انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
قضایی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
هرج و مرج در زندان اوین، پس از خودکشی یک زندانی در بند روحانیت
جزييات شكايت دادستاني از وزير روحاني
ایران و اقلیم کردستان کمیته تبادل زندانیان تشکیل دادند
دخالت افراد غیرمتخصص در امور قضایی غیرقابل قبول است
آزادی 15 محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
تشريح پرونده حسين‌فريدون، شريعتمداري و حسن‌عباسي
محدودیت حق بر اشتغال و پدیده‌ درهای چرخان
محدودیت حق بر اشتغال آقازاده‌ها، به استناد منفعت عمومی مردم
ترک همدانی مشمول عفو رهبری قرار گرفت و آزاد شد
سخنان اژه‌اي درباره مرتضوي و رييس جديد دستگاه قضا
چرخش شغلی از قضاوت به وکالت
بهترين شيوه كنترل زندانيان
چالش انتخاب شهرداران در بزنگاه اقدامات خلاف قانون
بطلان عقد رهن به جهت نبودن دین در حقوق ایران
استفاده از ظرفیت های دعاوی حقوقی درمقابل نقض برجام
سندهایی با دو مر جع ثبت
جزئیات عفو گسترده زندانیان دوشنبه اعلام می‌شود
تاييد ممنوع‌الخروجي يك مقام ارشد دولتي
نكاتي كه بايد در زمان تنظيم قرارداد بدانيم
سكه هاي سلطان سكه چه شد؟!
تكذيب حكم اعدام شهردار پيشين كرج
رييس سازمان خصوصي‌سازي ممنوع الخروج شد
حبس سرباز خواب‌آلود براي شلیک به سربازي دیگر
رييس قوه‌قضاييه دلايل حمله به دستگاه قضا را تشريح كرد
مقصران حادثه دانشگاه آزاد معرفي شدند
خطر تبدیل ارزش علم به ضد علم
نشاط اجتماعی با محوریت حقوق زنان
عقب نشینی آمریکا از سوريه فرار رو به جلو است
تحلیلی حقوقی بر خویشاوندگرایی در مشاغل دولتی
نماینده‌ هتاک یا هتاکی به نماینده
داوری و کاهش اطاله دادرسی
حمايت مشروط رييس‌قوه قضاييه از حبس زدايي
زنان اسير پنج‌گانه خشونت
نمايندگان مجلس پرسشگر گراني‌هاي بي‌رويه باشند
تایید محکومیت‌های اسفندیار رحیم مشایی
حق از ياد رفته
سرنوشت اموال سلطان سكه چه شد؟
بررسي مشکلات آب مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ
شرمساري جهـاني
پيش‌بيني رهبر انقلاب درباره حوادث فرانسه
يك حكم اعدام ديگر تاييد شد
قبولی ۳۸ مددجوی زندان‌های تهران در آزمون‌های سواد آموزی
بازرسی دوره‌ای از دادسراهای تهران
دستگیری ۴ متهم در رابطه با حادثه تروریستی چابهار
نباید خودمان را در معرض پولشویی قرار دهیم
آیین‌نامه مربوط به دادگاه‌های ویژه اقتصادی ابلاغ شد
وزارت اطلاعات دستگاه‌های اقتصادی را رصد کند
قانون اصلاح قانون صدور چک،راهگشا خواهد بود؟
بیشتر
کد خبر: 86189 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۱۱ - 10:08

کشف کارگاه تولید عسل تقلبی در اردبیل

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: در پنج ماه امسال سرقت از نوع خرد و جزئی بیشترین آمار جرائم را در اردبیل به خود اختصاص داده است.

قانون- دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: در پنج ماه امسال سرقت از نوع خرد و جزئی بیشترین آمار جرائم را در اردبیل به خود اختصاص داده است.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، سید«ناصر عتباتی» در جشنواره تجلیل از کارآفرینان و تعاونی‌های برتر استان اردبیل اظهار کرد: اگر در مقطعی احداث هر مدرسه زمینه بسته شدن در زندانی را فراهم می‌کرد امروز باید گفت در این اوضاع و احوال اقتصادی راه‌اندازی هر کارخانه و واحد تولیدی در حقیقت حرکتی در مسیر کاهش جرایم و بزه در جامعه است، چون در این محیط افراد جویای کار مشغول کار و فعالیت شده و میزان آسیب‌ها و جرائم اجتماعی به شدت کاهش می‌یابد.

وی سرچشمه همه معضلات، بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی را بیکاری و تنگنای اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: ما اگر می‌خواهیم بخش عظیمی از مشکلات جامعه را برطرف کنیم باید آمار بیکاران و فقرا را افزایش دهیم که در این زمینه کارآفرینان و فعالان بخش تعاون نقش بسیار مهم و راهگشا را دارند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از بخش تعاون به‌عنوان بخش فعال اقتصادی و زمینه‌ساز اشتغال فراوان توصیف کرد و گفت: دستگاه قضا در استان اردبیل از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و سالم به جد حمایت می‌کند، چون این حمایت در حقیقت زمینه کاهش جرائم به ویژه جرائم آسیب‌آفرین را تعدیل کرده و به حداقل می‌رساند.

عتباتی افزود: ما در بررسی اکثر جرائم به ویژه جرائمی چون موادمخدر، خرید و فروش مشروبات الکلی و سرقت به این نتیجه رسیدیم که اگر زمینه اشتغال برای این مجرمین به آسانی فراهم می‌شد آن‌ها هرگز به سمت جرائم و ورود به جمع تبهکاران نمی‌رفتند.

وی ادامه داد: اگر چه در سال‌های گذشته ضرب و جرح و برخی رفتارهای خشونت‌آمیز رتبه نخست آسیب‌ها و بزه‌های اجتماعی در استان را داشت اما در پنج ماه امسال بیشترین فراوانی جرائم مربوط به سرقت‌های خرد و جزئی است که قطعاً با ایجاد فرصت‌های اشتغال می‌توانیم افراد سارق را به سمت اشتغال و توانمندی اقتصادی سوق دهیم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل خاطرنشان کرد: در حوزه تعاونی‌ها باید اعضای تعاونی با تخصص و نگاه حقوقی و قانونی به مفاد شرکتی که تأسیس کردند فعالیت‌های خود را ادامه دهند.

عتباتی با حمایت از واگذاری اراضی پایاب سد خداآفرین در قالب تعاونی به افراد بومی منطقه به ویژه عشایر و روستانشینان اظهار کرد: امیدواریم این واگذاری‌ها در قالب شرکت‌های تعاونی اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: بخش تعاون یکی از بهترین زمینه‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی است که قطعاً مقام معظم رهبری بر تحقق کامل آن تأکید دارند و ضروری است در این بخش به توانمندی جوانان بیکار به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی توجهی جدی شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به واگذاری کشت و صنعت مغان اشاره کرد و گفت: اگر تعاونی‌های قوی در منطقه شکل می‌گرفت آمادگی برای واگذاری کشت و صنعت به این تعاونی بسیار راحت‌تر و مطلوب‌تر انجام می‌شد که متأسفانه چنین شرکت تعاونی را شاهد نیستیم، چون استاندار اردبیل و دستگاه قضا تمایل دارند تا در این واگذاری شرکت‌های توانمند منطقه در اولویت قرار گیرد.

عتباتی افزود: در حوزه کارگری و محیط‌هایی که کارگران در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی در آن مشغول فعالیت هستند ما رصد دقیقی را انجام می‌دهیم تا مشکلی از بابت فعالیت کارگران وجود نداشته باشد، چون نبی مکرم اسلام به کارگران بها می‌داد و حتی بوسه بر دست کارگری زد و به صراحت گفت این دست‌ها از آتش دوزخ در امان خواهد بود.

وی ضرورت تقویت و اعتلای روابط کارگران و کارفرمایان را با نظارت دقیق اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد و خاطرنشان کرد: ما باید نظارت‌های خود را در این حوزه افزایش دهیم تا با رویکرد حمایت از کارگران و کارفرمایان بتوانیم اهداف موردنظرمان را تحقق و بخشیده و جلوی برخی نابسامانی‌های جامعه کارگری را بگیریم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اظهار کرد: ما با تشکیل یک اکیپ تلفیقی سعی می‌کنیم به صورت مستمر از محیط‌های کارگری بازدید کرده و مشکلات احتمالی محیط‌های کارگری را اعم از فضای بهداشتی و ایمنی و سلامت کارگران به نحو احسن تأمین و تضمین کنیم.

عتباتی این بازدیدهای میدانی را از کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی بسیار موثر در رفع مشکلات خواند و افزود: در کنار آموزش و نظارت‌های مستمر باید حق و حقوق کارگران مورد توجه قرار گیرد تا مبادا اجحافی در حق آنها انجام شده و یا بر اثر بی‌توجهی جامعه کارگری با آسیب‌ها و مشکلاتی روبرو شود.

وی حمایت از تولید داخلی به ویژه تولید محصولات با برند استانی را یادآور شد و گفت: دو هفته پیش در اردبیل و از یک واحد کارگاهی عسل تقلبی به میزان 15 تن کشف کردیم که حتی یک گرم عسل در آنجا پیدا نشد، چون در این کارگاه عسل‌های تقلبی با شکر تولید و روانه بازار می‌شد.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل این اقدامات را ضربه مهلک به پیکره برند عسل سبلان توصیف کرد و گفت: ما در سایر حوزه‌ها نیز با متخلفین و متقلبین برخورد می‌کنیم و با تشکیل پرونده کیفری اجازه نخواهیم داد تا عده‌ای سودجو به تولید داخلی لطمه وارد کنند.

عتباتی به ورود دادستانی به پرونده اعتصاب کارگران ذوب آهن و مشکلات به وجود آمده برای کارگران اشاره کرد و افزود: ما با پیگیری‌هایی که انجام دادیم موفق شدیم حق و حقوق کارگران را که ماه‌های مدیدی مانده بود با همکاری شرکت ذوب آهن پرداخت کرده و هم‌اکنون این کارخانه وارد مدار تولید شده و امیدواریم روز به روز بر توان تولید خود بیفزاید.

وی یادآور شد: ما قطعاً از شرکت‌های تعاونی انتظار داریم ضمن توجه به مبانی قانونی و حقوقی نسبت به توسعه کیفی اقدام کرده و با مشارکت اعضای تعاونی‌ها زمینه تولید پررونق فراهم آید.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.