انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 89629 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۳ - 13:13
جشن پیروزی مقابل کاشیما را در آزادی می گیریم
سیامک نعمتی، گلزن آسیایی سرخ‌پوشان در گفت و گو با «قانون»:

جشن پیروزی مقابل کاشیما را در آزادی می گیریم

ما برای برد به مصاف کاشیما می رویم. امیدوارم ابتدا در ژاپن بتوانیم از حریف امتیاز بگیریم و پس از آن در ورزشگاه آزادی و در کنار هواداران جشن قهرمانی بگیریم.

قانون- محمدسجاد بهی

قرمزهای تهران در فصل جاری، فعل خواستن را تمام و کمال صرف کردند و حالا در آستانه کسب یک افتخار بزرگ قرار دارند. تیمی که با بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی و همچنین هجوم طلبکاران ریز و درشت داخلی و خارجی، به نظر می رسید سال‌های بحرانی را آغاز کرده است، با همدلی و یکرنگی توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد. کاری که حداقل تیم های حاشیه خلیج فارس، با خرج‌های میلیارد دلاری خودشان از انجام آن ناتوان بودند. امروز تمام هواداران پرسپولیس، تلخی های دیروز را فراموش کرده اند. آن ها فقط به یک چیز فکر می کنند. خواسته آن ها نه قهرمانی داخلی است و نه بردن دربی. دوآتشه ها انتظار دارند که تیم محبوب‌شان بالاخره جای خالی ویترین افتخارات باشگاه را پر کند. جام قهرمانی باشگاهی آسیا، جامی است که جایش در ویترین افتخارات پرسپولیس خالی است و قرمزهای تهران کمتر از 10روز فرصت دارند تا خودشان را برای کسب این افتخار آماده کنند. حذف السد و رسیدن به فینال اگرچه با تلاش و تحمل فشار از طرف تمام اعضای تیم پرسپولیس اتفاق افتاد اما نام یک نفر بیش از سایرین در این صعود تاریخی به چشم می خورد. سیامک نعمتی، با گلی که وارد دروازه السد کرد، تمام ناامیدی ها را در ورزشگاه آزادی از بین برد تا قرمزها با خیال آسوده تر بازی حساس نیمه نهایی را به پایا ن برسانند. به همین دلیل با هافبک پرسپولیس گفت‌و‌گویی انجام دادیم تا حس گلزنی و شرینی رسیدن به فینال ر ا از زبان خودش بشنویم.

امسال در ششمین بازی با تیم های قطری موفق شدید به فینال برسید.

بله، فکر می کنم عدد 6 برای پرسپولیس خوش یمن بود. بازی برگشت مقابل السد یکی از بازی های خوب ما در این فصل بود. البته در بازی رفت خیلی بهتر حاضر شدیم و توانستیم بدون گل خورده به پیروزی برسیم. در بازی برگشت نیز با اینکه مصدومیت و خستگی گریبانگیرمان بود و حتی در بازی عقب افتادیم اما گل خورده را جبران کردیم. به اعتقاد من دو غول آسیا را شکست دادیم. در واقع دو تیمی که برای قهرمانی آسیا بسته شده بودند را کنار زدیم. به امید خدا در بازی بعدی نیز کاشیمای ژاپن راشکست می دهیم و به قهرمانی قاره دست پیدا می کنیم.

السد استقلال را اذیت کرد اما مقابل پرسپولیس این اتفاق نیفتاد. به نظر شما چه مؤلفه‌ای باعث شد که تیم قطری نتواند کیفیت و کارایی خودش را مقابل پرسپولیس داشته باشد؟

ما در مرحله گروهی نیز با السد بازی کرده بودیم و به همین خاطر شناخت کافی نسبت به این تیم داشتیم. بازیکنان این تیم را می شناختیم، به برنامه های تاکتیکی آن‌ها آشنا بودیم و برنامه های کادرفنی این تیم را می‌دانستیم. فکر می کنم این مساله، تفاوت ما با استقلال بود. آن ها مانند ما از السد شناخت زیادی نداشتند و به همین دلیل تیم قطری مقابل آن ها راحت تر بازی کرد. اما چون ما پیش از این هم با السد بازی کرده بودیم، شرایط بهتری نسبت به استقلال داشتیم.

بازی های مرحله گروهی، چقدر در موفقیت بازی های نیمه نهایی تاثیر داشت؟

به نظرم بردی که در دور برگشت مرحله گروهی مقابل السد به دست آورده بودیم کمک کرد تا آن ها در دو بازی نیمه‌نهایی احتیاط بیشتری مقابل ما داشته باشند. ضمن اینکه ما در این دوبازی به خصوص بازی سه شنبه شب، ثابت کردیم خیلی از السد بهتر و برتر بودیم.

آیا پیش از بازی فکر می کردید گلزن پرسپولیس در این بازی باشید؟

به هرحال هرکسی دوست دارد برای تیمش گلزنی کند. به خصوص در چنین بازی های مهمی که سرنوشت‌ساز هستند. البته این‌طور نیست که دوست داشته باشم همه موقعیت ها به من برسد. من نیز مانند بقیه بازیکنان در وهله اول دوست دارم تیمم نتیجه بگیرد. همه ما دوست داشتیم تیم به فینال برسد و کسی به فکر این نبود که خودش گل بزند. خداراشکر بخت خوب من بود که پرسپولیس با گل من به فینال رفت و از این جهت خیلی خوشحالم. امیدوارم در فینال نیز بتوانم کمک حال تیم باشم. پرسپولیس و هوادارانش لیاقت بهترین ها را دارند.

به نظر می رسید گلی که زدی، برای خودت غیرمنتظره بود چون پس از گل اشک ریختی و برنامه خاصی برای شادی پس از گل اجرا نکردی.

بله. دقیقا همین‌طور است. البته من برنامه داشتم و تصمیم داشتم اگر گل زدم، شادی مخصوص به خودم را انجام بدهم اما آنقدر بعد از گل احساسی شدم که همه چیز را فراموش کردم. در حقیقت حالم دست خودم نبود. وقتی دیدم جو ورزشگاه ناگهان عوض شد، من نیز با خوشحالی مردم خوشحالی کردم و فقط یادم می آید که داد و فریاد می‌کردم! در آن لحظه خوشحالی که برای خودم از قبل برنامه ریزی کرده بودم را فراموش کردم.

از اینکه اسم شما در تاریخ پرسپولیس ثبت شده، چه حسی دارید؟

حس بزرگ و خوبی است. نمی توانم در مورد آن توضیح بدهم یا آن را توصیف کنم. پرسپولیس تیم بزرگی است و اینکه بعد از سال ها توانست به فینال بازی های باشگاهی آسیا برسد، اتفاق مهمی است و به همین دلیل فکر می کنم این اتفاق در تاریخ این تیم ماندگار خواهد شد. خوشحالم که نام من نیز در این اتفاق مهم و بزرگ ثبت شد. البته تنها من نیستم. نام تک تک بازیکنان تیم در این اتفاق تاریخی ثبت شد و باعث افتخار من است که اسمم کنار نام آن ها قرار گرفت.

شما و منشا، به عنوان گلزن و گلساز پیکان به پرسپولیس آمدید، با وجود تلاش زیادی که برای پرسپولیس می کنید اما از گل های زیاد منشا خبری نیست. به نظر شما، چرا منشا با وجود زحمت های زیادی که برای تیم می کشد نتوانسته آمار بالایی در گلزنی داشته باشد؟

به نظر من منشا در حال حاضر در بهترین شرایط فوتبالی خودش قرار دارد. او خیلی به تیم کمک می کند. در بازی با الدحیل نیز این مساله به خوبی اثبات شد.. حتی با اینکه در دوبازی مقابل السد گلزنی نکرد، با این‌حال خیلی به تیم کمک کرد. امیدوارم او این شرایط خودش را حفظ کند تا همیشه و در همه بازی ها کمک حال تیم باشد و بتوانیم در بازی فینال و همچنین ادامه بازی های لیگ و جام حذفی به خوبی نتیجه بگیریم. اگر گلزنی کند که چه بهتر!

بشار رسن به تازگی مادرش را ازدست داد ه اما با وجود اینکه عزادار بود، برای پرسپولیس بازی کرد.

او شرایط سختی را سپری می کند. فکر می کنم هر کس دیگری بود، با این شرایط در بازی حاضر نمی شد اما بشار به خاطر تیم و مشکلاتی که دارد، بازی کرد و بسیار تاثیر گذار بود. باید دست و پای او را طلا گرفت. همین که در بازی حضور داشت برای تیم نعمت بود. او حال خوبی ندارد و امیدوارم با گذشت زمان و پس از یکی، دوهفته، شرایطش بهتر بشود تا برای بازی فینال به آمادگی برسد.

در بازی سه شنبه شب، از ناحیه پا دچار مصدومیت شدید. آیا این مصدومیت نگران‌کننده‌است؟

خیر، مشکل خاصی وجود ندارد. با صلاحدید برانکو و پرشکان تیم، پس از بازی استراحت کردم و از امروز دوباره در کنار تیم تمریناتم را از سر می گیرم.

بازی فینال را چگونه می بینید؟ برنده آن بازی خواهید بود؟

ما برای برد به مصاف کاشیما می رویم. امیدوارم ابتدا در ژاپن بتوانیم از حریف امتیاز بگیریم و پس از آن در ورزشگاه آزادی و در کنار هواداران جشن قهرمانی بگیریم.

در آخر اگر پیامی برای هواداران دارید، بفرمایید.

امیدوارم همیشه مانند بازی برگشت مقابل السد از تیم حمایت کنند. این‌گونه نباشد که فقط در بازی های آسیایی، ما ورزشگاه پر از تماشاگر را ببینیم. از آن ها می خواهم که در لیگ و جام حذفی نیز همین‌طور پشتیبان ما باشند تا به امید خدا برای اولین بار در تاریخ فوتبال ایران، سه گانه را به دست بیاوریم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.