انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 92461 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - 16:08
انتقاد مشاور هاشمي‌رفسنجاني از موسوي‌خوئيني‌ها

انتقاد مشاور هاشمي‌رفسنجاني از موسوي‌خوئيني‌ها

کسی از جمله ‌آقای هاشمی و خود آقای موسوی خویینی‌‌ها مصون از نقد نیست ولی دهه شصت دهه‌ای بود که بعضاً نارسایی‌هایی در مسائل دیده می‌شد که منجر به این می‌شد که مقامات از امام اجازه بگیرند و منحصر به آقای هاشمی هم نیس

قانونمشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه انتظار می‌رفت موسوی خویینی‌ها که سال‌ها ساکت بود در زمان خود هاشمی این حرف‌ها را می‌زد،‌گفت: اینکه می‌گویند هاشمی با جناح چپ رابطه نداشت، درست نیست چون هاشمی مسئولیت مرکز تحقیقات استراتژیک را به خود موسوی خویینی‌ها که نماینده جناح چپ بود داد.

به گزارش قانون، غلامعلی رجایی مشاور مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مصاحبه اخیر موسوی خویینی‌ها از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب پیرامون شخصیت و عملکرد سیاسی هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: صحبت‌های آقای موسوی خویینی‌ها در نقد آقای هاشمی نبوده است. ایشان به مناسبت دومین سالگرد آیت‌الله هاشمی مصاحبه‌ و در منزلت آقای هاشمی صحبت کرده و گفته است که حرف‌های دیگری هم در مورد ایشان دارم.

وی افزود: کسی از جمله ‌آقای هاشمی و خود آقای موسوی خویینی‌‌ها مصون از نقد نیست ولی دهه شصت دهه‌ای بود که بعضاً نارسایی‌هایی در مسائل دیده می‌شد که منجر به این می‌شد که مقامات از امام اجازه بگیرند و منحصر به آقای هاشمی هم نیست.

رجایی با تأکید بر اینکه دور زدن قانون به این معنا نیست چون این نارسایی‌های بین نهادها و قانون بود که به پیشنهاد آقای هاشمی و دیگران مجمع تشخیص را تشکیل دادند، گفت: از آنجا که با هماهنگی‌ها و اختلافاتی بین شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی ایجاد می‌شد مجمع تشخیص مصلحت نظام شکل گرفت. مجلس قوانین را مصوب می‌کرد و شورای نگهبان آنها را مغایر با شرع می‌دانست و امام برای حل این قضیه گفتند که اگر دو سوم رأی مجلس آن مصوبه را تصویب کند جنبه شرعی پیدا خواهد کرد. بنابراین مجلسی که قانون‌گذار است برای اینکه بتواند کارش را درست انجام دهد نیاز به استمزاج از امام دارد و ایشان هم در این قضیه نظر دادند.

مشاور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام  با بیان اینکه اینها را با نگاه متفاوتی می‌شود دید و این دور زدن قانون تلقی نمی‌شود گفت: دلیلش هم این است که اولاً منحصر به هاشمی نبود و دوماً هاشمی به عنوان رئیس مجلس حساسیت داشت که قانونی که تصویب می‌شود اجرا شود.

وی با تأکید بر اینکه ارزیابی کلی‌ام از مصاحبه آقای خویینی‌ها مثبت است، گفت: دلیل این ارزیابی این است که نقد شخصیت‌ها باید باشد ولی ملاحظه‌هایی هم هست. مثلاً انتظار می‌رفت که آقای خویینی‌ها که سال‌ها ساکت بود در زمان خود آقای هاشمی این حرف‌ها را می‌زد که البته ترجیح داده نزند.

رجایی با بیان اینکه ایشان ابتدا گفته‌اند که من نمی‌خواهم مصاحبه کنم و اگر مصاحبه کنم صرفاً تعریف نخواهم کرد، گفت: این عادی شده که ما تمام مسئولان فعلی مملکت را از صدر تا ذیل بری از خطا می‌دانیم در صورتی که این خطاست. ما غیر از معصومین کسی را بری از خطا نداریم و این فقط شامل آقای هاشمی نمی‌‌شود. بنابراین ایشان قصد تخریب نداشتند و قاعدتاً نظرات ایشان باید پاسخ داده شود.

مشاور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام  تأکید کرد: مثلاً اینکه می‌گویند ایشان با جناح چپ رابطه نداشته است، درست نیست خاطرنشان کرد: خود آقای موسوی خویینی‌ها نماینده جناح چپ بود که آقای هاشمی به ایشان مسئولیت مرکز تحقیقات استراتژیک را داد و ایشان هم عناصر چپی مثل کدیور، عبدی، حجاریان و دیگران را در مرکز تحقیقات استراتژیک به کار گرفته است.

وی افزود: برخی صحبت‌ها قابل نقد و رد و برخی نیز معطوف به دهه 60 است که نمی‌شود با عینک دهه 90 به دهه 60 نگریست. آن موقع این باب بود که هر حرف و کاری پیش نمی‌رفت از امام مجوز می‌گرفتند.

مشاور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آقای موسوی خویینی‌ها به عنوان یک شخصیت قدیمی سیاسی که مکرر در اوایل مصاحبه در فضائل آقای هاشمی صحبت کرده قصد تخطئه هاشمی را نداشته است، گفت: قائدتا به همه چیز آقای هاشمی موافق نبوده و آن چیزی را که مخالف بوده، گفته است. مثلاً گفته در خبرگان قانون اساسی آقای هاشمی نظرش این بود که بعد از اینکه شورایی شدن رهبری رد شد و رای به آقای خامنه‌ای داده شد، ایشان می‌گوید که من رای به ایشان را قبول نداشتم.

وی تأکید کرد: کسانی که دستی بر آتش انقلاب دارند اگر نقدی دارند قبل از اینکه شخصیت‌های مرتبط با خاطراتشان از دنیا برود حرفشان را بزنند، گفت: نه اینکه وقتی گفته شود که آن فرد در قید حیات نیست چون دیگران هم که دفاع می کنند معلوم نیست به اندازه دفاع خود ان فرد موثر باشد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.