انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 92649 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۹ - 16:59
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
در گردهمایی مدیران بیمارستان‌های دارای بخش بین‌الملل (IPD) مطرح شد؛

دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت

مراسم گردهمایی مدیران بیمارستان‌های دارای بخش بین‌الملل (IPD) با هدف بررسی گردشگری سلامت در ایران در هتل اسپیناس‌پالاس تهران برگزار شد....

قانون- رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت گفت: برای پیشرفت در حوزه گردشگری سلامت باید نگاهمان را صنعتی کنیم. بر همین اساس استفاده از فضای دیجیتال مارکتینگ علاوه بر اینکه میزان آسیب‌های گردشگری سلامت را کاهش می‌دهد، سبب جذب گردشگران بیشتری نیز خواهد شد.

به گزارش قانون به نقل از ایلنا، مراسم گردهمایی مدیران بیمارستان‌های دارای بخش بین‌الملل (IPD) با هدف بررسی گردشگری سلامت در ایران در هتل اسپیناس‌پالاس تهران برگزار شد.

سعید هاشم‌زاده (رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت) در ابتدای این مراسم گفت: بیش از یکسال است که رویکرد ما در وزارت بهداشت آموزش به فعالان گردشگری سلامت بوده است. بر همین اساس آشنا کردن فعالان این حوزه با قسمت‌های مختلف گردشگری سلامت در دستور کار ما قرار گرفته است. در حال حاضر این صنعت با آسیب‌های جدی مواجه است که حضور دلالان و نگاه سازماندهی نشده فعالان این حوزه به آن؛ از جمله این موارد به شمار می‌آید.

وی با بیان اینکه برای پیشرفت در حوزه گردشگری سلامت باید نگاه‌مان را صنعتی کنیم، افزود: یکی از راه‌حل‌هایی که با استفاده از آنها می‌توان آسیب‌های گردشگری سلامت را کم کرد، استفاده از فضای آنلاین مجازی و دیجیتال مارکتینگ است که اکنون در بسیاری از نقاط مورد استفاده قرار گرفته و علاوه بر حل آسیب‌های این حوزه، از فوایدی بسیاری نیز برخوردار است.

هاشم‌زاده در ادامه با بیان اینکه مدل موفق استفاده از دیجیتال مارکتینگ ترکیه و هند هستند، اظهار کرد: اکنون این دو کشور در بحث گردشگری سلامت با پیشرفت بسیار خوبی مواجه بودند و روز به روز نیز در حال رشد در این حوزه هستند. یکی از مهمترین فواید دیجیتال مارکتینگ وجود فضایی است که با استفاده از آن می‌توان با کشورهای مختلف جهان ارتباط برقرار کرد و به این صورت ارتباط با کشورهای دیگر را ارتقا داد. همچنین در این فضا مردم با راحتی بیشتر پول خود را خرج می‌کنند چراکه در شبکه‌های اجتماعی به شدت فعال هستند و جذب فعالیت‌هایی به این صورت می‌شوند. 

وی افزود: علاوه بر این موضوعات در فضای دیجیتال به راحتی می‌توان تجزیه و تحلیل کرد و متوجه رضایت یا عدم رضایت مشتریان شد. بازگشت سرمایه در فضای دیجیتالی بسیار عالی بوده و به ازای هر یک دلار سرمایه‌گذاری در آن هفتاد دلار بازگشت سرمایه دارد که در هیچ جای دیگری نمی‌توان آن را ایجاد کرد. همینطور کار کردن در این فضا سبب ایجاد شفافیت در گردشگری سلامت شده و همین موضوع می‌تواند اعتماد گردشگران داخلی و خارجی را به شدت جلب کند.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت در پایان یادآور شد: در نهایت باید بگویم که گردشگری سلامت ایران به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد و باید با همکاری و همفکری یکدیگر بسترها را برای ایجاد آن فراهم کنیم. امروز جالب است بدانید که سهم گردشگری سلامت در کشور هند حدود ۲۰ درصد است که نتیجه جدی گرفتن این موضوع توسط آنهاست.

در ادامه این مراسم پنلی با موضوع چالش‌های گردشگری سلامت در ایران با حضور سعید هاشم‌زاده (رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت)، محمد جهانگیری (رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران و نماینده نظام پزشکی, و فلاحت (مشاور و نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری) برگزار شد.

در این پنل محوریت بیشتر صحبت‌ها در بحث آسیب‌های حوزه گردشگری سلامت به ویژه حضور دلالان در این حوزه مطرح شد. همچنین در بخشی از مراسم اینطور عنوان شد که دولت به هیچ وجه نباید در بخش خصوصی وارد شود و تنها به وظیفه حمایتی خود بپردازد در غیر اینصورت بخش دولتی خود را به عنوان رقیب برای بخش خصوصی مطرح می‌کند که این موضوع درست نیست. و ایران برای پیشرفت در حوزه گردشگری سلامت نیازمند فاصله گرفتن از روش‌های سنتی و بهره بردن از روش‌های مدرن همچون دیجیتال مارکتینگ است.

در بخش دیگری از این نشست رضا زرنوخی (رئیس انجمن سرمایه‌گذاری خطرپذیر ایران) درباره چالش‌های سرمایه‌گذاری در گردشگری سلامت به ارائه مطالبی پرداخت.

وی در سخنانی با اشاره به جهان سرمایه‌گذاری خطر پذیر و پیشرفت روز افزون آن در جهان گفت: یکی از حوزه‌های جذب سرمایه‌گذاری خطرپذیر، حوزه پزشکی و تجهیزات پزشکی است. بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود که سال آینده حداقل ۱۹۵ میلیارد و حداکثر ۴۵۰ میلیارد تومان روی استارت‌آپ‌های ایرانی سرمایه‌گذاری شود. 

زرنوخی ادامه داد: در سال ۹۷ بیش از ۴۸ نهاد سرمایه‌گذاری خطرپذیر وجود داشته که یکی از جذاب‌ترین حوزه‌ها برای سرمایه‌گذاری حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی بوده است. به این ترتیب همین روند را برای سال ۹۸ نیز پیش‌بینی می‌کنیم.

در ادامه مراسم، پنل دیگری با موضوع بررسی بازار گردشگری سلامت و روش‌های جذب بیماران خارجی برگزار شد. در این پنل به این موضوع اشاره شد که برای جذب گردشگران سلامت خارجی و پیشرفت در این حوزه باید همه چیز در اختیار متخصصین آن قرار گیرد تا بتوان اتفاق‌هایی را رقم زد. البته در کنار این موضوع دولت باید حمایت خود از بخش خصوصی را همواره ادامه دهد.

در بخش پایانی این مراسم از الومدیکال، اولین پتلفرم جامع گردشگری سلامت رونمایی شد. در توضیح پتل فرم گفته شد که الومدیکال در واقع حلقه واصل بین بیماران و بیمارستان‌ها بوده و هدف اصلی آن معرفی پتانسیل گردشگری سلامت ایران به کشورهای دیگر است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.