انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 93000 | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۲/۵ - 14:34
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف

جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف

ماجرای بدهی‌های شهرداری تهران در دوران مدیریت محمدباقر قالیباف انگار تمامی ندارد. با این حال، به تازگی اظهارنظر قالیباف در یک برنامه تلویزیون، آتش زیر خاکستر را دوباره شعله‌ور کرد...

قانون ماجرای بدهی‌های شهرداری تهران در دوران مدیریت محمدباقر قالیباف انگار تمامی ندارد. با این حال، به تازگی اظهارنظر قالیباف در یک برنامه تلویزیون، آتش زیر خاکستر را دوباره شعله‌ور کرد.قالیباف بدهی 54 هزار میلیارد تومانی منتسب به دوره شهرداری‌اش را یک دروغ بزرگ دانست. از همان زمان بود که موافقان و مخالفان او دست به کار شدند و هر کدام در رد یا تأیید آن اظهارنظر کردند.

به گزارش قانون، سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در گفت‌وگو با ایرنا پلاس با استناد به اسناد موجود، رقم دقیق این بدهی‌ها را با جزئیات بیان کرده است.

به گفته او رقم قطعی بدهی‌های ثبت شده و ثبت نشده شهرداری تهران تا پایان شهریور 96، نزدیک به 52 هزار و 123 میلیارد تومان است که البته با توجه به افزوده شدن جرایم مربوط به تسهیلات بانکی بیشتر هم شده است. او می‌گوید این رقم توسط یک شرکت حسابرسی خصوصی استخراج شده و مدیریت فعلی هیچ دستی در آن نبرده است.

اشرفی با اشاره به اینکه در زمان شهرداری محمدعلی نجفی، سندی به نام سند تحویل و تحول شهرداری تهران در شهریور 96 تدوین و به شورا ارائه شد، می‌افزاید: یکی از مواردی که در این سند به آن اشاره شده بود، بحث بدهی شهرداری تهران به بانک‌ها و پیمانکاران بوده است. این سند حداقل در حوزه بدهی‌ها و تعهدات شهرداری توسط یک سازمان حسابرسی معتبر مورد تأیید قرار گرفته است، نه اینکه خود ما بر اساس اسناد به آن وارد شده باشیم.

**رقم بدهی‌های قطعی و ثبت شده

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران بر اساس نتایج این بررسی درباره بدهی‌ها می‌گوید: ما یک سری بدهی‌های قطعی و ثبت شده در شهرداری تهران داریم که رقم آن تقریباً 29 هزار و 510 میلیارد تا شهریور 96 است . از این رقم تقریباً 65 درصد، بحث اصل سود و جرایم تسهیلات بانکی است که در طول یک سال و نیم که از شهریور 96 گذشته بر این جرایم افزوده شده، ولی تا پایان شهریور سال 96 حدود 19 هزار و 65 میلیارد تومان رقم همین جرایم، اصل و سود این تسهیلات بانکی است.

اما گویا بقیه 29 هزار میلیارد تومان مربوط به تعهداتی است که به پیمانکاران در مناطق 22 گانه شهرداری وجود دارد. اشرفی ادامه می‌دهد: همچنین تعهداتی نسبت به سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و توافقات داخلی که سازمان املاک با شهرداری تهران داشته است، وجود دارد. به این موارد باید اوراق مشارکتی که قبلاً ارائه شده و تا شهریور96 ارزش آن حدود هزار میلیارد تومان است را هم اضافه کنیم. بقیه هم مربوط به مانده تعهدات سازمان‌های وابسته و شرکت‌های تابعه بوده که خارج از موافقت‌نامه‌های بودجه‌ای متعهد شدند. به این معنی که توافقات آنها در ردیف‌های بودجه‌ای دیده نشده و رقم آن تقریباً سه هزار و 664 میلیارد تومان است.

**14 هزار و 13 میلیارد تومان بدهی‌های ناشی از توافقات

بدهی‌های ناشی از توافق با سایر سازمان‌ها و نهادها تقریباً 14 هزار و 13 میلیارد تومان است که اگرچه این‌ها توافقاتی است که ثبت نشده، اما پیمانکاران به دنبال طلب خودشان هستند و برای تعیین تکلیف آن به جلوی ساختمان شهرداری مراجعه می‌کنند.

وی توضیح می‌دهد: این‌ها مواردی است که در ردیف‌های بودجه‌ای ثبت نشده و پیمانکاران، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مناطق شهرداری به‌صورت موردی کارهایی را برای شهرداری انجام داده اند.

به گفته معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، برخی از تعهدات شهرداری مربوط به پروژه‌های فاقد اعتبار مصوب بوده است. این پروژه‌هایی است که در محل درآمدی که برای آن پیش‌بینی‌شده، تعهد انجام نشده و فراتر از آن تعهدی را انجام داده که در اصلاحیه‌های بودجه‌ای توجهی به آن صورت نگرفته است.

**بدهی نهایی شهرداری قطعاً بیشتر از 52 هزار میلیارد است

اشرفی با بیان اینکه برخی از دعاوی مطروحه علیه شهرداری نیز داریم که هنوز رای قطعی در مورد آنها صادر نشده است تصریح کرد: کل بدهی‌های ثبت شده و ثبت نشده شهرداری تهران تا پایان شهریورماه 96 تقریباً 52 هزار و 123میلیارد تومان است. این بدهی‌ها توسط یک شرکت حسابرسی خصوصی معتبر بر اساس مدارک و مستنداتی که توسط معاونت مالی و اداری ارائه کرده، احصا شده است. البته طی این مدت حتماً جرایم بیشتری مشمول تسهیلات بانکی شده و رقم قطعی قطعاً بیش از این است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.