انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 91626 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۱۴ - 19:51
راز سکوت در برابر هجمه تندروها به وزيرجوان

راز سکوت در برابر هجمه تندروها به وزيرجوان

عمده عملکرد وزیر جوان در حوزه کاری براي مثال، حمایت از گردش آزاد اطلاعات و حمایت از حریم خصوصی بیشتر بر نقطه نظرات اصلاح‌طلبان منطبق است

قانون-اقبال اسماعیلی/ فعال سياسي

حملات زیاد این روزها درفضای رسانه ای کشور به وزیر ارتباطات و عدم واکنش جدی ازسوی نخبگان دو جناح عمده کشور،حکایت ازآن داردکه عدم وابستگی به طیف فکری به این دو جناح، از سوی هر کسی،مساوی با عدم حمایت از اوست. شاید این دلیل اصلی، عدم بلوغ و بالندگی احزاب در جامعه ما بوده و این عدم توجه به رویش و جذب باعث شده که فراگیری و گسترش تفکر حزبی در کشور روز به روز سیرنزولی پیدا کند.

با شروع دولت دوازدهم و تاکید ریاست جمهور مبنی بر استفاده از جوانان توانمند دررده های عالی اجرایی، انتخاب مهندس جهرمی جهت تصدی وزارت ارتباطات نقطه عطفی در کابینه دوازدهم بود. از ابتدای معرفی، هجمه های سنگینی از سوی برخی مخالفان داخلی و دشمنان خارج از مرزهای کشور درجهت تخریب کاندیدای جوان پست وزارت ارتباطات صورت گرفت.

باوجود این حواشی‌ها، تحرک زیاد وزیر و فعالیت‌های گسترده مجموعه وزارت ارتباطات در رسیدگی به امورات تخصصی این حوزه، نوید روزهای بهتر در جهت دست یابی به اهداف مشخص برنامه توسعه ششم در حوزه مرتبط با وزارت ارتباطات می داد. سفرهای متعدد استانی وزیر جوان برای بررسی مشکلات ارتباطی نقاط مختلف کشور با اولویت رفع مشکلات مناطق محروم و کمتر توسعه یافته،کمک به ایجاد بستر مناسب برای رشد و بهبود وضعیت کسب و کارهای الکترونیکی و نوپا، حضور فعال در کنفرانس‌های بین المللی و منطقه‌ای مختص به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمایت جدی از حریم خصوصی مردم در استفاده از خدمات مخابراتی و فضای مجازی با کمک ظرفیت های قانونی و توجه خاص به استفاده از جوانان نخبه و توانمند در امورات مدیریتی،گوشه ای از فعالیت‌های یک‌سال اخیر وزیر جوان بوده که رضایتمندی از عملکرد وزارت ارتباطات توسط ریاست‌جمهوری بارها اعلام شده و از چشم مردم نیز غافل نمانده است.

در کنار این فعالیت‌ها،تلاش‌های گسترده جهرمی برای جلوگیری ازفیلترینگ برخی پیام‌رسان‌ها از اذهان عمومی هیچگاه به‌دور نمانده و موید پیشرو بودن جوان اول کابینه دوازدهم است. موضع گیری وزیر ارتباطات در بحث شفاف سازی وجوه ارزی پرداخت شده برای واردات گوشی همراه به مذاق برخی خوش نیامد و از آن زمان تاکنون طی 6 ماه اخیر حملات گسترده ای از جانب طیف تندرو به وزارت ارتباطات و شخص وزیر صورت گرفته است. طعنه زدن به خادم شدن وزیر جوان در حرم امام رضا (ع)، نگارش یادداشت‌های انتقادی متوالی به صورت روزانه در رسانه های نوشتاری و مجازی متعلق به طیف تندرو و همچنین برخی موضعگیرها علیه وزیر در رسانه ملی همگی حکایت از ناخشنودی برخی محافل از رشد محبوبیت وزیر جوان در افکار عمومی جامعه دارد. جریان اصولگرایی هنگام معرفی جهرمی برای تصدی مسئولیت وزارت ارتباطات، پیش‌بینی می کرد که وزیر جوان در دایره اصولگرایی قابل تعریف است اما مواضع مستقلانه و اعتدالی وزیر ارتباطات در مواجه با مسائل روز باعث عقب نشینی از این برداشت شده و به باور این جریان، عملکرد این روزهای وزیر جوان با باورهای سیاسی و پروتکل های مورد تایید آن‌ها در تضاد بوده وبه نوعی فعالیت‌های وزیر ارتباطات را ریزشی برای جریان خودتلقی می‌كند. همین امر باعث شده که در برابر حملات این روزهای رسانه‌های منتسب به جریان تند وابسته به اصولگرایی، اصولگرایان سکوت پیشه کرده وتا حدودی با این سکوت خشنودی خود را نمایان و براین باور اشتباه هستندکه می توانند در محبوبیت روبه رشد وزیر جوان خللی ایجاد كنند و با این سلسله اقدامات می‌توانند، از ظهور یک رقیب قوی برای جریان سیاسی منتسب به خود جلوگیری به عمل آورند.

از طرف دیگر، راز سکوت جریان اصلاح طلبی ناشی از این تلقی است که این جدال رسانه ای و حمله طیف تندرو جریان رقیب به وزیر جوان، نوعی تسویه حساب سیاسی درون جناحی بوده که نیاز به ورود به آن نیست. هر چند برخي رسانه مجازی متعلق به اردوگاه اصلاح طلبان برخلاف سایر رسانه های مجازی پر تعداد اصلاح‌طلبان در این خصوص حمایت هایي از جهرمی در برابر حملات تندروها انجام داد، ولی به نظر می‌رسد سکوت اصلاح طلبان و همچنین همراهی ابطحی از چهره های شاخص این جناح درحمایت از موضع رییس سابق رسانه ملی در تخریب وزیرجوان، در این برهه از زمان که وزیر جوان به دليل عملکرد شفاف خود آماج حملات بی امان تندورهاست، در تضاد با آرمان‌های مترقی ادعایی اصلاح طلبان است و نشان می‌دهد که آن‌ها درعمل به اصول تعریف شده اصلاح طلبی خود وفادار نيستند.

در حالی‌که به باور آگاهان، عمده عملکرد وزیر جوان در حوزه کاری براي مثال، حمایت از گردش آزاد اطلاعات و حمایت از حریم خصوصی بیشتر بر نقطه نظرات اصلاح‌طلبان منطبق است. در پایان گفتار، به نظر می رسد افکارعمومی، سکوت و انفعال دو جریان سیاسی کشور را در برابر تخریب وزیر پیشروی کابینه در انتخابات آتی فراموش نخواهد کرد و در زماني كه لازم باشد واكنش نشان مي‌دهد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.