انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 83399 | تاریخ : ۱۳۹۷/۴/۳۱ - 18:50
اصلاح فرایند صدور پروانه ساخت و ساز رویکرد مهم شورای پنجم در شهر تهران

اصلاح فرایند صدور پروانه ساخت و ساز رویکرد مهم شورای پنجم در شهر تهران

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران در دیدار با شورایاران و مدیران شهری منطقه 4 گفت: شورای پنجم شهر تهران به دنبال تسریع در فرآیند صدور پروانه های ساختمانی به دنبال آن رونق ساخت و سازها در شهر تهران است.

قانون- محمد سالاری در نشست با شورایاران و نمایندگان تعاونی های مسکن شمال شرق تهران گفت: یکی از مهمترین چالش‌هایی که شهروندان و مدیریت شهری تهران با آن روبرو هستند زمان طولانی صدور پروانه ساخت و مشکلات پیرامون آن است که شهرداری باید فرآیندهای صدور پروانه ساخت را اصلاح نماید.

وی از ایجاد تسهیلات مناسب برای نحوه اقساط عوارض ساخت و ساز خبر داد و تصریح کرد: شورای پنجم به دنبال تهیه استفساریه‌ای است که بتواند مصوبه ای را به تصویب برساند تا کسانی که درخواست اقساط عوارض خود را دارند بتوانند از تسهیلات 23 درصد تخفیف در پرداخت نقدی استفاده کنند.

سالاری اضافه کرد: ارسال پرونده های آپارتمانی به کمیسیون ماده 7 از دیگر عوامل تأخیر در صدور پروانه های ساختمانی است که باید این موضوع بررسی و فرآیند آن اصلاح شود.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به موضوع باغات تاکید کرد: چگونگی صدور پروانه برای باغاتی که در گذشته مجوز گرفته‌اند و هم اکنون بلاتکلیف هستند باید مشخص و تعیین تکلیف شوند.

وی عدم نظارت بر نحوه ساخت و سازهای را یکی از مهمترین چالش های شهر تهران عنوان کرد و گفت: حوزه پیشگیری یکی از مهمتری عوامل  اصلی جلوگیری از بروز تخلفات ساختمانی در شهرداری تهران است که باید از ابتدا نظارت ویژه بر ساخت و سازها شود تا تعداد پرونده های تخلفات کاهش یابد.

سالاری افزود: متخلفینی که در فرآیند بروز تخلف نظارت لازم را نداشته اند به کمیسیون های تخلفات شهرداری معرفی می شوند .

این عضو شورا با اشاره به بافت های فرسوده منطقه 4 گفت: اجرای طرح مسکن امید در محله شمیران نو و خاک سفید می تواند ضمن کاهش مشکلات شهروندان و نوسازی این دو محله، هویت شهر را احیا کند.

وی یکی از معضلات شهر تهران را پارک خودروها دانست و گفت: تهران ظرفیت پارک های حاشیه ای را دارد و با احداث آن ها می توان درآمدهای پایدار برای شهرداری تهران ایجاد کرد.

وی درباره تجدید نظر در قیمت های تثبیت تجاری در محلات کم برخوردار گفت: متاسفانه در ابتدای آغاز بکار شواری شهر قیمت تثبیت تجاری در برخی از محلات محروم بدون نظرات کارشناسی تعیین شد اما شورای شهر در دوره گذشته بسیاری از این قیمت ها را احصا و نهایی کرد.

سالاری در ادامه با اشاره به موضوعات کلانشهر تهران گفت: بحثی که در حال حاضر در شورای پنجم مطرح است مجموعه بدهی های به ارث رسیده و درآمدزایی در شهرداری تهران است که تبدیل به یکی از چالش های شهرداری شده است و پروژه های نیمه تمام بخشی از این چالش ها است.

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران افزود: از مهر ماه سال گذشته تاکنون اقدامات خوبی در منطقه4 رخ داده است و جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تصریح کرد: ظرفیت پایتخت بسیار زیاد است و شورای پنجم نیز با تمام وجود به دنبال آبادانی شهر تهران و استفاده از این ظرفیت ها است .

سلاری افزود: باید به سمت نیازهای محله ای پیش رفت و باید ساخت بزرگراه ها را کنار گذاشت . شهر تهران هم اکنون نیازمند توسعه محلات است.

وی گفت: باید کارگروه ایجاد درآمدهای پایدار در شهرداری تهران تشکیل شود و بخش های اقتصادی شهر تهران فعال شود تا بتوانیم در اداره شهر تهران با مشکلی مواجه نشویم.

رییس کمیسیون شهرسازی ومعماری شورای شهر تهران با اشاره به اذعان بسیاری از کارشناسان حوزه مدیریت شهری مبنی بر نامگذاری منطقه4 به سرزمین فرصت ها گفت: توقع شورای شهر از شهرداری منطقه 4 این است تا کارگروه ویژه اقتصادی درآمدزایی به صورت پایلوت در منطقه 4 ایجاد شود .

وی افزود: باید شهرداران مناطق از اختیارات و جسارت های لازم برخوردار باشند تا بتوانند از ظرفیت های محلات به خوبی استفاده کنند.

سالاری با اشاره به ظرفیت های موجود در شهر تهران گفت: ما 370 ساختمان سرای محله در کلانشهر شهر تهران داریم که باید از ظرفیت این ساختمان ها برای آبادانی محلات و ایجاد درآمدهای پایدار در شهر تهران استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: نهادینه شدن شورای محلات در شهر تهران منجر به ارتقاء جایگاه شورایاران در سطح محلات شده است و شورایاران توانسته اند به امور محلات کاملا واقف هستند.

در ادامه نشست، سید علیرضا حسینی شهردار منطقه 4 با اشاره به ظرفیت های بالای این منطقه گفت: ایجاد فاصله بسیار زیاد منطقه 4 تهران درمقایسه با مناطق غربی تهران که در گذشته ایجاد شده است عامل اصلی عقب ماندگی های این منطقه است که باید به دنبال کاهش این شکاف یود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، وی افزود: از مهرماه سال گذشته اقدامات خوبی در بحث توسعه فضاهای گردشگری و مراکز تفریحی و همچنین استفاده بهینه از نقاط نا ایمن شهری در منطقه 4 صورت گرفته است که با اجرای آن ها می توان بستر توسعه را در منطقه 4 فراهم کرد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.