انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 9885 | تاریخ : ۱۳۹۵/۷/۶ - 15:12
افشاگري بي سابقه برادر رييس فدراسيون بسكتبال

افشاگري بي سابقه برادر رييس فدراسيون بسكتبال

محمود در آغاز سال های انقلاب با چند نفر طرح دوستی ریخت. او در شلوغی های همان سال ها لابی های زیادی داشت و خوب خودش را در بین برخی انقلابیون جا زد.

قانون- پیشکسوت بسکتبال ایران، در نامه ای بار دیگر به عملکرد محمود مشحون برادر کوچکش در فدراسیون بسکتبال اعتراض کرد.

به گزارش قانون، کمال مشحون در جامعه بسکتبال ایران به مرد علم و عمل شناخته شده است. وی یک دهه کاپیتان تیم ملی بسکتبال بود و محمود و محمدرضا مشحون برادران کوچکتر از کمال تحت تاثیر شهرت و آوازه برادر بزرگتر ، بسکتبالیست شدند. به غیر از محمدرضا که شاید بتوان گفت تا اندازه ای به افتخارات کمال نزدیک شد، محمود هیچ گاه در عرصه بازی های ملی نتوانست افتخارات کمال مشحون را تکرار کند.

متن نامه کمال مشحون به برادرش به شرح زیر است:

به نام خدا

 هَلْ جَزَاء الْإِحْسَانِ إِلَّا الْإِحْسَانُ (آیا جزای نیکی جز نیکی است؟)

در عالم هستی انسان های بزرگ و وارسته دارای رفتاری هستند که گویای شخصیت برجسته و جایگاه رفیع آنان است در عوض انسان های حقیر و کوچک و ضعیف النفس با استفاده از فرصت های کاذب و هیاهوی پوچ و استفاده از سابقه و اصالت دیگران ضمن کسب موفقیت های غیرواقعی و غصب جایگاه های مهم ، خودشیفته شده و خود را مالک همه کارهای دیگران می بینند. اینان در گذر زمان به لحاظ عدم تعادل روحی و روان کوچک و نداشتن ظرفیت های لازم در جایگاهی که قرار می گیرند، از خود واقعی بیگانه شده و کبر و غرور تمامی وجودشان را فرا می گیرد که نمی توانند درست تصمیم بگیرند. این افراد بدون تخصص لازم و به طور تصادفی پست می گیرند و از آنجایی که در مسند قدرت دچار چالش درونی و تضاد در گفتار و عملکرد می شوند، راه چاره درماندگی خود را در حذف افراد کاردان و متخصص می دانند.

 

وظيفه دارم كه حقايق بسكتبال را بازگو كنم

اینجانب محمد (کمال) مشحون رییس سابق فدراسیون بسکتبال و کاپیتان تیم های دبیرستان دارالفنون و باشگاههای مختلف، کاپیتان تیم دانشکده حقوق ، کاپیتان تیم دانشجویان ایران در مسابقه های جهانی شوروی سابق و نهایتا کاپیتان تیم ملی بسکتبال وظیفه دارم حقایقی را درباره فدراسیون کنونی و ورزشکاران مظلوم بسکتبال بازگو کنم. مردم باید کسانی که می خواهند در افکار عمومی دست ببرند و به اهداف شان برسند، بشناسند. خیلی ها این روزها تلفنی یا حضوری از بیدادی که بر آنها در بسکتبال رفته با من سخن می گویند. ابتدا از این افراد که هر کدام بزرگان کار بلد و متخصص این ورزش هستند تشکر می کنم که پس از سالیان دور فاصله ام با بسکتبال همچنان اینجانب را به عنوان پدر خانواده بسکتبال می شناسند و با من درددل می کنند.

وقتی رییس فدراسیون بسکتبال بودم اساس کارم در جامعه بسکتبال بجا آوردن رسم مروت و برادری میان اعضای آن بود. از طرفی با تشویق و نصیحت مادر مرحومم باید از برادرانم حمایت می کردم  که در زمان ریاستم در فدراسیون به وصیت مادرم عمل کرده و محمود را به فدراسیون بردم و به او کار یاد دادم.

محمود در آغاز سال های انقلاب با چند نفر طرح دوستی ریخت که در همان زمان مقدمات ریاستش در فدراسیون های بسکتبال و هندبال را فراهم کرده بودند. او در شلوغی های همان سال ها لابی های زیادی داشت و خوب خودش را در بین برخی انقلابیون جا زد. آنجا فهمیدم محمود برای به دست آوردن صندلی ریاست همه کار می کند.

محمود را با آنکه برادرم بود اما در آن سال های بعد از انقلاب بیشتر شناختم. بر خلاف میل باطنی ام و صرفا برای اعتلای ورزش بسکتبال همچنان دست از  حمایت و تشویق و راهنمایی او برنداشتم  اما در این رهگذر هر چقدر که از سال های حضور او در ورزش می گذشت بیشتر به کمبودها و نقائص شخصیتی او پی می بردم . او فقط قدرت می خواست و هر روز از شعارهای مدیریتی من مبنی بر مروت و برادری در بسکتبال دورتر می شد.

 

برادرم با لابي گري رييس فدراسيون شد

برادرم چند دوره به لطف همان ارتباطات و لابی گری ها رییس فدراسیون شد. او هنرش و راز ماندگاری خود را تملق کردن از روسای وقت ورزش می داند در عوض برای زیردستانش اهرم های فشار و تهدید دارد، اخیرا پا را فراتر نهاده و اتهاماتی به من که زمانی به قول خودش ولی نعمتش بوده ام، وارد کرده است.

من این واکنش های غیر طبیعی را ناشی از سرخوردگی  و عدم آگاهی و نمک نشناسی می دانم  که علاوه بر عقوبت الهی مستوجب پیگیری جدی کیفری است.

سرخوردگی به حدی رسیده که  تهمت و افترا مانند نقل و نبات در دهان می چرخد و برای او شیرین شده اما برای آخرین بار خطاب به او می گویم بترسد از عقوبت این کارها و اتهام زنی ها.

پرسش اینجانب از مسئولان دلسوز ورزش کشور این است که واگذاری مسئولیت خطیر ورزش محبوب و دانشگاهی بسکتبال به انسانی کوچک به چه قیمتی باید تمام شود؟ به قیمت سرخورده کردن جوانان و حذف بزرگان کارآمد و دلسوز این ورزش؟

امیدوارم در همین حد توانسته باشم برخی حقایق را سربسته یا باز درباره محمود مشحون بازگو کرده باشم و مسئولان ورزش را مجاب کرده باشم به آینده بسکتبال فکر کنند. به آینده همه بزرگان کارآمدی که با حس توطئه و توهم محمود مشحون در بسکتبال خانه نشین شده اند. عمری باقی بود و همچنان با وجود آسیب های محمود به بسکتبال، وظیفه ام می دانم حقایق تازه ای را بازگو کنم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.