انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خودم از بازیکنان می‌خواهم محکم بازی کنند
شکست دور از انتظار تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران
پاسخ تند راموس به ادعای جنجالی گریزمان
لژیونر هندبال: جوانگرایی در جاکارتا عالی بود
IOC به دنبال تحریم و فشار علیه ایران نیست
روزي ۱۵ ساعت تمـرين كردم
داورزنی بازنشسته سپاه نیست
هیچ مدیری در وزارت ورزش بازنشسته نیست
«اميرشاه » نه، سرباز مردم هستم
چرا وزارت ورزش فهرست بازنشسته‎ها را اعلام نمی‎کند؟
بازیکن اسبق استقلال و تیم‌ملی درگذشت
شجاعی: در ایران نسبت به مظفر کوتاهی شد
جانبازی رؤسای فدراسیون های ورزشی زیر ذره بین
چهره دوست داشتني تيم كي‌روش
شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان کویت شد
هوادار پرسپولیس می‌داند چه کسی خیانت کرده
دوچرخه سواري زنجير پاره كرد!
مدال بازی‌های آسیایی باهیچ مدالی قابل تعویض نیست
تاج: مگر می‌شود حقوق کی‌روش و کرانچار را از بازار ارز آزاد تامین کرد؟
پاروي بي‌قايق
خداحافظی آزمون همیشگی نیست
بي‌اعصاب‌ها در لباس هواداري
هندبال درتاريكي
حاج‌رضایی: کی‌روش بی‌ثباتی فکری دارد
از غیبت عجیب وزیر تا ماموریت شیرینِ خانم معاون
فهرست نفرات تیم ملی اعلام شد
ناك اوت در مقابل مافيا
روز بدون مدال کاروان ورزش ایران
تاریخ سازی نوشاد عالمیان در بازی های آسیایی
دستیاران کی‌روش به ایران آمدند
اطمینان دارم قرارداد جدیدی با ایران امضا می کنم
فدراسیون‌‎های ورزشی مشمول طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان
طلای سعید ملایی نقره شد
نوشاد هم حریفش را شکست داد
علی‌اکبری به مدال طلای کوراش رسید
بن بست تاکتیکی شفر
کانوپولوی زنان ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد
امیر مرادی در یک قدمی برنز به کارش پایان داد
دو مدال کوراش‌کاران ایران قطعی شد
اشتباه مترجم در تفسیر مصوبه مسابقه‌های AFC
بهداد سلیمی با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد
پایان 100 درصدی کار کاراته با برنز آقای کاپیتان
اگر کی‌روش قرارداد دارد، چرا به ایران نمی‌آید؟
ناکامی نماینده ایران از صعودبه فینال 400 متر با مانع
تاثير سن بازيكنان در افزايش تعداد تساوي‌ها
استخراج چهاردمین طلا توسط گنج زاده
سرگردانی بی پایان اعضای تیم فوتبال امید
چین سومین حریف تیم بسکتبال سه نفره بانوان شد
بازگشت محسن کریمی به تمرینات استقلال
فیروز کریمی از سرمربیگری ماشین‌سازی کنار گذاشته شد
بیشتر
کد خبر: 82707 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۲۰ - 16:26
محدوديتي براي حضورزنان‌آفرود سوار وجود ندارد
آفرود سوارها در برنامه «صفر تا صد»

محدوديتي براي حضورزنان‌آفرود سوار وجود ندارد

براي اولين بار در ايران ، مسابقات آفرود سوارها با هدف معرفي و حمايت از كالاي ايراني برگزار خواهد شد و محدوديتي براي زنان راننده براي شركت در اين مسابقه وجود نخواهد داشت.

قانون- براي اولين بار در ايران ، مسابقات آفرود سوارها با هدف معرفي و حمايت از كالاي ايراني برگزار خواهد شد و محدوديتي براي زنان راننده براي شركت در اين مسابقه وجود نخواهد داشت. مسابقات آفرود گونه‌ای از مسابقات اتومبیل رانی هستند که در پیست‌های دارای عوارض دشوار طبیعی (و نه همیشه در میان مناطق بکر طبیعی) برگزار می‌شوند.از نمونه های تکامل یافته مسابقات آفرود می توان به رالی داکار اشاره کرد. معمولاً این مسابقات در مسیرهای خاکی، گلی، صخره‌ای و ناهموار شنی و کویری برگزار می‌شود . پیروزی هر گروه در این مسابقات بستگی به قدرت موتور، توان جعبه دنده، مقاومت شاسی و البته مهارت راننده و نقشه خوان در مسیرهای سخت دارد. هرچند ایران دارای مسیرهای طبیعی و بیابان‌های بکر بسیار زیادی است، ولی نباید این مسیر ها را با مسیر های مسابقه اشتباه گرفت. بلکه باید برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و همینطور امکانات امداد رسانی، این مسابقات را در پیست‌های مشخصی برگزار کرد که هم امکان امداد رسانی در آنها وجود داشته باشد و هم طبیعت تخریب نشود. از اين رو براي اولين بار در ايران برنامه تلويزيوني با محتواي سرگرمي قرار است دنياي آفرود سواران و رقابت آفرودر‌ها همراه با معرفي مناق گردشگري كشور را به تصوير بكشد. اين برنامه با نام «صفر تا صد» به تهيه كنندگي کامران فلاحتی و کارگرداني احسان نصیریبه زودي كليد خواهد خورد و از تمامي آفرودرها بدون وجود تمايزي ميان زنان و  مردان براي حضور در اين مسابقات ثبت نام خواهد شد. اردشير زابلي زاده، مدير شبكه ايران كالا كه در مراسم بازديد از محل افتتاح اين مسابقات،در گپ و گفتي با «قانون» در رابطه با اهداف برپايي چنين مسابقه‌ ورزشي و سرگرمي و نحوه برگزاري و همراهي صدا و سيما توضيحاتي را ارائه كرد.

جناب دكتر زابلي زاده، آنگونه كه متوجه شديم برنامه سرگمي با هدف  حمايت از كالا داخلي قرار است  با محوريت مسابقات آفرود در كور برگزار شود، در شرايطي كه صدا و سيما در جذب مخاطب بسيار ناموفق عمل كرده است، ساخت برنامه اي با محوريت مسابقات آفرود چه نقشي در حمايت از كالاي ايراني خواهد داشت و آيا توليد كننده داخلي در شرايط بد اقتصادي امروز تمايلي براي سرمايه گذاري در مبقات ورزشي آنهم آفرود سواري دارد؟

تصميم بر اين است، برنامه‌اي متفاوت با ژاندر سرگرمي با رويكرد حمايت از كالا و دانش ايراني توليد شود.هدف تلاش در چارچوب اقتصاد مقاومتي و كمك به معرفي كالا و خدمات داخلي است.شبكه ايران كالا ساخت اين برنامه را در حالي تصويب كرده است كه قرار است از بستر اين مسابقات ورزشي  و مهيج ما صنعت گردشگري و  كالا، خدمات و دانش ايراني را به مخاطبان معرفي كنيم.با توجه به كيفيت كار و برنامه ريزي دقيقي كه تهيه كننده و كارگردان در نظر گرفته اند كه انتظار مي‌رود براي توليد كننده ايراني نيز حضور در اين برنامه يك فرصت مناسب باشد و براي معرفي خود از اين فضا استفاده كند.

برنامه هاي بسيار محدودي توانسته اند در جذب مخاطب موفق باشند كه آنها هم رويكردي سرگرمي و طنز داشته اند، در اين شرايط آيا مسابقات ورزشي آفرود در جذب مخاطب موفق خواهد بود؟

تلاش شده، مسابقه آفرود در فضايي متفاوت برگزار شود. شايد در ابتداي كار اين برنامه نتواند تنه به تنه برنامه هاي پر مخاطب خاص زند اما مطمئن هستيم جذابيت اين ورزش و كيفيت بالاي كار و اراده خوب كارگردان نتيجه مطلوبي خواهد داشت و بعد از 3 يا 5 برنامه مخاطبان بسياري جذب اين برنامه ورزشي و سرگرمي شوند.

همانطور كه مي‌دانيم، آفرود سواري فرهنگ خاصي دارد. در صدا وسيمايي كه يك شبه خط قرمزها جابه جا و فضاي فعاليت محدودتر مي‌شود يا برخوردهاي سليقه اي بسيار است آيا امكان پخش چنين مسابقاتي وجود دارد؟ به تصوير كشيدن چالش‌هاي آفرودرها، فرهنگ و ادبيات گفتاري و رفتاري آنها براي صدا و سيما به دغدغه‌اي تبديل نخواهد شد؟

اگر بخواهيم پيش داوري و قضاوتي داشته باشيم شايد درست نباشد. بنده به عنوان فردي كه سال‌ها در صدا و سيما هستم  با توجه با توضيحاتي كه داده شده برنامه «صفر تا صد» مخالف سياست‌هاي صدا و سيما نيست و فكر نمي‌كنم مانعي براي پخش مسابقات آفرود سواران در صدا و سيما ايجاد شود.

زيرا اين فرهنگي نيست كه بتواند مغايرتي با سياست‌هاي صدا و سيما ايجاد كند. در همه دنيا رسانه‌ها يك سياست و چارچوب خاص براي خود دارند و در همان چارچوپ توليدات خود را انجام مي‌دهند و فقط صداو سيماي ايران نيست كه مجبور به رعايت يكسري چارچوب ها  وسياست گذاري‌هاي رسانه اي است.

بين جنيست راننده‌ها تمايزي قائل شده ايد؟ وآيا محدوديتي براي زنان يا شرايط خاصي براي حضور آنان در مسابقات در نظر گرفته شده است؟

اصول  رانندگي  و پوشش خاص رانندگان كاملا مشخص است و وقتي رعايت شود مشكلي نخواهد بود. تاكنون شرايط خاص يا محدوديتي براي زنان آفرودسوار در نظر گرفته نشده است و زيرا پوشش زنان در اين ورزش كاملا مشخص است و حفظ اصول پايه اي توسط رانندگان زن، مطئمنا مانع هرگونه محدوديتي خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.