انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
قضایی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
راه‌های فرعی برای ارث برابر
واکنش اسماعیلی به اعدام مفسدین اقتصادی درآزادی
میلگرد و لوازم خانگی در صدر احتکارها
پرونده دانشجویان بازداشتی در چه مرحله ايي است؟
رسيدگي تعزیرات به پرونده ها در روزهای تعطیل
قرار بازداشت موقت آرش کیخسروی تمدید شد
بازداشت شدگان تجمع روز جهانی زن تبرئه شدند
متهم «سکه ثامن» در دسترس نیست
پرونده رضا خندان به دادسرا بازگشت
جوانفکر و بقایی به حبس محکوم شدند
طرح تجمیع قوانین موازی در بکارگیری بازنشستگان
به حکم مشایی اعتراض نشده است
آزادی برخی متهمان پرونده‌های اقتصادی اخیر
حتی باید مجرمان را هم به تحصیل تشویق کرد
ستاره‌هـاي سركوبگـر!
حل مشکلات دانشجویان ستاره‌دار با لایحه دولت
كدي كه ثبت نيست!
مهلت۶۰ روزه بازنشستگان شاغل برای ترک پست دولتی
پرونده‌متهمان‌ترور‌امام‌جماعت‌مهاباد‌منتظر‌وقت‌دادگاه
پرونده دختر وزیر سابق تکمیل و متهم در بازداشت است
محاکمه باقری درمنی به پایان رسید
ابهام در پیش فروش‌های خودرو
جزئیات آزادی یکی از متهمان پرونده تلفن همراه
داغ سکه بر «مهريه» زنان
اسفند یار در بند
فیروز نادری تقلبی را تحویل دهید
مشایی به ۶ سال و نیم حبس محکوم شد
مددجوی محکوم به اعدام ؛ در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه پذيرفته شد
نخبه‌کُشی در مجلس
۱۰ اتهام اول کشور
آزادي 46 مددجو از ندامتگاه تهران بزرگ
ضرورت جرم انگاری دروغگویی مسئولان
ترک تحصیل اجباری به خاطر ۲ میلیون تومان
پرونده ناظم مدرسه معین به کجا رسید؟
به دانه درشت‌ها هم می‌رسیم
قاتل پای چوبه دار بخشیده شد
افزایش ۶۲درصدی استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس
دو وکیل دادگستری آزاد شدند
اروپا، پيشگام پیشگیری از وقوع جرم
در برخورد با مفاسد جدی تر باشید
دستگاه قضا هیچگونه خط قرمز توهمی را قبول ندارد
رشد۱۲درصدی پرونده‌های شکایت ازپزشکان
بورسیه‌ها و صلاحیت مبهم دیوان
تعیین‌تکلیف احکام تمام دانشجویان بازداشتی تا پایان شهریور
مجلس در راستای منافع ملی از دولت سوال کند
برخی بدلیل عدم توانایی در پرداخت ۱ سکه راهی زندان شده‌اند!
من طلبکارم اما بابت طلب خود چیزی نمی‌خواهم
مسئولیت زندانبانی جهاد در راه خداست
کودک آزار مشهدی در یک قدمی چوبه‌دار
کارگاه آموزشی عدم تحمل کیفر مددجویان برگزار شد
بیشتر
کد خبر: 83547 | تاریخ : ۱۳۹۷/۵/۲ - 17:00
تشکیل پرونده برای۴۰شرکت واردات تلفن همراه

تشکیل پرونده برای۴۰شرکت واردات تلفن همراه

عامل بانک مرکزی که ارز را می‌گرفته و گران‌تر از قیمت بازار توزیع می‌کرده هم بازداشت شده است.

قانون- سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل پرونده برای۴۰ شرکت وارد کننده تلفن همراه خبر داد و گفت: عامل بانک مرکزی که ارز را می‌گرفته و گران‌تر از قیمت بازار توزیع می‌کرده هم بازداشت شده است.

به گزارش قانون به نقل از مهر، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در جمع خبرنگاران با اشاره به فشار اقتصادی دشمن علیه کشورمان گفت: در این شرایط می بینیم برخی افراد سودجو هم اقداماتی می کنند، به همین دلیل تمام دستگاه ها موظف به برخورد جدی با متخلفان این حوزه ها شدند.

دستگیری عامل توزیع ارز بانک مرکزی

وی با بیان اینکه از ناحیه بانک مرکزی برای کنترل تخلفات، اقداماتی انحام شده است، افزود: از اواخر سال گذشته تا به امروز نیروی انتظامی وظایف ذاتی خود و دستورات قضایی را انجام داده است و تلاش ویژه ای انجام دادند. حقیقتا دنبال این هستند که حق بیت المال استیفاء شود.

بازداشت ۱۳ نفر در حوزه سکه و ارز

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص بازداشتی‌ها در حوزه ارز و سکه تاکید کرد: ۱۳ نفر در این حوزه دستگیر شدند و در رابطه با ثبت سفارش هم پنج نفر بازداشت هستند. در خصوص توزیع ارز چند نفر از جمله عامل بانک مرکزی که ارز را می گرفته و توزیع می کرده، بازداشت شده است. این فرد و همکارش بازداشت هستند.

وی افزود: دو نفر که صرافی مجاز بودند نیز بازداشت شدند.

محسنی اژه ای با بیان اینکه این صرافی ها با کارت ملی های اجاره ای ارز را برمی‌داشتند، گفت: اینها با مبالغ ناچیز ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان کارت ملی فرد را می گرفتند و ارز را خودشان برمی داشتند.

سخنگوی قوه قضاییه به پرونده ثبت سفارشات خودرو اشاره کرد و گفت: وقتی قرار شد ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاها اختصاص یابد، بیش از ۵۰ میلیارد دلار برای این موضوع اختصاص می یابد که در این رابطه افرادی در مظان اتهام‌ قرار گرفتند که در حال بررسی است. نمی توانیم بگوییم چه تعداد از اینها تخلف کرده اند.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه تعدادی از اینها ارز دریافتی را برای کالایی غیر از کالای مشخص شده مصرف کردند، گفت: تخلف در این حوزه نیز مشهود است و در حال بررسی هستیم.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای اعلام کرده است که بخشی از این تخلفات را سال گذشته دیدیم، سوال اینجاست که این وزارتخانه چه اقداماتی انجام داد؟. توضیح این افراد این است که به تعزیرات و وزارت اطلاعات گزارش دادند. می گویند نامه نگاری کردیم و ما در حال پیگیری این مساله هستیم.

معاون اول قوه قضائیه از تحقیقات بازپرس ویژه به این موضوع خبر داد و گفت: حسب اطلاع اعلام شده است که یا این نامه ها به دو نهاد اعلام شده نرسیده و یا هنوز به قوه قضاییه ندادند.

وی افزود: سوال دیگر این است که پس از شناسایی‌ چه اقداماتی برای کارمندان متخلف خود انجام دادید؟ البته چند نفر منفک شده بودند که خب این اقدام کافی نبود.

تخلف ۵۷ شرکت در پرونده واردات خودرو

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: مدیر کل توسعه و تجارت، معاون این فرد، مسئول سفارش و طراح سایت بازداشت هستند. ۵۷ شرکت در این زمینه به نظر می رسد که تخلف دارند که از این تعداد بازپرس با کمک ناجا مشغول رسیدگی به این موضوع است.

محسنی اژه ای با بیان اینکه از این ۵۷ شرکت هم احضارهایی داشتیم، گفت: بعید است که کارمندی به سادگی کار این شرکت ها را انجام داده باشد و موضوع پرداخت یا عدم پرداخت رشوه نیز در حال بررسی است.

تشکیل پرونده برای ۴۰ شرکت متخلف در واردات تلفن همراه

وی‌  در خصوص تخلفات حوزه تلفن همراه گفت: ۴۰ شرکت پرونده دارند و اجمالا تخلفاتی محرز شده است. برخی از این شرکت ها فاکتورهایی صادر کردند که به افرادی تلفن همراه فروخته‌اند. از خریداران تحقیق شده و مشخص شده است که برخی از این فاکتورها صوری است.

احضار مدیرعامل شستا

محسنی اژه ای از احضار مدیر عامل شستا خبر داد و گفت: تحقیقات در این زمینه و مرتبط با پرونده واردات تلفن همراه ادامه دارد.

معاون اول قوه قضائیه خطاب به متخلفان حوزه های ارز، سکه، خودرو و تلفن همراه گفت: قطعا اگر پیش از بازداشت مراجعه کنند مشمول تخفیف می شوند اما پس از بازداشت با قاطعیت با آنها برخورد می شود.

محسنی اژه‌ای در خصوص هماهنگی‌ بین دستگاه ها در برخورد با مفاسد گفت: ممکن است ضابط برخی از این پرونده ها وزارت اطلاعات، ناجا و قوه قضاییه باشد. تا این لحظه ناجا بیشترین زحمت بر عهده اش بوده است.

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده «مظلومین» گفت: این فرد به همراه تیم ۱۵ نفره چند سال پیش، تحت تعقیب قرار می گیرد، کیفرخواست برای این فرد به اتهام اخلال در نظام اقتصادی صادر می شود و پرونده به دادگاه می رود اما بانک مرکزی در آن موقع اعلام می کند که این فرد عامل ما است. اینکه در آن موقع باید به دنبال بانک مرکزی می رفتیم‌ یا نه هم سوالی است که دنبال این هم هستیم‌.

اژه ای افزود: فردی که توسط ناجا شناسایی میدانی شده بود، مشخص شد که مبالغ سنگینی هر روز فروش می کند، نیروی‌انتظامی دستیگرش می کند، وزارت اطلاعات و بانک مرکزی هر دو گفتند که این فرد مرتبط با ما بوده است. این فرد با تایید کتبی و شفاهی با قرار وثیقه آزاد می شود. مشخص شده که این فرد تخلفاتی داشته است و دوباره با توجه به تحقیقات جدید این فرد دستگیر شده است. این سوال را باید از بانک مرکزی بپرسیم که این فرد که فقط پنج روز بازداشت بوده چرا تایید شده است.

عامل بانک مرکزی دلار را گرانتر از قیمت بازار می فروخت

سخنگوی دستگاه قضا ادامه داد: یکی از تخلفات این بوده که باید مطابق بازار عرضه کند تا قیمت بالا نرود اما این فرد گران تر می فروخته و باید از بانک مرکزی بپرسیم آیا شما خبر داشتید؟ اگر خبر نداشتند فردی که دلار در اختیارش قرار دادید با چه مکانیزمی کنترل می‌کردید؟

۵۰نفر از مدیران صمت ممنوع الخروج شدند

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در  جمع خبرنگاران در پاسخ به  سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه یکی از متهمان زن پرونده واردات خودرو فرار کرده است، این در حالی است که آیت الله آملی لاریجانی بر ممنوع الخروجی  مسئولان وزارت صنعت تاکید داشتند، فرار این فرد چطور بوده است؟ گفت: فرشته تنگستانی فردی است که فرار کرده است.

وی افزود: این فرد پیش از تشکیل پرونده قضایی فرار کرده است.

محسنی اژه‌ای هم در پاسخ به سوال خبرنگار مهر  درباره ممنوع الخروجی ها گفت: ۵۰ نفر در این رابطه ممنوع الخروج شدند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.