انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 80096 | تاریخ : ۱۳۹۷/۳/۱۸ - 15:18
 درخواست ورود وزارت کشور به ماجرای کنگره انجمن مهندسان
از سوی رحمت الله خسروی اعلام شد؛

درخواست ورود وزارت کشور به ماجرای کنگره انجمن مهندسان

بدنبال برگزاری دو کنگره بنام انجمن اسلامی مهندسان، رحمت الله خسروی دبیرکل مستقر این تشکیلات سیاسی از وزارت کشور وکمیسیون ماده 10 احزاب خواست، سریعا به این موضوع ورود کنند.

قانونبدنبال برگزاری دو کنگره بنام انجمن اسلامی مهندسان، رحمت الله خسروی دبیرکل مستقر این تشکیلات سیاسی از وزارت کشور وکمیسیون ماده 10 احزاب خواست، سریعا به این موضوع ورود کنند.

به گزارش قانون ، این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: وضعیت فعلی به هیچ وجه قابل قبول نیست و از وزارت کشور انتظار می رود با ورود به این مساله مشخص کند که آیا کنگره ای که با حضور نمایندگان وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب برگزار شده ، قانونی است یا کنگره ای که خودسرانه و بدون طی مراحل قانونی برگزار شده است؟

وی با تاکید بر اینکه در اسفند سال 1395 به عنوان دبیرکل انجمن اسلامی مهندسان انتخاب شده است، گفت: در کنگره اخیر انجمن اسلامی مهندسان، شورای مرکزی جدید و شخص دیگری به عنوان دبیرکل تعیین شد؛ اما با توجه به برگزاری کنگره موازی، تا اعلام نظر رسمی وزارت کشور درباره کنگره بنده به عنوان دبیرکل مستقر از شان و جایگاه انجمن دفاع کرده و پاسخگو هستم.

خسروی ماجرای برگزاری دو کنگره به نام انجمن اسلامی مهندسان را اینگونه توضیح داد: انجمن اسلامی مهندسان از گروههای اصلاح طلبی است که در سال 1370 مجوز فعالیت خود را گرفته و از آن زمان تاکنون با برگزاری کنگره های مختلف ، افرادی به عنوان شورای مرکزی و دبیرکل تعیین و برای مدتی فعالیت داشته اند. به همین روال در سال 1394 نیز، اعضای انجمن اسلامی مهندسان در کنگره انجمن ، شورای مرکزی جدیدی را تعیین کردند و شورای مرکزی مهندس علیمحمد غریبانی را به عنوان دبیرکل تعیین کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه با نزدیک شدن به انتخابات شوراها، آقای غریبانی که دریافته بود در لیست شورای هماهنگی اصلاحات و شورایعالی سیاستگذاری قرار نخواهد گرفت، بدون کسب موافقت شورای مرکزی، خروج انجمن اسلامی مهندسان از این شوراها را اعلام کرد. به همین دلیل و همچنین تمکین نکردن به دیگر مصوبات شورای مرکزی ، اعضای شورا دیگر تاب نیاوردند و با رای به عزل ایشان ، بنده را به عنوان دبیرکل جدید انجمن تعیین کردند.

دبیرکل مستقر انجمن اسلامی مهندسان خاطرنشان کرد: در آستانه انتخابات شوراها ، برای اعضای انجمن اسلامی مهندسان مهم بود که انجمن از شورای هماهنگی اصلاحات خارج نشده و اتحاد موجود در جبهه اصلاحات از ناحیه انجمن اسلامی مهندسان دچار خدشه نشود، به همین دلیل، شورای مرکزی بر عزل آقای غریبانی رای داد. با این حال از همان زمان آقای غریبانی ، زیر بار نظر شورای مرکزی نرفته و خود را دبیرکل خودخوانده می دانست.

خسروی در ادامه افزود: تا اینکه اخیرا وزارت کشور طی نامه ای به ما اعلام کرد که بایستی اساسنامه خود را با قانون جدید احزاب تطبیق بدهیم و کمیسیون ماده 10 احزاب در نامه ای رسمی آقای دکتر حسین کمالی نماینده احزاب ملی در کمیسیون ماده 10 احزاب را به عنوان نماینده این کمیسیون برای برگزاری کنگره جدید، انتخاب اعضای شورای مرکزی و دبیرکل جدید و اعمال اصلاحات اساسنامه معرفی کرد.

وی ادامه داد: آقای کمالی برای اینکه کنگره قانونمند و بدون مشکلی برگزار شود، علاوه بر اینکه شورای مرکزی وقت را به جلسه دعوت کرد، از آقای غریبانی و همچنین برخی اعضای هیات موسس انجمن نیز دعوت به عمل آورد و صورتجلسه هایی تنظیم شد و بر اساس آن ، ایشان به وزارت کشور اعلام کردند که برای برگزاری کنگره انجمن در 21 اردیبهشت ماه امادگی دارند. جالب اینجاست که در این صورتجلسه ها، امضای آقای غریبانی نیز دیده می شود. اما ایشان کنگره را تحریم کرد تا شاید با به حد نصاب نرسیدن، کنگره برگزار نشود، چراکه در قانون جدید احزاب حداقل 300 عضو و یک سوم اعضای استانها  بایستی در کنگره حضور داشته باشند.

رحمت الله خسروی در ادامه یادآور شد: کنگره ما خوشبختانه با طی مقدمات قانونی و با نظارت و مسولیت مستقیم آقای کمالی نماینده کمیسیون ماده 10 احزاب و همچنین خانم مسعودی نماینده وزارت کشور در روز 21 اردیبهشت ماه با حضور 550 عضو انجمن از استانهای مختلف و با پیام آقای خاتمی و همچنین حضور برخی نمایندگان مجلس و شرکت شخصیت های سیاسی از دیگر احزاب برگزار شد.

وی در توضیح اتفاقات روز برگزاری کنگره گفت: ابتدا آقای کمالی به عنوان مسول برگزاری کنگره و آقای دکتر محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی سخنرانی کردند.سپس با انتخاب هیات رئیسه موقت، کنگره بصورت کنگره فوق العاده به منظور تغییر اساسنامه تشکیل شدو پیشنهادات اعضا خیلی مرتب و منظم با اساسنامه تیپ وزارت کشور تطبیق داده شد و سپس کنگره عادی برای تعیین اعضای شورای مرکزی کار خود را زیر نظر نماینده وزارت کشور و  کمیسون ماده 10 احزاب کاملا اصولی، منطقی و قانونی ادامه داد و با رای گیری قانونی، اعضای شورای مرکزی جدید انتخاب شدند که صورتجلسه اینها هم در اختیار نماینده وزارت کشور و هم در اختیار آقای کمالی نماینده کمیسیون ماده 10 احزاب موجود است.

خسروی در ادامه تصریح کرد: با اینکه این روند ، کاملا قانونی و مشروع طی شده بود، متاسفانه  آقای غریبانی که گویا از این شرایط ناراضی بود، بدون توجه به سازوکار قانونی و بدون دعوت از نماینده وزارت کشور و بدون حضور نماینده کمیسیون ماده 10 احزاب و بصورت خودسرانه کنگره ای را برگزار کرد که موجب تشویش اذهان شده است، لذا از وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب به عنوان متولیان مسول و ناظر بر فعالیت احزاب خواستارم به سرعت در این باره اظهارنظر کرده و انجمن اسلامی مهندسان را از بلاتکلیفی خارج کنند.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.