انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 8267 | تاریخ : ۱۳۹۵/۶/۱۶ - 14:40
هیچ خودرویی در LEZ استثنا ندارد

هیچ خودرویی در LEZ استثنا ندارد

سخنگوی طرح کاهش از اجرای طرح LEZ (کاهش) در سراسر شهر تهران خبر داد.

قانون-سخنگوی طرح کاهش از اجرای طرح LEZ (کاهش) در سراسر شهر تهران خبر داد.

به گزارش قانون، دکتر سیدنواب حسینی‌منش در تشریح جزییات اجرای طرح LEZ با بیان اینکه خوشبختانه از روز گذشته کنترل معاینه فنی خودروها در محدوده زوج و فرد در راستای اجرای طرح LEZ آغاز شده است، گفت: طرح کاهش که از روز گذشته 15 شهریورماه آغاز شده، تا اول مهرماه به صورت ارشادی خواهد بود، اما از اول مهرماه، خودروهایی که وارد محدوده زوج و فرد می‌شوند در صورت نداشتن برگ معاینه فنی معتبر 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اطلاعات معاینه فنی بسیاری از کلانشهرها به سیستم یکپارچه سیمفا متصل شده است، گفت: ورود اطلاعات خودروهای سنگین برعهده وزارت راه گذاشته شده بود که طی دو سه روز آتی امیدواریم اطلاعات خودروهای سنگین نیز به سامانه یکپارچه سیمفا وارد شود.

سخنگوی طرح LEZ (کاهش) با بیان اینکه طی سه هفته اخیر جلسات زیادی با مسوولان پلیس و وزارت کشور درخصوص برقراری ارتباط بین دوربین‌های نظارت شهری و سرور پلیس برگزار کردیم، گفت: نهایتا از دو روز قبل دوربین‌ها به سرور پلیس متصل شدند و امکان رصد خودروها وجود دارد و از روز گذشته نیز طرح کاهش اجرایی شد.

حسینی‌منش با بیان اینکه پلاک کلیه خودروهایی که وارد محدوده زوج و فرد می‌شوند، توسط دوربین خوانده و اطلاعات آن به سرور سیمفا ارسال و در صورتی که خودرو معاینه فنی نداشته باشد، پیامک ارشادی توسط پلیس برای آنها ارسال می‌شود، گفت: تا اول مهرماه پیامک به صورت ارشادی ارسال می‌شود و پس از آن از اول مهرماه در صورت نداشتن برگه معاینه فنی معتبر، 50 هزار تومان جریمه در انتظار خودروهای فاقد برگه معاینه فنی معتبر قرار دارد.

وی با بیان اینکه از اول مهرماه 300 دوربین در محدوده زوج و فرد معاینه فنی خودروها را چک می‌کنند، گفت: اگر فردی خودرویش دارای معاینه فنی است؛ اما این فرد از اعتبار معاینه فنی خود اطمینان ندارد، می‌تواند وارد سایت simfa.moi.ir شده و با ورود VIN و پلاک خودرو نسبت به تاییدیه برگه معاینه فنی خود اقدام کند.

سخنگوی طرح کاهش با بیان اینکه ممکن است فردی دارای برگه معاینه فنی معتبر باشد اما برای آن پیامک ارشادی ارسال شود، گفت: افراد می‌توانند برای ثبت اعتراض و یا شکایت خود به سایت سیمفا مراجعه کرده و با ورود مشخصات نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند.

حسینی‌منش با بیان اینکه از اول آبان‌ماه طرح کاهش به طور سراسری در کل پهنه تهران اجرایی می‌شود، گفت: از اول آبان‌ماه 1000 دوربین اعم از دوربین‌های چراغ قرمز، سنجش سرعت، محدوده طرح ترافیک و... مجهز به چک معاینه فنی می‌شوند و هر خودرویی که از مقابل دوربین‌های نظارتی تهران عبور کند، در صورت نداشتن معاینه فنی جریمه می‌شود.

وی با بیان اینکه خودروهای سال 90 به قبل حتما باید معاینه فنی داشته باشند، گفت: اطلاعات دقیق خودروها درخصوص اخذ معاینه فنی در سامانه سیمفا ثبت شده است.

رییس ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران با اشاره به عملکرد این ستاد گفت: سال گذشته 560 هزار خودرو به مراکز معاینه فنی تهران مراجعه کردند و این در حالی است که 380 هزار خودروی پلاک تهران در سایر مراکز معاینه فنی سراسر کشور معاینه فنی دریافت کرده‌اند که در مجموع می‌توان گفت که سال گذشته 940 هزار خودرو از یک میلیون و 800 هزار خودرویی که بیش از 5 سال عمر کرده و نیاز به معاینه فنی دارند به مراکز مراجعه کردند و کمتر از 50 درصد خودروهای تهرانی نیز به مراکز مراجعه نکردند.

حسینی‌منش با بیان اینکه آمارهای امسال نشان می‌دهد که 240 هزار خودروی سبک در 5 ماهه اول امسال به مراکز مراجعه کردند که نسبت به سال گذشته شاهد رشد 40 درصدی در این زمینه بوده‌ایم، گفت: با وجود آنکه در زمینه مراجعه به مراکز معاینه فنی شاهد رشد بوده‌ایم اما هنوز بسیاری از ظرفیت مراکز خالی است.

وی با بیان اینکه تهران دارای 13 مرکز معاینه فنی است اما فشار کاری بر روی مراکز شمال شهر تهران است، گفت: تا دو هفته آینده فعالیت شیفت دوم مراکز معاینه فنی شمال تهران از ساعت 16:30 تا 22 آغاز می‌شود و مردم می‌توانند از مراکز سراج، نیایش، بیهقی و آبشناسان تا ساعت 22 استفاده کنند و همچنین به زودی طرح نوبت‌دهی آنلاین نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفته و افراد می‌توانند به صورت آنلاین و از پیش تعیین شده زمان حضور خود در مراکز را تعیین کنند تا در صف قرار نگیرند که امیدواریم تا دو هفته آتی این نوبت‌دهی آنلاین نیز راه‌اندازی شود.

رییس ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه خودروهای آلویل درایو به دلیل نیازمندی به تجهیزات خاص برای تست معاینه فنی تنها می‌توانند به مرکز چمران مراجعه کنند، گفت: در حال حاضر در حال خرید تجهیزات مورد نیاز تست خودروهای آلویل درایو هستیم و امیدواریم تا دو ماه آینده همه مراکز به این تست‌ها مجهز شوند.

در طرح کاهش استثنایی نداریم

خودروهای نظامی و دولتی باید معاینه فنی بگیرند

حسینی‌منش درخصوص معاینه فنی خودروهای پلاک دولتی و نظامی نیز گفت: این دو دسته پلاک نظامی و دولتی در سامانه سیمفا اطلاعاتشان ثبت نشده بود اما براساس آیین‌نامه اجرایی هیأت وزیران که در دی‌ماه 93 به تصویب رسید، کلیه خودروهای متردد در شهر که سن بالای 5 سال دارند، باید معاینه فنی دریافت کنند و مسوولان بالادست دستور داده‌اند که پلاک خودروهای نظامی و دولتی نیز در سامانه سیمفا ثبت شود و باید بگویم که در طرح کاهش استثنایی وجود ندارد و کلیه خودروها ملزم به گرفتن برگه معاینه فنی معتبر هستند و هیچ تفاوتی بین خودروها در این طرح وجود ندارد.

وی با اشاره به نظارت بر موتورسیکلت‌ها در طرح کاهش گفت: پس از اجرایی شدن طرح کاهش، اولویت بعدی ما نظارت و بررسی موتورسیکلت‌ها است.

رییس ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران با اشاره به اهمیت اصلاح قانون معافیت معاینه فنی گفت: این اصلاح قانون به عمر مجلس نهم قد ندانرسید و حالا در کمیسیون کشاورزی نیز مورد تصویب قرار گرفته و این اصلاح قانون منتظر ورود به صحن علنی است.

حسینی‌منش با بیان اینکه کارشناسان معتقدند که اگر کلیه خودروها معاینه فنی دریافت کنند 10 درصد از آلودگی هوا کم می‌شود، گفت: 10 درصد بر روی کاغذ شاید عدد کوچکی باشد اما در واقعیت بسیار بزرگ است چراکه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون برای کودکان بسیار خطرناک هستند.

رییس ستاد مرکزی معاینه فنی شهر تهران در پایان در مورد مینی‌بوس‌های فرسوده به محدوده طرح کاهش نیز گفت: برای ما استثنایی وجود ندارد و همه خودروها باید برگه معاینه فنی دریافت کنند و اگر خودرویی نتواند معاینه فنی دریافت کند، حق ورود به محدوده را ندارد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.