انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 82836 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۲۳ - 09:13
دنبال پول‌پاشی در پرداخت تسهیلات نیستیم
ربیعی:

دنبال پول‌پاشی در پرداخت تسهیلات نیستیم

به هیچ وجه هدف ما از پرداخت تسهیلات فراگیر و اشتغال روستایی، پول‌پاشی نیست بلکه درصدد ایجاد اشتغال واقعی با تامین منابع مورد نیاز و زیرساخت‌های کافی هستیم.

قانون- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به هیچ وجه هدف ما از پرداخت تسهیلات فراگیر و اشتغال روستایی، پول‌پاشی نیست بلکه درصدد ایجاد اشتغال واقعی با تامین منابع مورد نیاز و زیرساخت‌های کافی هستیم.

به گ.ازش قانون به نقل از ایسنا، علی ربیعی در مراسم افتتاح کارگاه قالیبافی آذرخش شهرستان کوثر اظهار کرد: ما برخلاف دوره‌های گذشته دنبال پول توزیع کردن برای ایجاد اشتغال نیستیم چراکه در هیچ جای دنیا با پرداخت منابع مالی اشتغال ایجاد نمی‌کنند، بلکه هدف ما ایجاد فضای کسب و کار مناسب و همچنین بهره‌گیری از منابع متعدد است تا یک شغل پایدار فراهم آید.

وی با بیان اینکه از سال‌های گذشته ما سیاست تولید داشته‌ایم، اما سیاست اشتغال نداشتیم، خاطرنشان کرد: باید در کشور به مراحل پیشین و پسین ایجاد شغل توجه کنیم و تنها این نباشد که از بانک انتظار پرداخت تسهیلات داشته باشیم بلکه باید به عوامل و زنجیره تولید بها دهیم و سعی کنیم در این زمینه خودکفا عمل کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضرورت احیای صنعت نوغان‌داری را در کشور یادآور شد و افزود: لزومی ندارد که ما برای واردات ابریشم میلیون‌ها تومان هزینه کنیم، در حالی که استان گیلان مرکز تولید نوغان در کشور است و قرار شده با همکاری جهاد کشاورزی و در قالب طرح‌های احیای صنایع ریشه‌دار در کشور، صنعت نوغان‌داری نیز رونق مجدد پیدا کند.

ربیعی بیان کرد: در ایجاد اشتغال روستایی و افزایش مهارت نیروی کار در مناطق محروم و روستایی قرار است سازمان فنی و حرفه‌ای نسبت به آموزش نیرو‌های بیکار اقدام کرده و تنها کار اشتغال را معطوف به پرداخت تسهیلات نکنیم بلکه در یک زنجیره ارزشمند اشتغال مولد در کنار شکل‌گیری بازار عرضه مناسب فراهم آید.

وی با قدردانی از همکاری‌ها و همدلی مسئولان استانی و شهرستانی در حمایت از فرصت‌های اشتغال برای جویندگان کار در این مناطق تصریح کرد: بنده دست سرمایه‌گذارانی که در عرصه‌های مختلف تولید و صنعت فرصت و زمینه اشتغال افراد بیکار را فراهم می‌آورند، می‌بوسم و بر این باورم در این حوزه باید یک نگاه اخلاقی و انسانی را نیز همراه با نگاه اقتصادی مدنظر قرار دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: استان اردبیل و شهرستان کوثر با داشتن چنین مسئولان و نماینده پرتلاش باید بیش از گذشته امیدوار به بازگشایی در مسیر اشتغال و رونق اقتصادی باشند و ما نیز به نوبه خود در این زمینه همراهی خود را در رونق‌بخشی به فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال انجام می‌دهیم.

او گفت: ما در کشور ۱۰۰۰ روستای کانونی پیشرو و پیشتاز در حوزه اشتغال را شناسایی کردیم که کار پایلوت در ۵۰۰۰ روستا شروع شده است.

 

ربیعی اظهار کرد: ما با حمایت از زنجیره اشتغال روستایی تلاش می‌کنیم تا در کشور به تقویت روستا‌ها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان کمک کنیم، به طوری که در شهر‌های اشتغالزا در حوزه گردشگری خدمات و کشاورزی حمایت همه جانبه را انجام می‌دهیم.

وی تنوع رشته‌های اشتغال روستایی را با ورود و استقبال خود روستائیان از این طرح‌ها یادآور شد و خاطرنشان کرد: نمونه‌ای از این طرح‌ها را در قالب بوم‌گردی روستایی در بخش گردشگری شاهدیم که در اکثر استان‌های کشور چنین طرح‌هایی در مناطق روستایی در حال انجام است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بانک‌های عامل همکاری خوبی را در پرداخت تسهیلات این حوزه انجام می‌دهند، افزود: نباید بانک‌ها را متهم به عدم پرداخت تسهیلات کنیم بلکه جلوتر از بانک‌ها در پرداخت تسهیلات باید زنجیره اشتغال نظیر مهارت‌آموزی، بازاریابی و همچنین صادرات خارجی هدفگذاری شود تا به تناسب توان اشتغال کارگاه‌ها و واحد‌های تولیدی بانک‌ها نیز در پرداخت تسهیلات پیشقدم شوند.

ربیعی ضرورت اصلاح رویه غلط پرداخت تسهیلات در همان گام اول را یادآور شد و گفت: لزومی ندارد که سرمایه‌گذار و یا کارفرما در همان قدم اول تسهیلات را گرفته سپس بخواهد اشتغال ایجاد کند، در حالی که در گام اول باید طرح و نیرو‌های موردنیاز آن مورد ارزیابی قرار گرفته تا زمینه اشتغال تدریجی در فاز‌های مختلف ایجاد شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگاه تولید فرش در شهرستان محروم کوثر اظهار کرد: در همین شهرستان یک سرمایه‌گذار فعال در بخش تولید فرش دستبافت با سرمایه اولیه خود ورود پیدا کرده تا بعد از شکل‌گیری مراحل اولیه زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر در این کارگاه فراهم آمده و قطعا در مراحل بعد این سرمایه‌گذار از تسهیلات هدفمند نیز بهره‌مند خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در جریان بازدید از پروژه گردشگری ازناو در جمع خبرنگاران گفت: ما در سال جاری موفق شدیم ۲۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات را در حوزه اشتغال روستایی در کشور پرداخت کنیم.

او اظهار کرد: از ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان پرداختی تسهیلات اشتغال روستایی به سال ۹۷ منتقل شده و ما تلاش می‌کنیم تا از محل تبصره ۱۸ مابقی این تسهیلات را در بین استان‌های کشور توزیع کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در برش استانی سهمیه استان اردبیل در بحث اشتغال فراگیر و روستایی تعیین شده، اما به طور اعجاب‌انگیز در این استان تا سه برابر ظرفیت تعیین شده اشتغال هدفگذاری شده و امیدواریم براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده فرصت اشتغال ۲۰ هزار نفر در این استان در سالجاری تحقق پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این سهمیه تعریف شده را مربوط به اشتغال بخش صنعت، کشاورزی، خدمات، گردشگری، فناوری ارتباطات و همچنین تولید اعلام کرد و افزود: ما حتی حاضریم بیشتر از سهمیه تعریف شده به هر میزان که در این استان جذب تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی انجام شود، بیشتر از این ارقام نیز پرداخت کنیم.

ربیعی به ظرفیت‌های خوب اشتغال در خلخال به ویژه در بخش گردشگری به عنوان کانون تحول و تحرک واقعی اشاره کرد و گفت: از شش مسیر به استان‌های همسایه ظرفیت و بستر تردد از خلخال میسر شده و این شهرستان از کانون مسافرگردی به گردشگری تبدیل شده و امیدواریم با توجه به این سهولت دسترسی‌ها و خودرو‌های عبوری در این منطقه با افزایش اماکن گردشگری اقامت گردشگران را در این شهرستان شاهد باشیم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.