انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 89014 | تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۲۲ - 19:10
مدرسه فروشی  مافیای کنکور را تقویت می‌کند

مدرسه فروشی مافیای کنکور را تقویت می‌کند

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس با تاکید بر اینکه مدرسه‌فروشی مافیای کنکور را تقویت می‌کند، گفت: راهکار مقابله با پیامدهای ناگوار کنکور ، تنها در بسنده کردن به گفتار درمانی و انذار دانش آموزان و خانواده ها از برچسب هیولا یا مافیا نیست.

قانون- رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس با تاکید بر اینکه مدرسه‌فروشی مافیای کنکور را تقویت می‌کند، گفت: راهکار مقابله با پیامدهای ناگوار کنکور ، تنها در بسنده کردن به گفتار درمانی و انذار دانش آموزان و خانواده ها از برچسب هیولا یا مافیا نیست.

به گزارش قانون به نقل از خانه ملت،حمیدرضا حاجی ‌بابایی با بیان اینکه اجرای قانون تنها راه برای رهایی از غول کنکور، گفت: آسیب‌‌های مزمن  تحمیل شده بر آموزش و پرورش کشور از ناحیه آزمونی پر هیاهو به نام " کنکور"، بر کسی پوشیده نیست بی تردید چاره فائق آمدن بر آن را باید در پای بند بودن به اجرای قانون  مصوب مجلس در شهریور ماه 1392، با نام "سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی" جستجو کرد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان را قربانی بی تدبیری خود نکنیم، افزود: البته این ایراد فاحش بر مجلس به ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رواست که با گذشت بیش از 5 سال از تصویب قانون مذکور، هرگز از اهرم های  نظارتی خویش برای تمکین دولت به  اجرای مصوبات خود، بهره نجسته است.

وی با بیان اینکه مدرسه فروشی و ضربات سنگین به مدارس دولتی هیولا و مافیای کنکور را تقویت می‌کند، بیان کرد: راهکار مقابله با پیامدهای ناگوار کنکور ، تنها در بسنده کردن به گفتار درمانی و انذار دانش آموزان و خانواده ها از برچسب هیولا یا مافیا نیست.

آموزش و پرورش اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها را جدی نگرفته است؟

حاجی بابایی اظهار کرد: جای این پرسش از آموزش وپرورش به قوت خود باقی است که " شما که به درستی علم مخالفت با هیولای کنکور را بلند کرده‌اید چرا  در طول پنج سال گذشته ، هیچگاه اجرای قانون را جدی نگرفته اید؟ و با مدرسه فروشی، خصوصی‌سازی و ضربات سنگین به مدارس دولتی و مبارزه بی امان با مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی و شاهد آبرویی برای معدل باقی نگذاشتید.

وی با بیان اینکه هیولا را باید در کسانی که دستی در مدیریت، مدرسه‌داری، تالیف کتب و نفوذ برای جا انداختن کتاب‌های خود دارند، دید، خاطرنشان کرد: هیولای واقعی کسانی هستند که در چاپ هر کتاب درسی و ضمن خدمتی دم خروس خودشان بیرون می‌زند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش ادامه داد: قطعا واقفید براساس تبصره "یک" ذیل ماده" پنج" قانون موصوف، آموزش و پرورش موظف به ارائه سوابق تحصیلی داوطلبان در طول  سه سال پایانی دوره دوم متوسطه براساس آموزن‌های عمومی و تخصصی هماهنگ کشوری با استانداردهای تعریف شده از سوی شورای عالی آموزش و پرورش بوده  است؟ اما دریغ از برداشتن قدمی در  میدان عمل!

مدیران آموزش و پرورش به جای ترساندن مکرر مردم از  "هیولا و مافیای مهیب کنکور"، به صراحت به جامعه هدف پاسخ می‌دادند

وی عنوان کرد: آیا بهتر نبود مدیران آموزش و پرورش به جای ترساندن مکرر مردم از  "هیولا و مافیای مهیب کنکور"، به صراحت به جامعه هدف پاسخ می‌دادند، چرا با معطل گذاشتن این ظرفیت قانونی، بهانه لازم را برای مقصر جلوه دادن آموزش و پرورش  در اختیار سازمان سنجش  قرار داده‌اند؟

 بلاتکلیفی بیش از یک میلیون داوطلب ورود به دانشگاه‌ها در اثر اعمال سوابق تحصیلی موجی از نارضاریتی را در خانواده‌ها به همراه داشته است
پیش‌بینی سازوکار لازم برای برگزاری امتحانات امن ، استاندارد و معتبر در سه سال پایانی متوسطه ضروری ترین پیش نیاز برای اجرایی شدن قانون و در نتیجه برچیده شدن غول کنکور است

حاجی بابایی با بیان اینکه هرساله بلاتکلیفی بیش از یک میلیون داوطلب ورود به دانشگاه‌ها در اثر وعده‌های متناقض، گنگ و فاقد پشتوانه مسئولان ذیربط در خصوص اعمال سوابق تحصیلی،  موجی از نارضاریتی را در خانواده‌ها به همراه داشته است که قطعا سهم بزرگی از آن پیش از هرکس ، متوجه مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش است، اضافه کرد: پیش‌بینی سازوکار لازم برای برگزاری امتحانات امن ، استاندارد و معتبر در سه سال پایانی متوسطه ضروری ترین پیش نیاز برای اجرایی شدن قانون و در نتیجه برچیده شدن غول کنکور است؛ بدیهی است این گام آغازین را آموزش و پرورش باید بردارد.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: تمسک جستن به بهانه‌هایی مانند نبود منابع مالی و فقدان ساختار مناسب برای اجرای این  قانون در تشکیلات آموزش و پرورش در حقیقت به منزله گریز از ایفای وظیفه ای است که مجلس آن را بر دوش آموزش و پرورش نهاده است.

وی با بیان اینکه تاثیر مثبت یا مطلق معدل قبل از اجرایی شدن تبصره" یک" ماده "پنج" قانون یاد شده، تفسیری ناصواب و ابتر از آن است که باید  با جدیت مانع اجرای آن شد، گفت: مصوبه مذکور را باید یکپارچه دید و از تکه تکه شدن   آن در اجرا، بشدت  اجتناب ورزید.

مدیران آموزش و پرورش به فوریت استلزامات اجرای قانون را فراهم سازند

رییس فراکسیون فرهنگیان مجلس تاکید کرد: اگر مدیران آموزش و پرورش به حق دغدغه کم رنگ کردن سایه کنکور  بر سر اموزش و پرورش را دارند بهتر است به جای امهال پنج ساله در اجرای قانون، به فوریت استلزامات اجرایی شدن تبصره یک این مصوبه را فراهم سازند؛ لطفا این بی تدبیری را عناصر سیاسی صرف که به  همه امور سیاسی دخالت می‌کنند الا پاسخ به معلم و دانش آموز به حساب تحجر و آدم های سنتی، سند تحول و دین نگذارند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.