انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 90952 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۲۸ - 19:50

مدارس خشتی و گلی برچیده می شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: بنای ما برچیدن مدارس خشتی و گلی تا پایان سال تحصیلی جاری و جایگزین کردن آن با مدارس ایمن و استاندارد در کشور است.

قانون-وزیر آموزش و پرورش گفت: بنای ما برچیدن مدارس خشتی و گلی تا پایان سال تحصیلی جاری و جایگزین کردن آن با مدارس ایمن و استاندارد در کشور است.

به گزارش قانون به نقل از ایرنا، محمد بطحائی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شاهین دژ افزود: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس، تغییر این گونه مدارس خشتی و گلی را برعهده می گیرد و توصیه ما بر این است منابع دیگری نیز برای تغییر مدارس کانکسی به مدارس استاندارد اختصاص یابد.
وی با بیان اینکه توسعه بدون نیروی انسانی محکوم به شکست است، اضافه کرد: در آموزش و پرورش، نیروی انسانی به ویژه معلم حرف اصلی توسعه را می زند.
بطحائی با اشاره به اینکه ارتقای صلاحیت و شایستگی یکی از برنامه های وزاتخانه است که تحقق آن بدون ایجاد انگیزه امکان ندارد، گفت: لایحه رتبه بندی معلمان مصوب و به هیات دولت ارسال شده و با حمایت نمایندگان مجلس می تواند موجب بهبود نظام پرداختی شود و در معلمان انگیزه ایجاد کند.
وی با بیان اینکه متوسط فضای آموزشی برای هر دانش آموز در کشور 5.2 متر است، افزود: این میانگین در آذربایجان غربی حدود چهار متر است که نشان می دهد استان در این حوزه با مشکل مواجه است.
وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: چهار استان را برای توسعه‌ فضای آموزشی در اولویت قرار داده ایم که آذربایجان غربی یکی از آنهاست که تلاش می کنیم آنها را به خط متوسط کشور برسانیم.
وی که به عنوان نماینده دولت به شهرستان شاهین دژ سفر کرده است، اظهار داشت: دشمنان هر روز و هر ساعت این 40 سال انقلاب، علیه آن توطئه کردند اما نظام همچنان در عرصه بین المللی حرف برای گفتن دارد.
بطحائی اضافه کرد: فشارهای دشمنان و در راس آن آمریکا در چند سال اخیر اوج گرفته و آنان شمشیر را از رو بسته اند تا نظام جمهوری اسلامی چهلمین سالگرد پیروزی خود را نبیند.
وی بیان کرد: در آبان ماه امسال مردم ایران اسلامی نشان دادند که به رغم همه سختی ها و فشارهای وارده اقتصادی همچنان خط قرمزشان، نظام اسلامی می باشد.
بطحائی با بیان اینکه ایران اسلامی دارای مردمی بی مانند در جهان و تاریخ است، اضافه کرد: صبر و استقامت در برابر سختی ها مهمترین ویژگی مردم کشور است.
وی با بیان اینکه کشورها برای تامین منابع در آمدی نیازمند چند منبع از جمله نفت هستند، گفت: این منابع درآمدی کشور تحت تاثیر برخی سخت گیری ها خواهد بود و سخت گیری هایی که در زمینه تبادلات بانکی انجام می شود، از این موضوعات متاثر خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه اغلب صادرات انجام شده کشور باید از طریق سیستم مالی به کشور باز گردد، گفت: بانک هایی که باید این کار را انجام دهند، وقتی در دایره تحریم قرار می گیرند نمی توانند به سادگی پول را وارد سیستم کنند.
نماینده رییس جمهوری در شاهین دژ بیان کرد: به فرمایش رهبر معظم انقلاب، آزموده را آزمودن خطاست؛ پیش از این در کشور شرایط بسیار سخت تری طی شده و نشانه های شکست آمریکا در ماه های اخیر مشهود بوده است.
وی با بیان اینکه این سخت گیری ها آثاری را برجای می گذارد و این آثار را با صبوری، ایمان و اعتقادات می توان پشت سر نهاد، افزود: ایران اسلامی کشوری با منابع فراوان بوده که در کمتر کشوری این منابع و فرصت ها را می توان یافت.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: با نیرو و سرمایه انسانی توانمند و ویژگی های مدیریتی توانمند می توان از این مواهب و ثروت های الهی بیشترین بهره را برد و ظرفیت های بالفعل را به بالقوه تبدیل کرد.
وی با انتقاد از نبود مسیر مواصلاتی مناسب در مسیر تکاب و شاهین دژ گفت: سرمایه گذاران به خاطر نبود این مسیر مواصلاتی از سرمایه گذاری در منطقه منصرف می شوند.
وی با بیان اینکه مردم فشارهای مختلفی را با روی گشاده اعم از بیکاری و فشار اقتصادی متحمل می شوند، افزود: با شناخت عمیق از پتانسیل های موجود کشور می توان با روش های مناسب این مشکلات را کاهش داد.
نماینده رییس جمهوری ادامه داد: با تدبیر همه دولتمردان و مدیران ارشد کشور می توان با هزینه کمتری از این سختی ها عبور و مسیر رشد و بالندگی کشور را دنبال کرد.
به گزارش ایرنا دکتر روحانی در سفر یکروزه خود به آذربایجان غربی بعد از سخنرانی در جمع مردم استان در ورزشگاه شهید چمران خوی، در مراسم افتتاح طرح های عمرانی و درمانی از جمله راه آهن ارومیه شرکت و در جمع اعضای شورای اداری و نخبگان آذربایجان غربی سخنرانی خواهد کرد.
افتتاح راه آهن مراغه - ارومیه و آغاز سفر شهروندان ارومیه ای با استفاده از خط ریلی، بهره برداری از طرح های درمانی در شهرهای ارومیه و خوی در راستای ارائه خدمات به شهروندان از جمله طرح های در نظر گرفته شده برای سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی است.
جلسه با نخبگان و فعالان حوزه های مختلف، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با نمایندگان رسانه ها از دیگر برنامه های سفر یکروزه رییس دولت دوازدهم به آذربایجان غربی است.
نخستین دور سفر استانی دکتر حسن روحانی به آذربایجان غربی در اواسط خردادماه سال 1395 انجام شد و در آن 17 هزار میلیارد ریال طرح به تصویب رسیده بود که نزدیک به 80 درصد آن اجرایی شده است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.