انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 83728 | تاریخ : ۱۳۹۷/۵/۵ - 16:35
دارو، واجب‌تر از نان و غذا

دارو، واجب‌تر از نان و غذا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام تلاش ما باید این باشد که مردم در حوزه دارو احساس درد و رنج نکنند و مطمئن باشید در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

قانونوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام تلاش ما باید این باشد که مردم در حوزه دارو احساس درد و رنج نکنند و مطمئن باشید در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان شهداء لردگان چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: دشمنان علاقه‌مند به در اختیار داشتن افکار عمومی هستند و قصد دارند در حوزه دارو و تجهیزات نگرانی ایجاد کنند. بر همین اساس باید همیشه بدترین حالت ممکن را در نظر گرفت به خصوص حوزه‌هایی که با جان مردم سر و کار دارد.

وی افزود: خوشبختانه این مسیر توسط معاون اول رییس جمهور، رییس بانک مرکزی، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ستاد دنبال می‌شود که امید است زمان را از دست ندهیم و تصمیمی که باید سه ماه دیگر گرفته شود را امروز بگیریم.

وی با اشاره به اینکه باید واقع‌بینانه پیش رویم، تصریح کرد: امسال تورم متفاوت است و حقوق و دستمزد تغییر یافته است؛ به طوری که هر ساله درصدی برای افزایش دارو اضافه می‌شود امسال دولت قبل از موضوع ارز و سکه پنج درصد به خدمات درمانی و پزشکی افزوده و شورای عالی بیمه نیز تصمیم گرفت ۵ درصد به دارو، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی اختصاص دهد.

هاشمی بیان کرد: بنابراین به طور متوسط ۹ درصد به قیمت داروها افزوده خواهد شد که نظارت‌ انجام می‌شود و به این معناست که برخی داروها به طور میانگین ۹ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و برخی هم ممکن است هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دارو از سوی ما و مردم نظارت‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: جاهایی که ما کوتاهی می‌کنیم مردم خود می‌توانند نظارت کنند. تخلف ممکن است از سوی داروخانه باشد و مردم می‌توانند قیمت‌ها را در سایت کنترل کنند و یا با تلفن همراه می‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند.

وزیر بهداشت افزود: حوزه دارو نیاز روزمره مردم است و واجب‌تر از نان و غذا به شمار می‌رود. بنابراین تمام افراد باید مراقبت کنند و تخلفات و مغایرت‌ها در قیمت‌ها را از طریق شماره ۱۹۰ اطلاع دهند. از این مسیر کنترل‌ها انجام می‌شود. قطعا در ماه‌های آینده کنترل‌ها در این زمینه شدیدتر خواهد شد.

هاشمی همچنین در آیین افتتاح فاز الحاقی بیمارستان کاشانی شهرکرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: کارهایی که در حوزه سلامت در چهارمحال و بختیاری در حال رخ دادن است، بسیار امید بخش است. همه افراد اعم از پرستاران، ماماها، پزشکان و مدیران در تلاش هستند که رنج مردم را کاهش دهند.

هاشمی گفت: استان به شدت محروم است. تمام زیرساخت‌ها برای اورژانس هوایی و تخت‌های ویژه آماده شده که طی دو ماه آینده تجهیزات ارسال و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت. در عین حال ۱۶۰ تخت به مجموعه تخت‌هایی که در حال ارائه خدمت هستند، افزوده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۱۹۰ پروژه در حال فعالیت است، گفت: تا پایان سال بیمارستان خصوصی پارسیان شهرکرد و بیمارستان بسیار بزرگ و مجهز در بروجن راه‌اندازی خواهد شد. دولتی‌ها و مردم به ویژه خیرین در تلاش هستند تا رنج افراد کم شود.

هاشمی در خصوص خدمات دندانپزشکی نیز گفت: امید است بتوانیم خدمات دولتی را توسعه دهیم تا مردم مجبور به استفاده از خدمات بخش خصوصی نشوند. برای ارائه خدمات سهم دولت ۱۴ درصد است که هدف‌گذاری تا پایان دولت دوازدهم رسیدن به عدد ۲۵ درصد است. هر چه بتوانیم موفق شویم و خدمات را در بخش دولتی توسعه دهیم و یا با رقم ارزان‌تر از بخش خصوصی خرید کنیم، قطعا به جیب مردم و هزینه‌های آن‌ها احترام بیشتر گذاشته‌ایم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در عین حال باید واقع‌بین باشیم، تصریح کرد: باید تلاش کنیم آنچه تا امروز در طرح تحول سلامت و حوزه سلامت به دست آورده‌ایم را حفظ کنیم. بنای امسال و سال آینده صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها است که نخست باید از خود آغاز کرد تا به خدمات آسیب وارد نشود.

هاشمی افزود: قول دقیق نمی‌توان داد، ولی در سراسر کشور باید تعهد کنیم که به هدفگذاری ۲۵ درصدی بخش دولتی در توسعه خدمات دندانپزشکی دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه یک سری برنامه‌ها در سند درمان دیده شده است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اقدامی که باید در استان انجام شود و تقاضا می‌شود دانشگاه خود را آماده کند، نظام ارجاع، پزشک خانواده، توجه بیشتر به پیشگیری و کاهش بار بیماری‌ها است که این مهم برای مردم و همکاران باید در مراجعه به مراکز درمانی انضباط پیدا کند و امید است این اتفاق رخ دهد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.