انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 86776 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۲۰ - 13:42
علیجانی:

۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند

طبق آمار مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند. تأکید نمایندگان در این جلسه آن بود که تفاوتی بین کودکان کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد و بهزیستی باید آن‌ها را تعیین تکلیف کند.

قانون-دبیر مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به جلسه این مجمع با مسئولان سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بهزیستی استان تهران گفت: طبق آمار مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار اتباع خارجی هستند. تأکید نمایندگان در این جلسه آن بود که تفاوتی بین کودکان کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد و بهزیستی باید آن‌ها را تعیین تکلیف کند.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا،محسن علیجانی  در توضیح جلسه امروز مجمع نمایندگان استان تهران گفت: نمایندگان استان تهران جلسه‌ای با مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران و همچنین قائم مقام سازمان تأمین اجتماعی و رئیس بخش درمان تأمین اجتماعی استان تهران برای بررسی وضعیت درمان و بهزیستی در شهر تهران و ۱۵ شهرستان پایتخت را داشتند.

وی توضیح داد: بخش اول جلسه برای بررسی وضعیت درمان، بیمارستان‌ها و پلی کلینیک‌های در دست ساخت بود که طبق گزارش ارائه شده دو بیمارستان فیاض‌بخش و هدایت در شهر تهران در دست ساخت است.

نماینده تهران با بیان اینکه «سازمان تأمین اجتماعی دومین تولیدکننده درمان و بزرگترین خریدار درمان در تهران است» گفت: در این جلسه نمایندگان به مشکلات مردم در سطح استان تهران همچون نحوه پوشش خدمات درمان‌پزشکی، کمبودهای پلی‌کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها و وضعیت نوبت‌دهی طولانی در مراکز تأمین اجتماعی اشاره کرده و خواستار رفع این مشکلات شدند.

علیجانی با اشاره به جلسه دیگر مجمع استان تهران با مدیرکل سازمان بهزیستی گفت: در این جلسه به ارایه گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی در استان تهران همچون کودکان کار و خانواده‌های بدسرپرست و بی‌سرپرست، معتادان و  معلولان پرداختند که در نهایت مقرر شد کارگروه فرهنگی و اجتماعی مجمع به بررسی آسیب‌های اجتماعی در استان تهران پرداخته و در جلسه‌ای دیگر مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه «در این جلسه گزارشی از عملکرد سازمان بهزیستی ارائه شد»، گفت: براساس برنامه ششم توسعه تولیت رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی با وزارت کار و در سطح استان با مدیر کل بهزیستی استان است. در همین راستا مدیرکل بهزیستی استان تهران گزارشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی استان ارائه کرد که در نهایت مقرر شد در آینده بازدیدهایی از سطح استان تهران به خصوص وضعیت معتادان متجاهر و کودکان کار داشته باشیم.

دبیر مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه «نگاه بهزیستی جمع‌آوری کودکان کار نیست و نگاهش معطوف به ساماندهی آن‌هاست» گفت: نمایندگان این نگاه را زیر سوال بردند چون اعتقاد بر این است بهزیستی باید به جمع‌آوری، نگهداری و ساماندهی خانواده‌های کودکان کار بپردازد و با آموزش آن‌ها را توانمند کند.

علیجانی ادامه داد: طبق آمار ارائه شده از سوی مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران ۷۰ درصد کودکان کار از اتباع خارجی هستند. ما در این جلسه تأکید کردیم که تفاوتی بین کودک کار ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد. این افراد به ایران پناه آورده و جمهوری اسلامی نیز همواره میزبان خوبی بوده است. پس لازم است بهزیستی نسبت به جمع‌آوری و رسیدگی و نگهداری آن‌ها اقدام کند یا اینکه خانواده‌های آن‌ها را توانمند نماید. اگر کودکان بازمانده از تحصیل داریم باید آن‌ها را به تحصیل برگرداند.

وی یادآور شد: برخی از این کودکان برای کمک به خانواده‌هایشان مجبور به کار هستند لذا باید وضعیت خانواده‌ها نیز بررسی شود. بعضی از آن‌ها زنان سرپرست خانوار هستند که در نوبت گرفتن مستمری بوده و هنوز نتوانستند مستمری بگیرند. از آن طرف در مناطقی همچون شوش و فرحزاد نیز شاهد تجمع معتادان متجاهر هستیم که باید وضعیت آن‌ها نیز پیگیری شود.

نماینده تهران ادامه داد: در این جلسه تأکید شد که باید سازمان بهزیستی با کمک شهرداری تهران نسبت به سامان دادن وضعیت معتادان متجاهر و کودکان کار اقدام کند. اگر شهرداری نیز کمک لازم را نداشته باشد ما ورود خواهیم کرد چون مردم نسبت به این وضعیت حساس هستند کما اینکه وضعیت کودکان کار ابعاد سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دارد و می‌تواند مورد سوءاستفاده دشمنان قرار گیرد. ما تذکرات جدی برای ورود جدی‌تر داده‌ایم. باید نگاه بهزیستی جمع‌آوری و توانمندسازی کودکان کار و خانواده‌های آن‌ها باشد.

علیجانی در پایان گفت: در این جلسه مسئولان بهزیستی گلایه‌هایی درباره میزان اعتباراتشان داشتند که قرار شد پیگیری‌های لازم انجام شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.