انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 85709 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۳ - 09:09
سیستان و بلوچستان گرفتار در توفان و زلزله
4 زلزله مهم در 3 استان کشور ثبت شد:

سیستان و بلوچستان گرفتار در توفان و زلزله

در هفته گذشته علاوه بر آنکه در علی‌آباد استان گلستان زلزله‌ای با بزرگای 4 رخ داد، 4 زلزله مهم در جناح و بستک استان هرمزگان به ثبت رسید ضمن آنکه استان سیستان و بلوچستان در کنار توفان‌های ریز گرد زلزله 3.8 ریشتر را در میرجاوه تجربه کرد.

قانون در هفته گذشته علاوه بر آنکه در علی‌آباد استان گلستان زلزله‌ای با بزرگای 4 رخ داد، 4 زلزله مهم در جناح و بستک استان هرمزگان به ثبت رسید ضمن آنکه استان سیستان و بلوچستان در کنار توفان‌های ریز گرد زلزله 3.8 ریشتر را در میرجاوه تجربه کرد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، استان سیستان و بلوچستان این روزها با چالش توفان‌های 120 روزه که به گفته متخصصان به دلیل دستکاری‌های بشر و خشکسالی‌های پی در پی تبدیل به 186 روزه شده است، دست به گریبان است. در کنار آن در هفته گذشته یک زلزله 3.8 ریشتر را تجربه کرد.

علاوه بر آن زلزله‌های مهمی در استان‌های گلستان، کرمان و هرمزگان به ثبت رسید. جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه 27 مرداد

در ششتمد استان خراسان رضوی زلزله 2.8، لیسار استان گیلان زلزله 2.6 و رویدر استان هرمزگاه زلزله 2.9 رخ داد.

سومار استان کرمانشاه زلزله 3.2 ریشتر در عمق 10 کیلومتری،‌ در ازگله این استان زلزله 2.8 به ثبت رسید.

یکشنبه 28 مرداد

کرند استان کرمانشاه با زلزله 3.3 ریشتر لرزید. این زلزله در عمق 5 کیلومتری و کانون آن در 14 کیلومتری کرند، 26 کیلومتری سرپل ذهاب و 28 کیلومتری گهواره این استان بوده است. در جوانرود این استان زلزله 2.6، گیلانغرب این استان نیز زلزله 2.6 ریشتر را تجربه کرد.

تازه آباد این استان نیز با زلزله 3.7 ریشتر لرزید که عمق آن در 8 کیلومتری بوده است.

در بروجرد استان لرستان بعد از زلزله 2.5 ریشتری، زلزله‌ای با بزرگای 3 رخ داد که عمق آن در 11 کیلومتری و کانون این زمین لرزه در 4 کیلومتری بروجرد، 13 کیلومتری اشترینان و 33 کیلومتری چغلوندی این استان بوده است.

 بهبهان استان خوزستان با زلزله 2.5 و  بروجرد استان لرستان با زلزله 2.5 لرزیدند.

مورموری استان ایلام با زلزله 3.7 لرزید. این زلزله در عمق 10 کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در 15 کیلومتری مورموری، 36 کیلومتری سراب باغ و 37 کیلومتری موسیان این استان گزارش شد.

دوشنبه 29 مرداد

در انابد استان خراسان رضوی زلزله 2.8، زرآباد استان آذربایجان غربی زلزله 2.5، داشلی برون استان گلستان زلزله 2.7 و بروجرد استان لرستان زلزله 2.5 گزارش شد.

جم استان بوشهر با زلزله‌ای به بزرگای 3 لرزید. عمق این زلزله در 10 کیلومتری و کانون آن در 9 کیلومتری جم استان بوشهر و 27 کیلومترس اسیر و 30 کیلومتری گله‌دار استان فارس بوده است.

سنخواست استان خراسان شمالی با زلزله 3.7 لرزید. عمق این زلزله در 10 کیلومتری و کانون آن در 18 کیلومتری سنخواست، 21 کیلومتری شوقان و 42 کیلومتری قاضی این استان بوده است.

سه‌شنبه 30 مرداد

در بستان استان خوزستان زلزله 2.7، کوهبنان استان کرمان زلزله 2.5، نصیرآباد استان خراسان رضوی زلزله 2.7، بروجرد استان لرستان زلزله 2.9، شربیان استان آذربایجان شرقی زلزله 2.6، اوز استان فارس زلزله 2.8 و کانی‌سور استان کردستان زلزله 2.7 به ثبت رسید.

در سنخواست استان خراسان شمالی زلزله 3.3 ریشتر در عمق 10 کیلومتری به ثبت رسید.

در کیاسر استان مازندران زلزله‌ای به بزرگای 3 به ثبت رسید که عمق آن در 8 کیلومتری و کانون آن در 21 کیلومتری کیاسر و 35 کیلومتری شهمیرزاد و 40 کیلومتری مهدی شهر استان سمنان گزارش شد.

تازه آباد استان کرمانشاه نیز با زلزله 3.7 ریشتر لرزید که عمق آن در 8 کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در 14 کیلومتری تازه آباد، 26 کیلومتری جوانرود و 35 کیلومتری کوزران استان کرمانشاه بوده است.

در باشت استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‌ای به بزرگای 3.6 رخ داد که عمق آن در 10 کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در 17 کیلومتری باشت و 30 کیلومتری دوگنبدان استان کهگیلویه وبویراحمد و 21 کیلومتری بابامنیر استان فارس بوده است.

بروجرد استان لرستان نیز زلزله 3.1 ریشتری را تجربه کرد که عمق آن در 10 کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در 12 کیلومتری بروجرد، 19 کیلومتری چالان چولان و 29 کیلومتری اشترینان استان لرستان بوده است. زلزله 3.1 در عمق 10 کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

در برزول استان همدان 3 ریشتر رخ داد. عمق این زمین‌لرزه در 10 کیلومتری و کانون آن در 7 کیلومتری برزول، 10 کیلومتری گیان و 15 کیلومتری فیروزان این استان گزارش شد.

میرآباد استان آذربایجان غربی نیز با زلزله 3.1 ریشتری لرزید. عمق این زلزله در 10 کیلومتری و کانون آن در 11 کیلومتری میر آباد و 33 کیلومتری پیرانشهر استان آذربایجان غربی و 29 کیلومتری عراق گزارش شد.

 علی آباد استان گلستان زلزله‌ای با بزرگای 4 را تجربه کرد که عمق آن در 10 کیلومتری و کانون این زمین‌لرزه در 22 کیلومتری علی‌آباد و 23 کیلومتری فاضل آباد استان گلستان و 25 کیلومتری امیریه استان سمنان بوده است.

چهارشنبه 31 مرداد

در فیروزآباد استان فارس زلزله 2.6، چالان چولان استان لرستان زلزله 2.8، فاریاب استان کرمان زلزله 2.8، باشت استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله 2.8 و یاسوج این استان زلزله 2.7 و سفید سنگ استان خراسان رضوی زلزله 2.7 رخ داد.

گوهران استان هرمزگان زلزله 3.1 ریشتر را تجربه کرد. عمق این زمین‌لرزه در 10 کیلومتری و کانون آن در 28 کیلومتری گوهران، 29 کیلومتری سندرک و 35 کیلومتری سردشت استان هرمزگان بوده است.

اسالم استان گیلان زلزله 3.2 ریشتر را تجربه کرد که عمق آن در 18 کیلومتری و کانون این زلزله در 14 کیلومتری اسالم، 17 کیلومتری پره‌سر و 20 کیلومتری هشتپر این استان گزارش شد.

فاریاب استان کرمان با زلزله 3.4 لرزید. عمق این زمین‌لرزه در 8 کیلومتری و کانون آن در 49 کیلومتری فاریاب و 61 کیلومتری ارزوئیه استان کرمان و 68 کیلومتری سرگز استان هرمزگان بوده است. زلزله‌های 2.5 و 2.9 از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

سرو آباد استان کردستان زلزله 3.3 در عمق 8 کیلومتری رخ داد. کانون رومرکزی این زلزله در 8 کیلومتری سرو آباد و 23 کیلومتری شوئیشه استان کردستان و 25 کیلومتری نودشه استان کرمانشاه بوده است.

پنج‌شنبه اول مرداد

در قیر استان فارس زلزله 2.6، سفیدسنگ استان خراسان رضوی زلزله 2.6، ازگله استان کرمانشاه زلزله 2.7، تازه آباد زلزله 2.5 و 2.8 و گیوی استان اردبیل زلزله 2.8، مهران استان ایلام زلزله 2.6 و ریز استان بوشهر زلزله 2.7 گزارش شد.

در بروجرد استان لرستان زلزله 3.4 رخ داد که عمق آن در 7 کیلومتری و کانون این زمین لرزه در 2 کیلومتری بروجرد، 17 کیلومتری اشترینان و 29 کیلومتری چالان چولان این استان بوده است. زلزله‌های 2.7، 2.9، 3.2 در عمق 17 کیلومتری از دیگر رخدادهای این زمین لرزه است.

رابر استان کرمان با زلزله 4.7 لرزید. عمق این زمین لرزه در 50 کیلومتری و کانون آن در 15 کیلومتری رابر، 15 کیلومتری لاله‌زار و 18 کیلومتری بزنجان این استان بوده است.

میرجاوه استان سیستان و بلوچستان زلزله 3.8 در عمق 8 کیلومتری را تجربه کرد که عمق آن در 8 کیلومتری و کانون این زمین لرزه در 20 کیلومتری میرجاوه، 69 کیلومتری نوک آباد، و 72 کیلومتری خش این استان بوده است.

در جناح استان هرمزگان بعد از یک زلزله 4.9 در عمق 5 کیلومتری زلزله دیگری با بزرگای 4.3 در عمق 10 کیلومتری به ثبت رسید.

حاجی آباد این استان نیز با زلزله 3.6 ریشتری لرزید که عمق آن در 10 کیلومتری بوده است. زلزله 3.4 در بستک از دیگر زلزله‌های این استان بوده است.

جمعه 2 مرداد

در بروجرد استان لرستان زلزله‌های 2.6 و 2.9 و بهاباد استان یزد زلزله‌های 2.8 و 2.6 گزارش شد.

رباط قره ییل استان خراسان شمالی زلزله 3 رخ داد که عمق آن در 10 کیلومتری و کانون این زمین لرزه در  18 کیلومتری رباط قره بیل، 35 کیلومتری قاضی و 35 کیلومتری گرمه این استان بوده است.

در بستک استان هرمزگان زلزله 3.3 در عمق 8 کیلومتری به ثبت رسید.

در بروجرد استان لرستان نیز زلزله 3.1 ریشتر گزارش شد که عمق آن در 10 کیلومتری بوده است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.