انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بررسی استانی شدن انتخابات مجلس
جزییاتی از کودک آزاری در ولنجک
دستگیری ۱۳۰ نفر از دلالان ارزی
جزئیات مدت زمان سربازی در شرایط مختلف
مقایسه کیفیت زندگی تهرانی‌ها با سایر نقاط دنیا
قیمت داروهای پیوند کاهش یافت
توانمندی‌ علمی تنها شاخص پذیرش دانشجو می‌شود
ماجرای چادرنشینی یک زوج در پارک جنگلی اراک
آخرین مهلت ترک خدمت بازنشستگان۱۵ آذر است
دلایل ناکام‌ماندن هواپیمای ۱۴۰ در کشور
مکانیزم انتخاب شهردار تهران درست نیست
کوهنوردی بانوان در مشهد فقط با اجازه پدر یا همسر!
تهرانی‌ها لوازم کاهنده‌ مصرف آب دریافت می‌کنند
از هیچ ژن خوبی استفاده نکردیم
شرایط امروز با زمان جنگ بسیار متفاوت است
تعرفه پزشکان بالا می‌رود
اطلاعات كدام قوا درسامانه حقوق ثبت نشده ؟
عروسی‌های «فرمالیته» هزینه‌های واقعی
برای مقابله با زلزله در تهران نباید گفتار درمانی کرد
جزئیات حمایت شرکت های دارویی از پزشکان
دروغ بزرگ آمریکا؛ دارو هم تحریم است
حناچی شهردار تهران شد
آخرین وضعیت دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد
افزایش قیمت آب شرب تهرانی‌ها از اول آذر
با شادی فراوان خداحافظی می‌کنم
لزوم اصلاح روند توزیع کالاها
پیشنهاد اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر ایرانی
آمارهای معتادان دور از واقعيت است
لایحه رتبه‌بندی معلمان به خوره جان آنان بدل شده
ورود نظارتی مجلس به بخشنامه بحث برانگیز سایپا
صادرات دارو در زمان تحریم با تامین نیاز کشورامکانپذیر
بن بست در مسیر پذیرش دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد
کشاورزی در آنسوی مرزهای ایران
آرزوهای‌زير آوار مانده
نامه‌نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ 36 کالا
مستاجران زلزله‌زده صاحبخانه می‌شوند
حواشی شغلی به نام "خانم جلسه‌ای"
عمل زیبایی نامتعارف کنید، مجازات می‌شوید
پیشنهاد نمایندگان مجلس درباره قانون مهریه
سن اعتیاد حدودا چقدر است؟
اسامی مدیران چندشغله «شستا» افشا شد
در روزهای بارانی چراغ‌های خودرو را روشن کنید
آخوندی انصراف نداده است
در زلزله تهران، یک میلیون نفر می‌میرند
مرگ یک کولبر در مرز مریوان
جراحی زیبایی مدل «گوش الاغی»به ایران رسید!
اگربرای اصلاحِ معیشتِ کارگران آمده‌اید،بسم‌الله
خاستگاه محصولات کنجدی ایران کجاست؟
آش کشک خاله‌اتم
حضور زنان در ورزشگاه‌ها منع قانونی و شرعی ندارد
بیشتر
کد خبر: 86776 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۲۰ - 13:42
علیجانی:

۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند

طبق آمار مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند. تأکید نمایندگان در این جلسه آن بود که تفاوتی بین کودکان کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد و بهزیستی باید آن‌ها را تعیین تکلیف کند.

قانون-دبیر مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به جلسه این مجمع با مسئولان سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بهزیستی استان تهران گفت: طبق آمار مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند. تأکید نمایندگان در این جلسه آن بود که تفاوتی بین کودکان کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد و بهزیستی باید آن‌ها را تعیین تکلیف کند.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا،محسن علیجانی  در توضیح جلسه امروز مجمع نمایندگان استان تهران گفت: نمایندگان استان تهران جلسه‌ای با مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران و همچنین قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی و رئیس بخش درمان تأمین اجتماعی استان تهران برای بررسی وضعیت درمان و بهزیستی در شهر تهران و ۱۵ شهرستان پایتخت را داشتند.

وی توضیح داد: بخش اول جلسه برای بررسی وضعیت درمان، بیمارستان‌ها و پلی کلینیک‌های در دست ساخت بود که طبق گزارش ارائه شده دو بیمارستان فیاض‌بخش و هدایت در شهر تهران در دست ساخت است.

نماینده تهران با بیان اینکه «سازمان تأمین اجتماعی دومین تولیدکننده درمان و بزرگترین خریدار درمان در تهران است» گفت: در این جلسه نمایندگان به مشکلات مردم در سطح استان تهران همچون نحوه پوشش خدمات درمان‌پزشکی، کمبودهای پلی‌کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها و وضعیت نوبت‌دهی طولانی در مراکز تأمین اجتماعی اشاره کرده و خواستار رفع این مشکلات شدند.

علیجانی با اشاره به جلسه دیگر مجمع استان تهران با مدیرکل سازمان بهزیستی گفت: در این جلسه به ارایه گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی در استان تهران همچون کودکان کار و خانواده‌های بدسرپرست و بی‌سرپرست، معتادان و  معلولان پرداختند که در نهایت مقرر شد کارگروه فرهنگی و اجتماعی مجمع به بررسی آسیب‌های اجتماعی در استان تهران پرداخته و در جلسه‌ای دیگر مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه «در این جلسه گزارشی از عملکرد سازمان بهزیستی ارائه شد»، گفت: براساس برنامه ششم توسعه تولیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی با وزارت کار و در سطح استان با مدیر کل بهزیستی استان است. در همین راستا مدیرکل بهزیستی استان تهران گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان ارائه کرد که در نهایت مقرر شد در آینده بازدیدهایی از سطح استان تهران به خصوص وضعیت معتادان متجاهر و کودکان کار داشته باشیم.

دبیر مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه «نگاه بهزیستی جمع‌آوری کودکان کار نیست و نگاهش معطوف به ساماندهی آن‌هاست» گفت: نمایندگان این نگاه را زیر سوال بردند چون اعتقاد بر این است بهزیستی باید به جمع‌آوری، نگهداری و ساماندهی خانواده‌های کودکان کار بپردازد و با آموزش آن‌ها را توانمند کند.

علیجانی ادامه داد: طبق آمار ارائه شده از سوی مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار از اتباع خارجی هستند. ما در این جلسه تأکید کردیم که تفاوتی بین کودک کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد. این افراد به ایران پناه آورده و جمهوری اسلامی نیز همواره میزبان خوبی بوده است. پس لازم است بهزیستی نسبت به جمع‌آوری و رسیدگی و نگهداری آن‌ها اقدام کند یا اینکه خانواده‌های آن‌ها را توانمند نماید. اگر کودکان بازمانده از تحصیل داریم باید آن‌ها را به تحصیل برگرداند.

وی یادآور شد: برخی از این کودکان برای کمک به خانواده‌هایشان مجبور به کار هستند لذا باید وضعیت خانواده‌ها نیز بررسی شود. بعضی از آن‌ها زنان سرپرست خانوار هستند که در نوبت گرفتن مستمری بوده و هنوز نتوانستند مستمری بگیرند. از آن طرف در مناطقی همچون شوش و فرحزاد نیز شاهد تجمع معتادان متجاهر هستیم که باید وضعیت آن‌ها نیز پیگیری شود.

نماینده تهران ادامه داد: در این جلسه تأکید شد که باید سازمان بهزیستی با کمک شهرداری تهران نسبت به سامان دادن وضعیت معتادان متجاهر و کودکان کار اقدام کند. اگر شهرداری نیز کمک لازم را نداشته باشد ما ورود خواهیم کرد چون مردم نسبت به این وضعیت حساس هستند کما اینکه وضعیت کودکان کار ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارد و می‌تواند مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد. ما تذکرات جدی برای ورود جدی‌تر داده‌ایم. باید نگاه بهزیستی جمع‌آوری و توانمندسازی کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها باشد.

علیجانی در پایان گفت: در این جلسه مسئولان بهزیستی گلایه‌هایی درباره میزان اعتباراتشان داشتند که قرار شد پیگیری‌های لازم انجام شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.