انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 83890 | تاریخ : ۱۳۹۷/۵/۷ - 12:49
مديران بازنشسته شهامت استعفا داشته باشند

مديران بازنشسته شهامت استعفا داشته باشند

اگر کاری از دست مسئولان بر نمی آید، خودشان کناره گیری کنند و برای این استعفا شهامت داشته باشند....

قانون- عبدا... رضیان/ عضو فراکسیون ولایت

در حال حاضر کشور در شرایط پیچیده اقتصادی و سیاسی قرار گرفته است. در این شرایط پیچیده برخی اعتقاد دارند که با تغییر وزرای کابینه می توان مشکلات را حل کرد. البته به عقیده بنده نیز در چنین شرایط پیچیده‌ای تغییر وزرا اقدام موثری است و حداقل می‌تواند باعث ایجاد آرامش روانی در میان مردم شود. زیرا اکنون به دلیل ناکارآمدی برخی وزرا و معاونان دولت روحانی، اعتبار این مسئولان در میان مردم کاهش یافته و جامعه خواستار تغییر این گروه از اعضای کابینه است. بنده معتقدم که باید در تغییر این اعضا هوشمندانه عمل و به نسل جوان و نیروهای تازه نفس اعتماد کرد و شرایط مدیریتی کشور را تغییر اساسی داد. بي شك با روی کار آمدن نیروهای جوان در کابینه فضای جدیدی در مدیریت کشور ایجاد می‌شود که در این فضا می توان به جوانان و افرادی که استعداد بالایی دارند اعتماد و با کمک این استعدادها شرایط کشور را اصلاح کرد. متاسفانه در طول تاریخ انقلاب اسلامی، حضور برخی افراد در فضای اجرایی کشور باعث شده تا مردم نسبت به برخی مسئولان بدبین و بی اعتماد باشند و در این زمینه نگاه مثبتی ندارند. بنابراین برای بازگشت آرامش به جامعه باید افراد یا گزینه‌های جدید روی کار بیایند و اصلاحات اساسی را در سیستم اداری کشور انجام دهند. متاسفانه در ساختار و فضای فعلی دولت ها با روش سنتی و 40 سال پیش عمل کرده و هیچ گاه حرکت اساسی و جدیدی شکل نگرفته است. این یعنی اصلاح ما مشکل اساسی دارد و باید برای آن از روش های جدید و استفاده از نیروهای جوان بهره برد.

امروز صحبت از تغییر اعضای کابینه در شرایطی است که مسیر طی شده ما به گونه ای نبوده تا بتواند شرایط اقتصادی کشور را به شیوه مطلوبی پیش ببرد و مشکلات اقتصادی و مالی بسیاری وجود دارد. در چنین فضایی که همیشه با روش های سنتی اداره شده است، نحوه استفاده از منابع، روش ها و هزینه ها با اشکالات قابل توجهی همراه بوده و حتی بودجه بندی نیز دارای مشکل است. حتی خصوصی سازی ما نیز مشکل اساسی دارد و این یعنی به سیاست های اصل 44 قانون اساسی در اقتصاد ایران بی توجهی شده است. حتی به شستا نیز توجه نشده است و بسياري از شرکت های بزرگ که در اختیار شستا هستند، به نحو مطلوبی به بخش خصوصی واگذار نشده اند.

یکی دیگر از اشکالات اساسی شرکت‌های زیرمجموعه های شستا این است که توسط مدیران بازنشسته مدیریت می شوند؛ یعنی از مدیران بازنشسته ای که در یک جای دیگر سمتی داشته اند بهره گرفته شده است که از کفایت لازم برای اداره امور برخوردار نبودند و حالا دوباره در جای دیگری مدیر هستند. این ها همه در حالی مطرح هستند که اکنون 47 درصد پتروشیمی در دست وزرات نفت است ولی وزیر نفت همچنان معتقد است که من اختیاری در این زمینه ندارم که این نشان دهنده این است که خصوصی سازی پتروشیمی نیز به خوبی صورت نگرفته است و 17 درصد آن در اختیار شستا است. متاسفانه در چنین فضایی بسیاری از مدیران دولتی ساختار را به گونه‌ای تعریف کردند تا تنها جای خودشان خالی نمانده باشد. این ها همه باعث شد تا رانت ایجاد شود. این در حالی است که آقای روحانی هنوز هم باور نمی کند که در کشور رانت وجود دارد و باید برای از بین بردن این رانت ها تلاش کرد. کشور ما در شرایطی قرار دارد که نقدهای موجود دیگر ربطی به جریان های سیاسی ندارد.

به عقیده بنده هر دو جریان در ایجاد مشکلات ما مقصر هستند. زیرا همیشه جریان های سیاسی تلاش کرده اند تا به دنبال منافع خود باشند و کمتر کسی به منافع مردم و رسیدگی به معیشت جامعه توجه کرده است. باید در این فضای پیچیده تلاش کرد تا از نیروهای جوان در کابینه استفاده کرد و مدیریت فضای ارزی را به دست جوانان سپرد. یادمان نرود، ما هنوز تحریم نشده از فضای اقتصادی ملتهب رنج می بریم، این یعنی مشکلات از قبل وجود داشتند و ساختارهای ما دارای اشکال هستند و خروج آمریکا از برجام تنها بهانه‌ای بوده برای ابراز وجود این اشکالات.مدتي پیش مرکز پژوهش های مجلس این فضا را پیش بینی کرده و درباره احتمال ایجاد این فضای ملتهب اقتصادی هشدار داده بود که نشان می داد ساختار ما اشکال دارد و ترامپ تنها بهانه‌ای برای ایجاد این شوک بوده است. من معتقد هستم که دوستان خودشان داوطلبانه کنار بروند و از مدیریت استعفا دهند. اگر کاری از دست مسئولان بر نمی آید، خودشان کناره گیری کنند و برای این استعفا شهامت داشته باشند. اما متاسفانه مدیران ما شهامت این کار را ندارند و به جرات باید گفت که محافظه‌کارترین انسان‌ها همین مدیران ایران جمهوری اسلامی ایران‌هستند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.