انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
امام‌خميني(س) بعد از خروج شاه از ايران چه گفت؟
در لایحه اصلاح قانون انتخابات ابهامات برطرف شده است
افشاگري ناتمام
چرا كشته شدنگان هواپيماي 707 شهيد نشدند؟!
قانون جدید، انتخابات را به سمت حزبی شدن می برد
آقای موسوی خوئینی ها وقایع تاریخی خوردني نيست!
استاني شدن انتخابات به نفع چه اقشاري است
ماجراي سهم‌خواهي موسوي‌خوئيني‌ها از آيت‌الله‌خامنه اي
حاشيه‌نويسي رهبري بربرجام به آن مشروعيت داد
چند شغله‌های فقیر و دولتي‌هاي زياده‌خواه
نقشه اصولگرايان براي اصلاح طلبان
فرار شاه يادآور حوادث بسیار خوشحال‌کننده برای ملت است
ادعاي سنگين توكلي عليه سران قوا
بکارگیری اژدرهای پیشرفته در نداجا
هشدار اتمي رييس‌سازمان انرژي هسته‌اي
5400 پروژه محرومیت‌زدایی سپاه افتتاح شد
زيبا كلام، موسوي خوئيني‌ها را دروغ‌گو خواند
بودجه‌خـواري نامـرئي
پيام تسليت آيت‌الله‌خامنه‌اي براي سقوط هواپيماي ارتش
توجه مسئولان به منافع شخصي مشكل‌ساز شد
مدیران بر اساس شایسته سالاری انتخاب نمی شوند
نتایج امروز،محصول تصمیم های گذشته است
روحانيـت متفاوت و مطرود
ریشه گرفتاری ها کارشکنی هاست
برای حل مسائل باید یک نفر پرچمدار باشد
مشكل داريم متولي نداريم!
محصورين از خانه خارج شده و به ديد و بازديد مي‌روند
گراي مثبت روحاني به عربستان و امارات
انتقاد تند سخنگوي دستگاه ديپلماسي به لهستان
پیام تسلیت رهبري در پی درگذشت والده فرمانده ارتش
كلافگي ايران از دست اروپا
ردپاي جنگ
امر به معروف آمريكا توسط معاون روحاني
جزييات خلع لباس يك روحاني
ماجراي همكاري و كمك ايران به آمريكا در افغانستان
چرخش به سمت مردم رمز عاقبت‌به خيري هاشمي
خصوصي‌سازي به معناي رهاسازي نيست
دفاع ذوالنور از وزارت اطلاعات
به احمدي‌نژاد اجازه تجمع داده شود
كمك‌ناخواسته اروپا به چین و روسیه
برگزاري همايش بين‌المللي عليه ايران
افشاگري امام جمعه تهران درباره فرار مالياتي
همگرايي براي بريدن صدا
چشم امید آمريكا به کردستان عراق است
سنگر فضاي‌مجازي را تخريب نكنيد
فرمان برخورد!
زماني كه ناممكن‌ها، ممكن مي‌شود
شکنجه از نظر اسلام، قانون اساسی و اخلاقی منع شده است
زنگ خطر براي ركن دموكراسي
دولت سالي ۱۰۰ هزار میلیارد تومان منابع را به باد فنا می دهد!
بیشتر
کد خبر: 91904 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۲۴ - 20:15
يقه‌گيري‌هاي سياسي ياران رئيسي و روحاني

يقه‌گيري‌هاي سياسي ياران رئيسي و روحاني

انتخابات تمام شده اما دوقطبی سازی‌های شما تمام نمی‌شود. این پاسخی است که سید نظام الدین موسوی دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان به واعظی داده تا بگو مگوی دولت و مخالفان به این سادگی ها تمام نشود

قانون- انتخابات تمام شده اما دوقطبی سازی‌های شما تمام نمی‌شود. این پاسخی است که سید نظام الدین موسوی دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان به واعظی داده تا بگو مگوی دولت و مخالفان به این سادگی ها تمام نشود. سیدنظام الدین موسوی به حرف های اخیر رئیس دفتر رئیس جمهور واکنش داده است.

به گزارش قانون به نقل از نامه نيوز حرف هایی که خود واکنش بود به اظهارات رئیسی در دانشگاه بهشتی. رئیسی گفت خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم و ماجرا به آنجا کشید که واعظی به آقایان یادآوری شود که انتخابات تمام شده است. حالا دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان  که معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی نیز هست، خطاب به واعظی گفته است: « آقای واعظی گفته اند انتخابات در اردیبهشت 96تمام شد و الان دیگر وقت این حرف ها نیست، در حالی که اظهارات آقای رئیسی ربطی به انتخابات نداشت و انتقاد به یک رویکرد کلان تخریبی در حوزه سیاسی است که متاسفانه سال‌هاست توسط آقای رئیس جمهور و برخی اطرافیان و حامیان ایشان دنبال می شود.»

وی تصریح کرد:« آقای روحانی و حلقه حامیان ایشان چه در دولت یازدهم، چه در ایام انتخابات ریاست جمهوری و چه در همین ماه‌ها و هفته های اخیر، هرگاه قصد دارند پروژه های مدنظر خود را پیش ببرند، یک بازی دوقطبی سازی و رقیب هراسی راه می اندازند و تلاش می کنند با ترساندن مردم از طرف مقابل، ایده های خود را عملیاتی کنند.»

موسوی با این ادعا که دولت یازدهم در ایام تصویب برجایم یک فضای دوقطبی سنگین ایجاد کرده بود، گفت: «رئیس جمهور و طیف حامی ایشان با حمله شدید به منتقدان برجام آنها را کاسبان تحریم، مخالفان مذاکره و طرفداران قطع رابطه با دنیا می خواندند و مدعی بودند که با برجام همه مشکلات مردم حل می شود.»

به گفته او، در ایام انتخابات ریاست جمهوری نیز شاهد بودیم که همین جریان فضا را به سمت چه ادبیات قطبی شده ای منحرف کرد. در حالی که آقای روحانی هیچ ایده مشخص و روشنی برای اداره کشور ارائه نکرد، صرفا بر حمله به رقبا با ادبیات تخریبی بی سابقه و کذب آلودی تمرکز کرد که نمونه های آن ادعای دیوار کشی خیابانی و بروز جنگ با کشورهای دیگر و افزایش قیمت دلار تا 5000 تومان بود. در همین روزهای اخیر هم ملاحظه می شود که آقای روحانی برای گرفتن تایید نهایی لوایح FATF مجدداً متوسل به حربه دوقطبی سازی و دیوسازی از رقبا شده و ضمن متهم کردن منتقدان این لوایح به هزینه کردن از جیب ملت، ادعا می کند با تصویب لوایح مذکور کشور را 20 درصد ارزان تر اداره می کند؛ یعنی همان وعده های بی فرجامی که در برجام تحویل ملت داد.
دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان با تاکید بر اینکه این روند دوقطبی سازی تخریبی آقای روحانی و تیم ایشان علاوه بر ایجاد شکاف در بدنه ملت، دستاوردی عملی جز «خسارت محض» برای کشور در پی نداشته است،گفت: آنچه حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در دانشگاه شهید بهشتی مورد اشاره و نقد قرار داد، این رویکرد تخریبی بود که نه صرفاً در دوره انتخابات بلکه در همه این 6 سال اخیر آسیب های زیادی به انسجام و وحدت و منافع ملی وارد کرده است.

سید نظام الدین موسوی این همه صغری کبری چیده تا از کنايه توليت آستان قدس به دولت دفاع کند. او دولت را مسئول و بانی همه دو قطبی ها دانسته و این درحالی است که جریان سیاسی متبوع او نیز در این زمینه کارنامه درخشانی دارد. گذشته از احمدی نژاد که سلطان دوقطبی سازی بود و هست ؛ خوب بود قبل از بیان این حرف ها نگاهی هم به شعارهای و مناظرات انتخاباتی دو کاندیدای اصولگرا در انتخابات 96 می انداخت. باید از آقای نظام الدین موسوی پرسید که چطور می تواند بازی 96 درصد و 4 درصدی که محمدباقر قالیباف راه انداخت یا همین اظهارات اخیر رئیسی که به افزایش نرخ دلار طعنه می زند را در فرایند دو قطبی سازی بی اثر ببیند؟! مضاف بر اینکه پرهیز واعظی و به تبع او دولت از گرفتار آمدن در دام درجا زدن در دوران انتخابات را چطور می توان دو قطبی سازی تعبیر کرد؟!

رئيسي در دانشگاه شهيد بهشتي همچنين به انتخابات سال گذشته اشاره کرده و گفته بود: «برخي فکر مي‌کردند در زمان انتخابات تفاوت من و رقيب اين است که عمامه من سياه و عمامه او سفيد است. در مناظرات ديديد که من کوچک‌ترين بي‌احترامي‌اي نکردم؛ چون من به اصول اخلاقي معتقدم. به گفته شوراي نگهبان، انتخابات گذشته يکي از پرتخلف‌ترين انتخابات‌ها بود. من 600 گزارش از تخلف انتخاباتي داشته‌ام. در آن مقطع بسياري از بخشداري‌ها، فرمانداري‌ها، استانداري‌ها و وزارتخانه‌ها به ستاد انتخاباتي تبديل شده بود. من به نظر شوراي نگهبان پايبند بودم، اما اين نظر را داشتم که بايد به تخلفات رسيدگي شود؛ چون نبايد مجموعه دولت مستقر به يک ستاد انتخاباتي تبديل شود. در‌حال‌حاضر تمام توجه من مربوط با انجام وظايفم در آستان قدس است و فعاليت‌هاي من سمت‌وسوي انتخاباتي ندارد، اما براي تضمين سلامت انتخابات پيگير شکايات هستم». محمود واعظي  نیز با بيان اينکه نمي‌توانيم براي انتخابات مجلس و رياست‌جمهوري از امروز خود را سرگرم اين مسائل کنيم، افزود: «الان همه در هرجايي که هستند بايد با هم در مقابل دشمن مشترک يعني آمريکا همفکري و همکاري کنند تا بتوانيم از وضعيت موجود عبور کنيم». حال کجای این حرف ها به معنی دو قطبی سازی است الله و علم؟!

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.