انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 88097 | تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۹ - 16:22
خطر در كمين اعتماد ملي
بي تدبيري‌ها در يك حزب اصلاح‌طلب سبب سرخوردگي بدنه حامي اصلاحات مي‌شود

خطر در كمين اعتماد ملي

اسماعيل‌گرامي‌مقدم، سخنگوي حزب اعتماد ملي در گفت‌وگو با قانون: ما با جدا شدگان حزب مشكلي نداريم.....

قانون- در آستانه برگزاری کنگره حزب اعتماد ملی ۱۱۰ عضو این حزب در نامه ای به دبیرکل حزب ،استعفای خود را از آن تشکیلات اعلام کردند. دراين نامه علت استعفا را چنين اعلام كردند:« ما نویسندگان بر این باور هستیم که برگزاری کنگره‌ حزب، ناگزیر باید از سوی رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام قانونی این حزب انجام گیرد و برگزاری آن از سوی افراد دیگر، به جهت قانونی و عدم انطباق با اساسنامه، فاقد وجهه رسمی خواهد بود. برای پایان گرفتن درگیری فرسایشی در مجموعه وايجاد يكدستي است. در مبانی نظری نیز حزب را از الگوی اولیه‌ فعالیت‌ها و شخصیت سیاسی آن، دور خواهد کرد و به یکی از اقمار مجموعه‌های خودپدرخوانده‌پندار در جبهه‌ اصلاحات تبدیل خواهد كردکه برائت جستن از این رویکرد، بي‌شك موضع مورد حمایت مهدی کروبی در سال ۱۳۸۴ نیز خواهد بود. از این روی، امضاکنندگان این نامه، صلاح آن می‌بینند از این ورطه‌ زد و بندهای سیاسی برای قدرت‌گیری و نبرد بر سر پست‌های مدیریتی خارج شده و به رویکردی در جبهه‌ اصلاحات متمایل شوند که به جای نگرانی جهت تصرف صندلی‌های تازه‌ی مدیریتی، دغدغه‌ اتخاذ مواضع اصولی همدلانه‌تری را با خواسته‌های واقعی مردم داشته باشند.رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام قانونی حزب اعتماد ملی که همراه با حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی با خروج از مجمع‌ روحانیون مبارز در سال ۱۳۸۴‌ اقدام به‌ تاسیس حزب اعتماد ملی کردند،‌ در پیامی مهم نسبت به‌ برگزاری کنگره اعلام‌شده به‌نام حزب اعتماد ملی در تاریخ‌ ۱۳۹۷/۷/۶ هشدار داد و رسما اعلام کرد که در این کنگره غیرقانونی شرکت نمی‌کند. درقسمتي ازپيام منتجب نيا در مورد تشكيل حزب جديد گفت كه در چنین فضایی اینجانب به‌رغم تاسف و تاثر شدید از آنچه بر‌ تحزب، دموکراسی، قانون و اخلاق رفته است خار در چشم و استخوان در گلو با عذرخواهی از همه اعضا و هواداران مخلص، پاکدامن و هدفمند حزب اعتماد ملی، اعلام می‌دارم که تصمیم قاطع و عزم جزم بر عدم شرکت در کنگره مهندسی‌شده و غیرقانونی ۱۳۹۷/۷/۶ گرفته‌ام تا مبادا این شرکت موهم‌ تایید و مشروعیت‌بخشی به‌ این کنگره غیرقانونی در افکار عمومی باشد و این حداقل اختیاری است که انسان در تعیین سرنوشت خود دارد‌ و بدیهی‌ است که‌ هر یک از اعضا خود تصمیم خواهند گرفت. البته برخلاف برخی خوش‌بینی‌های مضاعف بعضی از دوستان دلسوز عرض‌ می‌کنم که با مهندسی دقیقِ اِعمال‌شده‌ برای‌ انتخابات در کنگره غیرقانونی، احتمال تاثیر ولو ناچیز‌ در آنچه برنامه‌ریزی شده است، ناشی از ساده‌لوحی‌ مفرط‌ خواهد بود. در خاتمه به همه دوستان بالاخص‌ اعضای حزب در سراسر کشور که مدتی است مصرا نه خواهان تاسیس‌ تشکیلات و حزبی جدید هستند‌‌ که نماینده جریان فکری، سیاسی، اسلامی و مردمیِ اصلاح‌طلب و عدالت‌‌جو‌ و آزادی‌خواه باشد، بشارت می‌دهم که با استمداد از درگاه حضرت حق‌ و با همت‌ دوستان به‌زودی چنین تشکیلاتی را تاسیس خواهیم کرد و حکم در باره جفاهای روی‌داده را به‌ خدا و داوری در باره تخلفات و قانون‌شکنی‌ها را به‌ملت فهیم و تاریخ واگذار می‌کنیم.

دشواري نداريم!

در گفتار منتجب نيا عصبانيت و بغض موج مي‌زند ولي اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با «قانون» مي‌گويد كه با يكديگر مشكلي نداريم.

گرامی مقدم درباره برگزاري كنگره اعتماد ملي در تاريخ 6/7/97 و نتيجه برگزاري به«قانون» گفت كه کنگره حزب اعتماد ملی با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای حزب از سراسر کشور در تهران برگزار شد. جلسه در حضور نمایندگان کمیسیون ماده ۱۰احزاب از جمله نماینده دادستانی، خانم پروانه مافی و حسین کمالی برگزارشد كه رييس جلسه برعهده آقاي سپهوند بود .انتخاب اعضای شورای مرکزی به صورت مخفی صورت گرفت که ۵۵ نفر به عنوان اعضای اصلی، ۶ نفر به عنوان اعضای علی البدل، پنج نفر به عنوان بازرس و دو نفر هم به عنوان علی‌البدل بازرسی انتخاب شدند.از ۵۵ نفر عضو شورای مرکزی، پنج نفر از اهل سنت، ۶ نفر خانم و ۱۰ نفر هم از جوانان حزب انتخاب شدند.

وي در پاسخ به سوالي ديگر درباره اينكه چرا تعداد زيادي از افراد حزب اعتماد ملي استعفا دادند، تشريح كرد كه تعداد زيادي نبوده است و بيشتر افراد چهره وسرشناس بودند كه طي نامه اي استعفاي خود را اعلام كردند و براي آن‌ها آرزويي موفقيت مي كنم.

سخنگوي حزب اعتماد ملي درباره علت اين استعفا نيز اين‌گونه گفت كه بايد از خودشان بپرسيد ما بايكديگر مشكلي نداريم ولي اين افراد پس از دو سال كشمكش رفتند وحزب ديگري را تشكيل دادند. گرامي مقدم آينده حزب را نيز بسيار روشن خواند و گفت كه ودرحال برنامه ريزي وانتخاب دبيركل هستيم.

اندكي تدبير

اينكه اعضاي يك حزب سياسي با تضاد ديدگاه روبه رو شوند، امري عادي است ولي نبايد به شيوه‌اي‌ عمل شود كه مخالفان آن‌ها از اختلافات به وجود آمده استفاده كرده و عليه يك جناح بهره ببرند. اعتماد ملي نيز از اين قاعده مستثنا نيست و بايد مسئولان حزب اعتماد ملي نيز اندكي فراتر از منافع بنگرند و به گونه‌اي عمل نكنند كه شادي مخالفان اصلاحات از اقدامات آن‌ها سبب دلسردي بدنه حامي اصلاح‌طلبان شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.