انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
ماجراي سهم‌خواهي موسوي‌خوئيني‌ها از آيت‌الله‌خامنه اي
حاشيه‌نويسي رهبري بربرجام به آن مشروعيت داد
چند شغله‌های فقیر و دولتي‌هاي زياده‌خواه
نقشه اصولگرايان براي اصلاح طلبان
فرار شاه يادآور حوادث بسیار خوشحال‌کننده برای ملت است
ادعاي سنگين توكلي عليه سران قوا
بکارگیری اژدرهای پیشرفته در نداجا
هشدار اتمي رييس‌سازمان انرژي هسته‌اي
5400 پروژه محرومیت‌زدایی سپاه افتتاح شد
زيبا كلام، موسوي خوئيني‌ها را دروغ‌گو خواند
بودجه‌خـواري نامـرئي
پيام تسليت آيت‌الله‌خامنه‌اي براي سقوط هواپيماي ارتش
توجه مسئولان به منافع شخصي مشكل‌ساز شد
مدیران بر اساس شایسته سالاری انتخاب نمی شوند
نتایج امروز،محصول تصمیم های گذشته است
روحانيـت متفاوت و مطرود
ریشه گرفتاری ها کارشکنی هاست
برای حل مسائل باید یک نفر پرچمدار باشد
مشكل داريم متولي نداريم!
محصورين از خانه خارج شده و به ديد و بازديد مي‌روند
گراي مثبت روحاني به عربستان و امارات
انتقاد تند سخنگوي دستگاه ديپلماسي به لهستان
پیام تسلیت رهبري در پی درگذشت والده فرمانده ارتش
كلافگي ايران از دست اروپا
ردپاي جنگ
امر به معروف آمريكا توسط معاون روحاني
جزييات خلع لباس يك روحاني
ماجراي همكاري و كمك ايران به آمريكا در افغانستان
چرخش به سمت مردم رمز عاقبت‌به خيري هاشمي
خصوصي‌سازي به معناي رهاسازي نيست
دفاع ذوالنور از وزارت اطلاعات
به احمدي‌نژاد اجازه تجمع داده شود
كمك‌ناخواسته اروپا به چین و روسیه
برگزاري همايش بين‌المللي عليه ايران
افشاگري امام جمعه تهران درباره فرار مالياتي
همگرايي براي بريدن صدا
چشم امید آمريكا به کردستان عراق است
سنگر فضاي‌مجازي را تخريب نكنيد
فرمان برخورد!
زماني كه ناممكن‌ها، ممكن مي‌شود
شکنجه از نظر اسلام، قانون اساسی و اخلاقی منع شده است
زنگ خطر براي ركن دموكراسي
دولت سالي ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع را به باد فنا می دهد!
خبر خوب براي بازنشستگان ايثارگر
ديواركشي دور مجلس كار چه نهادي بود؟!
بیانیه ۲۴۱ نماینده در راستای تقدیر از خدمات قاضي‌زاده
رسیدگی به معیشت مردم مهمترین وظیفه دولت است
گزارش مرگ هاشمي روي ميز حسن‌روحاني
اتحاديه اروپا با تحريم وزارت اطلاعات موافقت كرد
امارات يك مركز ايراني را در اين كشور تعطيل كرد
بیشتر
کد خبر: 84794 | تاریخ : ۱۳۹۷/۵/۲۰ - 11:18
برزخ مذاكره
برخي مسئولان در قبال گفت‌وگو با آمريكا مواضع قاطعي ندارند

برزخ مذاكره

بيشتر مسئولان و دلسوزان ايران نشان داده‌اند كه براي بهبود وضعيت كشور از هر فرصتي استفاده مي‌كنند ولي متاسفانه در طرف مقابل دولتي قرار دارد كه اعتمادكردن به آن بسيار سخت است زيرا ...

قانون-گروه سیاسی

روز گذشته امامی کاشانی، امام جمعه تهران گفت كه دشمن از اخبار راست و دروغ علیه ما سوءاستفاده می کند. همین آقای ترامپ که در گذشته گفته است ما حاضر به گفت‌وگو با ایران هستیم، این هفته گفته که اقتصاد ایران به‌سرعت وضعیت بدی پیدا کرده و ما حاضریم با آن‌ها مذاکره کنیم. این عبارت که می‌گوید وضع اقتصاد ایران سریع عوض شده است، آیا مروت انسانی، جوانمردی یک انسان و تعصب یک ایرانی این را می‌پذیرد که عده ای ماجراجو علیه ما سر و صدا راه بیندازند و سپس عده‌ای با آن‌ها همسو شده و در مسیر آن‌ها قدم بردارند؟ آن‌ها می خواهند ایران با آمریکا مذاکره کند؛ درحالی که مذاکره با شروطی که آن‌ها گفته اند عقلانی نیست و هرگز ایران زیر بار آن نمی‌رود و به فرض محال که ایران با آن‌ها مذاکره هم کند آمریکا زیر قول خود می‌زند، دروغ می‌گوید و به تعهداتش عمل نمی کند. همان‌گونه كه شاهد هستيم امامي كاشاني از اساس مذاكره با آمريكا را رد نمي‌كند و براي اين اقدام شرط مي‌گذارد. اقدامي كه اگر در گذشته صورت مي‌گرفت، فرد به عنوان يكي از ايادي استكبار زير سوال مي‌رفت! به نظر مي‌رسد مسئولان كشورمان به دنبال راه‌حلي براي برون رفت از مشكلات هستند ولي از طرفي نيز نمي‌خواهند آمريكايي كه هيچ اعتمادي به آن نيست، خيال‌هايي باطل در ذهن بپروراند.

ترديد در اعتماد

در همين راستاحشمت‌ا... فلاحت پيشه، ريیس کمیسیون امنیت ملی و سياست‌خارجي گفته است كه دولت روحانی به دنبال این است تا بهانه‌ای به آمریکایی‌ها ندهد؛ همیشه معقتدم که نباید در میدان آمریکایی‌ها بازی کنیم. واشنگتن همواره سعی می‌کند تا نوعی افراط را به سیاست خارجی ایران تحمیل کند و آقای روحانی وارد این بازی آمریکایی‌ها نشد. ريیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرده‌است:«ريیس‌جمهور ایران اعلام کرد که حتی برای مذاکره هم آماده هستیم ولی مذاکره ما با برنامه است و در مورد تاریخ مناسبتی که شکل گرفته و ظلم‌هایی که بر ایران رفته، حاضر به مذاکره با آمریکا هستیم».از طرفي علاءالدین بروجردی، رييس پيشين كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي كشور نيز در پاسخ به این سوال که آیا سیاست خارجی روحانی تغییر کرده است یا خیر، افزود: سیاست خارجی دولت باید مقابله جدی با زیاده خواهی آمریکایی‌ها باشد که در این زمینه ريیس‌جمهور مواضع انقلابی اتخاذ کرد و مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت و انقلابیون داخل کشور نیز از این مواضع تقدیر کردند، این موارد به نوعی تغییر در نگاه دولت نسبت به گذشته را در ارتباط با آمریکایی‌ها نشان می‌دهد. بروجردی ادامه داد: بعد از آنکه رویکرد آمریکا برای حضور و عمل به مفاد برجام تغییر پیدا کرد و از توافق هسته‌ای خارج شد، به تناسب این رویکرد جدید آمریکا در برجام، سیاست خارجی دولت ایران نیز تغییر کرد. حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس نيز گفته است: معتقدیم از آمریکا یک مرد قانونمند و قانونمدار بیاید تا ما با وی مذاکره کنیم و الا مذاکره با یک انسان خود بزرگ‌بین و بی ثبات ارزشی ندارد. نوروزی، در خصوص پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران، گفته است كه کسی که بخواهد یک تجربه را بار دیگر امتحان کند پشیمان خواهد شد، ما با دولت آمریکا در قالب 5+1 در برجام مذاکره کردیم اما ترامپ به صورت یک طرفه از آن فرار کرده و خارج شد. سخنگوی کمیسیون حقوقی قضایی مجلس اظهار کرد:« خروج ترامپ از برجام نشانه عدم صداقت مسئولان آمریکا در برخورد با کشورمان است، بنابراين اکنون که اعلام کرده می‌خواهد با جمهوری اسلامی ایران مذاکره کند با چه اطمینانی می‌توان با وی مذاکره کرد که بار دیگر بعد از مذاکرات خلاف تمام توافقات عمل نکند». نوروزی همچنین با اشاره به شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه هم تصریح کرد:« احتمال پیروزی جمهوری اسلامی ایران در پرونده شکایت از آمریکا وجود دارد، دستگاه دیپلماسی باید تلاش خود را انجام دهد. آمریکا به ویژه ترامپ ثابت کرده که قابل اعتماد نیست زیرا ثباتی در رفتار خود ندارد».

هوشيار باشيم

بيشتر مسئولان و دلسوزان ايران نشان داده‌اند كه براي بهبود وضعيت كشور از هر فرصتي استفاده مي‌كنند ولي متاسفانه در طرف مقابل دولتي قرار دارد كه اعتمادكردن به آن بسيار سخت است زيرا همواره با توجه به قدرتي كه در مجامع عمومي جهان دارد به راحتي هر قراردادي را باطل و عهد خود را مي‌شكند؛ بنابراين براي آنكه در آينده با مشكلاتي كه براي برجام به وجود آمد، مواجه نشويم، بايد به گونه‌اي حركت كنيم كه دولت مردان ايالات متحده نتوانند به راحتي زير تعهد خود بزنند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.