انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 81635 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۶ - 15:25
به دنبال قدرت در آب گل‌آلود!
جرياناتي در كشور توهم بازگشت به عرصه را دارند ولي از اين خواب آشفته بيدار شوند

به دنبال قدرت در آب گل‌آلود!

مردم معترضند و دل خوشي از عملكرد روحاني و نيروهايش ندارند ولي اين دليل نمي‌شود عده‌اي كه بي‌شك اقدامات و تفكرات‌شان عامل اصلي معضلات امروز ايران است پرچم دلسوزي براي ملت به دست بگيرند ...

قانون-شايد بتوان دولت دوم روحاني را يكي از دوست‌نداشتني‌ترين دولت‌هاي تاريخ ايران خواند؛ دولتي كه هيچ‌ كدام از جريان‌هاي حال و حاضر ايران ديگر اقبالي نسبت به آن ندارد و اعتراض‌ها نسبت به آن افزايش چشمگيري يافته است. اما نكته‌اي كه در اين بين بيش از ناكارآمدي دولت سبب تامل شده، موضوع شادي برخي جريان‌ها و افراد براي اين انفعال است. آن‌ها به دنبال شكست دولت هستند با توهم اينكه شايد بتوانند قوه مجريه را در دست بگيرند ولي بي‌شك عملي شدن اين آرزو را هيچ‌گاه به چشم نخواهند ديد.

دفع روحاني

در همين راستا چندي پيش محمد دهقان نقندر، نماینده طرقبه در صفحه تويیترش با هشتگ‌های دولت، نظام، ملت ایران، سقوط و ناکامی نوشت: «اگر دولت بتواند کشور را اداره کند، افتخاری برای دولت، نظام و ملت ایران است و تاکیدمان این است که دولت به وظیفه‌اش عمل کند اما اگر احساس می‌کند نمی‌تواند کشور را اداره کند، باید کار را به اهلش بسپارند.ما تمایل نداریم که دولت سقوط کرده و با ناکارآمدی زمین بخورد». امیر خجسته، دیگر نماینده منتقد دولت نيز ، برای دولت خط و نشان کشید و گفت: «ما 10 تا 15 روز به دولت فرصت می‌دهیم تا برنامه‌های خود را برای مقابله با توطئه‌های دشمن در جنگ اقتصادی به مجلس ارائه کند و اگر نتواند ما در مجلس استیضاح وزرای اقتصادی دولت و موضوع عدم کفایت ريیس جمهوری را کلید خواهیم زد». نماینده همدان این را هم گفت که «بي‌شك دست‌هایی در کار است که با برخی اقدامات بخواهند نظام و ولایت را به ناکارآمدی برسانند». اين ادعاها با واكنش رسانه‌هاي طرفدار دولت روحاني روبه‌رو شد و در همين راستا نوشتند:« آقای خجسته البته در این باره که آیا کسانی هم هستند که می‌خواهند دولت را به ناکارآمدی برسانند یا آن را القا کنند، سخنی نگفت و توضیح نداد کدام اقدامات یا دست‌های پشت پرده مانع از قرائت گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید شده‌اند که ایشان ريیس آن بوده و چند سال است خاک می‌خورد. آقای دهقان نيز گویا فراموش کرده است که سال 92 وقتی اقدامات دولت همسوی با ایشان از تدبیر امور درمانده بودند، این مردم بودند که در انتخابات و از راه صندوق رای کار را به اهلش سپردند».

حمله براي تسويه حساب

اما روز گذشته نيز مجتبی ذوالنوری، جانشين پيشين نماينده ولي فقيه در سپاه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: امروز کسانی که از دولت و برجام حمایت کردند باید پاسخگوی وضعیت اقتصادی باشند. با پهن کردن یک پلاکارد در مجلس در رابطه با اعتراض مردم به پیوستن به کنوانسیون‌های مبارزه با تامین مالی تروریسم نباید وضعیت اقتصادی دولت بر هم بریزد. ذوالنوری با استناد به ماده ۷۹ و در پاسخ به تذکر بهرام پارسایی در رابطه با همراه شدن مخالفان برجام با آمریکا در ایجاد بی‌ثباتی در نرخ ارز در پایان جلسه علنی امروز، بیان کرد: در رابطه با پارچه‌هایی که در صحن مجلس پهن شد باید بگویم که ما حامل (امضاهای) مردم بودیم و اعتراض مردم را به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم اعلام کردیم و به برجام مرتبط نبود. اینکه عروس بلد نیست برقصد و می‌گوید زمین کج است همان است که موضوعی را به موضوع دیگر که ربطی ندارد ارتباط دهیم. وی در ادامه گفت: آقای پارسایی گفتند که مخالفان برجام با آمریکا همراه شدند، یعنی کسانی که به دولت می‌گفتند راه دشمن کج است نباید به سمت آن رفت و نباید با منافع مردم بازی کرد و حتما باید تضمین گرفته شود آمریکا را همراهی کردند و افراد دیگر که مردم را ول کرده‌اند و به کدخدا چسبیده‌اند در این مساله نقش کم رنگی داشته‌اند. وی افزود: امروز نباید دولتی که جریان و خط آن معلوم است بگوید پلاکاردهایی که در مجلس پهن شده منجر به بی‌ثباتی اقتصادی شده است. اگر اقتدار و برنامه دولت با یک پلاکارد که در آن مردم به کنوانسیون اعتراض داشته‌اند پهن شد خدشه‌دار شود و منجر به نابسامانی اقتصادی در آن شود باید از فردا بی‌کفایتی دولت در مجلس بررسی شود. ذوالنوری تصریح کرد: افرادی که از دولت حمایت کردند امروز باید پاسخگو باشند. زمانی که قیمت ارز در ظرف چند ماه دو برابر می‌شود باید این افراد جواب دهند، مگر این افراد نبودند که می‌گفتند اگر آقای رئیسی رییس‌جمهور شود دلار ۷۰۰۰ تومان می‌شود؟ امروز در برابر قیمت ۹۰۰۰ تومانی دلار چه کسی باید پاسخگو باشد؟ آیا پلاکاردی که ما در مجلس پهن کردیم قیمت ارز را بالا برده است یا عدم مدیریت در این حوزه؟ وی در پایان ابراز عقیده کرد: امروز آقای روحانی با مردم نیست و کسانی که از ایشان حمایت می‌کنند از مردم دور هستند. در سال حمایت از کالای ایرانی آقای رییس‌جمهور با لباس ورزشی برند خارجی در توچال در حال کیف کردن است. مسئولان باید با مردم روی زمین راه بروند و از مردم فاصله نگیرند. چرا وضعیت را گردن یک تیکه پارچه می‌اندازید.

پاتك مطهري

اين ادعاهاي ذوالنوري پاسخ داشت و علی مطهری که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر وی، بیان کرد: شما باید در تذکر اصل ۷۹ نسبت سويی را که به شما داده شده است پاسخ دهید. اینکه شما انتقادهایی را به دولت دارید جای خود دارد. مساله پهن کردن تومار در مجلس نیز اگر قرار باشد رسم شود طرف مقابل نیز دو برابر شما تومار دارد که در این صورت ما باید کل صحن را با تومار بپوشانیم و اینکه شما می‌گویید رییس‌جمهور به کوهنوردی رفته است کار خوبی بوده است، چه اشکالی دارد که رییس‌جمهور به کوه برود؟

توهم بازگشت

مردم معترضند، انتقاد دارند و دل خوشي از عملكرد روحاني و نيروهايش ندارند ولي اين دليل نمي‌شود عده‌اي كه بي‌شك اقدامات و تفكرات‌شان عامل اصلي معضلات امروز ايران است پرچم دلسوزي براي ملت به دست بگيرند و سعي كنند فضا را به نفع خود و عوامل‌شان عوض كنند. مردم ايران به خوبي مي‌دانند اگر جريان‌هاي سياسي ديگر امروز بر سر كار بودند وضعيت نه تنها از امروز بد‌تر مي‌شد بلكه مانند همان سال‌هايي كه اين جماعت عنان كار را در دست داشتند، آينده اين كشور با مشكل روبه‌رو مي‌شد و آيندگان به ما براي آنكه كشور را در اختيار اين طيف قرار داديم، نفرين مي‌فرستادند. نسلي كه اين روزها پا جاي پاي جوانان دهه‌شصتي مي‌گذارند مانند اين قشر مداراگر نيستند وبراي احقاق حقوق خود تلاش مي‌كنند، بنابراين چه روحاني چه هر فرد ديگري كه در ايران بخواهد بازي‌هاي سياسي سال‌هاي گذشته را اجرا كند به دست همين قشر كنارزده خواهد شد و روزي در برابر آن‌ها بايد پاسخگوي آسيب‌زدن به آينده اين مملكت باشد. اين جماعت خواب بازگشت به قدرت را بايد از سر به دور كنند زيرا اگر بازهم انتخاباتي باشد كه مردم بخواهند بين آن‌ها و افرادي كه اين طيف را قبول ندارند كسي را انتخاب كنند، بي‌شك گزينه مورد نظر اين جماعت و آدم‌شان نخواهد بود، بنابراين اين پنبه را از گوش بيرون آورند و صداي مردم را بشنوند و به جاي سنگ‌اندازي و رقابت با دولت رسمي جمهوري اسلامي رام شده و براي اعتلاي نام ايران با ملت همراه شوند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.