انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
افشای یک تخلف بزرگ
گزارش كامل بازي ايران و عراق
مصافي براي ماندگاري
مرد اشتباهی!
تیم لاکچری ها!
درخواست های بی نمک
پوشش جدید پیرمردها
تیم ملی به هماهنگی رسیده است
نگران ادامه تورنمنت هستم
دیدار ایران و عراق فینال زود رس است
پنالتی گیت
بازي نخست يوزهاي ايراني با برد پنج برصفر به پايان رسيد
هر بازی برای ایران فینال است
نخستین شکار یوزها
بی معرفت‌ها را شما می‌سازید
پرچم صلحي بدون پارچه سفيد
مدعیان بزرگ برای جام ملت‌های بزرگ
اشتباه استراتژیک وزیـر
آماده‌باش يوزهاي ايراني
هنر مهندسي در خدمت فوتبال
شمارش معكوس تا نبرد بزرگ
رازهای یک شرکت مرموز
تحریمِ پاداش
تساوی سرخابی ها در بودجه، بحثی انحرافی است
فغان از مصدومیت
احتمال‌چهار حذف خبرساز توسط کی‌روش
ایران کاندیدای اصلی قهرمانی در جام ملت های آسیاست
آقایانِ تا ابد اپوزيسیون!
ورژن کهکشانی پرسپولیس
کپی رایت اجباری
من از پنجره باز می ترسم
جنبش ملی یک تیم
وزنه بردار گیلانی در حال فلج شدن
تَكرار آقای کاندیدا
دولت واگذاري سرخابي‌ها را تصويب كرد
تبعيض؛ اين دروغ خون‌آلود !
چراغ سبز به VAR
خط خوردن پورعلی گنجی از لیست خرید
سلطنت جاسوس‌ها
وضعیت مبهم ستاره ایرانی برای جام ملت‌ها
ورزشگاه آقای نابغه
مساوي ياران برانكو در نصف جهان
انتخابات پارالمپیک داغ تر از المپیک خواهد بود
تیم ملی فوتبال اسیر بازی تاج و تخت
مشکل مالی خاصی نداریم
بیرانوند فعلاً مشتری رسمی ندارد
صعود فوتسال ایران به رده پنجم جهان
رفتارها علیه پرسپولیس شرم آور است
تبریز میزبان مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال آسیا شد
بدترین تراژدی زندگی‌ام، نگرفتن مدال المپیک است
بیشتر
کد خبر: 92163 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۹ - 21:00
رازهای یک شرکت مرموز
شرکتی سهامی خاص به صورت مشکوکی در حال تلاش برای خرید باشگاه پرسپولیس است

رازهای یک شرکت مرموز

تحرکات برخی از مدیران پیشین پرسپولیس برای خرید این باشگاه از مدت ها قبل در قالب شرکتی به نام «پیشکسوتان کهن پرسپولیس» آغاز شده است....

قانون-گروه ورزش

تحرکات برخی از مدیران پیشین پرسپولیس برای خرید این باشگاه از مدت ها قبل در قالب شرکتی به نام «پیشکسوتان کهن پرسپولیس» آغاز شده است. درواقع مسئولان این شرکت از سال 96 و در جلسه ای که با مسعود سلطانی فر داشتند برای نخستین بار اعلام کردند قصد دارند سرخپوشان را بخرند و برای این کار نیز منابع مالی کافی را در اختیار دارند. مطرح شدن ماجرای واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی اما دوباره زمزمه‌های خرید این شرکت را بر سر زبان‌ها انداخته است به گونه ای که حالا تنها مشتری پروپاقرص باشگاه پرسپولیس، شرکت پیشکسوتان است. شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس همچنین با جذب ستاره‌های پیشین سرخپوش، پایگاه مردمی مهمی را در اختیار گرفته اند. پیشکسوتانی که هرکدام با دریافت مبلغی اندک (حدود 500 هزارتومان) عضو این شرکت هستند و به اصطلاح حقوق بگیر محسوب می شوند. براساس آنچه در سایت رسمی ثبت شرکت ها عنوان شده، آخرین تغییر این شرکت در سومین روز از خرداد 97 انجام گرفته است. در همان آگهی آمده: «با استناد به جلسه مورخ 26/11/96، اعضای هیات مدیره این شرکت برای مدت دو سال انتخاب شدند و بر این اساس علی پروین، ریس هیات مدیره، سعید شیرینی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره، بیژن ذوالفقارنسب، نایب رییس هیات مدیره، محمد مهدی نبی، حمید جاسمیان، حمیدرضا استیلی و محمد جمعه‌ای نیز اعضای هیات مدیره هستند».

درگیری، نمک فوتبال است

شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس با ابزارهایی هوشمندانه به دنبال پیدا کردن جایگاهی برای خود است. به عنوان مثال چند روز پیش بود که یکی از رسانه ها با تمجید از این شرکت، آن ها را اصلح دانست. نکته جالب اما مصاحبه برخی از اعضای شرکت بود که حساسیت هواداران را به دنبال داشت و واکنش های متعددی را ایجاد کرد. ماجرا به گفت و گوی یک روزنامه ورزشی با بهروز رهبری فرد بازمی گردد که او در آن مصاحبه، حسابی از خجالت علی پروین و شرکت پیشکسوتان درآمد و گفت هدف این شرکت پس از واریز مبلغی میلیاردی از سوی شرکت همراه اول، تغییر کرده و آن ها به فکر تیم داری هستند. گفت و گویی که واکنش ضیا عربشاهی را به دنبال داشت و او اعلام کرد: «رهبری فرد کوچک تر از آن است که درباره پروین صحبت کند». صحبت های عربشاهی اما به همین جا ختم نشد و او در همان گفت و گو، برانکو را نه مربی بلکه یک تمرین دهنده خوب نامید تا شایعات تغییر سرمربی پس از خرید باشگاه توسط شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس را تایید کند. او در ادبیاتی عجیب بیان کرد: «برانکو فقط یک تمرین دهنده خوب است، من چند سال است آقای برانکو را می‌شناسم و وقتی دستیار آقای بلاژ بود هم فقط یک تمرین دهنده بود. زمانی که شد سرمربی، به فرکی گفتم چرا این‌طور ترکیب می چیند که گفت مدلش این است و هرچه می گوییم گوش نمی کند. آقای برانکو یک تمرین دهنده خوب است، یادتان باشد پارسال هم نیم فصل اول این دستیار چاق کروات (سرتن چوک) که کنارش نشسته بود باعث شد امتیازات را جمع کنیم و اگر جمع نمی کردیم به مشکل می خوردیم».

دو چهره مخفی و تاثیرگذار

حال پیشکسوتان پرسپولیس در کنار یکدیگر جمع شده اند و جلسات مهم و محرمانه ای را برگزار می‌کنند تا زمینه خرید باشگاه پرسپولیس را فراهم کنند. از گوشه و کنار نیز خبر می رسد که سعید شیرینی به دیدار برخی از منتقدان این شرکت رفته و با آن ها درباره دلایل فعالیت و تلاش ها برای خرید باشگاه پرسپولیس صحبت کرده است. البته شنیده های «قانون» حاکی از آن است که امیر عابدینی و محمد رویانیان نیز از اعضای تاثیرگذار این شرکت هستند اما نامی از آن ها در لیست هیات مدیره دیده نمی شود. مدیرانی که در طول دوران مدیریت خود نتوانستند پرسپولیس را به جایگاه واقعی اش برسانند و پس از مدتی نیز کناره گیری کردند. کافی‌است به دوران حضور شیرینی و رویانیان در باشگاه پرسپولیس نگاهی کنیم تا متوجه شویم این دو نفر چگونه با مدیریت اشتباه، بدهی های میلیاردی را روی دست مدیران بعدی گذاشتند و در اوج مشکلات مالی، پرسپولیس را محکوم به پرداخت بدهی سنگین ژوزه کردند. این مردم فراموشکار اما به پاس روزهای درخشان پرسپولیس، مدیریت رویانیان و شیرینی را به تاریخ سپرده اند و واکنشی به احتمال خرید باشگاه از سوی این افراد معلوم‌الحال نشان نمی دهند. خمیازه های معروف سعید شیرینی روی نیمکت باشگاه پرسپولیس که نشان از عدم تعصب داشت، باعث شده هواداران این تیم با نگرانی، اخبار پیشکسوتان را پیگیری کنند و تلاش ها برای افزایش محبوبیت آن ها ادامه دارد.

حقایقی از یک شرکت مرموز

هرچند که ضیا عربشاهی در گفت و گوی اخیر خود عنوان کرده شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، شرکت سهامی عام است اما بررسی های بیشتر نشان می دهد این شرکت، سهامی خاص است و شرح وظایفی که در اساسنامه اش عنوان شده به این صورت است: «سرمایه گذاری و مشارکت در کلیه فعالیت‌های صنعتی، عمرانی، کشاورزی، خرید و فروش کالای مجاز بازرگانی در داخل و خارج از کشور، اخذ وام و البته شرکت در مناقصات و مزایده های بخش دولتی و خصوصی با مجوز و تایید وزارت ورزش و جوانان». شرح وظایفی که نشان می دهد سعید شیرینی به دنبال گسترش فعالیت های این شرکت است و تنها برای خرید باشگاه پرسپولیس، گام به عرصه رقابت نگذاشته است. به هر حال هر چه که باشد شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس با جذب ستاره های پیشین فوتبال و در نظر گرفتن حقوقی برای آن ها، تحرکات مشکوکی را آغاز کرده است و نکته عجیب تر آنکه برخی از پیشکسوتان تبدیل به سینه چاک های این شرکت شده اند. کافی‌است نگاهی به گفت و گوهایی که اعضای حقوق بگیر این شرکت علیه منتقدان کرده‌اند، بيندازيد. همه آن ها تلاش می کنند سعید شیرینی و شرکتش را اتفاقی نادر در ورزش ایران بدانند و برای آن بجنگند. اینکه پیشکسوتان به چه دلیل حاضر شده اند اعتبار خود را که حاصل سال ها به دنبال توپ دویدن و افتخارآفرینی بوده، صرف شرکتی کنند که ماهیت آن هنوز به طور دقیق مشخص نیست، اتفاق مهمی است. آیا حقوق های حداکثر یک میلیون تومانی (در صورت عدم غیبت در تمام جلسه های تمرین) باعث شده پیشکسوتان این‌گونه علیه منتقدان موضع بگیرند یا اتفاقات دیگری در پس پرده رخ داده که ما از آن بی خبر هستیم؟ هرچه که باشد، شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس، تحرکات عجیبی را آغاز کرده است و به نظر می رسد برای مطرح شدن بیشتر نامش، روی ستاره‌های محبوب سرخ، حساب ویژه ای باز کرده است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.