انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 92730 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - 21:23
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
اقدامات عجیب وزارت ورزش و جوانان در هیاهوی جام ملت ها

کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت

نزدیک به ۲۰ روز قبل کمیسیون تطبیق وزارت ورزش و جوانان براي بررسی مدارک نامزدهای انتخابات فدراسیون جودو تشکیل جلسه داد و در نهایت از میان ۱۲ نامزد ثبت نام کرده...

قانون-نزدیک به ۲۰ روز قبل کمیسیون تطبیق وزارت ورزش و جوانان براي بررسی مدارک نامزدهای انتخابات فدراسیون جودو تشکیل جلسه داد و در نهایت از میان ۱۲ نامزد ثبت نام کرده، مدارک ۹ نفر (آرش میراسماعیلی، عبدا... جعفری، ابوالفضل حیدریان،‌ منصور عبدی، داوود میقانی، امیرحسین سیاحی، مهدی درخشنده، توفیق کابلی و مازیار ناظمی) را تايید و به حراست وزارت ورزش و جوانان ارسال کرد تا پس از طی مراحل قانونی، شرایط برای برگزاری مجمع انتخاباتی فراهم شود.  بعد از این جلسه و اعلام نتیجه،  مهدی درخشنده یکی از نامزدها به مدارک امیرحسین سیاحی اعتراض کرد و در نهایت سه شنبه ۹ بهمن دفتر امور مشترک فدراسیون با ارسال نامه ای به (شماره ۱۷۰۲۵/۳۲/د) دانشمندفرد دبیر مجمع اعلام داشت که بر اساس مفاد ماده ششم آيین نامه انتخابات فدراسیون های ورزشی مصوب ۹۶/۰۶/۱۴ و در اجرای بند ج ماده هشت آيین نامه فوق (وظایف شورای تجدید نظر) امیرحسین سیاحی با رای نهایی شورا و با توجه به مدارک ارائه شده، شرایط احراز پست ریاست فدراسیون را ندارد. با رسانه ای شدن خبر تایید نشدن مدارک این نامزد انتخابات فدراسیون جودو و در کمتر از ۲۴ ساعت، جلسه شورای تجدید نظر وزارت ورزش یک بار دیگر تشکیل و جالب تر آنکه دوباره رای نهایی صادر و این بار به استناد حضور وی در هیات ريیسه کوراش آسیا و خزانه دار این اتحادیه سوابق مدیریتی سیاحی تایید و حائز شرایط ریاست فدراسیون می شود.  نکته اصلی اینجاست که امیرحسین سیاحی دارای مدرک کارشناسی است و طبق قانون نمی تواند با این مدرک در انتخابات به عنوان یک نامزد شرکت کند. در این خصوص ذکر چند مورد ضروری به نظر می‌رسد؛ اول اینکه، اگر حضور در هیات ريیسه و در اختیار داشتن سمت خزانه داری یک نهاد بین المللی یک کرسی مهم است چرا تاکنون رسانه‌ای نشده است؟ جالب‌تر آنکه اگر ایشان این مسئولیت‌ها را برعهده داشت چرا در همان زمان ثبت نام مدارک لازم را ارائه نداده است؟ مگر دبیر مجمع نباید در زمان ثبت نام اصل مدارک را رویت و پس از انطباق با تصویر مراحل ثبت نام را انجام می‌داد؟ اگر این مدارک ارائه شده، چرا در همان جلسه 9 بهمن شورای تجدید نظر این موارد مورد توجه اعضا قرار نگرفته است؟  اگر این مدارک رویت نشده همان ابتدا نباید ثبت نام صورت می گرفت! حالا هم که شورای تجدید نظر با ذکر دلیل موضوع را رد و رای نهایی را صادر می کند، چرا باید در کمتر از ۲۴ ساعت بازهم جلسه تجدید‌نظر تشکیل و روی رای قبلی یک بار دیگر رای صادر شود؟ آیا داورزنی به عنوان ريیس شورا در همان جلسه اول حضور نداشت و با ذکر مدارک مستند صورتجلسه را امضا نکرده است؟  دوم آنکه، متن آيین نامه انتخابات فدراسیون های ورزشی صریح و واضح تدوین شده و با امضاي وزیر ورزش برای اجرا ابلاغ شده است. بر اساس تبصره یک ماده 6 همین آيین نامه، داوطلبانی که حداقل یک دوره ريیس، نایب ريیس (بانوان و آقایان) دبیر باشند می توانند با مدرک کارشناسی در انتخابات ثبت نام کنند.

ولی در هیچ بند و تبصره ای به مسئولیت های بین المللی به عنوان یکی از پارامترهای استفاده از مدرک کارشناسی اشاره نشده است. سوال این‌جاست که آیا کمیسیون تطبیق این اختیار را دارد که برخلاف آيین نامه و با تشخیص اعضا تصمیمی برخلاف آن بگیرد؟  سوم آنکه، عضویت سیاحی در هیات ريیسه کوراش آسیا همانند عضویت در هیات ريیسه فدراسیون جودو (در سال ۸۶) مربوط به زمانی نزدیک به ۱۰ سال قبل است که هر دو نیز با نامه های صادره از سوی محمد درخشان صورت گرفته است. در این بخش نیز سوالی که مطرح است اینکه درخشان با صدور چنین احکامی قصد اثبات چه چیزی را دارد؟ اصولا ایشان با چه هدفی اصرار بر حمایت از یک نامزد خاص دارد؟  چهارم آنکه، اگر سیاحی به رای نهایی شورای تجدید نظر که 9 بهمن منتشر شد، اعتراض داشته باید این موضوع را از روال قانونی طی می کرد و این موضوع هم حداقل یک هفته ای زمان نیاز داشت. مانند همان کاری که مهدی درخشنده در اعتراض به مدارک سیاحی انجام داد و  ۲۰ روز بررسی آن طول کشید. حال اینکه چگونه شبانه مدارک تايید و شورای تجدید نظر روی رای نهایی خود، دوباره رای نهایی صادر می کند، خود جای سوال دارد؟ در همین رابطه مهدی درخشنده گفت: اعتقاد دارم که اگر قانونی مصوب می شود، باید برای حفظ شأن و جایگاه همه متولیان امر به آن احترام بگذارند. اگر وزارت ورزش به قانون، بخشنامه، آيین نامه و ... که خود متولی تصویب آن بوده احترام نگذارد چه انتظاری می توان از سایرین داشت.  نامزد انتخابات فدراسیون جودو افزود: من از وزارت ورزش می خواهم که بدون توجه به نام و جایگاه افراد فقط به اجرای قانون توجه داشته باشد. اگر شرایطی برای انتخابات به صورت قانونی تصویب و در حال اجراست باید بر اساس قواعد همان قانون اقدام شود. نمی دانم چه اتفاقی در خصوص اتخاذ این تصمیم افتاده ولی مطمئن باشید این موضوع را تا انتها و از راه مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد. در این بین سوال اصلی اینجاست که در وزارت ورزش چه خبر است و چه جریانی حاکم است که رابطه ها جای ضابطه را می‌گیرد؟ مگر می‌توان با تضمین و اعتبار یک نفر که خود به دلیل منع قانونی از سمت خود کنار رفته، نص صریح قانون را نادیده گرفت؟ آیا این نوع کارها به شائبه حمایت از یک کاندیدای خاص و مهندسی انتخابات آن هم از داخل وزارت ورزش دامن نمی زند؟ معاون وزیر که باید قانون مدار باشد و فدراسیون ها را به رعایت قانون تشویق کند، خود با چنین تصمیماتی عامل اصلی رواج بی قانونی خواهد شد! داورزنی باید جوابگو باشد که چگونه و با کدام ادله قانونی رای به حضور فردی در انتخابات می دهد که قانون صراحتا تايید و حضور وی را رد کرده است. آیا سلطانی فر به عنوان مرد اول ورزش کشور از برخی امور این چنینی در زیر مجموعه اش اطلاع دارد؟ این اقدام وزارت ورزش بدون شک پایان ماجرا نخواهد بود و با واکنش سایر نامزدها ، پیگیری قانونی موضوع را در پی خواهد داشت. 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.