انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد قانون با اپ «جار» همراه شما آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
ساعت ها را یک ساعت به عقب بکشید
بهبودیافتگان طلوع بی‌نشان‌ها از «معجزه تاسوعا» گفتند
پیشنهاد نمایندگان برای تعطیلی روز زن به جای تعطیلی هشتم ربیع‌الاول
شناور شدن ساعات کاری کارمندان در دو هفته اول مهرماه
ساعت حرکت قطارها و اتوبوس‌ها تغییر نمی‌کند
علت اصلی خالی بودن کلاس‎های اول مهر از معلم
طرح "خانه خبرنگار" در قالب لایحه تهران 1400
توزیع لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان کم بضاعت
علت خروج دانشجویان خارجی از ایران
بررسی تاثیر ۲۰ درصدی معدل درکنکوردرمجلس
نوسازی بافت های فرسوده دغدغه اصلی دولت
تکذیب تاخیر در شروع سال تحصیلی در کرمانشاه
تغییر ساعت تاثیری در زمان پروازها ندارد
دستمزد کارگران در شرایط کنونی باید شناور شود
مغفول ماندن گردشگری ورزشی علیرغم تمامی ظرفیت ها
بارش‌ باران و مه گرفتگی در محورهای شمالی
حادثه خونین رانندگی در البرز
ساعت رسمی کشور فرداشب تغییر می‌کند
کمبود۸۰ هزار معلم برای مهرماه امسال
جزئیات طرح نظام ارجاع داخلی برای بیماری‌های مزمن سالمندان
تنهایی و افسردگی بحران جوانان غربی
بازگشت امتیاز سختی کار به احکام حقوقی
مواد امتحانی کنکور دکتری ۹۸ اعلام شد
افزایش تورم و لزوم بازنگری در حقوق بخش آسیب‌پذیر
دستگیری خرده فروشان مواد مخدر اطراف مدارس
شئون عزاداری رعایت نشود، مجوز هیئت باطل می‌شود
امداد رسانی به ۲۶۸ مصدوم در ایام محرم
سیل و رعد و برق در ۹ استان کشور
نباید نظاره‌گره احتکار شیرخشک‌ها باشیم
راننده تریلر مقصر تصادف اتوبوس با تانکر سوخت شناخته شد
مهلت ۲ماهه به بازنشستگان برای تحویل پست دولتی
یادگار«امیرکبیر» و «مصطفی دیوانه» در بازار تهران
انجام آزمایش DNA خانواده متوفیان تصادف اتوبوس
آغازساخت خوابگاه ۵۰۰ ظرفیتی دردانشگاه علوم پزشکی
روند مثبت مذاکرات میان بنیاد تعاون سپاه و شهرداری
دبستان‌ها از 31 شهریور دایر است
ردپای مافیای کنکور در کاهش تاثیر قطعی معدل
روند بارشی کشور در دهه اول مهر
حضور صدرصدی پلیس در محلات
اهدای پلاسما؛ نذری برای نجات جان بیماران
اینستاگرام فیلتر می شود؟
ممنوعیت استفاده از اسامی نامفهوم در منوی کافی شاپ ها
قنبری : موضوع بازنشستگی شهردار تهران را با انگیزه‌های سیاسی مطرح می‌کنند
سرویس مدارس استثنایی رایگان ماند
چالش های حوزه سلامت در شرایط تحریم
۱۱ توصیه برای پیشگیری از سرطان
بارش باران در محورهای شمالی کشور
ارسال پیامک اطلاعات لحظه‌ای اردو‌ها به والدین
خطر ابتلا به بیماری‌های ویروسی با قمه‌زنی
ایرلاین‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت نمی‌کنند
بیشتر
کد خبر: 81807 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۸ - 17:33
تدوین برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران با رویکرد مشارکتی
دکتر اعطا در نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی مناطق 4، 6 و 15 خبر داد:

تدوین برنامه 5 ساله سوم توسعه شهر تهران با رویکرد مشارکتی

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه برنامه 5 ساله سوم شهری با رویکرد مشارکتی تدوین خواهد شد، افزود: در برنامه جامع 5 ساله سوم شهر تهران، نقطه نظرات تمامی ذینفعان با روش های جدید، برنامه ریزی و تدوین خواهد شد.

قانون- علی اعطا در نخستین نشست مشترک کارگروه های تخصصی مناطق 4، 6 و 15 که به میزبانی شهرداری منطقه 4 برگزار شد با بیان این مطلب و با اشاره به نقش شورایاران در برنامه سوم توسعه افزود: شورای پنجم نگاه ویژه ای به شورایاری ها و نقش این نهاد مردمی در محلات دارد و ما معتقدیم چنانچه نشست با کارگروه های تخصصی تداوم داشته باشد نتایج درخشانی را در شهر تهران به همراه خواهد داشت.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورایاران برای شورای شهر پنجم نقش کلیدی ایفا می کنند و ما معتقدیم باید از ظریفیت های اجتماعی شورایاران به بهترین نحو استفاده شود تا مشارکت شهروندی محقق شود.
اعطا اضافه کرد: برنامه 5 ساله نباید صرفاً در سطح مدیریت دیده شود بلکه باید به بدنه مدیریت شهری، شورا ،جامعه و شهروندان تزریق شود بر همین مبنا نیاز ارتقا مشارک شهروندی داریم.
وی تصریح کرد: در گذشته نهاد شورایاری با بحران حقوقی مواجه بود که در کمیسیون نظارت و حقوقی شورا کارهای تخصصی صورت گرفت و توانستیم مسیری که باید طی شود تا نهاد شورایاری ها بر اساس قوانین پیش بروند.
وی افزود: در این راستا در بعد محتوایی نیز تصمیمات خوبی گرفته شد و اعتقاد شورا بر این باور بود اگر بخواهیم مشارکت شهروندی به سمت خوبی برود باید موضوعات تخصصی دنبال و کارگروه های تخصصی شکل بگیرد.
عضو شورای شهر تهران نتیجه کانالیزه کردن ارتباطات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتظاری که از این الگو می شود این است که ما در مقیاس محله و منطقه بتوانیم به لحاظ تخصصی  مسایل را دنبال کنیم.
این عضو شورا گفت: کلانشهر تهران مشکلات زیادی دارد اما با صحبت کردن حل نمی شود و باید افرادی که محلات را بهتر می شناسند در قالب دبیران کمیته های تخصصی مسایل خاص را شناسایی و راه حل پیشنهاد دهند.
اعطا بازدید میدانی و برگزاری جلسات مستمر و تخصصی با شورایاران را از برنامه های شورای پنجم عنوان کرد و گفت: در مدیریت مشارکتی، ما به دنبال شناسایی و رفع مشکلات محلات از طریق کارگروه های تخصصی هستیم.
***شهردار منطقه 4: برنامه 5 ساله سوم توسعه، مسیرآبادانی و پیشرفت کلانشهر تهران را هموار خواهد کرد
در ادامه نشست سید علیرضا حسینی شهردار منطقه 4 با اشاره به نقش مؤثر کارگروه های تخصصی شورایاری در توسعه محلات و مناتطق کم برخوردار گفت: تدوین برنامه 5 ساله سوم شهر تهران مسیر  آبادانی و پیشرفت کلانشهر تهران را هموار خواهد کرد و باید کارگروه های چهار گانه موضوعات محلات را به صورت تخصصی دنبال کنند.
وی افزود: شورایاران آشنایی کامل به امور محلات خود دارند و به نوعی می توانند نقش تسهیل گری را در محلات ایفا کنند .
حسنی در ادامه با اشاره به نقش ذینفعان در تدوین برنامه سوم توسعه شهر تهران افزود: گروه های منتخب محلی که در برنامه سوم با ذینفعان شناخته می شوند و شامل هنرمندان، معلولان، نخبگان، جامعه دانشگاهی، زنان، دانش آموزان و ... می شوند می توانند شهرداری تهران را در توسعه همه جانبه و توزیع عادلانه سرانه ها در محلات یاری نمایند.
شهردار منطقه 4 گفت: شورایاران امین محلات هستند و اطلاعات را رایگان و دلسوزانه در اختیار مدیریت شهری قرار می دهند و ما باید از پتانسل آنان به عنوان ذینفعان تاثیرگذار محلی برای توسعه مناطق کم برخوردار استفاده کنیم..
***دکتر آریازند: رفع معظل آلودگی هوا مهمترین درخواست شهروندان تهرانی از مسئولان
دکتر آریازند قائم مقام معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با اشاره تاثیر شورایاران در تدوین برنامه سوم گفت: از اسفند ماه سال گذشته شورای اسلامی شهر شهر تهران، با شناسایی 7 اولویت مسئله کلیدی و در کنار آن شهرداری تهران با تشکیل 17 کارگروه تخصصی مسایل شهری را مطالعه و در دستور کار قرار داد.
وی اضافه کرد: در این نظام نامه 7 عنوان شامل عدالت در دسترسی به زیرساخت ها و توسعه متوازن مناطق و محلات، کاهش و رفع الودگی هوا، ترافیک روان، ایمنی و تاب آوری شهر، صیانت از باغات و توسعه فضای سبز، ساماندهی سیمای شهری، سلامت اجتماعی ، سبک زندگی و بهداشت روان به عنوان اولویت های کلیدی برنامه سوم در دستور کار قرار گرفت.
آریازند دریافت نظرات شهروندان در برنامه سوم توسعه را قابل اهمیت عنوان کرد و گفت: بر اساس این نظر سنجی ها آلودکی هوا با بیش از 93 درصد در صدر درخواست شهروندان از مدیریت شهری قرار گرفت.


***محمدی شهردار منطقه 15: برنامه 5 ساله سوم باید به دنبال جبران عقب ماندگی های گذشته باشد

در ادامه محمدی شهردار منطقه 15 گفت: در 12 سال گذشته اقدامات زیادی توسط شورایاران در محلات منطقه 15 شده است اما در این سال ها تقریبا شورایاری ها گرفتار روزمرگی شده و بسیاری از مشکلات صرفا تکرا می شد که امیدوارم با تغییر ساختارها بتوانیم فاصله مردم با مدیریت شهری را کاهش دهیم.
محمدی گفت: افزایش تعامل با اقشار مختلف جامعه به ویژه نخبگان، شورایاران و اقلیت ها می تواند در تنظیم و تدوین برنامه توسعه سوم شهری مؤثر باشد.
شهردار منطقه 15 خاظز نشان کرد: یکی از نقاظ ضعف مدیریت شهری در دوران گذشته، تدوین  برنامه های کلی و به صورت کلان برای شهر تهران بود که خوشبختانه در برنامه سوم توسعه تمامی محلات مجزا دیده شده اند و برنامه ها برای هر محله جداگانه تدین می شود.
وی افزود: برنامه 5 ساله سوم باید به نحوی باشد که بتوانیم عقب ماندگی های گذشته را جبران کنیم و منطقه 15 نیز دچار عقب ماندگی هایی است که از گذشته با قی مانده است.
***غفوری قائم مقام شهردار منطقه 6  : لزوم بازنگری در پهنه بندی های طرح تفصیلی بر اساس برنامه سوم توسعه
غفوری قائم مقام شهردار منطقه 6  برنامه سوم شهر تهران را کامل ترین برنامه مدیریت شهری در این سال ها خواند و گفت: در منطقه 6 دو برنامه توسعه میان مدت داشتیم که به مدد این دو برنامه پروژه های بزرگی اجرا و به زودی به بهره برداری عموم خواهند رسید.
قائم مقام شهرداری منطقه 6 افزود: با توجه به ویژگی خاص منطقه 6 و وجود مراکز علمی، فرهنگی و آموزشی لازم است در پهنه بندی طرح تفصیلی بازنگری صورت گیرد تا جبران عقب ماندگی های گذشته در برخی نقاط این منطقه ضود.
وی تصریح کرد: در برنامه سوم تلاش می شود از نقطه نظرات شورایاران در توسعه زیر ساخت های شهری استفاده بیشتری شود.
شایان ذکر است در این جلسه هم اندیشی هیئت رییسه کارگروه های تخصصی محلات مناطق 4، 6 و 15 به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مسایل و مشکلات محلات پرداختند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.