انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
قضایی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
میلگرد و لوازم خانگی در صدر احتکارها
پرونده دانشجویان بازداشتی در چه مرحله ايي است؟
رسيدگي تعزیرات به پرونده ها در روزهای تعطیل
قرار بازداشت موقت آرش کیخسروی تمدید شد
بازداشت شدگان تجمع روز جهانی زن تبرئه شدند
متهم «سکه ثامن» در دسترس نیست
پرونده رضا خندان به دادسرا بازگشت
جوانفکر و بقایی به حبس محکوم شدند
طرح تجمیع قوانین موازی در بکارگیری بازنشستگان
به حکم مشایی اعتراض نشده است
آزادی برخی متهمان پرونده‌های اقتصادی اخیر
حتی باید مجرمان را هم به تحصیل تشویق کرد
ستاره‌هـاي سركوبگـر!
حل مشکلات دانشجویان ستاره‌دار با لایحه دولت
كدي كه ثبت نيست!
مهلت۶۰ روزه بازنشستگان شاغل برای ترک پست دولتی
پرونده‌متهمان‌ترور‌امام‌جماعت‌مهاباد‌منتظر‌وقت‌دادگاه
پرونده دختر وزیر سابق تکمیل و متهم در بازداشت است
محاکمه باقری درمنی به پایان رسید
ابهام در پیش فروش‌های خودرو
جزئیات آزادی یکی از متهمان پرونده تلفن همراه
داغ سکه بر «مهريه» زنان
اسفند یار در بند
فیروز نادری تقلبی را تحویل دهید
مشایی به ۶ سال و نیم حبس محکوم شد
مددجوی محکوم به اعدام ؛ در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پذيرفته شد
نخبه‌کُشی در مجلس
۱۰ اتهام اول کشور
آزادي 46 مددجو از ندامتگاه تهران بزرگ
ضرورت جرم انگاری دروغگویی مسئولان
ترک تحصیل اجباری به خاطر ۲ میلیون تومان
پرونده ناظم مدرسه معین به کجا رسید؟
به دانه درشت‌ها هم می‌رسیم
قاتل پای چوبه دار بخشیده شد
افزایش ۶۲درصدی استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس
دو وکیل دادگستری آزاد شدند
اروپا، پيشگام پیشگیری از وقوع جرم
در برخورد با مفاسد جدی تر باشید
دستگاه قضا هیچگونه خط قرمز توهمی را قبول ندارد
رشد۱۲درصدی پرونده‌های شکایت ازپزشکان
بورسیه‌ها و صلاحیت مبهم دیوان
تعیین‌تکلیف احکام تمام دانشجویان بازداشتی تا پایان شهریور
مجلس در راستای منافع ملی از دولت سوال کند
برخی بدلیل عدم توانایی در پرداخت ۱ سکه راهی زندان شده‌اند!
من طلبکارم اما بابت طلب خود چیزی نمی‌خواهم
مسئولیت زندانبانی جهاد در راه خداست
کودک آزار مشهدی در یک قدمی چوبه‌دار
کارگاه آموزشی عدم تحمل کیفر مددجویان برگزار شد
برخی با انتقاد از قوه قضاییه در پی ساختن عمارت سلطانی هستند
رسیدگی به وضعیت وکلای بازداشت شده در کمیسیون حقوق بشر
بیشتر
کد خبر: 81300 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۲ - 19:59

قاتل محمد حسین 10 ساله به قصاص محکوم شد

رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به جزئیات حکم قاتل محمدحسین 10 ساله، گفت: در اولین جلسه دادگاه این پرونده پرونده منتهی به حکم قصاص متهم شد و احکام صادر شده و منتظر اجرا است

قانون-رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به جزئیات حکم قاتل محمدحسین 10 ساله، گفت: در اولین جلسه دادگاه این پرونده پرونده منتهی به حکم قصاص متهم شد و احکام صادر شده و منتظر اجرا است.

‌به گزارش قانون به نقل از فارس ، قوه قضائیه یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است که به طور مستقل از حقوق فردی و اجتماعی پشتیبانی می‌کند و مسئول تحقق بخشیدن عدالت در جامعه و مرجع تظلم‌خواهی در جامعه است؛ با توجه به فرارسیدن هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی و 72 شهید عاشورایی هفتم تیرماه، نشست هم‌اندیشی ویژه مدیران، سردبیران و فعالان رسانه با حضور حجت‌الاسلام علی مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با محوریت تعالی تعاملات و بررسی ظرفیت‌های رسانه‌ای در تقویت دستگاه قضایی و پاسخگویی مطلوب به مخاطبان برای ارتقای سطح رضایتمندی از این نهاد انقلابی در اداره کل دادگستری خراسان رضوی به همت سازمان بسیج رسانه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس بسیج رسانه خراسان رضوی گفت: یکی از عرصه‌های مورد هدف دشمنان کشور دستگاه قضا است و خصوصیت بارز دستگاه قضا که یکی از ارکان نظام بوده، محافظت از بیت المال، تحقق حقوق مظلومان و برخورد با متجاوزان است.

برداشته‌ شدن دیوار بین مردم و قوه قضائیه

عباس محمدیان با بیان اینکه امروز در جامعه با چالش بی‌اخلاقی در فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه مواجه هستیم؛ بیان کرد: اطلاع‌رسانی به موقع و اثر‌گذار از عملکرد دستگاه قضا و دیدار مسؤولان دستگاه قضایی با مردم منجر به این می‌شود که دیوار بین جامعه و قوه‌قضائیه برداشته شود و مردم خوراک و برداشت فکری را از رسانه‌های بیگانه دریافت نکنند.

وی اظهار کرد: بسیاری از رسانه‌های داخلی از سوژه‌ها غفلت می‌کنند، در حالی که بسیاری از رسانه‌های غربی سوژه‌ها را در اختیار دارند و بعد از انتشار، رسانه‌های کشور باید به این شبهات پاسخ دهند که انرژی بسیار زیادی را می‌گیرد.

رئیس بسیج رسانه استان خراسان رضوی، پیشنهاد تربیت خبرنگاران قضایی که با پرونده‌های حقوقی آشنایی دارند را داد و افزود: تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی همکاری ما بین رسانه‌ها و قوه قضائیه و اینکه از رسانه‌ها چگونه می‌توان برای پیشگیری از جرم استفاده کرد، ضروری است.

در ادامه این جلسه تعدادی از مدیران رسانه‌های استان خراسان رضوی، خبرنگاران و عکاسان به بیان انتظارات خود از دستگاه قضا، مشکلات و چالش‌هایی که در کار خبر با آن مواجه هستند؛ پرداختند.

محدودیت‌های اخلاقی قوه قضائیه برای رسانه‌ای کردن برخی مسائل

در ادامه این جلسه رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی بعد از شنیدن صحبت‌های اصحاب رسانه گفت: بیان مسائل حقوقی و قضایی اول از همه حیثیت متهم و خانواده او را به خطر می‌اندازد و دستگاه قضا از جهت رسانه‌ای کردن برخی از مسائل با محدودیت‌های اخلاقی مواجه است.

علی مظفری افزود: گاهی از سوی افرادی که انتظار آن را نداشته‌ایم برخی مسائل مطرح می‌شود؛ مانند نماینده‌ای که گفت کاش مجازات جایگزین وجود داشت، این در حالی است که قانون توسط خود مجلس تصویب می‌شود.

وی با بیان اینکه دستگاه قوه قضائیه در حاکمیت اثر مؤثر دارد، اظهار کرد: هر مجموعه‌ای می‌داند اگر بخواهد عملی ضدنظام و جامعه انجام دهد با قوه‌ قضائیه مواجه می‌شود، به همین خاطر ابتدا دستگاه قضا را مورد هدف قرار می‌دهد و تخریب می‌کند؛ از رسانه‌ها انتظار داریم در کنار قوه قضائیه باشد تا دشمنان سوءاستفاده نکنند.

پرونده قتل ندا و محمدحسین هر دو به حکم قصاص منتهی شد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با اشاره به پرونده قتل ندا و محمدحسین گفت: این دو پرونده توسط خود قوه قضائیه رسانه‌ای شد و کمتر از چند روز قاتل شناسایی و دستگیر شد و زمانی که رسانه‌ها از انگیزه قاتل سؤال می‌کنند مجبور به بیان جزئیات می‌شویم که این موضوع خانواده مقتول را متاثر می‌کند و همچنین موجب می‌شود خانواده‌ها احساس نا‌امنی کنند.

مظفری متذکر شد: در اولین جلسه دادگاه هر دو پرونده منتهی به حکم قصاص متهم شد و احکام صادر شده و منتظر اجرا است.

وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه با چالش قانونی مواجه است، تصریح کرد: در جامعه باید امنیت اخلاقی حاکم باشد و منتشر شدن یک خبر در جامعه باعث خدشه‌دار شدن امنیت اخلاقی می‌شود و بیشترین دلیل این چالش قانونی معذوریت اخلاقی است که اگر جزئیات منتشر شود آبروی خانواده‌ها در خطر می‌افتد.

خبر صحیح موجب اعتماد مردم می‌شود

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه خبر صحیح موجب اعتماد مردم می‌شود گفت: اخبار صحیح باید مطابق مصلحت نظام باشد و هیچ دیواری بین مردم و قوه قضائیه وجود ندارد؛ بلکه تنها معذوریت‌های اخلاقی و قانونی است.

مظفری به حواشی پیش آمده از حضور رئیس قوه قضائیه در مشهد اشاره کرد و افزود: علی‌رغم اینکه جلسه رئیس قوه قضائیه در مشهد تنها با حضور مدیران بود و هیچ خبرنگاری حضور نداشت یکی از رسانه‌ها مصاحبه‌ای با رئیس قوه قضائیه را درباره یکی از اعضای شورای شهر مشهد را کار کرد که بعد تکذیب شد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.