انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 9002 | تاریخ : ۱۳۹۵/۶/۲۹ - 09:18
سوت پایان بازی احمدی نژاد
گرگان آخرین سفر آن مرد اعلام شد!

سوت پایان بازی احمدی نژاد

عباس اميري‌فر (روحاني نزديك به احمدي‌نژاد) كانديداتوري «احمدي‌نژاد» را منتفي و سفر گرگان را آخرين سفر استاني وي قلمداد نمود

قانون-تلاش براي ارائه دليلي كه بتوان افكار عمومي را اقناع كند، آغاز شده است؛ تلاش از سوي حاميان براي انتشار دليل مناسبي كه بتوانند پايان سفرهاي استاني احمدي‌نژاد را توجيه كنند. سفرهاي استاني محمود احمدي‌نژاد از چندي پيش آغاز شده بود اما كمتر كسي بود كه دليل اصلي سفرهاي او را بداند.
به گزارش قانون به نقل از آرمان، بسياري بر اين اعتقاد بودند كه محموداحمدي‌نژاد درصدد كانديداتوري درانتخابات رياست‌جمهوري دوازدهم است و به همين دليل شهر به شهر مي‌رود تا بار ديگر خود را به مردم معرفي كند كه اين موضوع ازواقعيات دور است، چرا كه او ۸ سال در پاستور بود و كمتر فردي در كشور مي‌توان يافت كه قضاوتي درباره عملكرد ۸ ساله او نداشته باشد. برخي اين سوال را مطرح مي‌كردند که باتوجه به اينكه احمدي‌نژاد ديگر رئيس‌جمهور نيست هزينه اين سفرها از كجا تامين مي‌شود و آيا صحيح است به بهانه يك سفر براي فردي به اين ميزان تبليغات صورت گيرد؟ از سوي ديگر مسئولان هم نسبت به اين سفرها بي تفاوت نبودند، چنان كه چندي پيش وزير كشور در پاسخ به اين سوال كه «برخي شخصيت‌هاي سياسي مثل آقاي احمدي‌نژاد تحركات و سفرهاي انتخاباتي خود را آغاز كرده‌اند، آيا وزارت كشور اين تحركات و سفرها را رصد خواهد كرد و پيامي به شخصيت‌هاي سياسي دارد كه از الان وارد حوزه تبليغات انتخابات رياست‌جمهوري نشوند؟» توضيح داد:«ما قبلا هم اعلام كرديم فعاليت‌هاي انتخاباتي زودرس خلاف قانون است، چون قانون براي فعاليت‌هاي تبليغاتي انتخاباتي زمان مشخص كرده است. اگر احساس كنيم كساني از اين تجمعات و جلسات بهره‌برداري انتخاباتي مي‌كنند قطعا از كار آنها جلوگيري مي‌شود. اين موضوع را ما به دوستان آقاي احمدي‌نژاد هم اعلام كرديم، به آنها هم گفتيم و هم تذكر داديم به دليل مسائل امنيتي و حفاظت، اين جلسات حتما بايد تابع شوراهاي تامين استان‌ها و شهرستان‌ها باشند و هم اينكه در موضوع مباحث انتخاباتي نباشند.» معاون سياسي وزير كشور نيز پس از آن در پاسخ به اين سوال كه «آيا تا كنون گزارشي مبني بر تخلف انتخاباتي احمدي‌نژاد با توجه به سفرهاي استاني اخيرش مطرح شده يا خير؟» تصريح كرد: «احمدي‌نژاد هم يكي از مردم ايران است و ضروري است كه قانون را رعايت كند، براي برخي سفرهاي استاني‌اش اين شائبه پيش آمده كه اين سفرها براي تبليغات انتخاباتي انجام مي‌شود، اما اين امر براي ما هنوز مسجل نشده و تشخيص آن بر عهده شوراي نگهبان است.» محمد حسين مقيمي اظهار داشت:«درباره انتخاباتي بودن سخنراني‌هاي احمدي‌نژاد تاكنون گزارش‌هايي داشتيم كه در شوراي تامين شهرستان‌ها مورد بررسي قرار گرفته است.» البته بسياري واقف هستند كه احمدي‌نژاد و همراهان او توجه زيادي به آنچه درباره عملكرد آنها گفته مي‌شود ندارند؛ بنابراين پس از اين اخطارها نه تنها تصميمي براي توقف سفرهاي استاني نگرفتند، بلكه واكنشي هم به هشدارها نداشتند، اما مي‌دانند كه بايد با توجه به واكنش‌ها به اين سفرها خاتمه دهند.

شيوه قابل تامل اعلام پايان سفر!

شنبه در شبكه‌هاي اجتماعي نوشته شد:«عدم استقبال گلستاني‌ها احمدي‌نژاد را مجبور به خانه نشيني هميشگي كرد. عباس اميري‌فر (روحاني نزديك به احمدي‌نژاد) كانديداتوري «احمدي‌نژاد» را منتفي و سفر گرگان را آخرين سفر استاني وي قلمداد نمود.» اما ماجراي اميري‌فر چه بود؟ او از گعده مشايي است كه رئيس شوراي فرهنگي، امام جماعت مسجد نهاد رياست‌جمهوري و مشاور فرهنگي نهاد رياست‌جمهوري در دولت دهم بود و در جريان انتخابات مجلس نهم از سوي شوراي نگهبان رد صلاحيت شد. روز گذشته متني منتسب به اميري‌فر منتشر شد كه چنين است: «طبق اخبار موثقي كه دارم، كلا كانديدا شدن احمدي‌نژاد منتفي است و طبق نظر ارشادي يكي از مقامات عالي رتبه نظام جمهوري اسلامي ايران، سفر استاني هم به صلاح نمي‌باشد و طبق خبر موثقي كه دارم، سفر استاني گرگان هم آخرين سفر استاني و بنا به اخبار غير رسمي ۱۰ نفر از اعضاي محترم شوراي نگهبان در جلسه غير رسمي كه داشتند، نظرشان ردصلاحيت بوده است و دو نفر موافق ايشان بوده‌اند. خواهش مي‌كنم غير از اين سوال نكنيد كه پاسخگو نخواهم بود.» بنابراين گام نخست براي اعلام بي نتيجه بودن سفرهاي استاني احمدي‌نژاد برداشته شد، اما دور از انتظار نبود كه اين پروژه ادامه داشته باشد؛

خط پایان

چرا كه ديروز اميري‌فر درباره نوشتار قبلي خود توضيح داد و نوشت:«عطف به مطلب ارسالي اينجانب درباره كانديداتوري دكتر احمدي‌نژاد، جهت جلوگيري از هرگونه پيش داوري، يادآوري كرده اينجانب صرفا نظر خود را با توجه به اخبار كسب شده، بيان كرده و بنده سخنگوي دكتر نمي‌باشم. ضمن اينكه احدي نمي‌تواند ارادت اينجانب و خانواده‌ام را به شخص دكتر احمدي‌نژاد زير سوال ببرد. متذكر مي‌گردم من نيز آرزومند هستم كه مشكلي نبوده و زمينه حضور در اين مسند كه به حق براي ايشون فقط جنبه خدمت به مملكت اسلامي را دارد فراهم شود.» تصور نمي‌شود آنچه اميري‌فر نوشت و سبب آن را ديدگاه شخصي خود خواند، پيامي از طيف احمدي‌نژاد نداشته باشد. اين ادعا زماني به واقعيت نزديك مي‌شود كه در كانال‌های احمدي‌نژادي انتقادي به نوشتار اميري‌فر مشاهده نمي‌شود و اين گمانه تقويت مي‌شود كه نوشتار اميري‌فر و سكوت حاميان احمدي‌نژاد اعلام شكست زودهنگام درانتخابات ۹۶ است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.