انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 87348 | تاریخ : ۱۳۹۷/۶/۳۰ - 18:55
بهبودیافتگان طلوع بی‌نشان‌ها از «معجزه تاسوعا» گفتند
بزرگترین تجمع حسینی کارتن‌خواب‌های تهران

بهبودیافتگان طلوع بی‌نشان‌ها از «معجزه تاسوعا» گفتند

مراسم «معجزه تاسوعا» هم‌زمان با شب تاسوعای حسینی در محل سرای نور برگزار شد.

قانون- «معجزه تاسوعا» عنوان مراسمی است که همزمان با شب تاسوعای حسینی با حضور بهبودیافتگان کارتن‌خوابی و یاوران طلوع و تعدادی از مسئولان و هنرمندان از جمله پانته‌آ بهرام، احسان علیخانی، همسر نادر ابراهمیمی و ... در سرای نور نوجوانان موسسه طلوع بی نشان ها برگزار شدو پس از آن هم طبق روال آیین مهرورزی هر هفته طلوع، با حضور در اجتماعات کارتن‌خوابی اقدام به پخش غذا و جذب افرادی نمودند که تصمیم دارند پای زندگی و پاکی خود بایستند و با رهایی از اعتیاد و کارتن‌خوابی در مراکز درمانی طلوع به زندگی دوباره بازگردند.
این مراسم را اکبر رجبی بنیانگذار و مدیرعامل جمعیت طلوع بی نشان ها با دعای جمعی و سخنانی چند درباره تاریخچه آیین مهرورزی و مدد از سیره معصومین علیه السلام در کمک به کارتن خواب ها آغاز نمود.
 در ادامه مراسم محمد داوری به عنوان مشاور اعتیاد موسسه طی سخنانی از کسانی که برای درمان و رهایی به طلوع بی نشان ها آمده اند تشکر کرد و گفت: هر کدام از شما تک تک چون آقایمان ابالفضل برای برادری ایستادید. هر کدام شانه خالی کرده بودید جریان عشق قطع می شد.
در ادامه مهدی عباسی، مجری مراسم از هییت دارالشفای حر برای هم نوایی عاشورایی و سینه زنی دعوت کرد.  هیات دارالشفای حضرت حر بزرگترین هیات متشکل از شفایافتگانی است که با تکیه بر اراده خداوند و حمایت مردم مهربان و نیکوکار، در مراکز اقامتی و درمانی جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها مراحل بهبودی و رهایی از کارتن‌خوابی و اعتیاد را سپری کرده‌اند.این هیات همه ساله در ایام محرم با عزاداری و پاسداشت این ایام سعی در یادآوری و تجدید پیمان با عهدی دارند که حسین‌بن علی به خاطر آن از خون خود و اعضای خانواده خود گذشت.
در میان مراسم سینه زنی و هم نوایی گروه دمام زنی هم به جمعیت پیوستند وبا پیوستن به حلقه ی عزاداران حسینی شور و حال دیگری به مراسم بخشیدند.
پس از آن دکتر محمودرضا اسفندیار استاد دانشگاه درباره شب تاسوعا به عنوان شب ذکر به سخنرانی پرداخت و گفت: امشب شبی ست که باید در یاد ما بماند و به ما درس دهد. شور تمام می شود و اثر معرفتی این شب ها باید در ما بماند. ما که هستیم و در کجاییم که پس از 1400 سال هنوز عاشورایی هستیم چرا که در خون حسین حرارت و جوششی ست که تا ابد سرد نخواهد شد.
وی ادامه داد: فرمایش ظریفی ست که به آن کمتر توجه می شود. حضرت فرمودند کسی که دینی بر گردن دارد با من نیاید. این درس بزرگی ست. دین فقط بدهکاری مالی نیست. فکر کنیم که امشب شب عاشوراست، کداممان شرایط حسینی شدن را داریم؟ لیاقت بر حسین گریستن را داریم یا برای خودمان عزاداری می کنیم که چرا این قدر از حسین و آرمان های او دور افتاده ایم؟
در ادامه مراسم اکبر رجبی طی سخنانی از حضور حضار و شفایافتگان تشکر کرد و  خواست به این سوال پاسخ دهند که ما برای حسین چه کرده ایم و حسین برای ما چه کرده است؟
یکی از شفایافتگان در پاسخ به این نکته اشاره کرد که ما اگر در کربلا بودیم نقش حربن یزید ریاحی را پیدا می کردیم چرا که ما در گذشته خود غرق در گناه بودیم و شبی با گرفتن یک غذای گرم به سمت حق برگشتیم و زانو زدیم و از خدا طلب بخشش کردیم.
سپس مهمانان شفایافته دیگری هم از معجرات این شب در زندگی خود گفتند. شیرین به عنوان یک بهبودیافته از پیدا کردن خواهر و فرزندش گفت و سحر یاد مادری را زنده کرد که در این شب از دست داده بود. رضا به عنوان یک جانباز جنگ تحمیلی گفت من با پدر اکبر رجبی همرزم بودم و حالا پسران این شهیدان دست ما را گرفته اند و پای ما ایستاده اند.
در ادامه مراسم گوهرناز ؟؟؟ به عنوان یک زرتشتی معتقد از آیین پخت نان برای تاسوعای حسینی گفت: امام حسین برای ما هم مقدس است و به قولی داماد ما محسوب می شود. سیرب نان روغنی ماست که حس های معنوی مار ا با عطر خود به هم وصل می کند و باعث می شود عاشق زندگی و رشد و پویایی باشیم.
در پی سخنان وی نان های نذری در بین حاضرین پخش شد.
بعد از آن نوبت به سخنان سیمین اولین زن بهبودیافته از اعتیاد و کارتن خوابی در ایران رسید. وی گفت: من هم گم کرده راهی بودم که از مسیر باطل با کارت دعوت طلایی خداوند بازگشتم. بعد از 7ماه پاکی تا امروز که 22 سال از آن روز می گذرد به طور مرتب خدمت کرده ام تا زکات پاکی ام را بدهم.
در ادامه مراسم و پس از اطعام و پذیرایی حمعیت حاضر به سمت «خونه مادری» در محله دروازه غار تهران حرکت کردند و در آنجا با ذکر بسم الله النور و آیین روشن کردن شمع این خانه برای مادران باردار و کودکان رها شده از کارتن خوابی افتتاح شد.
در حاشیه این مراسم پانته آ بهرام در سخنانی که با اشک آمیخته بود بیان کرد: ما هنرمندان نقش شما خیرین را بازی می کنیم و اصل شمایید.
لازم به یادآوری ست که این مراسم سه‌شنبه 27 شهریور 97 از ساعت 20 تا پاسی از شب در مرکز سرای نور و خونه مادری برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.