انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
بین‌الملل
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
آينده براي بيشتر مردم مبهم است
روسيه دوباره به اوكراين هشدار داد
تلاش عربستان برای دستیابی به تکنولوژی موشکی پاکستان
پوتين، آمريكا را تهديد به حمله موشكي كرد
رايزني مخفيانه نتانياهو با اعراب
نشست ورشو با سخنراني پمپئو آغاز شد
مادورو پاي كشورهاي اسلامي و عربي را به درگيري كشيد
سكوت در برابر جنايت تكفيري در عربستان
رييس اطلاعات طالبان كشته شد
ابهام در اینستکس
اجرایی شدن کامل SPV ماه‌ها زمان خواهد برد
INSTEX ماكتي از spv
آیا دموکرات‌ها به آرزوی بركناري ترامپ می‌رسند؟
قیام علیه سیاست‌های ضدنژادی ترکیه
فرافکنی‌های برون‌مرزی نیکلاس مادورو
اتحادیه اروپا خواستار برگزاری فوری انتخابات در ونزوئلا شد
جلیقه‌زردها بازهم به خیابان‌های فرانسه می‌آیند
آلمان مادورو را تهديد كرد
فرانسه از اجرایی شدن SPV در چند روز آتی خبر داد
داووس ۲۰۱۹ در تسخیر زنان
زمزمه‌هاي لغو اجلاس ورشو
تشريح فشارهاي آمريكا عليه ايران توسط يك مقام امنيتي
کابوس بازگشت تحریم های اروپایی
حمله شبكه آمريكايي به وليعهد عربستاني
لهستان و فرانسه در جبهه آمریکا
ادامه عملیات برجام ستیزی
غلبه اژدهای زرد بر ترامپ
رویای بلند بانوی سابق کاخ سفید
چند هزار نفر در يمن كشته شدند؟!
فر انسه در آستانه جمهوری ششم
كنايه يك يمني به مسئولان ايراني
عراق به دنبال اخراج آمريكا
چکش پلوسی بر سر ترامپ!
سال سخت ترامپ
داماد ترامپ به دنبال انداختن طناب دار برگردن بن‌سلمان!
آغاز دموکرات ها برای پایان ترامپ
گذر مسیر صلح طالبان از تهران
مانش، کانالي رويايي!
تغییر استراتژی کُردها
پشت‌پرده زلزله سياسي در رژيم سعودي
سرنوشت بازار شام پس از آمريكا
پايان يك شوراي منفور
كوچ پناهجويان به بازار شام
القاعده برمی‌خیزد!
دولت تر امپ در تعطیلات اجباري
جولان هكرها
خروج ترامپ از سوريه عجيب نبود
تاخت و تاز اردوغان
۹ درصد تجارت جهانی از مسیر چابهار انجام می شود
بازخوانی سناریوهادرباره قضیه خاشقجی
بیشتر
کد خبر: 92246 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - 13:46
چکش پلوسی بر سر ترامپ!
کنگره صد و شانزدهم آمریکا شروع به کار کرد

چکش پلوسی بر سر ترامپ!

مجلس نمایندگان جدید آمریکا، سرانجام سر‌و سامان گرفت و کار خود را شروع کرد. مجلسی که طیف آبی آن از طیف قرمز رنگ، بیشتر به چشم می آید و نبض امور را در دست دارد

قانون-مهدی دل روشن

مجلس نمایندگان جدید آمریکا، سرانجام سر‌و سامان گرفت و کار خود را شروع کرد. مجلسی که طیف آبی آن از طیف قرمز رنگ، بیشتر به چشم می آید و نبض امور را در دست دارد. نانسی پلوسی، رهبر کارکشته و قدیمی و سرد و گرم چشیده دموکرات ها هم بار دیگر چکش مدیریت مجلس را بر دست گرفته و از همین حالا می توان صدای چکش های ضدترامپی او را که در فضای کاخ سفید می‌پیچد، شنید!

از سوی دیگر، دولت فدرال همچنان در تعطیلات اجباری به سر می برد و هیچ‌کدام از طرفین حاضر نیستند که کوتاه بیایند. از هفته های آینده، طرح استیضاح ترامپ کلید خواهد خورد و آبی های کنگره روزگار را برای رییس‌جمهور قرمز، سیاه خواهند کرد. هر چند برای استیضاح و برکناری ترامپ از قدرت مراحلی طولانی و فرسایشی پیش رو است و شاید برکناری به‌خاطر استیضاح ، خیلی بعید باشد اما هر چه که نشدنی باشد، عدم کاندیداتوری میلیاردر نیویورکی برای انتخابات 2020، بسیار محتمل و شدنی است. در واقع دموکرات ها آن‌قدر می خواهند فضا را بر ترامپ ترک کنند که او از گوشه رینگ فرار کند و خیال کاندیدا شدن برای انتخابات بعدی را از سر بیرون کند؛ بنابراین حتی اگر ترامپ تا دو سال دیگر هم در قدرت بماند و به‌خاطر استیضاح از قدرت کنار نرود، داستان برای او پيچیده خواهد شد و دیدن پوسترهای کمپین او برای سال 2020، اتفاق نخواهد افتاد.از دیروز جمعه، داستان ترامپ و یک کنگره همسو به پایان رسید و نه دیگر پل رایانی در کار است و نه میچ مک کانلی که بخواهند رییس جمهور قرمز رنگ را از معرکه نجات دهند. حالا نانسی پلوسی برای ماموریت های حزبی خود به رهبری سیاستمداری کاریزماتیک به نام باراک اوباما، پا به میدان گذاشته است تا حکم تخلیه ترامپ از کاخ سفید را بگیرد!

در شرایطی که تنها دو سال به انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده باقی مانده، توازن نیروها در کنگره به هم ریخت؛در مجلس نمایندگان نیروهای مخالف دونالد ترامپ راي اکثریت را به دست آوردند.

در انتخابات داخلی مجلس نمایندگان ۲۲۰ نفر از نمایندگان، به نانسی پلوسی رای دادند. آن‌ها اکنون ۲۳۵ کرسی از ۴۳۵ کرسی مجلس را در اختیار دارند.

بیشتر کارشناس ها و ناظران با سمت‌گیری این خانم ۷۸ ساله در مخالفت با ترامپ آشنایی دارند. رهبر فراکسیون دموکرات‌ها از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ نیز ریاست مجلس نمایندگان را به دست داشت.

پلوسی پس از ادای سوگند از لحظه‌ای تاریخی در آمریکا سخن گفت. او آشکارا گفت که دموکرات‌ها در دو سال آینده با رییس جمهور و حزب جمهوری‌خواه او مشکل خواهند داشت. او در اولین نطق خود بر ضرورت همکاری هر دو حزب بزرگ کشور برای حل مشکلات کنونی تاکید کرد و از نمایندگان خواست که با مخالفان با احترام برخورد کنند.

نانسی پلوسی ، رییس مجلس نمایندگان پس از مراسم تحلیف گفت: ما کارهای مهمی برای انجام دادن در این کنگره پیش رو داریم.ما باید به اختلافات موجود در کشورمان رسیدگی کنیم.ما باید به بحران های موجود در بخش قضایی کشور رسیدگی کنیم.ما باید این موضوع را تایید کنیم که از هر پنج کودک آمریکایی یکی در فقر زندگی می کند. این مسئولیتی مهم را متوجه ما می کند.ما باید این کار را به روشی انجام دهیم که با همه، چه با این موضوعات موافق یا مخالف باشند به خوبی رفتار شود.ما باید به تمامی اعضای کنگره احترام بگذاریم.ما از همه اعضای کنگره می خواهیم که به حقیقت احترام بگذارند.

تداوم اختلافات و ادامه تعطیلی دولت

نانسی پلوسی با لحنی آشتی‌جویانه گفت حزب دموکرات به زودی طرحی را تصویب خواهد کرد که برای پایان دادن به تعطیلی دولت بودجه کافی دراختیار سازمان‌های فدرال آمریکا قرار گیرد. او اما تاکید کرد که مجلس نمایندگان با بودجه‌های کلانی مانند ساخت دیوار مکزیک موافقت نخواهد کرد.

دولت آمریکا بعد از بی‌نتیجه ماندن مذاکرات میان کنگره و کاخ سفید بر سر تخصیص بودجه دولت در دسامبر فلج شده و بسیاری از ادارات و موسسات دولتی از ۱۳ روز پیش تعطیل شده‌اند.

شکاف میان دو حزب بزرگ آمریکا به ندرت تا این حد بزرگ بوده است. دو حزب هم بر سر سیاست خارجی و هم در مسائل داخلی بیش از پیش از هم فاصله گرفته‌اند.

رییس تازه مجلس نمایندگان هم در سخنرانی نخستین و هم در نخستین گفت‌وگوی تلویزیونی آشکار کرد که اختلاف نظر اساسی بر سر بودجه همچنان باقی است و حادتر هم خواهد شد. او تصریح كردکه حزب او به هیچ‌وجه با اختصاص بودجه‌ای کلان برای ساختن دیواری در مرز مکزیک موافقت نخواهد کرد.

واکنش مثبت ترامپ

پس از ریيس جمهور و معاون او، خانم پلوسی اکنون سومین مقام پرقدرت آمریکا را در اختیار دارد. دونالد ترامپ در تبریک به خانم پلوسی به‌خاطر انتخاب او به ریاست مجلس نمایندگان، او را به عنوان سیاستمداری باتجربه خطاب كرد و گفت: «می‌توان با او معامله کرد».

سوگند در آمریکا به قرآن

راشده طالب و ایلهان عمر برای نخستین بار در آغاز صد و شانزدهمین کنگره آمریکا به عنوان نخستین زنان آمریکایی به قرآن قسم خوردند .

راشده طالب از دیترویت به کنگره راه یافته است و خانواده وی از یک روستای کوچک فلسطینی در کرانه باختری رود اردن به آمریکا مهاجرت کرده اند.او در برابر قرآن توماس جفرسون که در سال 1734 به انگلیسی ترجمه شده است، مراسم تحلیف خود را به جای آورد.

ایلهان عمر هم که یک پناهجوی سومالیایی است، 23سال پیش به آمریکا مهاجرت کرد و با قرآن متعلق به پدربزرگش مراسم تحلیف را به جای آورد. او همراه با پدر و مادرش و در حالی که حجاب بر سر داشت ، وارد کنگره شد. عمر قصد دارد که نخستین نماینده کنگره آمریکا باشد که با پوشش اسلامی در آنجا حاضرمی شود.

ترامپ و استفاده از سپر شهروندی!

جالب است که چاک شومر، سناتور شناخته شده این‌طوری نسبت به یک حرکت ترامپ هشدار داده است : « امیدواریم از مردم آمریکا، میلیون ها نفری که زندگی آن‌ها به دستمزدهای دریافتی شان از این هشت وزارتخانه وابسته است و نیز کارگرانی که یا الان کاری ندارند یا دستمزدی نگرفته اند، در این اختلاف نظر سیاسی ( بر سر دیوار مرزی ) به عنوان گروگان استفاده نشود».

توییت هشدارآمیز ترامپ به دموکرات ها

دونالد ترامپ در تويیتر خود نوشت : چگونه رییس‌جمهوری را که چه بسا در عظیم ترین انتخابات همه دوران ها پیروز شده است،مرتکب هیچ گونه اشتباهی نشده است (هیچ گونه تبانی با روسیه صورت نگرفته است، این دموکرات ها بودند که تبانی کردند)، موفق‌ترین دو سال نخست فعالیت را در مقایسه با هر رییس جمهوری داشته و محبوب ترین جمهوریخواه در تاریخ این حزب است، استیضاح می کنید ؟

این توییت نشان می‌دهد که ترامپ کابوس استیضاح را به شدت می بیند و به شدت از آن فراری است. باید دید انتهای داستان چه می‌شود!

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.