انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 90649 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۲۲ - 15:40
 سياسيون خاص آباني
شخصيت‌هاي سياسي كه در آبان به دنيا آمده‌اند، هركدام تاثيرگذاري‌هاي فراواني در تاريخ ايران داشته‌اند

سياسيون خاص آباني

چندي از رسانه‌ها و مراجع رسمي و غير رسمي درباره برخي خصوصيات بارز آباني ها سخن گفته‌اند كه از بارزترين آن‌‌ها مي‌توان به مرموز بودن،از حمایت دیگران لذت ‌بردن، حسود و تودار اشاره كرد.

قانون- مريم چهارد‌ولي

دراين روزها خبرهاي متفاوتي مبني بر ولادت سياستمداران كشور كه در آبان به دنيا آمدند به گوش مي رسد. از جمله شخصيت هاي تاثير گذار در كشورهاي مختلف، رييسان جمهور هستند كه در ايران نيز دو رييس جمهور  پيشين و فعلي كشور كه هر دو زاده سمنان هستند، تاريخ تولدشان آبان است و اين مي‌تواند تا حدودي قابل توجه باشد. همچنين برخي از شخصيت‌هاي سياسي و تاريخ‌ساز كشورمان نيز در اين ماه به دنيا آمده‌اند كه با توجه به بخشي از ويژگي‌هاي آن‌ها به نظر مي رسد كه پيشگويي‌ها در رابطه با متولدين اين ماه تا حدودي صحت داشته باشد. چندي از رسانه‌ها و مراجع رسمي و غير رسمي درباره برخي  خصوصيات بارز آباني ها سخن گفته‌اند كه از بارزترين آن‌‌ها مي‌توان به مرموز بودن،از حمایت دیگران لذت ‌بردن، حسود و تودار اشاره كرد.برخي ديگر نيز مدعي هستند كه متولدين اين ماه با کسانی که حس اعتماد داشته باشند ،کنار می‌آیند و همراه مي‌شوند.آن ها  برای انجام کار‌ها و رسیدن به خواسته‌های خود در زندگی، گاهی نسنجیده و آنی عمل می‌کنند و درواقع، به همان سرعتی که دل می‌بازند، به همان سریع‌تر دل می‌کنند و بايد پا به پای آبان‌ ماه ها پیش رفت تا به مشکل بر نخورد. طبق طالع‌بيني ها جهاني، متولدین این ماه بيشتر افرادی با ادب و اندیشه، هنرمند و هنرشناس ، سخاوتمند ، مردم دوست ، سخن سنج و خوش برخورد ، خوشگذران، دارای روحیه مثبت ، اهل معاشرت ،خوش بین ، دارای اندیشه‎ای باز ، از نظر شغلی استعداد پست وزیری، مدیریت ، ریاست ، رهبری ، سیاست و... را دارند. از لحاظ زندگی مشترک و خانوادگی ، افردی واقع بین ، مثبت اندیش و در ایجاد و برقراری آرامش در خانواده و تربیت فرزندان موفق ، از لحاظ اقتصادی نیز کم و بیش موفق و دارای موقعیت مالی خوب هستند. در امور اجتماعی افرادی مثبت و خیرخواه ، در امور سیاسی موفق ، بيشتر طالب مشاغلی هستند که در ارتباط با رفاه عمومی و آسایش دیگران باشند.در همين حال و با توجه به خصوصياتي كه گفته شد در اين گزارش 10 نفر از افراد وسياستمداران ايراني و خاص كه در تاريخ تاثيرگذار بوده اند و دراين ماه به دنيا آمدند را به شما معرفي مي‌كنيم.

آيت‌ا... سید محمد حسینی بهشتی

متولد دوم آبان ۱۳۰۷ در اصفهان است. او سیاستمدار و دومین ريیس دیوان عالی کشور پس از انقلاب ایران در سال 1357 شد .شهيد بهشتي،  نخستین دبیرکل حزب جمهوری اسلامی و نایب‌ريیس مجلس خبرگان رهبري بود. از وي به عنوان يك نظریه‌پرداز زمينه  ولایت فقیه نام مي برند . ايشان  نقش بسیار مهمی در استقرار جمهوری اسلامی در ایران داشتند و در نهايت باتوجه به كينه‌هايي كه از وي وجود داشت، درهفتم تیر ۱۳۶۰ و در پی انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی شهيد شد.

سید محمد مهدی طباطبایی

متولد ۱۵ آبان ۱۳۱۵ در رفسنجان بود. او  در ادوار دوم، سوم و هفتم مجلس شورای اسلامی حضور داشته است .سید محمدمهدی طباطبایی پس از پیروزی انقلاب سمت‌های مختلفی از جمله سرپرستی زندان قصر، دادستانی کل انقلاب مازندران و نمایندگی مجلس را برعهده داشت. وی روحانی مجتهد و خطیب و  استاد اخلاق بود. او در مناسبت‌های گوناگون، در برنامه‌های تلویزیونی صداوسيما به بحث‌های اخلاقی می‌پرداخت. وي  پس از تحمل یک دوره بیماری  ریوی در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ از دنيا رفت. وي آیت‌ا... هاشمی را شهید می‌خواند و اعتراضات به رفتارهاي احمدي نژاد  داشتند.

 

سید ابوالقاسم کاشانی

متولد28 آبان سال  ۱۲۶۴ در تهران است؛ او فعال سیاسی در دهه ۲۰ و سال‌های آغازین دهه ۳۰ بود.
 گفته مي شود كه کاشانی به همراه مصدق در موفقیت و همگان شدن مردم درملي شدن صنعت كوشش هاي بسياري كرد .

 

محسن هاشمی بهرمانی

زاده دوم آبان ۱۳۴۰ در قم است.محسن هاشمی رفسنجانی، پسر بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی و ريیس شورای شهر تهران است. او ۱۳ سال ریاست هیات‌مدیره و مدیرعاملی شرکت متروی تهران را بر عهده داشت. وی در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران به عنوان نفر اول لیست امید از طرف اصلاح‌طلبان معرفی شد. گفتني است او در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، گزینه اصلی اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران بود که در نهایت مغلوب محمدباقر قالیباف شد و همچنان به اين جايگاه نظر دارد.

محمود احمدی‌نژاد

 متولد ۶ آبان ۱۳۳۵ در گرمسار است. او ششمين رييس جمهور ايران از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲بود. وی همچنین از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ اولین استاندار اردبیل و از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ شهردار تهران بود. او هم‌اکنون عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و دانشیار دانشگاه علم و صنعت ایران است. محمود احمدي نژاد را همه ايران و شايد بتوان گفت دنيا با اقدامات ناگهاني و غير قابل پيش‌بيني مي‌شناسند و اين روزها رويكردهايي كه وي در قبال برخي سياست‌هاي و شخصيت‌هاي جمهوري اسلامي اتخاذ مي‌كند نيز برگرفته از تصميماتي است كه در تاريخ رياست خود گرفته است.

علي فلاحيان

متولد اول آبان 1328 درشهرستان نجف آباد است. او نماينده مجلس و وزير اطلاعات  دوره آقاي هاشمي رفسنجاني بود.دوره ریاست فلاحیان بر وزارت اطلاعات در کابینه علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، یکی از پرتنش‌ترین و پرانتقادترین دوران فعالیت این وزارتخانه از سوی جریان‌های روشنفکری ارزیابی می‌شودكه قتل هاي زنجيره‌اي وكشته شدن سعید امامی  درآن دوره بوده است .

شهرام جزایری‌عرب

او متولد ۲۰ آبان ۱۳۵۱ در تهران است. او تاجر و فعال اقتصادی  در ايران بود که در سال ۱۳۸۱ در ۲۹ سالگی و در جریان بزرگ‌ترین و جنجالی‌ترین پرونده فساد اقتصادی ایران بعد از انقلاب اسلامي به جرم مفسد اقتصادي  بازداشت شد. اتهامات او عبارت بودند از: ۱- تحصیل مال از طریق نامشروع ۲- پرداخت رشوه به دفعات و به افراد مختلف ۳- تحصیل معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی به صورت متقلبانه ۴- اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی ۵- تصرف غیرمجاز در اموال و وجوه توقیف شده ۶- خروج غیرمجاز از مرزهای کشور و فرار از زندان. شهرام جزایری، ۱۱ مهر ۱۳۹۴ پس از گذراندن ۱۳ سال حبس از زندان آزاد شد. او پس از آزادی از زندان در سال ۹۶ فعالیت اقتصادی خود را شروع کرد و در تلاش بود تا بانک بین‌المللی شهرام  را تاسيس كند .وي  در تاریخ ششم مرداد سال ۱۳۹۷  حین خروج غیرقانونی ازكشور در مرز بازرگان توسط نیروهای گمرک شناسایی  و بازداشت شد.

اسفندیار رحیم‌مشایی

متولد 21 آبان ۱۳۳۹ در  رامسر  است که در دولت نهم، معاون ريیس‌جمهور و ريیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود. وی در ابتدای کار دولت دهم، در تیر ۱۳۸۸ معاون اول ريیس‌جمهور شد كه بعداز  یک هفته از سوي رهبر، توصيه به بركناري او شد كه وي از این سمت خود استعفا داد و ساعتی بعد از سوی محمود احمدی‌نژاد به عنوان ريیس دفتر ریاست جمهوری منصوب شد. مشايي نيز حواشي فراواني ايجاد كرده بود و دشمنان زيادي نيز داشت و در مسائل مختلف در كنار محمود احمدي نژاد مي‌ايستاد، مي‌توان گفت كه محرم رييس دولت‌هاي نهم و دهم بود.

حسن روحانی

او با  نام پیشین حسن فریدون؛ متولد  ۲۱ آبان ۱۳۲۷‏ در سرخه، استان سمنان است.
هم اكنون رييس دولت جمهوري اسلامي ايران است كه سياست‌ها و رويكردهاي وي براي همه مردم ايران بارز است و نيازي به توضيح درباره ساختار شخصيتي وي وجود ندارد.

محمدرضا پهلوی

 متولد چهارم آبان ۱۲۹۸ در تهران است. او به محمدرضا شاه شهرت داشت و دومین پادشاه از خاندان و آخرین پادشاه ایران بود.
 او درتاريخ ۲۵ شهریور ۱۳۲۰ تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ بر ایران حکومت کرد. محمدرضاشاه اولین بار در پی اشغال ایران در جنگ جهانی دوم و  باکودتای ۲۸ مرداد به قدرت رسید و با انقلاب ۱۳۵۷ از حکومت برکنار شد.


عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.