انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 84501 | تاریخ : ۱۳۹۷/۵/۱۵ - 16:26
دلایل کم اعتمادی و نگرانی عمومی چیست؟!

دلایل کم اعتمادی و نگرانی عمومی چیست؟!

مردم دیروز نیستند و بپذیرید که جامعه امروز جامعه دیروز نیست! بنابراین نحوه مواجهه با صداهای امروز باید بر اساس خردگرایی و آینده خوانی باشد

قانون-امید فراغت/ کارشناس ارشد علوم سیاسی

آقای رحمانی فضلی؛ به عنوان وزیر کشور باید درباره هر موضوع و رویدادی واقعیت انگارانه گفتار و رفتار داشته باشید و مهم‌تر این که به بار معنایی کلمات و جملات تان توجه کنید که در ذهن مخاطبان چه اثر و تصویری باقی می‌گذارد! در شرایطی که جامعه نسبت به عملکرد و داد و ستدهای اقتصادی برخی مسئولان و فرزندان و نزدیکان شان ابهام دارند و از اعتمادشان کاسته شده است آیا نباید تغییر منش و روش در گفتار و رفتار وزیر کشور و ...مشاهده کنند؟!

آقای رحمانی فضلی؛ همان گونه که کارکرد مردم را در داده های تقویمی به رسمیت می‌شناسید کارکرد آنان را در قبال اعتراضات به حق اقتصادی و ...به رسمیت بشناسید. هنر یک سیاست مدار در چهار فصل مورد مطالعه قرار می‌گیرد! پذیرش و به رسمیت شناختن توامان همراهی و اعتراض مردم هنر است و هنر مهم‌تر این است که بتوانید به پرسش های آنان پاسخ بگویید. شنیده و خوانده‌ایم که درد نعمت است بنابراین در برابر نعمت هایی که اکنون در جامعه رخ پیدا کرده آیا نباید درمان گری پیشه کنید؟!

آقای رحمانی فضلی؛ باید نحوه رفتار متقابل را بیاموزیم و نسبت به حل و فصل معادله های چند مجهولی که در برابر دیدگان مسئولان قرار گرفته ریاضیات بدانیم! نمی شود به سوالات ریاضی جواب تشریحی تاریخ، جغرافیا و سیاسی و ... بدهیم. در نبود آب نمی توانیم بگوییم برق هست و در نبود برق نمی توانیم بگوییم گاز هست! جامعه به مانند یک موجود زنده به همه احتیاج دارد.

آقای رحمانی فضلی؛ بین خواست و نیاز تفاوت است. شاید بتوان از برخی خواست ها عبور کرد اما از نیازها نمی توان عبور کرد زيرا آدم تشنه را آب سیراب و انسان گرسنه را غذا سير مي‌كند. اگر موضوعي برای مسئولان و فرزندان شان لذت است بي‌شك برای مردم نيز لذت محسوب می شود. اگر همان موضوع برای مسئولان و فرزندان شان بد و غیر مشروع است بي‌شك برای مردم نيز غیر مشروع است. برخي مسائل را برای مردم بد تصویر کرده‌ایم که متاسفانه همان تصاویر برای برخی مسئولان و فرزندان شان خوب است که این دوگانگی برای مردم طرح سوال و ابهام ایجاد کرده است.

آقای رحمانی فضلی؛ شاید بگویید وزیر کشور فقط می‌تواند در حیطه قانونی و محدود خود انجام وظیفه کند! نگارنده می‌گوید درست اما در همین حیطه قانونی خود روان شناسانه و جامعه شناسانه تصمیم سازی و تصمیم گیری کنید. طرح سوالات و خواست ها و نیازهای مردم محصول کنش و واکنش های تضاد گونه ای بوده است که در شرایط حال حاضر باید جوابی قانع کننده به جامعه داد. پاسخ افراد رنج دیده و رنج کشیده که دردی همراه خود دارند نوازش کردن و التیام دادن است، تشر دوای درد نیست!

آقای رحمانی فضلی؛به همان میزان که مسئولان فکر می‌کنند مردم هم فکر می‌کنند، به همان میزان که مسئولان و فرزندان شان جهان بینی دارند مردم نيز جهان بینی دارند. اگر لذتی هست این لذت باید برای همه باشد، اگر درد و رنجی هم هست باید همگی آن را بچشند! آیا به اخبار و اطلاعات شبکه های اجتماعی توجه دارید؟! نگارنده این سوال را از وزیر کشور می‌پرسد که به چه دلایلی بی‌اعتمادی و نگرانی عمومی ایجاد شده است؟! نمی‌توانیم بگوییم این بی‌اعتمادی و نگرانی عمومی دسیسه و توطئه بیرون است زيرا اگر هم باشد درصدی از آن قابل پذیرش است، درصد بیشتر آن مربوط به عملکردهایی ا ست که نتیجه اش حال و هوای این روزهای جامعه است. نیمه خالی لیوان را نمی‌بینم و به عنوان یک روزنامه نگار امیدوار هستم اما مردم نسبت به نیمه پر لیوان چه تحلیل و برداشتی پیدا کرده اند؟!

آقای رحمانی فضلی؛ مردم امروز، مردم دیروز نیستند و بپذیرید که جامعه امروز جامعه دیروز نیست! بنابراین نحوه مواجهه با صداهای امروز باید بر اساس خردگرایی و آینده خوانی باشد. هرگونه واکنشی که برآمده از عدم خوانش جامعه امروز باشد محکوم به شکست است! پذیرش و به رسمیت شناختن صداهای مختلف در فضای شادی و غم باید جزو استراتژی تصمیم سازان و تصمیم گیران باشد و خط بطلانی بکشیم بر ضرب‌المثل جواب های- هوی است. جواب، های، سکوت و سپس تدبیر و حل و فصل خواست و نیازهای جامعه است!

آقای رحمانی فضلی؛ بیایید دلایل کم اعتمادی و نگرانی عمومی اقتصادی و فرهنگی و ... مردم را درون زا تصور کنید! آن گاه می‌توانید به تحلیل و برداشت قریب به واقعیتی از فرآیند کنش و واکنش‌های برخی مسئولان و فرزندان و نزدیکان شان برسید. در نتیجه بهتر می توانید به حل معضلات و نارسایی های جامعه دست پیدا کنید. مردم به همان صورت که واقعیت های جامعه جهانی را می دانند به همان نسبت هم واقعیت های جامعه خودمانی ایران را نيز می دانند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.