انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
كرباسچي، مشاور روحاني را دروغگو خواند
این حرکت در جمهوری اسلامی چه‌معنایی دارد!
تاريخچه توليد پادكست به چه زماني بازمي‌گردد؟!
علي‌مطهري متوسل به كف‌گرگي‌شد
جزييات ديدار ديروز قاليباف و رئيسي خبري شد
اولین مخالف خوان، واقعیت‌های جامعه است!
سناريوي وحشـت
پارسا ، محرك « اصلاح ‌اصلاحات»
موشكافي استثناهاي قانون منع بكارگيري
تلگرام با دستور روحانی فیلتر شد
علي‌لاريجاني از برنامه دشمن براي كشور پرده برداشت
طايفه گري باعث شده شايسته سالاري ازبين برود
ابراهيم رئيسي درباره اعدام‌هاي سال ۶۷ سخن گفت
ماهي‌گيران آب‌هاي گل آلود!
نوه امام درباره عكس حاشيه‌ساز توضيح داد
استاد دانشگاه امام‌حسين(ع) رييس شبكه افق شد
سخن‌ گفتن مشاور فرهنگي روحاني از حصر
دومينوي حذف مشاوران روحاني
خدا رحم کرد رييس‌جمهور نشدم
تقسیم بندی ایجاد امنیت مرزي، برای جلوگیری از موازی کاری است
نقد درون جرياني
ده جمنا دیگر نمی‌تواند جمعنا شود
آیت الله وحید قائل به مرجعیت و حوزه مستقل هستند
ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مبارزه باپولشویی
با تحریم ایران خیلی‌ها در امان نخواهند ماند
باید از حرکت های نمایشی پرهیز کرد
رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده است
۱۰ نفر از نهاد ریاست‌جمهوری رفتند
اظهارات محمودصادقی را پیگیری می‌کنیم
کل اروپا به اندازه ایران دانشگاه ندارد
شوق و انگیزه از جریان دانشگاهی گرفته شده است
پر و بال عافیت‌‌طلبی مسئولان باز شده‌ است
دیدگاه جهانگیری درباره دانشجو
رأی مجلس به CFT خودتحریمی نیست
دولت فعالانه‌تر عمل کند
آمار مجروحان حادثه تروریستی چابهار
دولت و مجلس باید هم افزایی داشته باشند
اگر از تاریخ عبرت نگیریم ضرر می‌کنیم
تحريم ها منابع مالي دولت را محدود كرده‌است
جنبش دانشجویی از رمق افتاده‌است
واکنش حبیبی به سخنان حجاریان درباره دولت روحانی
باید بر اساس تورم 120 درصدی حقوق افزایش یابد
افزایش20درصدي حقوق جوابگوی تورم کمر شکن نیست
راز سکوت در برابر هجمه تندروها به وزيرجوان
منت ۲۰درصدي زير فشار ۴۰ درصدي!
شيطنت موشكي!
در مذاکرات هسته‌ای از زبان سرخه‌ای استفاده کردیم
درخواست جمعی ازاصلاح‌طلبان ازجهانگیری
نمایندگان استان اصفهان استعفا کردند
تمایل رئیس مجلس به هر دو طیف قابل پذیرش نیست
بیشتر
کد خبر: 91523 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۳ - 16:20

اعزام ۵۸ ناوگروه رزمی به منطقه اقیانوس هند و عدن

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه تاکنون ۵۸ ناوگروه رزمی به منطقه شمال اقیانوس هند و خلیج عدن اعزام کرده‌ایم، گفت: کارهای پایه ای را در سواحل مکران شکل دادیم که تداوم آن احیای قدرت و تمدن دریایی ایران اسلامی است.

قانون- فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه تاکنون ۵۸ ناوگروه رزمی به منطقه شمال اقیانوس هند و خلیج عدن اعزام کرده‌ایم، گفت: کارهای پایه ای را در سواحل مکران شکل دادیم که تداوم آن احیای قدرت و تمدن دریایی ایران اسلامی است.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش شامگاه دوشنبه ۱۲ آذر در دیدار با وابستگان نظامی کشورهای مختلف که در ستاد این نیرو برگزار شد، گفت: بسیار خرسندم که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی روز حماسه ایثار و فداکاری همکارانم در عرشه ناو موشک انداز پیکان میزبان شما عزیزان هستم.

وی افزود: هنگامی که به پشت سر نگاه می‌کنیم، ۴۰ سال شکوه و افتخار و عظمت را شاهد هستیم که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دوشادوش ملت عزیز ایران و همگام با انقلاب آن را خلق کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: آغاز دهه اول انقلاب زیر بار فشارهای مختلف مانند ترور، ناامنی و تحریم همراه بود، هنگامی که این ابزار نتوانست ملت ایران را در مسیر استقلال و آزادی و تکیه بر جمهوری اسلامی متوقف کند جنگ تحمیلی را به ملت ایران تحمیل کردند، جنگ با تایید و حمایت آمریکای جنایتکار و همپیمانان اروپایی او و با حمایت ایادی منطقه ای استکبار جهانی در حالی به جمهوری اسلامی تحمیل شد که هنوز بسیاری از ساختارهای حکومتی، اجتماعی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و نظامی شکل نگرفته بود.

امیر خانزادی گفت: برای اولین بار در تاریخ ایران سیلی محکمی به دشمنان زده شد و حماسه هفتم آذر ماه در شصت و هفتمین روز از دفاع مقدس، برگ زرینی در کارنامه پر افتخار نیروی دریایی ارتش است.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت ۳۴ روزه تکاوران دریایی در خرمشهر عملیات مروارید و نابودی نیروی دریایی دشمن و انهدام سکوهای نفتی دشمن و اسکورت موفق ده‌ها فروند کشتی تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران، همگی گواه این شکوه و افتخار است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به تحریم های دشمنان علیه ایران، گفت: دهه دوم انقلاب زیر بار تحریم ها در شرایطی برای نیروی دریایی سپری شد که برای تامین قطعات و تداوم حضور در دریا نیازمند بیرون بودیم، اما با تلاش بی وقفه به تجهیزات موجود عمر انقلابی داده شد و این در شرایطی بود که هیچ کشوری حاضر به همکاری با ما نبود در آن شرایط آموختیم که باید روی پای خود بایستیم و حاضر نشدیم هیچ امنیت عاریه ای را بپذیریم.

دریادار خانزادی گفت: لذا تحریم‌ها را زیر پا گذاشتیم و خودمان ساختیم و با اتکا به ظرفیت‌های ملی نیروهای انسانی را با بهره گیری از آموزه‌های دینی و انقلابی خودمان تربیت کردیم. نسل انقلابی را طوری تربیت کردیم که با عزت، افتخار، ایمان، شجاعت و دانش به صورت حرفه‌ای در دریا حضوری مقتدرانه داشته باشند.

وی افزود: دهه سوم انقلاب با خیز بلند نیروی دریایی برای ساخت تجهیزات دفاعی مورد نیاز آغاز شد، جماران، دماوند، ناوهای موشک انداز، زیردریایی های کلاس غدیر و هر آنچه را برای حضور با اقتدار در دریا لازم بود را خودمان ساختیم تا به نیروی دریایی اقیانوسی تبدیل شویم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه سخنان خود به تلاش‌های نیروی دریایی ارتش برای مقابله با دزدی دریایی اشاره کرد و گفت: مبارزه با دزدی دریایی را بطور کاملا مستقل و در غربت کامل هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای دریایی کشور برای دستیابی به امنیت و آزادی کشتیرانی با جدیت انجام دادیم و تا امروز ۵۸ ناوگروه رزمی را به منطقه شمال اقیانوس هند و خلیج عدن اعزام کردیم؛ در این زمینه آن قدر موفق بودیم که جامعه جهانی نتوانست تقدیرمان نکند، سازمان جهانی دریانوردی تقدیرنامه های پیاپی و به نام ناوشکن های ایرانی صادر کرد.

دریادار خانزادی گفت: دهه چهارم انقلاب مملو بود از اقدامات بدون توقف و سازندگی و ما در این دهه پرچمدار توسعه سواحل مکران شدیم و تمدن دریایی ایران اسلامی را احیا کردیم و کارهای پایه ای را در این منطقه شکل دادیم که تداوم آن احیای قدرت دریایی ایران اسلامی را برای دستیابی به امنیت جمعی در منطقه میسر می‌سازد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی زیردریایی غدیر ۹۵۵ نسل جدید و ناوشکن تمام ایرانی سهند را به ناوگان جنوب ملحق و در پی آن ناوشکن دنا را به ناوگان دریایی کشور ملحق می کنیم.

وی افزود: همچنین ناوشکن دماوند پس از احیا تا چند ماه آینده دوباره به نیروی دریایی ملحق خواهد شد.

فرمانده نداجا گفت: کجایند یاوه گویان که ببینند زیر تحریم‌های مضحک شان نهال انقلاب اسلامی تنومند شده است. آنها نفهمیدند که ما باور داریم وعده الهی حق است و امروز با بیداری اسلامی در منطقه که الهام گرفته از حرکت رو به رشد ملت ایران است در سرازیری افول افتاده‌اند.

وی افزود: بی‌آبرویی و خفت چیزی است که طی این ۴۰ سال نصیب آمریکا و همپیمانانش شده است و عظمت و شکوه و افتخار نتیجه ایستادگی و ایثار و از خود گذشتگی ملت بزرگ ایران و نیروهای مسلح است. امروز پرچم پرشکوه ایران اسلامی بر عرشه ناوشکن های ایران در عرصه اقیانوس‌ها در اهتزاز است و افتخار می‌کنیم که مظهر اقتدار ملت ایران در دریا هستیم.

امیر خانزادی در ادامه تصریح کرد: ۴۰ سال گذشت و امروز نسل انقلاب فرزندان و سربازان ولایت، آنهایی که در گهواره‌ها بودند اکنون سرپنجه‌ها هستند و انگشتان آنها بر روی ماشه است. فرزندان جسور ایران اسلامی با اقتدار و صلابت در دریا حضور دارند تا دشمن حتی فکر تجاوز به مرزهای ایران اسلامی را به ذهنش خطور ندهد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، فرمانده نداجا تصریح کرد: این شکوه و افتخار و عظمت و استقلال را مدیون انقلاب و ملت بیدار و در صحنه ایران اسلامی هستیم و با مشت محکم ایستاده ایم تا پاسخی دردآور برای دشمنان ملت و نظام در دریا باشیم.

وی در پایان افزود: این همه شکوه و افتخار قطعاً در سایه همکاری دوستان و همسایگان خوبمان محقق شده است و نویدبخش صلح و دوستی و امنیت جمعی برای منطقه و جهان است با افتخار دستان گرم و قابل اعتماد دوستان و همسایگان مان را برای توسعه تعاملات و تلاش هماهنگ و احترام متقابل به منافع جمعی می فشاریم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.