انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 91369 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۰ - 18:55

دستور آماده باش به امدادگران در غرب کشور

طبق آخرین اطلاعات هواشناسی به علت بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد، به همین علت امدادگران دستور آماده باش گرفتند.

قانون- طبق آخرین اطلاعات هواشناسی به علت بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد، به همین علت امدادگران دستور آماده باش گرفتند.

به گزارش قانون به نقل از ایرنا، آب و هوا در فصل های سرد سال هر روز متغیر است؛ یک روز نگرانی برای هوای ناسالم وجود دارد، روز دیگر ممکن است باد و باران شود و همه نگران سیل شوند.
کیفیت هوای تهران امروز (شنبه) با وجود کاهش 19 عددی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2،5 میکرون نسبت به روز گذشته با شاخص 110 همچنان برای گروه های حساس ناسالم است.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2،5 میکرون هوای پایتخت در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز از 129به 110 کاهش یافته است.
در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 77 به 66 و آلاینده منوکسیدکربن نیز از 31 به 24 کاهش یافته است؛ اما بر اساس اعلام سازمان هواشناسی این آلودگی به مدد باد و باران رفتنی است.
طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی هواشناسی (روز جاری) بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه گزارش شده که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.
همچنین طبق اطلاعات دریافتی از سامانه های هواشناسی بارش برف در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی غرب، شمال غرب و مسیرهای کوهستانی نیمه غربی البرز و شمال استان های زنجان، قزوین و اردبیل گزارش شده که احتمال لغزندگی جاده ها در استان های یادشده امکانپذیر است.

* خطر سیلاب در کمین است
شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: بر اساس اطلاعیه هواشناسی تمام پایگاه های امدادی در استان های که احتمال شدید باران را دارند، در آماده باش ویژه هستند.
وی افزود: در فصول سرد سال تمام پایگاه های امدادی جاده ای هلال احمر در آماده باش هستند اما در استان هایی که احتمال شدت بارش وجود دارد، پایگاه ها در آماده باش ویژه قرار می گیرند.
فتحی گفت: بر اساس این اعلام از ابتدای هفته تمام پایگاه های امدادی استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان و اردبیل در آماده باش ویژه هستند.

*واژگونی مرگبار پراید در بابل
امروز خبر دیگر اورژانس، واژگونی پراید در بابل بود. پس از دریافت گزارش این حادثه مرکز اورژانس بابل کارشناسان فوریت های پایگاه اورژانس به محل حادثه اعزام شدند، در این حادثه خودرو پراید بر اثر سرعت زیاد واژگونی شد. سرنشین خودرو پراید که زن 45ساله ای بود، به علت شدت جراحات و خونریزی فاقد علائم حیاتی بود و تلاش های کارشناسان فوریت ها اورژانس برای احیای او ثمری نداشت. با این حال او را به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل کردند. متاسفانه تلاش های کادر درمانی بیمارستان هم ثمری نداشت.
همچنین راننده خودرو که مردی 50 ساله بود و زن 59 ساله سرنشین دیگر خودرو بودند دچار ترومای سر و کتف و شدند کارشناسان فوریت های پزشکی اورژانس پس از اقدامات پزشکی اولیه به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل کردند.

* پلیس به کوهستان می رود
همان طور که از نام پلیس کوهستان پیداست، مأموران این پلیس در کوهستان‌ها مستقر شدند و نسبت به تأمین نظم و امنیت شهروندان و برخورد با مجرمان و مزاحمان اقدام می کنند.
برخی مأموران پلیس کوهستان مسلط به اسکی هستند. این افراد در محل‌هایی که امکان استفاده از اسکی وجود داشته باشند، مانند پیست‌های اسکی حضور خواهند داشت و نسبت به تأمین نظم و امنیت شهروندان در آن محل اقدام خواهند کرد.
در حال حاضر بسیاری از زیرساخت‌ها برای مأموران پلیس کوهستان فراهم شده است و به زودی حضور پلیس در نقاطی که خلاء وجود داشته باشد نیز افزایش خواهد یافت.

* باند جعل مدارک تحصیلی متلاشی شد
خبر دیگر اینکه یک باند جعل مدارک تحصیلی در خراسان رضوی با فعالیت پلیس متلاشی شد و سر شاخه و 4 تن از اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی و مهارتی، به همت پلیس فتا خراسان رضوی، مقام قضایی و کارشناس هیئت نظارت و ارزیابی مدارک دانشگاهی، شناسایی و دستگیری شدند.
این افراد از طریق فعالیت گسترده تبلیغاتی در فضای مجازی با ادعای صدور مدارک دانشگاهی و مهارتی، انواع تاییدیه های جعلی برای تقویت رزومه مهاجرت و استخدام و ... اعتماد کاربران و افراد متقاضی را جلب و از این راه کلاهبرداری می کردند.
متهم اصلی با سوء استفاده از سوابق کاری گذشته خود که معاون قبلی یکی از موسسات آموزشی بود، پس از کناره گیری از شغل با تاسیس شرکت به همراه فرزند و عروسش از سال 90 تا کنون در زمینه صدور مدارک تحصیلی فعالیت داشته است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.