انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 90492 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۲۰ - 16:55
 این‌که بگوییم دارو تحریم نشده، عوام‌فریبی است

این‌که بگوییم دارو تحریم نشده، عوام‌فریبی است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این‌که بگوییم دارو تحریم نشده یک عوام‌فریبی است اما نباید کاری کنیم بحثی که با آمریکا داریم را با سایر کشورها هم داشته باشیم، اجازه ندهیم برخی کاری کنند تا بقیه هم به جان ما بیفتند.

قانون- یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این‌که بگوییم دارو تحریم نشده یک عوام‌فریبی است اما نباید کاری کنیم بحثی که با آمریکا داریم را با سایر کشورها هم داشته باشیم، اجازه ندهیم برخی کاری کنند تا بقیه هم به جان ما بیفتند.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا،علی نوبخت حقیقی  درباره موج جدید تحریم‌ها و تاثیر آن بر واردات دارو، گفت: تامین دارو یک پروسه پیچیده دارد فقط بحث تولید، واردات و صادرات نیست، مسائل دیگر مانند بسته‌بندی و افزودنی‌ها هم تاثیرگذار هستند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تحریم سیستم‌های بانکی، بیمه و کشتیرانی روی تأمین دارو تاثیرمی‌گذارد این‌که بگوییم دارو تحریم نشده یک عوام‌فریبی است.

وی تاکید کرد:‌ اگر بیماری بر اثر تحریم‌ها فوت کند، جنایت است. می‌گویند تجهیزات پزشکی تحریم نیست؛ ما این را قبول نداریم با این حرف‌ها کلاه بر سر خودشان‌ می‌گذارند در عمل می‌بینیم دارو نیست آیا این تحریم به حساب نمی‌آید؟

نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که دولت‌مردان و ارکان اصلی نظام باید در این شرایط چگونه اقدام کنند تا تحریم‌ها روی مردم فشار ایجاد نکند، گفت: دولت و مردم باید دست در دست یکدیگر فعالیت‌هایشان را بیش گذشته کنند، راه مقابله با تحریم را پیدا و تجربیات گذشته را به کار گیرند تا فشاری  روی جامعه ایجاد نشود.

وی ادامه داد: مردم هم باید در این شرایط در کنار دولت قرار گیرند،‌ به طور مثال مشاهده می‌کنیم که مصرف دارو در جامعه آن هم بدون تجویز پزشک زیاد است که نباید این‌گونه باشد؛ باید بیمه‌ها نظارت خود را بیشتر و پرونده‌ها را الکترونیکی کنند تا از مصرف بی‌رویه دارو جلوگیری شود.

نوبخت افزود: از پزشکان انتظار می‌رود که موقعیت کنونی را درک کنند و برای بیماران داروهایی را تجویز کنند که در کشور وجود دارد و تولید می‌شود.

وی ادامه داد: فقط مسئله دولت نیست تمام ملت ایران باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا این تحریم‌هایی که می‌گویند بی‌اثر است که اتفاقا هم اثرگذار است، فشار کمتری روی مردم ایجاد کند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی از لوایح مطرح در مجلس مانند «CFT» و «FATF» گفت: با دست خودمان نباید کاری انجام دهیم تا مشکلاتی که آمریکا برایمان به وجود آورده است، دیگر کشورها به وجود بیاورند. اروپا و کشورهایی مانند چین،‌ روسیه و هند از گذشته مراوداتی با ما داشته و دارند که باید ادامه پیدا کند.

وی با بیان این‌که امروز اعلام می‌شود اگر قیدهای جهانی را رعایت نکنیم، کشوری با ما رابطه نخواهد داشت، عنوان کرد: در حال حاضر مشاهده می‌کنیم بر خلاف آمریکا کشورهایی دیگر اعلام همکاری با ما می‌کنند و توجهی هم به این کشور ندارند.

نوبخت با اشاره به رفتار برخی از جریان‌های تندرو در داخل و همسویی آنان با رئیس‌جمهور آمریکا گفت: برخی در داخل خواست دشمنان را تکرار می‌کنند و در فضای مجازی و تریبون‌ها دست به تخریب دولت می‌زنند و چشم‌شان را بر واقعیت‌ها می‌بندند و زندگی میلیون‌ها نفر را که در این کشور زندگی می‌کنند، به خطر می‌اندازند.

وی تاکید کرد: نباید از افرادی که با لباس‌های مختلف مطالبی را ضد منافع ملی مطرح می‌کنند، باشیم. نباید غفلت کنیم و اجازه بدهیم هرکسی دهانش را باز کند هرچیزی که می‌خواهد بگوید.

نماینده مردم تهران در دهمین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وظیفه واحدهای اطلاعاتی است که چنین افرادی را شناسایی کند و با تندورها که منافع ملی را به خطر می‌اندازند، برخورد لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: نباید کاری کنیم بحثی که با آمریکا داریم را با سایر کشورها هم داشته باشیم، اجازه ندهیم برخی کاری کنند تا بقیه هم به جان ما بیفتند.

نوبخت خاطرنشان کرد:‌ برخی فکر می‌کنند اگر امروز دولت را تضعیف کنند، خودشان به جای دولت خواهند آمد درصورتی که نمی‌دانند دولت و نظام به یکدیگر متصل هستند و دولت موتور نظام است که اگر از کار بیفتد نظام هم آسیب می‌بیند.

وی ادامه داد: دوستان نادان با تکرار اقدامات دشمنان دانا می‌خواهند کاری کنند که نظام از کار بیفتد برای همین هم باید مراقب باشیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این شرایط فقط نباید بر وزراتخانه‌های اقتصادی نظارت داشته باشیم و سایر وزرات‌خانه هم باید در این شرایط فعال‌تر عمل کنند، گفت: به طور مثال وزرات ارشاد باید شبانه روز به فکر فرهنگ‌سازی مردم در این شرایط باشد و یا وزرات علوم باید با اساتید دانشگاه جلساتی را داشته باشد تا آن‌ها راه و ساز و کار مناسب ارائه دهند.

وی ادامه داد: امروز سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها وظایف سنگینی دارند. مسئولان باید بدانند برای زندگی میلیون‌ها نفر تصمیم می‌گیرند. ما به عنوان نماینده ملت باید ساز وکار مناسبی ارائه دهیم و نظر مردم را بخواهیم چون برای جن و پری در این ممکلت تصمیم نمی‌گیریم.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.