انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
كرباسچي، مشاور روحاني را دروغگو خواند
این حرکت در جمهوری اسلامی چه‌معنایی دارد!
تاريخچه توليد پادكست به چه زماني بازمي‌گردد؟!
علي‌مطهري متوسل به كف‌گرگي‌شد
جزييات ديدار ديروز قاليباف و رئيسي خبري شد
اولین مخالف خوان، واقعیت‌های جامعه است!
سناريوي وحشـت
پارسا ، محرك « اصلاح ‌اصلاحات»
موشكافي استثناهاي قانون منع بكارگيري
تلگرام با دستور روحانی فیلتر شد
علي‌لاريجاني از برنامه دشمن براي كشور پرده برداشت
طايفه گري باعث شده شايسته سالاري ازبين برود
ابراهيم رئيسي درباره اعدام‌هاي سال ۶۷ سخن گفت
ماهي‌گيران آب‌هاي گل آلود!
نوه امام درباره عكس حاشيه‌ساز توضيح داد
استاد دانشگاه امام‌حسين(ع) رييس شبكه افق شد
سخن‌ گفتن مشاور فرهنگي روحاني از حصر
دومينوي حذف مشاوران روحاني
خدا رحم کرد رييس‌جمهور نشدم
تقسیم بندی ایجاد امنیت مرزي، برای جلوگیری از موازی کاری است
نقد درون جرياني
ده جمنا دیگر نمی‌تواند جمعنا شود
آیت الله وحید قائل به مرجعیت و حوزه مستقل هستند
ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مبارزه باپولشویی
با تحریم ایران خیلی‌ها در امان نخواهند ماند
باید از حرکت های نمایشی پرهیز کرد
رفتار ترامپ نظامات حقوق بشر را له کرده است
۱۰ نفر از نهاد ریاست‌جمهوری رفتند
اظهارات محمودصادقی را پیگیری می‌کنیم
کل اروپا به اندازه ایران دانشگاه ندارد
شوق و انگیزه از جریان دانشگاهی گرفته شده است
پر و بال عافیت‌‌طلبی مسئولان باز شده‌ است
دیدگاه جهانگیری درباره دانشجو
رأی مجلس به CFT خودتحریمی نیست
دولت فعالانه‌تر عمل کند
آمار مجروحان حادثه تروریستی چابهار
دولت و مجلس باید هم افزایی داشته باشند
اگر از تاریخ عبرت نگیریم ضرر می‌کنیم
تحريم ها منابع مالي دولت را محدود كرده‌است
جنبش دانشجویی از رمق افتاده‌است
واکنش حبیبی به سخنان حجاریان درباره دولت روحانی
باید بر اساس تورم 120 درصدی حقوق افزایش یابد
افزایش20درصدي حقوق جوابگوی تورم کمر شکن نیست
راز سکوت در برابر هجمه تندروها به وزيرجوان
منت ۲۰درصدي زير فشار ۴۰ درصدي!
شيطنت موشكي!
در مذاکرات هسته‌ای از زبان سرخه‌ای استفاده کردیم
درخواست جمعی ازاصلاح‌طلبان ازجهانگیری
نمایندگان استان اصفهان استعفا کردند
تمایل رئیس مجلس به هر دو طیف قابل پذیرش نیست
بیشتر
کد خبر: 91626 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۴ - 19:51
راز سکوت در برابر هجمه تندروها به وزيرجوان

راز سکوت در برابر هجمه تندروها به وزيرجوان

عمده عملکرد وزیر جوان در حوزه کاری براي مثال، حمایت از گردش آزاد اطلاعات و حمایت از حریم خصوصی بیشتر بر نقطه نظرات اصلاح‌طلبان منطبق است

قانون-اقبال اسماعیلی/ فعال سياسي

حملات زیاد این روزها درفضای رسانه ای کشور به وزیر ارتباطات و عدم واکنش جدی ازسوی نخبگان دو جناح عمده کشور،حکایت ازآن داردکه عدم وابستگی به طیف فکری به این دو جناح، از سوی هر کسی،مساوی با عدم حمایت از اوست. شاید این دلیل اصلی، عدم بلوغ و بالندگی احزاب در جامعه ما بوده و این عدم توجه به رویش و جذب باعث شده که فراگیری و گسترش تفکر حزبی در کشور روز به روز سیرنزولی پیدا کند.

با شروع دولت دوازدهم و تاکید ریاست جمهور مبنی بر استفاده از جوانان توانمند دررده های عالی اجرایی، انتخاب مهندس جهرمی جهت تصدی وزارت ارتباطات نقطه عطفی در کابینه دوازدهم بود. از ابتدای معرفی، هجمه های سنگینی از سوی برخی مخالفان داخلی و دشمنان خارج از مرزهای کشور درجهت تخریب کاندیدای جوان پست وزارت ارتباطات صورت گرفت.

باوجود این حواشی‌ها، تحرک زیاد وزیر و فعالیت‌های گسترده مجموعه وزارت ارتباطات در رسیدگی به امورات تخصصی این حوزه، نوید روزهای بهتر در جهت دست یابی به اهداف مشخص برنامه توسعه ششم در حوزه مرتبط با وزارت ارتباطات می داد. سفرهای متعدد استانی وزیر جوان برای بررسی مشکلات ارتباطی نقاط مختلف کشور با اولویت رفع مشکلات مناطق محروم و کمتر توسعه یافته،کمک به ایجاد بستر مناسب برای رشد و بهبود وضعیت کسب و کارهای الکترونیکی و نوپا، حضور فعال در کنفرانس‌های بین المللی و منطقه‌ای مختص به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمایت جدی از حریم خصوصی مردم در استفاده از خدمات مخابراتی و فضای مجازی با کمک ظرفیت های قانونی و توجه خاص به استفاده از جوانان نخبه و توانمند در امورات مدیریتی،گوشه ای از فعالیت‌های یک‌سال اخیر وزیر جوان بوده که رضایتمندی از عملکرد وزارت ارتباطات توسط ریاست‌جمهوری بارها اعلام شده و از چشم مردم نیز غافل نمانده است.

در کنار این فعالیت‌ها،تلاش‌های گسترده جهرمی برای جلوگیری ازفیلترینگ برخی پیام‌رسان‌ها از اذهان عمومی هیچگاه به‌دور نمانده و موید پیشرو بودن جوان اول کابینه دوازدهم است. موضع گیری وزیر ارتباطات در بحث شفاف سازی وجوه ارزی پرداخت شده برای واردات گوشی همراه به مذاق برخی خوش نیامد و از آن زمان تاکنون طی 6 ماه اخیر حملات گسترده ای از جانب طیف تندرو به وزارت ارتباطات و شخص وزیر صورت گرفته است. طعنه زدن به خادم شدن وزیر جوان در حرم امام رضا (ع)، نگارش یادداشت‌های انتقادی متوالی به صورت روزانه در رسانه های نوشتاری و مجازی متعلق به طیف تندرو و همچنین برخی موضعگیرها علیه وزیر در رسانه ملی همگی حکایت از ناخشنودی برخی محافل از رشد محبوبیت وزیر جوان در افکار عمومی جامعه دارد. جریان اصولگرایی هنگام معرفی جهرمی برای تصدی مسئولیت وزارت ارتباطات، پیش‌بینی می کرد که وزیر جوان در دایره اصولگرایی قابل تعریف است اما مواضع مستقلانه و اعتدالی وزیر ارتباطات در مواجه با مسائل روز باعث عقب نشینی از این برداشت شده و به باور این جریان، عملکرد این روزهای وزیر جوان با باورهای سیاسی و پروتکل های مورد تایید آن‌ها در تضاد بوده وبه نوعی فعالیت‌های وزیر ارتباطات را ریزشی برای جریان خودتلقی می‌كند. همین امر باعث شده که در برابر حملات این روزهای رسانه‌های منتسب به جریان تند وابسته به اصولگرایی، اصولگرایان سکوت پیشه کرده وتا حدودی با این سکوت خشنودی خود را نمایان و براین باور اشتباه هستندکه می توانند در محبوبیت روبه رشد وزیر جوان خللی ایجاد كنند و با این سلسله اقدامات می‌توانند، از ظهور یک رقیب قوی برای جریان سیاسی منتسب به خود جلوگیری به عمل آورند.

از طرف دیگر، راز سکوت جریان اصلاح طلبی ناشی از این تلقی است که این جدال رسانه ای و حمله طیف تندرو جریان رقیب به وزیر جوان، نوعی تسویه حساب سیاسی درون جناحی بوده که نیاز به ورود به آن نیست. هر چند برخي رسانه مجازی متعلق به اردوگاه اصلاح طلبان برخلاف سایر رسانه های مجازی پر تعداد اصلاح‌طلبان در این خصوص حمایت هایي از جهرمی در برابر حملات تندروها انجام داد، ولی به نظر می‌رسد سکوت اصلاح طلبان و همچنین همراهی ابطحی از چهره های شاخص این جناح درحمایت از موضع رییس سابق رسانه ملی در تخریب وزیرجوان، در این برهه از زمان که وزیر جوان به دليل عملکرد شفاف خود آماج حملات بی امان تندورهاست، در تضاد با آرمان‌های مترقی ادعایی اصلاح طلبان است و نشان می‌دهد که آن‌ها درعمل به اصول تعریف شده اصلاح طلبی خود وفادار نيستند.

در حالی‌که به باور آگاهان، عمده عملکرد وزیر جوان در حوزه کاری براي مثال، حمایت از گردش آزاد اطلاعات و حمایت از حریم خصوصی بیشتر بر نقطه نظرات اصلاح‌طلبان منطبق است. در پایان گفتار، به نظر می رسد افکارعمومی، سکوت و انفعال دو جریان سیاسی کشور را در برابر تخریب وزیر پیشروی کابینه در انتخابات آتی فراموش نخواهد کرد و در زماني كه لازم باشد واكنش نشان مي‌دهد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.