات کشور ، به این نظام مقدس ضربه وارد کنند.

منتظری با اشاره به تلاش دشمن در نفود میان تصمیم سازان نظام گفت: تمامی مسئولان، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی، دولت و همه کسانی که ممکن است مورد هجمه دشمن قرار گیرند وظیفه دارند به نفوذ دشمن حساس باشند.

دادستان کل کشور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: نفوذ دو تابعیتی ها مسئله ای است که بارها به دستگاههای مختلف تذکر داده شده است، افرادی که صدمات بسیاری را به کشور وارد کرده اند نباید در مدیریت های کلان و مراکز تصمیم گیری مسئولیت داشته باشند.

وی تأکید کرد: دستگاههای اطلاعاتی وظیفه دارند در صورت شناسایی مدیران دو تابعیتی ، زمینه برداشتن آنها از مسئولیت را فراهم کنند.

دادستان کل کشور همچنین در بخشی از سخنانش به پرونده دستگیری فعالان  محیط زیست اشاره کرد و گفت: دشمنان برای به دست آوردن اطلاعات مهم کشور بویژه در حوزه دفاعی هر کاری می کنند که نمونه آن را می توان در جریان نفوذ یکی از استادان دانشگاه در حوزه حفاظت از محیط زیست مشاهده کرد.

وی افزود: این فرد با ورود به مراکز حساس کشور، اقدام به تهیه فیلم و ارسال آن به آمریکا و اسرائیل می کرد، کسی که به گفته رئیس دانشگاه با رفتار مناسب خود حتی احتمال چنین اقدامی را از خود دور کرده بود.

منتظری افزود: پس از آنکه مسئولان به هویت اصلی وی پی بردند، در نخستین جلسه بازجویی با گرفتن فرصت، اقدام به خودکشی کرد و اطلاعات زیادی را با خود برد.

وی تأکید کرد: اینکه برخی جریانات و افراد تلاش دارند چنین افرادی را تطهیر کنند مصداق کامل نفوذ در مراکز تصمیم گیری کشور است.

دادستان کل کشور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان قیام ۱۵ خرداد گفت: این قیام مردم دشت ورامین در صحیفه نورانی تاریخ انقلاب اسلامی همچون برگ زرینی است که از درخشش بسیاری به عنوان سرآغاز حرکت مردم ایران علیه رژیم ستمشاهی برخوردار است.

وی افزود: اینکه مردم در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲ سینه های خود را سپر تیرهای دشمن کردند نشان از این واقعیت دارد که مردم به عنوان عنصر اصلی انقلاب، به راه و امام خود ایمان داشتند.

منتظری دشمن شناسی را از بارزترین خصوصیات شهیدان ۱۵ خرداد یاد کرد و افزود: این شهیدان در خفقان دوران ستمشاهی، دشمن را بدرستی شناختند، اصلی که امروز نیز جامعه اسلامی برای مقابله و ایستادگی در برابر دشمن به آن نیاز دارد.

۵۵ سال پیش مردم دشت ورامین در پی دستگیری امام  خمینی (ره ) کفن پوش به سمت تهران حرکت کردند که در میان راه به دست مزدوران رژیم به خاک و خون کشیده شدند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.