انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
اقتصاد
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خدمات ویژه برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور به اعضای خانه کارگر
اخلاق حرفه ای، گم‌شده مهندسی!
مجلس با «سهميه‌بندي بنزين» مخالفت كرد
حداقل دستمزد کارگران باید ۳ میلیون و ۷۵۹ باشد
وعده جذاب دولت براي خانه‌دار كردن پنج دهك جامعه
پیشنهاد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی برخي حقوق‌ها
مشاغل نجات‌بخش
بخش کشاورزی و ضعف رسانه‌ای
مزد بلاتكليف!
ركورد طلايي!
حفظ دارایی در گرو جلوگیری از زیان ساز بودن
سهام ؛ ارزش واقعی یا ذاتی؟
حاشیه ادامه‌دار چک‌ها
رئیس سازمان شیلات ایران برکنار شد
وزارت صادرات یا وزارت بازرگانی
فرصت های صندوق های سرمایه‌گذاری مشترک
رانت اطلاعاتی، مفسده ای که جرم تلقی نمی‌شود
راه سوء‎استفاده واردکنندگان از ارز دولتی بسته شد
اشتغال چرمی!
تعيين تكليف برای پیش‌خریدها
سياسي كاري با دستمزد کارگران
بازار نفت در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به تعادل می‌رسد
پاسخ به ماجراي ممانعت بانك‌مركزي از كاهش نرخ ارز
پیامک «یارانه شما قطع شد» جعلی است
هشدار نسبت به افزايش تحريم‌هاي آمريكا
سهم نفت در بودجه باید به صفر برسد
بودجه 98 مغایر با احکام برنامه ششم توسعه است
قیمت جهانی طلا کاهش یافت
بازار كساد طلاي سياه
فشارهای کمرشکن، حقوق‌های اندک!
لزوم راه‌اندازي ديپلماسي هوانوردي
سامانه‌های "سرکاری" سازمان تامین اجتماعی و سردرگمي مردم!
معرفي مقصر اصلي وجود تورم
سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند
اقدامی بیات
بحران گوشت‌هاي سلطنتي!
جهنم اجاره ‌نشینی
قیمت بنزین و گازوئیل در سال ۹۸ افزایش نمی‌یابد
كارگران زير ضرب زندگي
وعده‌اي كه وابسته به كمك دولت است
پيشتازي گازي ايران
بازار بي تحرك مسكن
پروازهاي نجومي!
طرح سهمیه‌بندی بنزین مردم را فقیر می‌کند
هشدار يك نماينده مجلس درباره آينده ناخوشايند خودروسازي
ارزش پول ملی یک سوم کاهش یافته است
طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار صعود خواهد کرد
خبرهای خوبی بانك مركزي درباره کسب وکارهای نوپا
وام 25 ميليوني به دانشجويان صنعتي شريف
تزريق نجومي به صنعت خودرو
بیشتر
کد خبر: 87491 | تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۱ - 20:25

واگذاری ۲۳ شرکت وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران

در راستای خصوصی‌سازی تاکنون 23 شرکت زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران واگذار شده است و برای درمان ایثارگران مشکلات زیادی داریم و مسائل درمانی در بنیاد شهید متمرکز شده است.

قانون-مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی گفت: در راستای خصوصی‌سازی تاکنون 23 شرکت زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران واگذار شده است و برای درمان ایثارگران مشکلات زیادی داریم و مسائل درمانی در بنیاد شهید متمرکز شده است.

به گزارش قانون به نقل از فارس، حجت ترشیزی امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته دفاع مقدس در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، به کارهای انجام شده در حوزه‌های مختلف زیرمجموعه این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: بر اساس آسیب‌شناسی که بر اساس دستور وزیر جهاد کشاورزی انجام شد، از سال گذشته جستجوی خانه به خانه ایثارگران را در زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی و در قالب کانون سنگرسازان بی‌سنگر آغاز کردیم.

* واگذاری 23 شرکت وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران

وی از واگذاری شرکت‌های مرتبط با وزارت جهاد کشاورزی به ایثارگران خبر داد و گفت: در راستای خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 در مرحله اول 23 شرکت به 39 هزار ایثارگر واگذار شد، مضاف بر آنکه 29 هزار ایثارگر در راستای واگذاری 39 شرکت موسسه جهاد نصر، جهاد توسعه و جهاد تحقیقات برگ سهام دریافت کرده‌اند و این شرکت‌ها به نیروهای داوطلب جنگ جهاد واگذار شده است.

ترشیزی همچنین به فعالیت‌های انجام شده در راستای اشتغال‌زایی برای فرزندان شهدا و ایثارگران مجموعه جهاد اشاره کرد و گفت: هنوز 700 فرزند شهید بدون شغل در وزارت جهاد کشاورزی داریم که با سازمان استخدامی رایزنی شده و فهرست استخدام آنها تکمیل و رد شده است، تاکنون در راستای اشتغالزایی 8 کارگروه تخصصی با مدیران کل وزارتخانه برگزار کردیم تا بتوانیم کارآفرینی داشته باشیم، چرا که هنوز 20 هزار فرزند ایثارگر فاقد شغل داریم که 150 نفر از ‌آنها فرزندان جانبازان بالای 70 درصد هستند.

تدوین اطلس جنگ جهاد در قالب نرم‌افزار GIS

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود از تدوین اطلس جنگ جهاد خبر داد و گفت: در فاز اول کتاب و سی‌دی آن منتشر شده و تا سال آینده نرم افزار GIS آن منتشر خواهد شد.

ایجاد سامانه جامع آماری ایثارگران جهاد کشاورزی

وی همچنین از ایجاد سامانه جامع آمار و اطلاعات ایثار و جهاد خبر داد و گفت: از همه جهادگرانی که از طریق جهاد به منطقه جنگی در دوران دفاع مقدس اعزام شده‌اند، می‌خواهیم تا در این سامانه ثبت‌نام کنند تا بتوانیم علاوه بر جمع‌آوری اطلاعات بتوانیم هنگام ارائه خدمات به ایثارگران اطلاع‌رسانی کنیم.

ترشیزی یکی دیگر از فعالیت‌های بخش ایثارگران در بخش کشاورزی را اعزام کاروان، تربیت راویان و برگزاری نمایشگاه و یادمان‌های در این حوزه عنوان کرد و گفت: در سال 95 قرارگاه راهیان نور با همکاری سپاه، بسیج و ارتش به تصویب رسید که اکنون ستاد جنوب را در استان خوزستان و ستاد غرب را در استان کردستان برپا کرده‌ایم و هر ساله در اوج حرکت اردوهای راهیان نور فعالیت‌های خود را انجام می‌دهیم.

وی همچنین از جمع‌آوری سه میلیون سند مرتبط با دوران دفاع مقدس خبر داد و گفت: 1.5 میلیون از این سندها اسکن و با دستورالعمل خاصی در سیستم‌های فناوری وارد شده است و با استفاده از همین اسناد تاکنون 6 نمایشگاه برپا کرد‌ه‌ایم.

معرفی 7 شهید شاخص حوزه جهاد کشاورزی

ترشیزی از معرفی شهید شاخص در وزارت جهاد کشاورزی به صورت هر ساله اشاره کرد و گفت: امسال شهید محمدحسن کسایی فرمانده تیپ 57 فجر آذربایجان شرقی به عنوان شهید شاخص معرفی می‌شود و تاکنون 6 شهید شاخص معرفی کرد‌ایم که تمام آثار مکتوب مرتبط با آنها زندگینامه‌، فیلم،‌عکس، صوت و سخنان مقام معظم رهبری در مورد این شهدا را جمع‌آوری و منتشر می‌کنیم که در اردوهای راهیان نور و مناسبت‌های مختلف به آن پرداخته می‌شود.

مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی همچنین از انتشار کتاب موسی کیخا در مورد گردان‌های کاشان و اصفهان اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: 6 کتاب جدید نیز در این حوزه رونمایی خواهد شد.

مشکلات پیش روی درمان ایثارگران جهاد

وی در مورد پیگیری وضعیت درمان ایثارگران و خانواده‌های شهدای زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی هم گفت: چند سالی است که مباحث درمان در بنیاد شهید متمرکز شده و برای ما مشکلاتی ایجاد کرده‌اند، چرا که اجازه اختصاص بودجه به وزارتخانه‌ها در این حوزه داده نمی‌شد و پیش از این بیمه مکمل ایران خدمات درمانی خوبی را به جانبازان و خانواده شهدا ارائه می‌کرد، اما با انتقال آن به بیمه دیگری مشکلات ما دو چندان شده است و تنها از طریق مرکز شهید شوریده خدمات اندکی در حوزه دندانپزشکی و سایر خدمات به دو هزار نفر ارائه می‌شود.

ترشیزی این را هم گفت که بالغ بر 40 مستند در حوزه ایثارگری و شهادت در زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی تولید شده که تاکنون 20 مورد آن از شبکه‌های مختلف صدا و سیما پخش شده است که فقط 8 مورد از ان مستندهایی درمورد مهندسی رزمی بوده است.

وی همچنین از برگزاری گردهمایی جهادگران همزمان با 5 مهرماه سالروز عملیات ثامن‌الائمه و شکست حصر آبادان با حضور بیش از 700 فرمانده جنگ جهاد در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.