انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 91935 | تاریخ : ۱۳۹۷/۹/۲۶ - 14:00
تَكرار آقای کاندیدا
آرش میراسماعیلی برای حضور در انتخابات فدراسیون جودو ثبت نام کرد

تَكرار آقای کاندیدا

«اگر بگویم به کاندیداتوری در انتخابات فدراسیون جودو فکر نکردم، دروغ است». این جمله را آرش میراسماعیلی یک روز پس از استعفای رسمی محمد درخشان از پست ریاست فدراسیون جودو عنوان کرد

قانون- گروه ورزش

«اگر بگویم به کاندیداتوری در انتخابات فدراسیون جودو فکر نکردم، دروغ است». این جمله را آرش میراسماعیلی یک روز پس از استعفای رسمی محمد درخشان از پست ریاست فدراسیون جودو عنوان کرد. میراسماعیلی در سال های گذشته همواره سودای ریاست فدراسیون را در سر داشت و برای به دست آوردن آن تلاش های بسیاری کرد. سرانجام روز گذشته به صورت رسمی در انتخابات ثبت نام کرد و به نظر می رسد با توجه به عدم حضور رقیب جدی از حالا می توان او را رییس جدید فدراسیون جودو نامید. «اختلاف»؛ این بزرگ‌ترین آفت مدیریت میراسماعیلی در سالیان گذشته است. او همواره با افراد مختلفی در پست های مختلف درگیر بود و بیشتر به حواشی می پرداخت. همین موضوع باعث شده نگرانی های بسیاری پیرامون آینده این قهرمان ارزنده ملی وجود داشته باشد. اختلاف اصلی او البته با سردار درخشان بود! رییس فدراسیون جودو که در انتخابات گذشته موفق شد با سه رای بیشتر، میراسماعیلی را شکست دهد در طول دوران ریاست خود همواره به او به چشم رقیب نگاه کرد و همین موضوع اختلافات را بیشتر و بیشتر کرد. میراسماعیلی بلافاصله پس از استعفای درخشان گفته بود: «درخشان طی دو مقطع حضور در فدراسیون جودو خدمات ارزنده‌ای به این رشته داشتند و تلاش زیادی نیز برای جودوي ایران كردند. اختلاف سلیقه‌ای که بین من و درخشان در انتخابات دوره گذشته ریاست فدراسیون جودو وجود داشت موضوعی طبیعی بود اما خیلی دوست داشتم او مدیریت خود را ادامه می‌داد. تغییر مدیریت‌ها همیشه تبعاتی برای فدراسیون‌ها خواهد داشت و قطعا این تبعات مناسب نیست اما به هر حال این قانون شامل تمام مدیران بازنشسته سراسر کشور شد و مختص یک نفر نبود. با این حال خدمات درخشان فراموش نخواهد شد و او همچنان عضو این خانواده بزرگ خواهد بود».

کارنامه سیاه درخشان!

محمد درخشان در مدتي كه عهده دار ریاست فدراسیون بود تلاش های بسیاری برای پیشرفت این رشته کرد اما همواره می توان از او به عنوان الگوی مدیریت غلط نام برد. جودوی ایران در سالیان گذشته نه تنها رو به افول رفت بلکه اندک ستاره های خود را نیز از دست داد و هرگز نتوانست پشتوانه سازی مناسبی انجام دهد. نکته جالب البته اینجا بود که درخشان هرگز خود را مدیری شکست خورده نمی داند. او پس از استعفا از ریاست نیز حکم سرپرست نایب رییسی را دریافت کرد اما در نهایت از این پست نیز استعفا کرد تا مشاور عالی فدراسیون شود. حذف حدود 100 جودوکار طی دو سال گذشته در رقابت های مختلف تنها بخشی از کارنامه درخشان را تشکیل می‌دهد. به هر ترتیب همه کارشناسان جودو معتقدند این رشته نیازمند اکسیژن جدیدی است اما اینکه میراسماعیلی می‌تواند نیرو و توان لازم را برای این رشته به کار بگیرد یا خیر اتفاقی است که پس از انتخابات و ریاست قطعی او باید به آن پاسخ داد. آنچه از میراسماعیلی به خاطر داریم محرومیت، درگیری و حواشی متعدد است. البته نزدیکان او معتقدند همه این اتفاقات تجربه های گرانقدری را در اختیار میراسماعیلی قرار داده و از او در آینده، مدیری متفاوت خواهیم دید.

چرا میراسماعیلی بازگشت؟

‌سه سال قبل بود که ایران در دوران نایب رییسی آرش میراسماعیلی در فدراسیون جودو از مسابقات جهانی کوراش در خرم آباد میزبانی کرد. قهرمان سابق جودوی ایران به عنوان مسئول برگزاری این رقابت ها معرفی شده بود اما در جریان برگزاری مسابقات جهانی کوراش حاشیه هایی رخ داد که برای آرش میراسماعیلی هزینه های زیادی در بر داشت. سوء‌مدیریت قابل توجه، سوء‌رفتار شدید، تلاش برای تهییج تماشاگران حاضر در ورزشگاه برای ایجاد آشوب که به طور جدی می‌توانست امنیت و سلامت رقابت کنندگان، مسئولان و مهمانان دعوت شده به رقابت‌های قهرمانی جهان را در هاله‌ای از ابهام قرار دهد، تلاش برای بدنام کردن رشته کوراش و تلاش برای خدشه وارد کردن به اعتبار، وجهه و یکپارچگی ورزش کوراش از جمله اتهاماتی بود که به میراسماعیلی وارد شد تا این قهرمان پیشین جودوی ایران با محرومیت پنج ساله از سوی فدراسیون جهانی مواجه شد تا مجبور به ترک فدراسیون شود. بعد از گذشت سه سال اما فدراسیون جهانی تصمیم گرفته ادامه محرومیت آرش میراسماعیلی را ببخشد تا او در انتخابات ریاست فدراسیون حاضر شود. متن نامه اتحادیه جهانی کوراش که به امضای حیدر فرمان، رییس این اتحادیه ارسال شده، به شرح زیر است: «به شما اطلاع می دهیم به منظور تقویت روابط قوی و جامع با جمهوری اسلامی ایران و در جهت حسن نیت و همچنین با توجه به رفتار مثبت آقای میراسماعیلی در طول دوره تعلیق در سه سال گذشته، تصمیم گرفته شد حکم محرومیت پنج ساله آقای آرش میراسماعیلی را در روز 15 نوامبر 2015 لغو کند و این بخشش از تاریخ امروز قابل اجراست. بنابراین، آقای میراسماعیلی مجاز است تمامي فعالیت‌های مربوط به کوراش در جمهوری اسلامی ایران و رویدادهای بین المللی را از سر بگیرد. امیدواریم همکاری موثر بین IKA و فدراسیون کوراش و جودوي ایران در آینده نزدیک به بالاترین سطح خود برسد».

چه می‌خواهی برادر؟

آرش میراسماعیلی در سال های گذشته همواره تلاش کرد که جایگاهی مدیریتی برای خود بنا کند. او پیش از فدراسیون جودو نیز تصمیم گرفت در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کند اما به دلایلی که هرگز اعلام نشد نتوانست صلاحیت لازم را کسب کند. هرچند که او اعلام کرد به این اتفاق اعتراض خواهد کرد اما در نهایت خبری پیرامون این موضوع به رسانه ها درز نکرد تا میراسماعیلی سودای نمایندگی مجلس را از سر بیرون کند. البته او پیش از این نیز در انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کرده بود.

«آقای کاندیدا» این عنوانی است که می توان به آرش میراسماعیلی داد. مردی که برای به دست آوردن هر پست و مقامی تلاش می کند و هیچ انتخاباتی بدون کاندیداتوری او آغاز نمی شود. میراسماعیلی اما در کنار این تلاش ها برای کسب پست و مقام باید اندکی به توانایی های خود نیز بیندیشد و برای خود هدف گذاری کند. اگر قصد حضور در مجلس شورای اسلامی و شورای شهر را دارد باید به دنبال علوم سیاسی و شهری برود و اگر سودای ریاست فدراسیون را دارد باید مدیریت ورزشی خود را تقویت کند. صرف کاندیدا شدن در هر پست و مقامی نمی تواند به او کمکی کند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.