انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
کد خبر: ۱۱۵۸۸۳ | تاریخ : ۱۳۹۷/۱۰/۲ - شماره: 1375
روز گذشته همزمان با مانور پيامبراعظم(ص) نيروهاي سپاه با ناوآمريكايي درگير شدند

تغيير رزمايش به صحنه نبرد

رزمایش پیامبر اعظم(ص) 12 نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از سلسله رزمایش‌های نزسا است، ديروز (شنبه، اول دی) همزمان با ورود ناو جنگي آمريكا و درگيري در خليج فارس در جزیره قشم برگزار شد. در این رزمایش یگان‌های واکنش سریع نیرو‌ی مخصوص، تکاوران، بالگردهای هوانیروز، پهپاد‌های رزمی و‌ شناسایی، واحدهای تخریب و مهندسی، یگان موشکی نزسا، ناوتیپ ذوالفقار منطقه یکم نیروی دریایی سپاه نیز حضور داشتند. در این مرحله، ابتدا غواصان نیروی‌ زمینی به‌منظور تصرف ساحل دشمن عملیات خود را آغاز کرده و پس از آن تکاروان و نیروهای ویژه نزسا به‌منظور تصرف منطقه دشمن وارد عمل شدند. بالگردهای کبرای هوانیروز سپاه پاسداران به دوربین‌های پیشرفته و بومی RU-290 تجهیز شدند. در بخش اول مرحله نهایی رزمایش، غواصان و‌ تکاوران نیروی زمینی سپاه با تهاجم به ساحل دشمن عملیات تصرف سرزمین و‌ مناطق استراتژیک دشمن را تمرین کردند. در مرحله اصلی از این رزمایش بزرگ، نیروهای ویژه «صابرین» سپاه با موفقیت عملیات تهاجمی نفوذ به جزیره و شکستن خط دفاعی دشمن فرضی را اجرا کردند و در مرحله نهایی رزمایش، مین‌های ضدبالگرد تولید داخل به بهره‌برداری عملیاتی رسید. همچنین در مرحله نهایی این رزمایش بالگردهای MI17 هوانیروز نیروی زمینی سپاه با پرواز بر منطقه رزمایش عملیات بار ریزی و پشتیبانی از نیروهای خودی را تمرین کردند. در ادامه مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم(ص)١٢ نیروی زمینی سپاه، یگان‌های توپخانه با اجرای آتش سنگین پشتیبانی از یگان‌های عمل‌کننده در خاک دشمن فرضی پشتیبانی کردند. تکاوران نیروی زمینی سپاه در ادامه، با پشتیانی زره‌پوش‌ها و بالگردهای تهاجمی به مواضع دشمن فرضی در یک جزیره حمله کردند. بالگردهای رزمی هوانیروز‌ نیروی زمینی سپاه با پرواز بر‌ منطقه رزمایش به اجرای آتش پشتیبانی از نیروهای عمل‌کننده، پرداختند. نیروی زمینی سپاه در رزمایش اخیر، در انتقال سریع نیروهای ویژه و تکاور از نقاط مختلف کشور به منطقه عمومی رزمایش رکوردزنی کرد.یگان‌های پدافند نیروی زمینی سپاه موفق شدند یک فروند پهپاد دشمن فرضی را بر فراز منطقه رزمایش منهدم کنند. گفتني است رزمایش پیامبر اعظم(ص)12 نیروی زمینی سپاه با دستیابی به اهداف ازپیش تعیین‌شده با موفقیت پایان یافت.

هشدار به سران منطقه

سردار سرلشکر غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) در حاشیه رزمایش گفت: هر کشوری که زمینه‌های مداخلات قدرت‌های استکباری را در منطقه فراهم کند، بیشترین هزینه را پرداخت خواهد کرد. وی افزود: قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در چارچوب اهداف و منافع ملی کشور، برای مقابله با هرگونه تهدیدات، سازماندهی و آماده شده است. فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا(ص) خاطرنشان کرد: قدرت دفاعی ایران برای مقابله با هرگونه اقدامات تحریک‌کننده و مداخله آمیز در منطقه، در دفاع از اهداف و آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی و منافع ملی، همواره آماده و رو به افزایش است.سردار رشید ادامه داد: ما تلاش می‌کنیم که با همه‌ همسایگان خود روابط برادرانه و حسنه داشته باشیم چرا که همسایگان را امنیت خود می‌دانیم اما به عنوان فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیا (ص) از این صحنه و میدان رزمایش نیروی زمینی سپاه هشدار می‌دهیم، هر کشوری که زمینه‌های مداخلات قدرت‌های استکباری را در منطقه فراهم کند، در تقدم نخست، بیشترین هزینه را برای رفتارهای غیردوستانه و تحریک‌آمیز خود پرداخت خواهد کرد. سردار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری این رزمایش نیروی زمینی سپاه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران یک توان بازدارنده است.

تهديد شويم، قدرت مي‌سازيم

سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه در جمع خبرنگاران گفت: هرگونه دخالت، فرآیند صلح در یمن را تشدید می‌کند و ایران همواره به‌دنبال حل موضوع یمن از طریق گفت‌و‌گوی‌های سیاسی و مشارکت مردم یمن است. وی با اشاره به دخالت‌های بیگانگان در امور یمن ادامه داد: حضور آن‌ها در یمن فقط به شعله ور شدن جنگ کمک می‌کند. آن‌ها با سیاست‌های‌شان ناامنی را توسعه می‌دهند و با اقدامات‌شان پل تسلیحاتی ایجاد کرده‌اند و بي شك با این روند نمی‌توانند امنیت منطقه را تامین کنند. جانشین فرمانده کل‌سپاه افزود: دشمنان احساس می‌کنند که منافع‌شان در به آتش کشیدن منطقه است و همواره با سیاست خطرناک ارسال سلاح به منطقه این جغرافیا را تحت تاثیر قرار می‌دهند.وی تاکید کرد: دشمنان ما را تهدید می‌کنند و در همان حال از ما می‌خواهند که از قدرت دفاعی خود بکاهیم که این منطقی نیست.سردار سلامی با بیان اینکه همواره قدرت بر اساس تهدید شکل می‌گیرد،گفت: ما اگر تهدید شویم، قدرت خواهیم ساخت و این دیوانگی است وقتی همواره تهدید می‌شویم، خود را خلع سلاح کنیم و در اختیار دشمن قرار دهیم.جانشین سپاه پاسداران ادامه داد: قطعا تجربیات ناشی از نبرد با تکفیری‌ها به ویژه در نیروی زمینی سپاه اثرات ویژه ای در پیشرفت و عملکرد نیروهای ما داشته است و باعث شده که نیروها از یک میدان تاکتیکی خلاقانه برخوردار شوند. همچنین دکترین دفاعی خود را بر اساس تغییر شکل جنگ‌ها از لحاظ فنی و عملیاتی تغییر شکل دادیم.وی برنامه آینده سپاه را عدم توقف در توسعه قدرت دفاعی دانست و افزود: در حوزه دستاوردها، فناوری ها، تاکتیک ها و تکنیک ها در حال تلاش برای پیشرفت هر چه بیشتر هستیم و برنامه همیشگی ما پیشرفت در امتداد این موارد خواهد بود.

تاکتیک جديد و تهاجمی

سردار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه نيز در حاشیه برگزاری این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این رزمایش به همه اهدافی که از پیش تعیین کرده بودیم رسیدیم. همان‌گونه که قبلا اعلام کردیم، اصول و راهبرد اصلی ما دفاعی است، اما در سطوح عملیاتی و تاکتیکی، تهاجمی است.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد