انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 87513 | تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۲ - 11:55
چند بند شرط
در روزي كه تاج درخواست جلسه اضطراري با اينفانتينو كرده بود، خبر تمديد قرارداد كي‌روش منتشر شد

چند بند شرط

«قرارداد كارلوس كي‌روش تا پايان جام ملت‌ها تمديد شد»؛ اين خبري بود كه روز گذشته به صورت گسترده در رسانه‌ها منتشر شد

قانون-«قرارداد كارلوس كي‌روش تا پايان جام ملت‌ها تمديد شد»؛ اين خبري بود كه روز گذشته به صورت گسترده در رسانه‌ها منتشر شد، هرچند كه پيش از اين نيز قرارداد كي‌روش به صورت شفاهي تمديد شده بود اما با اعلام مهدي تاج، رييس فدراسيون فوتبال، اين بار قرارداد به صورت رسمي تمديد شد تا سرمربي پرتغالي تيم‌ملي فوتبال تا پايان رقابت‌هاي آسيايي امارات روي نيمكت بنشيند. نكته جالب اينكه خبر تمديد قرارداد كي‌روش روزي منتشر شد كه مهدي تاج با جياني اينفانتينو قرار ملاقات داشت و شنيده‌ها حاكي از آن است كه تلاش‌ها براي فرار از اجراي قانون منع به كارگيري بازنشستگان، يكي از دلايل اين ملاقات است. يكي از دلايل مطرح شدن چنين شايعاتي، درخواست رييس فدراسيون فوتبال ايران براي جلسه اضطراري با اينفانتينو ذكر شده است. منابع آگاه مي‌گويند اگر اين قانون دامن‌گير تاج شود، او فوتبال ايران را تا مرز تعليق پيش خواهد برد. به هر ترتيب مطرح شدن خبر تمديد قرارداد كارلوس كي‌روش در حالي كه سرمربي تيم‌ملي فوتبال در لندن حضور دارد، موجي از شگفتي را به همراه داشت. مهدي تاج در اين باره گفته تمام مذاكرات در تركيه انجام و روز گذشته اين قرارداد رسمي شده است. براساس اظهارات رييس فدراسيون فوتبال، كارلوس كي‌روش چهار شرط را براي تمديد ذكر كرده است كه به اين شرح است: 1- استراتژی حمایت همه جانبه از تیم ملی و پشتیبانی فدراسیون از تیم ملی ٢- تلاش فدراسیون برای برگزاری دیدارهای دوستانه و فراهم‌شدن امکانات بر حسب رقیبان ٣-فدراسیون تعهد کند که حقوق بازیکنان و مربیان را حداکثر بعد از هشت روز از تاریخ اعلام شده پرداخت کند ٤- فدراسیون تعهد داده بدون هیچ مشکلی مساله بازیکنان سرباز تیم ملی حل شود. نخستين شرط براي تمديد قرارداد كارلوس كي‌روش به نوعي ياركشي سرمربي تيم‌ملي براي مقابله با باشگاه‌هاست. كي‌روش در طول سال‌هاي اخير همواره با برانكو، شفر و برخي از مربيان وطني درگيري‌هايي داشته و حال به دنبال اين است كه فدراسيون را با خود همراه كند. بند دوم اما نكته مهمي را با خود به همراه دارد. فدراسيون فوتبال هرگز نتوانسته ديدار دوستانه مهمي را با براي تيم‌ملي فراهم كند و بوليوي نيز آخرين تيمي است كه با ايران به توافق رسيده تا در مقابل شاگردان كي‌روش به ميدان برود؛ هرچند كه براساس اظهارات تاج، ايران به زودي با برزيل نيز يك ديدار دوستانه را برگزار خواهد كرد. در بند سوم، كي روش به حق درخواست پرداخت حقوق خود را در مدت زمان مقرر داشته اما فدراسيون فوتبال ايران به دليل تحريم‌ها هرگز نتوانسته دستمزد كي‌روش را به موقع پرداخت كند. ماجراي بازيكنان سرباز كه يكي از دغدغه‌هاي هميشگي فوتبال ايران است در بند چهارم ذكر شده است، فوتبال‌دوستان مي‌دانند كه در جام ملت‌هاي استراليا، حضور مهرداد پولادي و سروش رفيعي با مشكلاتي همراه بود اما در نهايت اجازه حضور آن‌ها در تيم ملي داده شد. در حال حاضر بازيكني وجود ندارد كه سرباز باشد و براي همراهي تيم‌ملي مشكل داشته باشد، مهدي ترابي كه موفق شد معافيت تحصيلي بگيرد و عليرضا بيرانوند نيز دانشجو است. سعيد عزت‌اللهي و سردار ، دو بازيكني هستند كه كي‌روش نگران آينده آن‌هاست هرچند كه آزمون از تيم‌ملي خداحافظي كرده اما به نظر مي‌رسد كي‌روش روي حضور او اصرار دارد و مي‌خواهد به هر قيمتي، زمينه بازگشت مهاجم شماره 20 تيم‌ملي را فراهم كند.

مسکن‌های سنتی بلای جان فوتبال!

ماجرای تمدید قرار داد کی روش مانند مسکنی برای جامعه فوتبال ایران است. شاید این جامعه خودش علاقه ای به استفاده از این مسکن ندارد اما به هرحال باعث می شود برای مدتی هرچندکوتاه تب و تاب انتقادات فروکش کند و مدتی صدای مخالفی شنیده نشود یا حداقل کمتر شنید شود! با اعلام مهدی تاج ،قرارداد سرمربی تیم ملی تا پایان جام ملت‌های آسیا2019 تمدید شد. البته این اعلام، اتفاق جدیدی نیست. پیش از این نیز بارها با اعلام ريیس و دیگر مقامات فدراسیون فوتبال قرارداد کی روش تمدید شده بود اما خیلی زود مشخص شد این اتفاق نیفتاده است. برای اولین بار نیست که می شنویم قرارداد کی روش تمدید شد و نگرانی از این بابت وجود ندارد. همین چند روز پیش بود که قراداد کی روش تمدید شده بود و رييس فدراسیون این را به همه رسانه ها نیز اعلام کرد اما سرمربی تیم ملی با لباس شخصی در محل تمرین تیم حاضر شد تا به اهالی فوتبال ایران اعلام کند این قرارداد فقط از نظر فدراسیون شما تمدید شده است! اما مساله نگران کننده، تمدید قرارداد کی روش نیست. درواقع می توان گفت در حال حاضر نگرانی اهالی فوتبال از ماندن یا رفتن شخص کی‌روش نیست بلکه نگرانی ها به آینده نیمکت تیم ملی مربوط می شود. با اتفاقاتی که افتاده و رفتارها و واکنش هایی که از افراد درگیر با تیم ملی دیده ایم، می توان نتیجه گرفت که کی‌روش سال بعد در ایران نخواهد ماند. شاید این آخرین دوره همکاری او با تیم ملی ایران باشد. به وضوح حس می شود که او آینده روشنی را برای خودش تصور نمی کند و از طرفی نیز فدراسیون فوتبال ایران تا کنون بهای زیادی برای حمایت از کی روش داده است. فدراسیون خیلی تلاش کرد کی روش را تا پایان جام ملت ها نگه دارد و اگرچه این تلاش، فشار زیادی را روی دوش مسئولانش گذاشت اما خواسته خودش را عملی کرد؛ با این حال مشخص است که این فشار در طولانی مدت بیشتر نیز می شود و شاید فدراسیون توان تحمل آن را در آینده نزدیک نداشته باشد. بنابراین انتهای مسیر فدراسیون-کی‌روش به خوب دیده می شود.

کی روش می رود و تیم ملی زیر و رو می شود. بازیکنان بیشتری از تیم ملی خداحافظی می کنند و نیمکت تیم ملی نیز خالی می شود. شاید تا مدتی اثری از تمرین و اردوی تیم ملی نباشد و شاید هدایت تیم برای برگزاری چند اردوی نمایشی به فرد شناخته شده ای سپرده شود اما چیزی که مشخص است، این بوده که فدراسیون فوتبال برنامه ای برای پس از جام ملت ها ندارد. به نظر می رسد فدراسیون در تلاش است در حال حاضر جام ملت ها را بدون تلخی به پایان برساند؛ به خصوص در وضعیتی که ادامه کار مهدی تاج نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و مشخص نیست که او در سال1398 همچنان اداره امور را دردست دارد یا اینکه جای خودش را به فرد دیگری خواهد داد. برنامه تیم ملی برای جام جهانی 2022 قطر مشخص نیست درحالی که همه می دانند کشورهایی که به دنبال نتیجه گیری در جام جهانی هستند، برنامه های چهار وحتی پنج ساله را پایه‌ریزی می‌کنند. امروز صحبت از تمدید قرارداد کی روش تا پایان سال جاری است اما اگر او برود چه کسی جایگزینش می‌شود که بتواند پیشرفت بهتری را به فوتبال ما تزریق کند. اگر قرار است کی روش بماند، چه تمهیداتی برای ادامه کار او و پیشرفت بیشتر تیم ملی با هدایت او در نظر گرفته شده است؟ آیا فوتبال ما در جام جهانی قطر صعود از مرحله گروهی را تجربه می کند یا اینکه دوباره با صلوات و دعای مردم، گل نمی خوریم تا به جام جهانی برویم و خودی نشان بدهیم و برگردیم؟! دستاورد ما از جام جهانی 2018 چه بوده است؟ آیا هدف‌مان فقط اذیت کردن اسپانیا و پرتغال بود یا اینکه درس های خوبی از این جام جهانی شگفت آور کسب کردیم؟ اگر درس گرفتیم آن را کجا استفاده خواهیم کرد؟ این درس چقدر به موفقیت ما در جام جهانی بعدی کمک می کند؟ آیا در نوع نگاه و نوع برنامه ریزی ما تغییری به وجود آمده است؟ اگر بله، چه زمانی شاهد آغاز برنامه های جام جهانی 2022 خواهیم بود؟ فوتبال ایران بیشترین ضربه را از همین برنامه های مقطعی می خورد؛ برنامه هایی که مسکن وار به بدنه بیمار فوتبال تزریق می شوند تا درد آن پنهان شود و مدتی سرگرم باشیم! امروز رسانه ها با شور و حرارت زیادی از تمدید قرارداد کی روش تا پایان تورنمنت آسیایی صحبت می کنند اما آیا کسی از خودش سوال کرد که پس از جام ملت ها چه برنامه‌ای برای تیم ملی خواهیم داشت؟! برنامه تیم ملی فوتبال برای جام جهانی بعدی باید از همین امروز اجرایی شود و اظهاراتی مانند مذاکره می کنیم، تلاش می کنیم و... را نمی‌توان برنامه ریزی و هدف‌گذاری دانست.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.