انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بکارگیری ۵۰۰ نفر برای اجرای سند تحول بنیادین
مردم توانایی تعویض وسایل قدیمی و کهنه را ندارند
۳.۵ میلیون دلار ارز مورد نیاز دارویی تامین شود
مشکلات ورزشکاران معلول پیگیری خواهد شد
اعتراض تعدادی از کامیون داران ساوه
جلسه فوری برای ترمیم مزد و معیشت کارگران
ارگانيك‌هاي «جعلي» در بازار
از مالزی برای گدایی به کرج می‌آیند
تحصیل ۳۰۰۰ کودک کار و خیابان در مراکز پرتو
دستمزد کارگران در شرایط کنونی اقتصادشناور شود
ممنوعیت واردات پالونیا به کشور
مرگ دو کولبر بر اثر انفجار مین در مریوان
توقف طرح جریمه ریالی سربازی از سال آینده
ارگانيك‌هاي «جعلي» در بازار
اختلاف‌نظر بر سر تصمیمات شورای فنی استان‌ها
تلنبارطرح‌های اشتغال بدون اختصاص بودجه
جزئیات طرح جدید مجلس برای حذف کنکور
سیر صعودی افزایش بدهی دانشگاه ها متوقف شود
مرگ ۳ کودک یک خانواده با دلایل نامعلوم
وضعیت اقلام مصرفی پزشکی در بیمارستان‌ها
سازمان مبارزه با جرائم اطفال تشکیل شود
اقدامات سازمان حج برای جلوگیری از بازار سیاه
وزیر بهداشت از فیزیوتراپیست ها عذرخواهی کند
دانش آموز سفیر حمایت از کالای ایرانی باشند
برای تعطیلات زمستانی به جمع بندی نرسیده‌ایم
علت شلوغی داروخانه‌های دولتی
بانوان دستفروش چشم انتظار ساماندهی در قالب تعاونی
روند «استخدام معلولان» تغییر کرد
قانون منع به کارگیری بازنشستگان را اجرا می کنیم
نمی‌توان دور مدرسه حصار کشیدکه آسیبها واردنشوند
تهیه ظروف پلاستیکی با ماده سمی و شیمیایی
انتقاد زنان ازدستورالعمل ترویج زایمان طبیعی
استان هايي كه بیشترین رشوه رادریافت کرده اند!
هشدار درباره مصرف نوشیدنی های الکلی
اعلام نرخ جدید تاکسیهای درون شهری و آژانش تلفنی
ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان به دولت
چگونگی اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان
فروش کبابی اندام حرام گوسفند!
«خودروهای لوکس متخلف» تحت‌نظر پلیس هستند
افشاني هم مثل نجفي پيگير باشد
در رابطه با وضعیت شهردار، منتظر نظر وزیر کشوریم
ترخیص 27 مجروح حمله تروریستی
وزیر علوم به دستور افراد دیگری عمل می کند
ترافیک سنگین در بزرگراههای تهران
مکمل های تقلبی در عضلات جوانان
وام ۵۰ میلیونی دانش‌آموزی با چه ساز و کاری تعلق می‌گیرد؟
ضرورت حمایت از دانش‌آموزان افاغنه
پذیرش ۱۶۴ دختر فراری ۱۱ تا ۱۶ ساله در تهران
ورود «اضافه تدریس» معلمان به احکام حقوقی
لنز تماسی عامل یک نوع عفونت چشمی خطرناک
بیشتر
کد خبر: 86776 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۲۰ - 13:42
علیجانی:

۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند

طبق آمار مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند. تأکید نمایندگان در این جلسه آن بود که تفاوتی بین کودکان کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد و بهزیستی باید آن‌ها را تعیین تکلیف کند.

قانون-دبیر مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به جلسه این مجمع با مسئولان سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بهزیستی استان تهران گفت: طبق آمار مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند. تأکید نمایندگان در این جلسه آن بود که تفاوتی بین کودکان کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد و بهزیستی باید آن‌ها را تعیین تکلیف کند.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا،محسن علیجانی  در توضیح جلسه امروز مجمع نمایندگان استان تهران گفت: نمایندگان استان تهران جلسه‌ای با مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران و همچنین قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی و رئیس بخش درمان تأمین اجتماعی استان تهران برای بررسی وضعیت درمان و بهزیستی در شهر تهران و ۱۵ شهرستان پایتخت را داشتند.

وی توضیح داد: بخش اول جلسه برای بررسی وضعیت درمان، بیمارستان‌ها و پلی کلینیک‌های در دست ساخت بود که طبق گزارش ارائه شده دو بیمارستان فیاض‌بخش و هدایت در شهر تهران در دست ساخت است.

نماینده تهران با بیان اینکه «سازمان تأمین اجتماعی دومین تولیدکننده درمان و بزرگترین خریدار درمان در تهران است» گفت: در این جلسه نمایندگان به مشکلات مردم در سطح استان تهران همچون نحوه پوشش خدمات درمان‌پزشکی، کمبودهای پلی‌کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها و وضعیت نوبت‌دهی طولانی در مراکز تأمین اجتماعی اشاره کرده و خواستار رفع این مشکلات شدند.

علیجانی با اشاره به جلسه دیگر مجمع استان تهران با مدیرکل سازمان بهزیستی گفت: در این جلسه به ارایه گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی در استان تهران همچون کودکان کار و خانواده‌های بدسرپرست و بی‌سرپرست، معتادان و  معلولان پرداختند که در نهایت مقرر شد کارگروه فرهنگی و اجتماعی مجمع به بررسی آسیب‌های اجتماعی در استان تهران پرداخته و در جلسه‌ای دیگر مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه «در این جلسه گزارشی از عملکرد سازمان بهزیستی ارائه شد»، گفت: براساس برنامه ششم توسعه تولیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی با وزارت کار و در سطح استان با مدیر کل بهزیستی استان است. در همین راستا مدیرکل بهزیستی استان تهران گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان ارائه کرد که در نهایت مقرر شد در آینده بازدیدهایی از سطح استان تهران به خصوص وضعیت معتادان متجاهر و کودکان کار داشته باشیم.

دبیر مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه «نگاه بهزیستی جمع‌آوری کودکان کار نیست و نگاهش معطوف به ساماندهی آن‌هاست» گفت: نمایندگان این نگاه را زیر سوال بردند چون اعتقاد بر این است بهزیستی باید به جمع‌آوری، نگهداری و ساماندهی خانواده‌های کودکان کار بپردازد و با آموزش آن‌ها را توانمند کند.

علیجانی ادامه داد: طبق آمار ارائه شده از سوی مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار از اتباع خارجی هستند. ما در این جلسه تأکید کردیم که تفاوتی بین کودک کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد. این افراد به ایران پناه آورده و جمهوری اسلامی نیز همواره میزبان خوبی بوده است. پس لازم است بهزیستی نسبت به جمع‌آوری و رسیدگی و نگهداری آن‌ها اقدام کند یا اینکه خانواده‌های آن‌ها را توانمند نماید. اگر کودکان بازمانده از تحصیل داریم باید آن‌ها را به تحصیل برگرداند.

وی یادآور شد: برخی از این کودکان برای کمک به خانواده‌هایشان مجبور به کار هستند لذا باید وضعیت خانواده‌ها نیز بررسی شود. بعضی از آن‌ها زنان سرپرست خانوار هستند که در نوبت گرفتن مستمری بوده و هنوز نتوانستند مستمری بگیرند. از آن طرف در مناطقی همچون شوش و فرحزاد نیز شاهد تجمع معتادان متجاهر هستیم که باید وضعیت آن‌ها نیز پیگیری شود.

نماینده تهران ادامه داد: در این جلسه تأکید شد که باید سازمان بهزیستی با کمک شهرداری تهران نسبت به سامان دادن وضعیت معتادان متجاهر و کودکان کار اقدام کند. اگر شهرداری نیز کمک لازم را نداشته باشد ما ورود خواهیم کرد چون مردم نسبت به این وضعیت حساس هستند کما اینکه وضعیت کودکان کار ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارد و می‌تواند مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد. ما تذکرات جدی برای ورود جدی‌تر داده‌ایم. باید نگاه بهزیستی جمع‌آوری و توانمندسازی کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها باشد.

علیجانی در پایان گفت: در این جلسه مسئولان بهزیستی گلایه‌هایی درباره میزان اعتباراتشان داشتند که قرار شد پیگیری‌های لازم انجام شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.