انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
كرباسچي، مشاور روحاني را دروغگو خواند
این حرکت در جمهوری اسلامی چه‌معنایی دارد!
تاريخچه توليد پادكست به چه زماني بازمي‌گردد؟!
علي‌مطهري متوسل به كف‌گرگي‌شد
جزييات ديدار ديروز قاليباف و رئيسي خبري شد
اولین مخالف خوان، واقعیت‌های جامعه است!
سناريوي وحشـت
پارسا ، محرك « اصلاح ‌اصلاحات»
موشكافي استثناهاي قانون منع بكارگيري
تلگرام با دستور روحانی فیلتر شد
علي‌لاريجاني از برنامه دشمن براي كشور پرده برداشت
طايفه گري باعث شده شايسته سالاري ازبين برود
ابراهيم رئيسي درباره اعدام‌هاي سال ۶۷ سخن گفت
ماهي‌گيران آب‌هاي گل آلود!
نوه امام درباره عكس حاشيه‌ساز توضيح داد
استاد دانشگاه امام‌حسين(ع) رييس شبكه افق شد
سخن‌ گفتن مشاور فرهنگي روحاني از حصر
دومينوي حذف مشاوران روحاني
خدا رحم کرد رييس‌جمهور نشدم
تقسیم بندی ایجاد امنیت مرزي، برای جلوگیری از موازی کاری است
نقد درون جرياني
ده جمنا دیگر نمی‌تواند جمعنا شود
آیت الله وحید قائل به مرجعیت و حوزه مستقل هستند
ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مبارزه باپولشویی
با تحریم ایران خیلی‌ها در امان نخواهند ماند
باید از حرکت های نمایشی پرهیز کرد
رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده است
۱۰ نفر از نهاد ریاست‌جمهوری رفتند
اظهارات محمودصادقی را پیگیری می‌کنیم
کل اروپا به اندازه ایران دانشگاه ندارد
شوق و انگیزه از جریان دانشگاهی گرفته شده است
پر و بال عافیت‌‌طلبی مسئولان باز شده‌ است
دیدگاه جهانگیری درباره دانشجو
رأی مجلس به CFT خودتحریمی نیست
دولت فعالانه‌تر عمل کند
آمار مجروحان حادثه تروریستی چابهار
دولت و مجلس باید هم افزایی داشته باشند
اگر از تاریخ عبرت نگیریم ضرر می‌کنیم
تحريم ها منابع مالي دولت را محدود كرده‌است
جنبش دانشجویی از رمق افتاده‌است
واکنش حبیبی به سخنان حجاریان درباره دولت روحانی
باید بر اساس تورم 120 درصدی حقوق افزایش یابد
افزایش20درصدي حقوق جوابگوی تورم کمر شکن نیست
راز سکوت در برابر هجمه تندروها به وزيرجوان
منت ۲۰درصدي زير فشار ۴۰ درصدي!
شيطنت موشكي!
در مذاکرات هسته‌ای از زبان سرخه‌ای استفاده کردیم
درخواست جمعی ازاصلاح‌طلبان ازجهانگیری
نمایندگان استان اصفهان استعفا کردند
تمایل رئیس مجلس به هر دو طیف قابل پذیرش نیست
بیشتر
کد خبر: 91524 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۳ - 16:30

آخرین تصمیمات هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی پرونده شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده تهران در جلسه این هیات خبر داد و گفت که توصیه‌ها و گلایه هایی به ما رسیده است مبنی بر این که برخی از مطالب مطرح شده از سوی نمایندگان هماهنگی با مصوبات اعلامی ندارد و از مستندات کافی برخوردار نیست.

قانون-سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان از بررسی پرونده شکایت شورای نگهبان از محمود صادقی نماینده تهران در جلسه این هیات خبر داد و گفت که توصیه‌ها و گلایه هایی به ما رسیده است مبنی بر این که برخی از مطالب مطرح شده از سوی نمایندگان هماهنگی با مصوبات اعلامی ندارد و از مستندات کافی برخوردار نیست.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، محمدجواد جمالی در حاشیه جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری به ارائه توضیحاتی از آخرین تصمیمات هیات نظارت بر رفتار نمایندگان پرداخت.

وی گفت: اولین موضوع بررسی پرونده شکایت شورای نگهبان از آقای صادقی نماینده تهران بود. شکایت مربوط به ادعاهای مطرح شده مبنی بر این که در برخی از پرونده شورای نگهبان اعمال نظر صورت می‌گیرد؛ بیان شده است شورای نگهبان شاکی است ما هم پیگیری می‌کنیم که در جلسه بعدی مستندات ارائه شود و هیات‌ نظر دهد که موضوع در چارچوب وظایف نمایندگی بوده یا خیر.

وی افزود: آقای صادقی در جلسه بعدی هیات حضور پیدا کرده و مستندات را ارائه می‌کند اگر شهودی هم درباره‌ی موارد ادعایی‌شان دارد می‌توانند حضور پیدا کنند.

جمالی گفت: قوه قضاییه درباره‌ی پرونده ۱۱ شکایت از آقای صادقی از هیات نظارت درخواست اعلام نظر کرده بود که هیات نظارت در مورد ۱۰ پرونده نظر قبلی خود را اصرار کرد و آن را به قوه قضاییه ارسال نمود. یک مورد مربوط به شکایت شورای نگهبان از آقای صادقی است که قرار است در جلسه بعدی اعلام نظر شود.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان موضوع بعدی را بررسی جلسه استیضاح ربیعی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان و اظهار کرد: فرزندان آقای ربیعی درباره‌ی ادعاهای مطرح شده علیه آنها در جریان جلسه استیضاح شکایت کردند. قرار است این موضوع با حضور نماینده مربوطه بررسی شود. مطالبی پیرامون فرزندان آقای ربیعی درباره‌ی شرکت‌هایی در خارج از کشور و انجام فعالیت‌های اقتصادی بیان شد. هیات تصمیم گرفت از نماینده مدعی برای ارائه مستندات دعوت کند.

وی افزود:‌ یکی دیگر از نمایندگان در همان جلسه استیضاح نیز ادعاهای دیگری را بیان کرد  که درباره‌ی فرزند یکی از مسئولان صندوق بازنشستگی بود. قرار شد مستندات را ارائه دهند که به دلیل عدم ارائه توضیحات کتبی این نماینده در جلسه بعدی حضور پیدا می‌کند.

جمالی اضافه کرد: موضوع دیگر مربوط به پرونده درگیری یکی از نمایندگان در فرودگاه با مامور پلیس راهنمایی رانندگی بود. هفته گذشته به نیابت از هیات نظارت در جلسه ناجا حضور پیدا کردم. همه ابعاد قضیه بررسی شد. ان‌شاء الله در جلسه بعد با حضور نماینده مربوطه اعضای هیات و نمایندگان ناجا بحث را خاتمه می‌دهیم و در این باره اطلاع رسانی می‌کنم.

وی ادامه داد: موضوع دیگر شکایت وزیر بهداشت از آقای قاضی‌پور بود که این به 6 ماه گذشته بر می‌گردد. آقای قاضی پور نماینده ارومیه سوالی از وزیر بهداشت درباره‌ی کالاهای پزشکی بخصوص درباره‌ی موادی که در دستگاه‌های دیالیز به کار گرفته می‌شود بحث‌هایی را مطرح کرد که باعث شکایت وزیر از او به قوه قضاییه و رئیس مجلس شد که به هیات نظارت برای بررسی ارجاع شد. چون بخشی از موضوع به کمیسیون اصل ۹۰ بر می‌گشت ما آن را به این کمیسیون ارسال کردیم. اخیرا اظهار نظری از کمیسیون اصل ۹۰ به ما ارجاع شد لذا در جلسه امروز آقای قاضی‌پور حضور پیدا کرد و درباره‌ی بحث‌های مربوط به دارو و تجهیزات پزشکی و مسائل مورد ادعا نظراتش را بیان نمود. در این باره هیات نظارت مصر بود که از کارشناسان حوزه پزشکی در خارج از مجلس نظرات را جویا شوند و سپس اظهار نظر نهایی کند.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به بررسی شکایت کامران نماینده اصفهان از کمیسیون برنامه گفت: آقای کامران معتقد است که برخی از مصوبات کمیسیون برنامه انحراف دارد. قرار شد در جلسه بعدی آقای تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه حضور پیدا کرده و مستندات را ارائه کند تا هیات نظرش را بیان نماید.

جمالی خاطر نشان کرد: پرونده بعدی درباره‌ی اظهار نظر حداقل دو نماینده در خصوص اعطای ۲۵۰۰ تابعیت آمریکا به فرزندان مسئولان و برخی از مسئولان بود که برخی از قوا بخصوص قوه مجریه به این موضوع معترض بودند. مقرر شد هیات نامه‌ای را به کمیسیون امنیت ملی بنویسد تا این کمیسیون درباره‌ی این قضایا اظهار نظر صریح نماید. خود کمیسیون امنیت هم در صورت صلاحدید می‌توانند از منابع امنیتی استعلام‌های لازم را داشته باشد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تاکید کرد:‌ توصیه‌ها و گلایه‌هایی به ما رسیده مبنی بر این که برخی مطالب مطرح شده با مصوبات اعلامی هماهنگی ندارد و یا برخی برخلاف منافع ملی کشور است. قرار شد ما اینها را با نمایندگان حل کنیم. قطعا نمایندگان دلسوز هستند اما ممکن است مطالبی مطرح شود که در شرایط ویژه کشور طرح آن به صلاح نباشد و یا ابهام داشته و از مستندات کافی و وافی برخوردار نباشد.

جمالی بررسی ادعای یکی از نمایندگان درباره‌ی کمیسیون اقتصادی را به عنوان یکی دیگر از پرونده‌های این هیات برشمرد و گفت: یکی از نمایندگان ادعایی را مطرح کرده بود که مثلا رانتی به برخی از اعضای کمیسیون اقتصادی داده شده تا آنها از استیضاح وزیری صرف نظر کند. قرار شد اصل مطلب چاپ شده از آن نماینده در یکی از روزنامه‌ها و صدای ضبط شده‌اش ارائه شود و بعد هیات نظرش را اعلام کند.

وی همچنین گفت که راهنمایی و رانندگی و پلیس راه هم از یکی از نمایندگان شکایتی را مطرح کردند که قرار است در جلسه بعدی توضیحات را ارائه کند.

جمالی در پایان اظهار کرد: با توجه به طولانی شدن بررسی برخی پرونده‌ها همچون پرونده جلسه استیضاح آقای ربیعی و تاکید قوه قضاییه در تعیین تکلیف هر چه سریعتر پرونده‌ها هیات نظارت تصمیم گرفت که بعد از تعطیلات مجلس در اولین جلسه در روز سه‌شنبه از صبح تا بعد از ظهر یعنی در جلسه‌ای حدود ۵ ساعت تکلیف پرونده‌ها را مشخص کند؛ منوط به این که موضوع خاصی در صحن مطرح نباشد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.