انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 8452 | تاریخ : ۱۳۹۵/۶/۲۱ - 11:58
رشد بي‌سابقه فعاليت‌هاي مدني در محيط زيست
ابتکار در مراسم روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات:

رشد بي‌سابقه فعاليت‌هاي مدني در محيط زيست

دیدبان حقوق حیوانات، تندیس سال ۱۳۹۵ مبارزه با خشونت علیه حیوانات را به معصومه ابتکار اعطا کرد. ابتکار در این مراسم گفت: رشد کمی و کیفی فعالیت‌های مدنی در حوزه محیط زیست چشمگیر است.

قانون- دیدبان حقوق حیوانات، تندیس سال ۱۳۹۵ مبارزه با خشونت علیه حیوانات را به معصومه ابتکار اعطا کرد. ابتکار در این مراسم گفت: رشد کمی و کیفی فعالیت‌های مدنی در حوزه محیط زیست چشمگیر است.

به گزارش قانون به نقل از مهر، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در نشست تخصصی حقوق حیوانات که عصر روز گذشته به مناسبت بیستم شهریورماه روز «مبارزه با خشونت علیه حیوانات» برگزار شد، گفت: خوشبختم که در جمع فعالان مدنی، طرفداران محیط زیست و طرفداران حقوق حیوانات هستم که نسبت به دوستداری طبیعت و حیوانات حسی متعالی دارند.

ابتکار افزود: آمار جهانی تنوع زیستی را همه می‌دانیم و گزارشی هم اخیرا منتشر شده که نگاه‌ها از نظر علمی در حال دگرگونی است. بشر به درک نوینی از تعریف تنوع زیستی و نقش آن به عنوان پشتیبان حیات انسان و ارزش خود تنوع زیستی و خدمات تنوع زیستی رسیده است.

وی با بیان اینکه گزارش تکان‌دهنده اخیر درباره از بین رفتن ۴۰ هزار فیل در آفریقا در سال‌های اخیر همه را به تاسف وا داشت، اعلام کرد: ما در دولت یازدهم سعی کرده‌ایم از هر جهت در کنار شما باشیم. دولت همین هفته گذشته آیین‌نامه مشارکت‌های مردمی که از همه نظر از نهادهای مدنی حمایت می‌کند را ابلاغ کرد. این آیین‌نامه برای شبکه‌سازی و تجمع این تشکل‌ها نیز شرایط خوبی را فراهم کرده است.

معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: خوشحالیم که در این دوره سه ساله با حذف نگاه‌های امنیتی به طور نسبی امروز رشد کمی و کیفی فعالیت‌های مدنی بسیار چشمگیر است و در سراسر کشور اتفاق افتاده و دولت قدردان این سرمایه است.

ابتکار افزود: این آیین‌نامه نشان می‌دهد دولت نقش سازمان‌های مردم‌نهاد را به رسمیت می‌شناسد و آن‌ها را به عنوان یک کمک در حوزه‌های مختلف از جمله محیط زیست می‌داند.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته اتفاقات مهمی در زمینه تنوع زیستی رخ داده است، اعلام کرد: افزایش چشمگیر جرایم تخلفات شکار و صید یکی از این اقدامات بود. همچنین باید از برخورد شدید سازمان محیط زیست با تخلفات شکار و قاچاق حیات وحش و همچنین حیوان آزاری یاد کرد که سازمان محیط زیست با همکاری نیروی انتظامی، پلیس فتا و قوه قضائیه با آن برخورد کرده است.

ابتکار ادامه داد: در بحث حیوان آزاری لایحه حمایت از حیوانات را ارائه کرده‌ایم که برای تدوین آن نشست‌های متعددی با تشکل‌های مرتبط داشته و برای تکمیل آن در دولت کارهای مهمی در حال انجام است.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: برنامه‌های ملی برای گونه‌های در معرض تهدید برنامه‌ریزی کردیم و برخی از این برنامه‌ها را اجرایی هم کرده‌ایم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای یوزپلنگ، پلنگ، خرس، پرندگان شکاری، خزندگان به ویژه گاندو اعلام کرد: کارهای خوبی انجام شده است که زمینه را برای کاهش تخلفات شکار و حیات وحش فراهم کرده و مثلا الان تقریبا گزارش‌های بازرسی ما حاکی از توقف خرید و فروش سمندر امپراطور یا سمندر لرستانی دارد. همچنین در سالهای گذشته گزارش‌های متعددی از توقیف محموله‌های قاچاق پرندگان شکاری از ایران به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس داشتیم.

ابتکار ضمن یادبود ۱۱۹ محیط‌بان شهید و معضلاتی که محیط‌بانان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، به برخی اقدامات برای بهبود وضعیت محیط‌بانان اشاره کرد و در پایان گفت: تا پایان امسال هیچ محیط‌بان آموزش ندیده‌ای در سازمان محیط زیست نخواهیم داشت و بسیاری از آنها دوره‌های بین‌المللی را از سر خواهند گذراند.

بیستم شهریورماه به مناسبت رویداد سلاخی یک خرس ماده در مقابل توله‌های زنده‌اش در سمیرم و انتشار گسترده فیلم آن که موج انزجار عمومی در ایران و جهان را به دنبال داشت، روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات نامگذاری شده است.

در نشست امسال دیدبان حقوق حیوانات، نشان خرس قهوه‌ای سال ۱۳۹۵ به همراه لوح سپاس و یک عدد دستبند نارنجی به معصومه ابتکار، ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهور به پاس سیاست های اثربخش بر ترویج حقوق حیوانات، حمایت های از فعالان حقوق حیوانات به نحوی که  این مقوله از حیطه خطوط قرمز خارج شود و در سطوح عالی کشور به عنوان مساله ای قابل توجه، نیازمندبررسی و لازم الاجرا پذیرفته شود، همچنین قاطعیت در توقف کامل استفاده از حیوانات وحشی در سیرک ها اهدا شد.

به پاس تلاش های بی چشمداشت  برای آگاه سازی و جلب توجه عامه نسبت به حقوق حیوانات، حیات وحش و محیط زیست، پیگیری مجدانه و تلاش برای حل بنیادین معضلات مرتبط بانقض حقوق حیوانات و ارتقای سطح دانش مردم و مسئولان، نشان خرس قهوه ای ۱۳۹۵ به همراه لوح سپاس به موسسه فعال سازمان مردم نهاد ژینگه یار اهدا شد.

به پاس فعالیت های بی چشمداشت، به دور از منفعت طلبی و خودنمایی در راه کمک به حیوانات نیازمند که منجر به نجات و بهبود شرایط تعداد قابل توجهی از زیستمندان شده است، با یاد نیک از شادروان دکتر نوید معین وزیری، لوح سپاس به خاندان معزز ایشان اهدا شد.

 همچنین به پاس اقدام شجاعانه و جلب توجه بی سابقه به نقض حقوق حیوانات و  کشتار اسب های باربر در غرب کشور در حضور ریاست جمهوری به عنوان بالاترین شخصیت اجرایی کشور، نشان خرس قهوه ای ۱۳۹۵ به همراه لوح سپاس و یک عدد دستبند نارنجی به پخشان قلندری، فعال حقوق حیوانات و محیط زیست اهدا شد که قلندری نشان خود را به مادرانی تقدیم کرد که فرزندان و همسرانشان صبح برای کاسبی می‌روند اما عصر نه همسر و فرزندان آن‌ها زنده بازمی‌گردند و نه حتی اسبانشان.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.