انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 92342 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - 17:00
پوشش جدید پیرمردها
«قانون» از تلاش ها برای بازگشت مثلث بازنشسته ها به فدراسیون فوتبال گزارش می دهد

پوشش جدید پیرمردها

درحالیکه همه فوتبال دوستان سرگرم تماشای جام ملت های آسیا هستند و این رقابت ها نیز روزهای داغی را پشت سر می گذارد شنیده های عجیبی به گوش می رسد که پرداختن به آن در شرایط کنونی ضروری است

قانون- گروه ورزش
درحالیکه همه فوتبال دوستان سرگرم تماشای جام ملت های آسیا هستند و این رقابت ها نیز روزهای داغی را پشت سر می گذارد شنیده های عجیبی به گوش می رسد که پرداختن به آن در شرایط کنونی ضروری به نظر می رسد. تیم ملی فوتبال کشورمان موفق شد در نخستین دیدار خود، یمن را شکست دهد و همین موضوع باعث شده برخی از اتفاقات اردوی تیم ملی نادیده گرفته شود اما اتفاق خطرناکی در حال رخ دادن است که ذکر آن خالی از لطف نیست. به نظر می رسد پروژه بازگشت بازنشسته های فدراسیون فوتبال کلید زده شده و آن ها در پوششی جدید به فدراسیون بازخواهند گشت. ماجرا از حضور محمدرضا ساکت  در اردوی تیم ملی آغاز شد، دبیر پیشین فدراسیون فوتبال بدون ذکر دلیل با ملی پوشان همراه شد و در کنار آن ها حضور پیدا کرد تا نامش به عنوان سرپرست مخفی تیم ملی در رسانه ها مطرح شود. این در حالیست که پیشتر او از پست اصلی اش یعنی دبیرکلی فدراسیون فوتبال استعفا کرده بود. جالب تر آنکه چندی بعد علی کفاشیان، نایب رییس مستعفی فدراسیون فوتبال نیز به این جمع اضافه شد و در کنار مهدی تاج حضور پیدا کرد. مثلث بازنشسته ها در امارات و در سکوت کامل خبری در حالی به کار خود ادامه می دهند که براساس قانون باید جای خود را به فرد دیگری بدهند اما به نظر می رسد با تغییر در نام پست خود، همچنان به کار ادامه خواهند داد.


شغل جدید بازنشسته ها
«مشاور»، این عنوانی است که می تواند هر بازنشسته ای را به کار بازگرداند. کافیست یکی از نزدیکان خود را به کارگمارید و در ادامه با عنوان مشاور به فعالیت تان ادامه دهید. این ساده ترین راه برای دور زدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان است که چندی قبل در جلسه ای خصوصی مطرح شد و حلقه ریاست فدراسیون را به این نتیجه رساند که می توانند با خیالی آسوده استعفا کنند. هرچند که سایر نزدیکان نیز با همین ترفند قصد دارند در فدراسیون بمانند. عباس ترابیان نیز بعد از استعفا از سمت خود در کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفته بود قرار است در سازمان لیگ برتر و به عنوان مشاور مشغول به کار شود.اتفاقی که براساس شنیده های «قانون» برای کفاشیان و ساکت نیز رخ خواهد داد و این دو نفر با حکم مشاوره، ماندگار خواهند شد.


آقای مخفی!
محمدرضا ساکت این روزها تمام تلاش خود را می کند تا از دوربین ها به دور باشد و در هیچ قابی شکار نشود. او که با حکم مدیر تیم های ملی در اردوی امارات حضور دارد از هرگونه اظهارنظر پیرامون تیم ملی خودداری می کند تا مبادا درگیر پاسخ به سوالاتی از قبیل دلایل حضورش در امارات شود. نکته خنده دارتر آنکه ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز در امارات حضور دارد. در واقع اگر قبل از تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، ساکت به عنوان دبیرکل در سفرها حضور داشت حال به همراه سرپرست دبیرکلی و از بودجه بیت المال به سفرها اعزام می شود و هیچکس پاسخگوی دلیل این دلخرجی ها نیست. به هر ترتیب حضور مدیران بازنشسته فدراسیون در امارات و لغو مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که قرار بود پیرامون وضعیت بازنشسته ها برگزار شود منجر به شکل گیری شایعاتی درباره احتمال بازگشت مثلث بازنشسته ها شده است هرچند که منابعی در وزارت ورزش و جوانان قاطعانه اعلام کرده اند مهدی تاج پس از جام ملت ها از فدراسیون جدا می شود و همراه با همکارانش جای خود را به افراد دیگری خواهد داد.


رییس حراست در امارات
جام ملت های آسیا فرصت مناسبی برای برخی از مدیران است تا خودنمایی کنند. بدون شک در صورت عدم قهرمانی احتمالی تیم ملی در امارات، یافتن مدیر پاسخگو دشوار خواهد بود اما به نظر می رسد در شرایط فعلی، مدیران بازنشسته فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان علاقه مندی بیش از حدی برای حضور در کنار کی روش و شاگردانش دارند به طوریکه حتی مدیر حراست وزارت ورزش نیز به همراه مسئولان فدراسیون به امارات سفر کرده است. چند روز پیش بود که در میان تصاویر ارسال شده از ورزشگاه ابوظبی چهره ای آشنا نظر همگان را به خود جلب کرد. در آن عکس که از زاویه ای متفاوت گرفته شده، در کنار شکوری، سرپرست صندلی دبیرکلی فدراسیون فوتبال، محمدجواد عباباف نشسته بود! عباباف از دوستان قدیمی و نزدیک سلطانی فر است که دی ماه سال 95 و پس از رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی روحانی برای جانشینی گودرزی، با حکم فوری سطانی فر به عنوان مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان منصوب شد و پس از دو سال با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی این پست را تحویل صانعی داد و کنار رفت. ابهام و پرسش اینجاست؛ مدیری که طبق خبر رسمی سایت وزارت ورزش و جوانان 17آذرماه سال جاری یعنی حدود یک ماه پیش، با قانون مصوب مجلس بازنشسته شده و دیگر هیچ سمتی در دولت ندارد، چگونه و با چه بودجه ای برای تماشای یک بازی غیرضرور و بی ارتباط با حوزه فعالیت سابقش، به سفر پرهزینه امارات رفته است؟ حضور عباباف برای تماشای بازی امارات و بحرین چه ضرورتی داشته و چه کسی کارت دعوت برای حضور او در وی آی پی تهیه کرده؟ آیا او در این سفر مأموریتی دارد و مثلا قرار بوده مراقب حرکات علی دایی و مهدوی کیا دو بازیکن بازنشسته تیم ملی باشد؟! شاید هم منظور سلطانی فر و داورزنی از تکرار ادعای حمایت از تیم ملی و کمک به ملی پوشان، اعزام عباباف بوده باشد! به نظر می رسد، وزیر ورزش باید پاسخ بدهد که مدیربازنشسته وزارتخانه اش، یک ماه پس از مراسم تودیع چگونه سر از جایگاه مهمانان ویژه استادیوم آل نهیان ابوظبی درآورده است؟ آیا سلطانی فر که تا این حد روی خروج سریع تر بازنشستگان فدراسیون فوتبال از مناصب شان تاکید داشته، روی نیروهای نزدیک به خودش هم این حساسیت را دارد؟ شایان ذکر است که جواد عباباف در ایام جام جهانی نیز در کنار مازیار ناظمی، رییس روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارتخانه و چندین نفر دیگر، به روسیه سفر کرده بود و با هزینه دولتی به تماشای مسابقات مشغول شد. گویا همان سفر به مذاق وی خوش آمده و از بازنشستگی برگشته تا یک بار دیگر طعم شیرین سفر رایگان ورزشی با خدمات مجانی را بچشد. در این زمینه البته و قاعدتا فدراسیون فوتبال هم با او همکاری کرده و مقدمات و هماهنگی های لازم را فراهم آورده است، وگرنه تهیه کارت ورود به جایگاه مهمانان خاص در چنین مراسمی، کاری معمولی نیست.
کسی می داند؟
حضور سیاسیون در ورزش باعث شده مدیران ورزشی با سیاست خاصی به جنگ قانون بروند. حال که تب و تاب اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان فروکش کرده، مدیران بازنشسته فدراسیون فوتبال نیز با خیالی آسوده در امارات جولان می دهند. کسی چه می داند نقشه بعدی برای بازگشت چیست؟  

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.